Jaký kočárek je vhodný na vesnici?

karamelka10
1. led 2010

Ahojsky. Potřebuji pomoc s výběrem. Bydlíme na vesnici, občas jezdím vlakem, tj sháním něco:
s nafukovacími koly (nejlépe 4 kola, přední otočná), dobré odpružení, prostorný nákupní košík,spojená rukojeť, ne moc těžký, a prostorný - jak korba , tak i sporťák - polohování nohou. Mimi se má narodit v březnu, tak aby následující zimu kočárek dobře přežil. Co kdyby napadl sníh🙂

antarres
3. led 2010

karamelka: My pořídili Hoco Smaragd. Je to rakouská firma s dlouholetou tradicí. Nafukovací kola, prostorný košík, není nejlehčí (ale původně jsme měli vybraný o mnoho těžší-v pohodě jsme ho dávala sama do auta), spojená přehazovací rukojeť, polohování nohou u sporťáku. Jsme s ním byli moc spokojeni. Dokonce jsme ho nechali na letošní zimu kvůli sněhu ještě rozložený. Byli jsme s ním v lese na houbách, normálně jsme jezdili i mezi stromy. pak jsme ho měli i na Šumavě na dovolené, byli jsme v Srní, u Vydry. S kočárem to by lo vše bezva. Museli jsme zdolávat místy i náročný terén. Nic se na něm nerozbilo. Fakt super. Jezdila jsem s ním denně tak 6 hodin, když malá ze začátku spinkala.
Pak (letos na jaře) jsme pořídili golfky - sporťák taky Hoco Scooter. Přední otočná kola, celkově jsou kola hodně velká, dobře se ovládá....zatím také bez poruchy.

Opravdu jsme mooc spokojení. Už bych neměnila. 🙂 Tak přejeme dobrou volbu.

karamelka10
autor
12. led 2010

Ahoj holky.

Tak zvítězila mutsyna, sehnali jsme fakt skoro novej za pár kaček, je vidět, že ne všichni v dnešní době potřebují vydělávat.

Jen by mě zajímalo, co za přebalovací tašku? Origoš je dost drahá.

boobinka
14. led 2010

petrusam... ten casual s4... je u nej mozne dat sportovni cast po i proti smeru jizdy? a je ta sportovni cas dost prostorna? diky 😉

mischelin
15. led 2010

ja by som odporucala camarelo Q12. byvame na dedine, chodniky su tu strasne a kocik je super. da sa aj kolisat, ked to "rozbehas 😉 "

mmmk
15. dub 2010

korbicka - Dnes v 07:47

Ahojky, potřebovala bych nutně poradit nějaký sportovní kočárek na vesnici. Aby jsme projeli i polní a třeba mírně kamenitou cestu..... Strašně se mi líbí casualplay s4, ale bojím se toho, že nejde nasadit proti směru jízdy a na miminko člověk vlastně moc nevidí a nemůže s ním mít oční kontakt a tak nějak se na něm usmívat atd.....

editah222 (1 dítě) - Dnes v 07:50

Já mám Teutonii Spirit a jezdím s ním opravdu cestou necestou. Chodíme na procházky i po polňačkách a normálně to jede. Sedačka jde nasadit po i proti směru jízdy. Já jsem s tím kočárem opravdu spokojená.

vladimuraz (1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2010 (23. tt)) - Dnes v 07:59

Korbicko, já myslím, že to dítěti vůbec nevadí, že Tě chvilku neuvidí, spíš bude rádo, vždyť s Tebou bude pořád 😉 Kolem bude spousta podnětů, na co se dívat a určitě mu chybět nebudeš. Aspoň tak to máme my 🙂 . Casualplay mám také, jsem s ním moc spokojená, sjezdila jsem s ním i Beskydy, lesní cesty, kopce, byl i v Tatrách, docela si užil. V terénu je lepší kolečka zaaretovat, aby se neprotáčela. Ale pokud budeš v terénu denně, najdou se určitě lepší kočárky, mně se s ním nejlíp jezdí u nás ve městě 😉

korbicka - Dnes v 08:04

vladimuraz: A můžu se tě zeptat, po jakém mám spíše koukat? Vůbec nevím, jestli mají všechny odpružená všechny 3 nápravy, nebo to má jen unisystém???? Asi by tedy bylo lepší poohlédnout se po odpružení všech náprav, nebo je to jedno??

momin (1 dítě - snaží se) - Dnes v 08:18

korbicka ver mi ze mimco uvidi radsi veci kolem nez maminku.... Jinak se sporatakem asi moc neporadim,my sme z mesta... 🙂

helik007 (1 dítě) - Dnes v 08:37

Ahoj,já mam x-landra a a drandim taky pole,lesy,lány 😀 odpruženej moc neni,ale malej je spokojenej,že to drncá a chrní se mu dobře a je i hrozně lehkej-teda mě přijde.Přikládám fotku,že nejen se s nim fakt sjede vše,ale myslim,že i dobře vypadá,když náhodou závítám do velkoměsta 😝 Jo Teutonka je super,ovšem jiná cenová kategorie... ☹

vladimuraz (1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2010 (23. tt)) - Dnes v 08:45

Jé, korbicko, tak to nevím, já mám starý model z roku 2007, tenkrát jsem to neřešila, hrozně se mi líbil a byl v akci skoro o 40% levnější, tak jsem ho musela mít 🙂 .

moravanka (1 dítě) - Dnes v 09:23

my mame kocarky dva. teutonii mistral S, tu mame od narozeni, je super, velka kola, opruzena, dite muze sedet po a nebo proti smeru jizdy.fakt terenak. a pak peg perego pliko do mesta nebo na pekne pocasi, s tim si nedokazu jezdit tady po polnackach a predevsim v zime.

rimmel (1 dítě) - Dnes v 10:08

urcite som ZA ocny kontakt u malych babatiek, potrebuju vidiet mamicku a ine ich ozaj nezaujima az ked su vacsie t. j. u nas to bolo cca 8m vtedy chceli viac vidiet okolo 😉

majkali
16. dub 2010

Ahoj, tak my bydlíme na vesnici a mám Musty Urban rider, na tu vesnici je super, 4 velká kola, natáčecí podvozek co jde aretovat, do města je taky krásný, takový universál, ale potřebuje dost místa v kufru auta. Korbička jde jenom proti směru jízdy, sporťák jde po i proti směru. Mě vyhovuje, že je dost vysoký (nejsem zrovna prcek).

lena_d
16. led 2015

Ahoj ženy. Už jsem pročetla skoro celé fórum ohledně kočárku, ale jde mi z toho hlava kolem, až je mi úzko. Takový široký výběr! Prosím, pomozte...! Na přelomu března dubna čekáme první miminko, bydlíme na vesnici ve Středočeském kraji a hledám kočárek. Budu s ním chodit po vesnici, ale i po polních cestách, občas lesem. Počítám s tím, že by měl mít odpružení a nafukovací kola. Budu ho denně tahat cca do 6 schodů. Jezdit MHD nebudu. Na cesty za doktorem, na nákupy či výlety budeme jezdit autem, takže bude potřeba i autosedačka. V zimě by měl zvládnout jezdit ve sněhu (i když u nás moc sníh nebude, tak 2x do měsíce jezdím na hory za babičkama), ale to už bude prckovi cca 9-10měs. a bude už asi ve sporťáku. Otázka je, jestli mám koupit x-kombinaci a konkrétně kterou, nebo zvlášť hluboký kočár a pak pořádný sporťák (a samozřejmě které by připadly v úvahu). Měl by mít sundavací pratelný potah a nastavitelnou výšku madla. Cenový strop 12-13tis. Za věnovaný čas vám děkuji.

calabasa
18. led 2015

Já bych trojkombinaci nedoporucovala, vždycky je z toho jedno nic moc. Pro druhou dcerku jsem sla nejdřív do Inglesiny Magnum, ma i polohování v korbe, takže se da posadit a vidíš na ni. Pak jsem koupila Baby Jogger Summit. Jsem z něj nadšená, je skladny, otoci se na miste....golfky jsem dala pryc.

calabasa
18. led 2015

Já bych trojkombinaci nedoporucovala, vždycky je z toho jedno nic moc. Pro druhou dcerku jsem sla nejdřív do Inglesiny Magnum, ma i polohování v korbe, takže se da posadit a vidíš na ni. Pak (v 1 roce) jsem koupila Baby Jogger Summit. Jsem z něj nadšená, je skladny, otoci se na miste....golfky jsem dala pryc.

ilonkaseda
18. led 2015

@lena_d v tvém případě bych volila kočárek bez otáčivých kol,je do terénu určitě lepší..a jak píší i přede mnou, nikoli trojkombinaci, jedno bývá ošizené