Jaký kočárek jste pořídily, proč, a jste spokojené?

odula
2. kvě 2016

Zdravím. Už nějaký týden brousim po netu, hledám kočárek a začíná mi z toho... hrabat. Vůbec netuším jaký a za kolik a proč a kde a jak... No "jak" to bych snad zvládla 😉 A tak bych vas chtěla poprosit o to, zda byste se nepodelily o svoje zkušenosti s výběrem, o rady, důvody výběru toho kterého kočárku. Moc děkuju! 🙂

klotylda01
3. kvě 2016

@cajomilka moje první zkušenost s kočárem byla v sobotu, cenově chceme levnější variantu paní nám v krámu ukazovala Dorjan, važí necelých 12kg, jedním klikem na každé straně sundáš korbu a kolečka má nafukovací. Kočárek nebyl špatný 🙂

misutkakosutka
3. kvě 2016

my jsme byly kupovat kočárek v sobotu - Tako Dalga, modrá barva, krásně houpe, je lehký, už,abychom jezdili 🙂

klotylda01
3. kvě 2016

Má někdo zkušenost s kočáry polského výrobce camarelo? Jejich design je nádherný: http://www.bambino-kocarky.cz/kombinovane-kocarky/ jsou jedny z nejlehčích cca 9-10kg

denousek
3. kvě 2016

@klotylda01 camarelo jsou prej polske top!mela kamarádka a pohoda 🙂

klotylda01
3. kvě 2016

@denousek hmm, no nejsou ani moc drahé. Na to jak jsou lehké. Až je to podezřelé 🙂

denousek
3. kvě 2016

@klotylda01 já jsem tak dlouho vybirala az jsem vybrala adamex :D 4tydny uz je objednany :( si to ještě rozmyslim :D

klotylda01
3. kvě 2016

@denousek taky moc hezký a koukám, taky polský a lehký do 10kg, no uvidíme, ještě máme čas. A měla si možnost si jej vyzkoušet na živo? 🙂

denousek
3. kvě 2016

@klotylda01 to bohuzel ne jedu podle recenzi verim jim :D a ptala jsem se holek po netu co ho maji...

klotylda01
3. kvě 2016

@denousek odvážná 🙂

cordera
3. kvě 2016

@klotylda01 má ho kamarádka - s korbičkou byla spokojená, ale teď už používá sporťák a hrozně na něj nadává, protože má tendenci se převracet.

misulinka44
3. kvě 2016

@denousek na recenze bacha 😀 takhle jsem dle recenzi vybrala super kocar,nemuzu si ted vzpomenout na nazev... a jela jsem ho objednat do kramu uz rozhodnuta. No a jak jsem si ho povozila,tak des a hruza 😀 a odjizdeli jsme s Takem Monodi 😀

klotylda01
3. kvě 2016

@cordera aha, tak to asi nebude nic moc. A sporťák se používá spíše déle než korbička. To je špatné.

cajomilka
3. kvě 2016

Ještě k těm polským kočárkům - my máme Jedo Fyn 4 DS. Polský jsme kupovali kvůli ceně a konkrétně tento jsme zvolili kvůli velkému koši a velké korbičce. Teď s ním jezdím jen na nákupy a do MHD apod. beru Valco Snap, což je opačný extrém, ultralehký, malý, skladný. Nicméně starší dcera má teď nohu v sádře a velký polský sporťák zase užijeme, vozím ji v něm v jejích téměř 4,5 letech. Ještě že jsme si ho nechali 😉 Jinak do náročného terénu je nejlepší nosítko či šátek, ale to je na jinou diskusi 😉

denousek
3. kvě 2016

@misulinka44 já bohuzel nemam kde vyzkouset na zivo jsem ho potkala jen v zoo kdyz jsem jela kolem zoo vláčkem :D a byl krasnej... ale holky co ho maji jsem si s nima psala tak ok

denousek
3. kvě 2016

@misulinka44 a víte co 14cti denní lhuta na vraceni to jisti 🙂 musela bych jet skoro 70km abych ho videla na živo.... u nas nikde neni

odula
autor
3. kvě 2016

tak jo, dneska jsem to rozčísla... 😀 víte jak Brio končí, koupil ho Britax... takže starý modely Bria se doprodávaj za hodně dobrý ceny... no a jdu takhle do kamennýho obchodu a tam maj brio happy s otočnýma kolečkama za poloviční cenu. V přepočtu místo 21 000 za 10 000. Funglovka. Se zárukou. tak jsme ho koupili. Co já si teď na internetu počnu... 😀 (je to to poslední šasi a hluboká korba. 🙂 )
Děkuju všem za podněty a rady, určitě to ještě pomůže dalším maminám. 🙂

klotylda01
3. kvě 2016

@odula do jakého kamenného obchodu? 🙂

odula
autor
3. kvě 2016

@klotylda01 lekia lund... trochu z ruky 😉

rousse
3. kvě 2016

@odula za mě osobně už bych znova nešla do kombinovaného kočárku - sporťáky těchto kočárů jsou těžké a absolutně nepraktické na cestování - pokud máte auto kombíka, nemusíte řešit, ale do hatchbacku a nebo nedej bože sedanu (jako my) dáte do kufru kočár a tím končíte. Bydlíme na kopci, malá se už narodila velká (v půl roce měla skoro 9 kilo) a jezdím se sedanem (sporťák od trojkombinace, kterou jsem koupili se do toho kufru ani nevešel, takže sportovní korbu jsem musela vozit na zadním sedadle) - no vydržela jsem to s ním jen 1 měsíc. Pořídila jsem BabyJogger city elite - naprosto úžasný sporťák, který si fakt nepřestanuchválit - oproti X-landeru x-move fakt jak nebe a dudy. Na druhé mimčo pořídím jen hluboký kočár, tenhle babyjogger nechám a máme vystaráno. Za mě požadavky na hlukobý: určitě odpružení, přední kola otočná (u nás na vesnici v obchodě mezi regálama bez nich ani ránu) a CO NEJVĚTŠÍ korbu (X lander hluboká byla malé malá ve 3 měsících:-/ ). Sporťák už pak záleží na tom, jak často budete jezdit autem, kde budete s kočárem drandit a to už je strašně individuální.

odula
autor
3. kvě 2016

A můžu se zeptat jaký kombinovaný kočárek jsi měla? Protože tenhle je poměrně lehký, snadno manipulovatelny a skládá se dvěma prsty 🙂 my máme kombika, takže velikost jsme pravda nemuseli řešit, ale i tak myslim ze do kufru zahuci, ze ho skoro nenajdu 😀 (coz je tedy asi velikostí kufru, máme loď). pokud se týče velikosti děcka tak to taky neřeším, máme kralicky (do sportaku se vlezla moje pětiletá... 😀), takže obřika neocekavam. No... Hlavně aby vydržel a šasi bylo kvalitní... V coz doufam. Tak snad se nam povedla dobrá volba. 🙂

rousse
3. kvě 2016

@odula X lander X move - pro mě taky zkušenost, že polským kočárkům se už budu vyhýbat obloukem - ať stojí kolik chtějí (a že ten náš stál opravdu dost), furt je to šunt z Polska - kolečko nám hrkalo od první jízdy tak, že se lidi ohlíželi (na reklamačku to prý nebylo) a po půl roce ježdění rozvrzaná konstrukce takovým způsobem, že hrůza. Nedávno jsem ho prodávala a srovnala jsem s tím BJ, co jsem koupila (na bazárku po 1 děcku) - no u BJ nevrže a nehrká vůbec nic a s X-landerem by nás bylo slyšet na metry daleko....Ale to by u Bria (případně u Britaxu) hrozit nemělo - to je taky kvalita, tam si myslím, že nejde šlápnout vedle - neznám maminku, která by na tyhle kočárky nadávala. Přeju hodně spokojených kilometrů 😎

alenakm
10. kvě 2016

Holky prosím o radu. Je možné koupit jen hluboký kočár a později až je třeba dokoupit ze sporťáku jen tu korbičku a dát ji na ten podvozek od hlubokého? A nemám na mysli sportovní korbu z trojkombinace, ale z nějakého klasického sporťáku...

lucyp13
10. kvě 2016

@alenakm jak u kterého kocarku,u většiny polských to prý nejde ale u dražších ano (jane,mutsy,pegperego,cybex)

jirinka1989
31. kvě 2016

Ahoj, tak my jsme používali hlubokou korbu tak 2 měsíce tudíž se nevyplatilo moc investovat - pak jsme přešli k nošení a v půl roce hups do sporťáku s polohováním do lehu (investice do Jané slalom z bazárku se osvědčila!!) Viděla jsem ty moderní "retro" ale jak jim nezatáčí kolečka, tak je to špatně manévrovatelný a maminky se strašně nadřou, hlavně že to je hezký...no nic 🙂) celková investice do kočáru byla kolem 3500Kč a do ergonomického nosítka 3000Kč - to druhé se vyplatilo, kočár také 🙂 posílám fotku, pro novoška super nosítko storchenwiege a pak jsme měli fly tai a pár dalších a teď si nosíme ve skaldinu

jirinka1989
31. kvě 2016

@alenakm ahoj,kup hlubokou korbu za pár šupů beztak dítě hned přendáš do sporťáku - bude chtít vidět a my od roka máme golfáč a sporťák, tu hlubokou korbu jsme využli fakt tak 2 měsíce, investovali jsme 500 do pružícího kočáru starší značky ale čistého od spolehlivé mamči 🙂

sarivojvodova
31. kvě 2016

@odula Hele ono asi záleží kolik peněz do toho chceš dát, mě Andy nadává, že jsem za něj dala spoustu peněz atd, ale znám dvě známé co by neměnili a jsou prostě spokojené. Já zatím jsem jen zkoušela bez dítka. 😀 Manipulace skvělá a jsem spokojena.