Jaký kočárek pro hodně vysoké rodiče?

luccii
27. pro 2008

Ahoj holky, s manzelem jsme oba hodne vysoci (190 cm), a proto bychom potrebovali vysoky kocarek, nejlepe kombinaci, ctyrkolku. Poradite? Diky moc 🙂.

yanna.o
14. led 2009

luccii, jestli bydlíš někde, kde máškolem sebe přírodu, tak využiješ. Ve městě je ale také hrbolů dost. Kočičí hlavy drncají pěkně nepříjemně. Vibrace se přenášejí do rukou, pokud je podvozek tvrdý. I houpací kočár trochu drncá, ale jinak než nehoupací pouze odpružené kočáry. Tam to dítě skáče. Do rukou se přenášejí otřesy hlavně u golfek, to je celkem nepříjemné a dítěti asi taky. Pokud nebudeš věčně chodit na bezbariérová místa, kdy by nejlépe vyhovovaly 8kilové golfky, tak Inglesina je dobrá. Ten kočár je jednoduchý. V kloubech je odpružení, podvozek je navíc houpací. Sem tam přizvedneš víc, ale žádná tragédie, jak někdo straší. Většinou se zatáčí jen tlakem na rukojeť. No a nahoře je "korbička", co se dá během jízdy dle potřeby přepolohovat na sporťák. Dneska se vyrábí mraky kočárků, maminky jsou spokojeny i s jinými. Já jsem spokojená s tímhle 😉

Matrace je originál od Inglesiny a jmenuje se "antialergická matrace". Ve výbavě kočárku není nic krom kočárku. Matraci, hygienickou vložku, pláštěnku, moskytiéru, tašku, autosedačku a nevím co ještě.. všechno dokupuješ 😉 Můžeš si ale vybrat originál od Inglesiny nebo univerzál např. od Emitexu nebo doplňky od jiného výrobce kočárků. A nemusíš si kupovat všechno, takže to zbytečně nezvyšuje cenu kočárku.

yanna.o
14. led 2009

jo ale chce to jistě ozkoušet v krámě. Tak to je jasné. Jak vám sedí do ruky a porovnat s konkurencí jednotlivé funkce (viz ty fotky). 😉

llucinka
14. led 2009

lucii: Na některých netových stránkách najdeš celou jakoby sadu, my jsme kupovali před rokem a půl tuto sadu, ale v barvách 2007:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6198-inglesina-se...

Ten titanový podvozek je krásný 😵 😵 😵

Ale dají se najít ještě i starší, ty jsou pak v podstatě za babku, třeba tady jsem našla jen kočárek:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/5384-inglesina-ma...

Ale jsou i v jiných barvách, jen na jiných webech. Ale jak píše yanna, zajdi do krámu, pokud Ti padne do oka a sedne vám, bude to dobrá volba. Já se do něj zamilovala na netu a když jsem ho pak viděla naživo, tutově jsem věděla, že už jiný nechci. A teď bych si koupila ten stejný, mít se rozhodnout znova. 😉

yanna.o
14. led 2009

lucinko, v tom prvním odkazu.. ten popis... tomu říkám kočár!!!

llucinka
14. led 2009

yanno: No, oni to tam mají celkově suprově popsané a s dodávkou taky nebyl žádný problém. Dodali mi ho těsně před porodem, jak jsem chtěla. 😉 Magnum je prostě nejlepší!!! 😀 😀 😀 A už se těším na nové zippy 😵 😵 😵

luccii
autor
16. led 2009

dnes se jdu na kocarky podivat s mamcou, ted hledam hlavne dlouhy kocarek, protoze na vcerejsim UTZ odpovidalo mimi 20+5, ale je jen 19+4 😉 asi to bude dlouhan po nas 😉

tereziep
17. led 2009

Luccii: jak jsi pochodila. Pokud chceš klasický houpací kočárek tak Inglesina patří opravdu mezi nejdelší kočárky. Když jsem čekala malou, tak jsem si dělala takový malý průzkum a vyšla opravdu nejdelší. Potom je to ještě Roan - ale na ten moje sestra nadává, že je těžší než můj. Pak jsem ještě četla o Silver Cross, ale ten je dražší. Já jsem původně chtěla tříkolku, pak sportovní kombinovaný kočárek. Nakonec jsem se ale rozhodla pro klasický houpací. Četla jsem dost článků na téma děti a kočárek a ve všech psali, že pro první půlrok je důležíté, aby dítě jezdilo v houpacím kočárku - a to moderní nespoňovali. Sice mají odpružení, ale nic se nevyrovná klasice a proto jsem šla do inglesiny. Přeji hodně úspěchů při výběru kočárku.

luccii
autor
17. led 2009

terezie, vcera jsme se byly s mamcou kouknout na inglesinu a jsem dost zklamana delkou korbicku u kombinovane verze (sportak predelatelny na hluboky tou taskou) - namerily jsme 74 cm! klasicka hluboka inglesina ma vnitrni delku korbicky 81 cm, coz je super, ale je to jen hluboky kocarek 😒 ja bych chtela 2v1... takze ted fakt nevim, jak se rozhodnout, protoze nas prcek bude asi rychle rust... houpe krasne, ale je kratky...

tereziep
17. led 2009

Ahoj, teď jsem to dole měřila. Mě vychází bez hygienické vložky 80cm. Ještě je docela dost velkej Daltim Ekonomic - ale to je taky jen hluboký kočárek. Ještě koukám co jsem měla za možnosti - Free Lina Bartatina Kombi - ta má taky lůžko 80 cm. Jak jsou na tom kombinavané kočárky tak to netuším. Teď jsem se koukala na sportovní a docela se mi líbil BabyWelt Riva Air. Ten má lůžko 93cm - je s vloženou taškou. Jenž všechny kombinované kočárky mají lůžko níž než klasické. Ale opravdu mi vychýzela inglesina jako nejlepší varianta pro ten první rok. Pak jsem stejně chtěla koupit sportovní. Mě šlo taky o to, abych se nemusela k malé ohýbat a pak kupovat po půl roce sportonví.

luccii
autor
17. led 2009

terezie, ten Deltim Economic jsme tam taky okukovali 😉 tu Inglesinu jsme merili asi s tou hygien.vlozkou - byla bila... ale tu tam mas porad, ne? takze ji musim brat v uvahu... diky za postrehy 🙂 kouknu na ty dalsi, co jsi mela vybrane...

tereziep
17. led 2009

Měříla jsem to bez ní. Už jsem jí musela vyndat, protože se mi tam malá nevešla. Je jí půl roku a měří 73 cm. S pytlem je to nemožný jí tam nacpat. Ale to nevadí. Je v pytli. Známí jí tam na malého ani neměla. Nejdřív ho měla v zavinovačce a potom v pytli. Tobě se mimčo narodí v červnu, takže stejně na zimu bude v pytli a hygienickou vložku by jsi mohla vyndat tak jako já. Ta tam být už nemusí. Měla jsem jí tam hlavně kvůli létu, kdy malá ležela jen tak bez zavinovačky přikritá plínkou.

llucinka
17. led 2009

lucii: 😕 😕 😕 Tak to mi přijde nějaké divné, dokonce i na jejich stránkách (přímo na inglesina) je uvedeno 84 cm a aby se sekli o 10 cm, to mi přijde nereálné. 😖 Já jsem naměřila doma 81 cm 😔

llucinka
17. led 2009

terezie: No, já měla na malého takovou dost teplou kombinézku od nextu, byla strašně huňatá, že i na zimu stačila jenom ta vložka, on v kominéze a deka a zima mu nikdy nebyla. 😉 Já jsem ji vyndala taky asi po půl roce, ale to už bylo jaro a bylo to dobrý. 😉

llucinka
17. led 2009

Ono v podstatě ten pytel, jako myslím fusak, plní tu funkci hyg. vložky, takže tam asi pak být nemusí, mě se to třeba hlavně líbilo, že i bez zavinovačky tam byl jako miminko strašně krásný 😵 😵 😵

luccii
autor
17. led 2009

terezie, takze to chapu dobre, ze hyg.vlozku jsi vyndala a malou mas v pytli? a ten pytel je prosim te co? ja se jeste moc neorientuju 😅 prave ze ja resim, aby nas "prcek" mohl byt v hluboke korbicce i v zime...

llucinka
17. led 2009

luci: on je v hluboké korbičce, jakoby, ale je ve fusaku, přepokládám, že terez myslela fusak 😉

luccii
autor
17. led 2009

takze mam brat v uvahu velikost hl.kocarku a odecist sirku fusaku 🙂 nekde jsem cetla, ze jako sportovni kocarek je to nestabilni - co myslite?

llucinka
17. led 2009

luci: fusak budeš mít v každém kočárku, ať už inglesině, nebo bolderu nebo jiném. Mimčo se Ti narodí v červnu, možná budou vedra, možná ne. Když budou vedra, hyg. vložka je super, protože je bílá a hodně to odráží horko. Když vedra nebudou, použiješ buď jen deku a nebo přidáš ještě nánožník (jako že ho naroluješ a přikryješ). Jak tu měla jedna dívčina ty fotky, měla to super nafocené. 😉

Nemyslím si, že jako sportovní by byl nestabilní, my v něm jezdíme už třičtvrtě roku a nemám s tím problém. 😉

ia.
17. led 2009

ahoj my máme quinny speedi, manža má 196cm, já 180cm a supr, je tam nastavitelná rukojeť a manža nekope dolů do koleček, perfektně se s ním jezdí, vyhovuje nám i proto, že je velice skladný do auta, teď v zimě když přijdeme a malý ještě spí, tak se vycvakne korba a malý ještě spí třeba v ložnici, fakt supr kočár, navíc perfektní fusák, pláštěnka, taška, a autosedačka maxicosi je nejbezpečnější na trhu....

luccii
autor
17. led 2009

lucinko diky 🙂 jsem klidnejsi 🙂 jen porad nevim, co je to ten fusak 😅

llucinka
17. led 2009

lucii: Fusak používáš jak bude zima, je to třeba tohleto:

http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100469.html

llucinka
17. led 2009

ia: Ale není houpací 😉

petruna
17. led 2009

my mame 180 cm a cca 184 cm a mame kocarek Roan Marita
http://www.roanshop.cz/index.php?dzial=produkt&...
korbicku ma hodne vysoko, je houpaci atd atd....a jsme moc spokojeny. Jediny co bych zmenila je zpusob zabrzdovani, jde to ztuha.
ale nemusi se kazdemu libit, je to klasika, nic v modernim designu. 🙂

luccii
autor
17. led 2009

lucinko, diky 🙂 promin, jeste mam jeden dotaz - s fusakem je delka vnitrku jaka? dekuju

petruna
17. led 2009

meli jsme i velke miminko (4280, 54 cm) a vesel by se nam do hluboke korby klidne i ted, i s fusakem, ale v pul roce sel do sportaku, protoze se mu tam libilo vic.

llucinka
17. led 2009

lucii: Mám vypraný fusak, když tak to tam dám zítra a přeměřím, ju? 😉

yanna.o
18. led 2009

luccii, já už mám hygiencikou vložku pár měsíců vyndanou a kočár mám v autě, takže nepřeměřím. Výhoda je, že když jí vyndáš, tak se kočár prodlouží až k nánožníku a ten se může trochu "vyboulit". No a když tam nánožník třeba v létě nebude, tak už je to úplně v pohodě. Výhoda Magnumu je to polohování zad (kvůli řevu a výhledu), prodloužitelná délka (odendáním hyg. vložky, příp. nánožníku), možnost otočení korby/sedačky po a proti směru jízdy (lze přehodit i s dítětem, pokud půjdeš jedním směrem delší dobu - kvůli slunci, větru nebo před jízdou, že na něj budeš chtít vidět nebo naopak bude chtít vidět ono - to jsem využívala dost často, kolem roka furt) a neskladuješ doma 2 věci - korbu a sporťák, ale to je detail. Hluboké korby některé (ne všechny) mívají alespoň na dně korby takovou destičku, kterou můžeš také trošku přizvednout jako letní lehátko. Lepší než nic 😉 Nejprostornější korbu má Roan. Pak můžeš kouknout i na jiné Inglesiny, které mají jen korbičku (a některé i sportovní sedačku, ale zvlášť). Kočárky typu Quinny, X-lander, Jané apod. mají maličké korbičky a dítě putuje brzy do sporťáku, který je jen po směru. U Quinny si mi jedna maminka v krámě stěžovala, že je sice hezký, ale na dítě tam skrz průhlednou boudu svítilo, foukalo na něj a nevím, co ještě říkala. Její názor.. Pak jsou ještě typy kočárků, které mají sportovní podvozek čtyřkolový (některé mají přehazovací rukojeť, některé sedaču, některé nic). Také jdou polohovat z úplného lehu do úplného sedu a jsou to vlastně jako Magnum sportovní sedačky, ale podvozek je pevný nehoupací a nepřetvářejí se na korbu nánožníkem a hyg. vložkou, nýbrž se do nich vkládá taška. Ta bohužel bývá často krátká a úzká. Pak může být dítě jen ve fusaku a místa na nožky bude mít dost. Takové kočárky vyrábí dost firem (př. Patron, Hartan atd.). A ještě poslední věc - některé firmy nevyrábějí na kočárky nánožníky a musíš pak kupovat od jiné firmy nebo nějaký univerzální třeba od Emitexu.

K té stabilitě. To je nafouklé. Já jezdím s kočárem rok a půl a no problem. 10kilové dítě už je ale znát, takže při nějaké náročnější jízdě ten houpací podvozek trochu přetěžuju, resp. ta tíha ho víc zhoupává. Ale já ho chtěla, jelikož je odpružený a navíc houpací -tedy není v kontaktu se zemí natvrdo a jízda je tedy ještě lepší než v pouze odpruženém kočárku. Já toto řešit musela, jelikož tady kolem sebe mám fakt náročný terén. V životě jsem dítě nevyklopila ani náhodou. Zato jsem slyšela, že se dítě převrátilo ve sportovní trojkolce (tedy nízký a tvrdý podvozek), když se maminka na chvíli otočila. Takže je to hlavně o dozoru.

K tomu času, kdy se narodí miminko a využítí kočárku. Narodí se ti (stejně jako mně) v létě. To jen leží na zádech a řve, když má hlad, je unavené nebo ho bolí bříško. Také si chce furt dudlat a být přisáté na prsu a u něj i spát. Tak do 8 měsíců jsem velmi často chodila na procházky. Ty první měsíce furt, aby malý spal. Spal i v postýlce nebo u prsa. Taková docela zábava 😀 Venku vedro (25 až 38 stupňů 😖 ), takže jsem využila to velké větrání na starší kolekci Magnumu (do r. 2007 - ještě lze sehnat ve výprodeji). Přes boudu jsem házela plínu kvůli slunci. Na podzim jsem malého přikrývala dekou a peřinkou. Půl roku mu bylo v lednu. To už se otáčel sám na bříško, snažil se lézt po 4 (blbě si to pamatuju). Tou dobou už byl ve fusaku. Ten mi trochu vytahal nánožník, jelikož jsem to tam blbec moc rvala a nánožník dopínala patentkami i přes ten fusak a zároveň dítě posazovala. Záda jsem zvedala od 5 měsíců na chvíli, právě aby usnul, jinak byl hrozný řev. Usnul hned a pak jsem je zas sklopila. V 8 měsících (někdy v březnu? 😕 ) tam mám fotku, jak se vešel. To jsem tam ještě hyg. vložku měla, ale vy můžete být o něco delší. Ten růst se tak v těch 7 měsících zpomalí, ale jsou to děti.. takže stejně rostou rychle 😀 Ale ten první půl rok hyper rychle. Pak už se udělalo teplo a já už nejezdila tak často na procházky. Vyjeli jsme na louku, tam malý spal v kočárku, já byla na dece. To tak ještě v květnu, v 10 měsících. Ale když se vzbudil, tak jsem ho vytahovala na trávu, kde lezl nebo jsem ho vodila za ruce. Tou dobou jsem už využívala dost možnost otáčení sedačky po a proti směru. Když usínal, tak jsem ho měla k sobě a mluvila na něj. On nevyžadoval jezdit po směru do roka a čtvrt. Já mu to občas otočila, aby viděl nebo kvůli počasí. Na komunikaci je bezva, že můžeš mít sedačku i k sobě. No a v roce už spal po obědě doma v postýlce a pak jsme jeli na louku, kde dělal první krůčky - asi začátkem července. Venku vedro.. Blbnuli jsme na klouzačce, dřevěných autíčkách, písku, trávě. Když jsme odcházeli, cestou se ještě vyspal v kočárku. Pak lítal čím dál víc. V létě byl ten kočárek už jen o dopravě na nějaké místo... 😖 To jsem většinou vyjížděla s korbou po směru (když nesvítilo slunce na dlouhé rovné cestě do očí). Ale i proti směru, když jsme si povídali. Nacvakla jsem to před jízdou příslušným směrem. Ale jsem schopná to přehodit i s 10kilovým dítětem za jízdy (ono je to dobře udělané, stačí cvak cvak a je to.. některé kočáry mají to přehazování dost komplikované). To všechno skončilo s příchodem zimy. Venku louže 😠 , mráz. Takže se najednou venku skoro nejsme, jen na chvíli a pohybujeme se po dětských koutcích. Venku kočár používám na rychlou přepravu a také na zahřátí ve fusaku. Také často využívám možnost mít sedačku k sobě kvůli studenému větru. Ale celkově je to málokdy, jelikož i v kočáře jezdíme méně často a kratší dobu. V krámě na nákup, že do toho obřího koše naházím v pohodě kde co (teď jsem viděla jednu maminku, jak si chuděra položila plíny atd. na zem a pak to postupně skládala do košíčku, který byl ¨menší a hůř přístupný). Ale teď dojedem do krámu a stejně malého vrznu do normálního nákupního koše. Takže Magnum na podvozku Ergo Bike ideální do terénu a tak do roka dítěte, je praktický, lehký a dobře ovladatelný. Pak zvážit goflky nebo lehký sporťák (Nomád např. se dobře ovládá a je prostorný, lehký a dá se sehnat při troše snahy a štěstí ve výprodeji za 7000,-). Gofky mám já, ovladatelnost mizerná (to nezáleží na značce), malý si tam může stoupat na stupátko, jsou dlouhé 85 cm a takové akorátní (viz ty moje fotky). Ale jsou nízké a je to tak spíš na léto na nějaké rychlé popojíždění, nástupy a výstupy - např. v zoo 😀
Ještě ty kočárky prošmejdi, je jich dost. V Praze koukni do prodejny Dětský ráj, AAA bazar kočárků, Chicco na Černém Mostě, do Babyparku a BabyStaru (vše na Černém Mostě). V Plzni nějaké Superbaby, ale tam nesmíš na kočárek sáhnout 😅 V Praze si s ním můžeš dělat co chceš, jsou zvyklí, i když taky choděj samo pomáhat, radit a dávaj pozor, aby jim to někdo neničil. V těhle krámech uvidíš Jané, Peg perego, Hartan, Hoco, Inglesinu, Roan, Quinny, X-lander a mnoho dalších 😉 😀 Hlavně neber nějakou těžkou krávu 😉

ufff 😅 😅 😅 😅 😅

yanna.o
18. led 2009

No a v létě budou malému 2 roky a to už bude kočár skoro o ničem. Teď je mu rok a půl a lítá, klouže se dokola na velké klouzačce, sám si na ní vyleze. Je rozdováděný, rozlítaný. Takže nějaké ježdění v kočárku se nekoná. A nekonalo by se ani v létě, to by lítal venku. Do roka kočár využiješ nejvíc a pak čím dál míň. 😉 Jen když potřebuješ někam dojet.
😅 🤐

tereziep
18. led 2009

Luccii: Myslím, že se délka moc nezmění. Neměřila jsem to. Jen je kočárek trochu užší, ale na délku to nehraje roli. Záleží také na tom, jaký fusak budeš mít. Když dám do inglesiny jarní, tak je to jiné, než když tam dám zimní. Nejhorší je to asi, když jsem ta měla 15 měsícní neteř ve starém beránku - zimní pytel ještě po mně. To tam měla málo místa na šířku, ale na délku to šlo. Ještě k prodejnám kočárků co píše yanna.o: v Plzni jsou docela ochotná u Chmelařové, tam ale nemají Inglesinu, ale objednají ji. No a v prodejně u Krtečka moc ochotný nejsou. Superbaby je opravdu dost hrozné - spousta kočárků ale nasehat.

luccii
autor
19. led 2009

yanna, terezie: holky moc diky za vsechny rady! 🙂 🙂 🙂 skoda, ze jsem nevedela, ze na Cernem Moste je tech kramu s kocarkama vic! my tam byli v sobotu, Chicco jsme bohuzel prejeli a v bazaru AAA kocarky nic nemeli (to me fakt zklamalo)... dnes jedeme z Prahy domu a kdo vi, kdy sem zase pojedeme... no urcite pred nastupem na materskou kvuli nejake administrative v praci... a vy jste kupovali pres net? nebo je lepsi kamenny obchod kvuli reklamacim? (ale ma smysl, kdyz bydlim v jinem meste?) taky nevim, jak velke jsou dodaci lhuty, abychom to stihli 😉 vidim to na tu Inglesinu, snad nas obrik nebude az tak obrikovaty 😉 starsi kolekce je fakt lepsi kvuli tomu vetrani, ted je to vetrani dost malinky... v Krteckovi v Praze nam rikali, ze kolekce se do leta jeste mozna zmeni 😅 jo a posledni postreh - Inglesina je ciste italsky vyrobek (udajne) na rozdil od vetsiny ostatnich, ktere jsou z Ciny (i X-lander, ktery ma byt polsky 😉 )