Jaký kočárek pro hodně vysoké rodiče?

luccii
27. pro 2008

Ahoj holky, s manzelem jsme oba hodne vysoci (190 cm), a proto bychom potrebovali vysoky kocarek, nejlepe kombinaci, ctyrkolku. Poradite? Diky moc 🙂.

maruskach
31. pro 2008

Ahojte, ja mam 179 cm a mam S4, ale zacala padat rucka ☹ . Jane mi bol nizky, ked som si dala opatky, inak by som iny nekupovala. Vysoke su este Quinny, Maxi Cosi Mura,

stvura
31. pro 2008

Nova Dema je ako stvorena pre vysokych - suseda ma taky a pochvaluje si.

llucinka
1. led 2009

Ahojte holky, přidávám se k terezii a doporučuji Inglesinu Magnum. Korbička (mám rok 2007) měla skutečně 82 cm, dokonce nyní jsem se dívala a je 84 cm. Jinak malý má nyní rok a tři měsíce a jezdíme s ní, je tam ve fusaku, ve fusaku má ještě deku a místa tam má skutečně dost. Máme i golfky zippy, ale ten nánožník není tak teplý a hlavně se tam moc nevleze fusak.

lucii: Jinak jako plus pro magnum značí i to, že neznám maminku, která s ním nebyla spokojená. 😉 Opravdu zajdi do obchodu a vyber si ten, který Ti sedne, není nad to si ho vyzkoušet. My ho vyzkoušeli a pak objednali na netu. A neměnila bych. 😉 Tak šťastnou ruku při výběru! 😉

luciek9
5. led 2009

Ahoj, četla jsem vaši diskusi. Taky patřím mezi vyšší maminky. Uvažuji o koupi buď inglesiny magnum nebo boldru. Jediné co nevím je délka hlubokého lůžka u boldru. Na netu jsem všude četla, že je dlouhé 75 cm a tady čtu že má 85. Tak mi to nějak nesedí. Má opravdu hluboká korba vnitřní délku 85cm?

beruska2x
5. led 2009

ano ma, mam ho doma malej ma v 5 mesicich 68cm a vejde se i s fusakem a jeste mame fora 😉

petreva
5. led 2009

Zdravím vás vysoké maminy nebo těhulky 😉
Nemáte některá Bebeconford nebo Cortinu? My přemýšlíme o trojkolce, ale stále váhám, aby byla dost stabilní. Pár kamarádek, které mají trojkolku říkaly, že s ní v pohodě jezdí i do terénu...tak nevím 😅

mkr
5. led 2009

petreva - cortina by mohla být jedna ze stabilnějších 3kolek s jedním kolečkem má tam docela široký rozpětí mezi předním a zadními kolečkami🙂

ma76
5. led 2009

PEg-Perego GT3 ,mam 178cm a manžel 184cm.

misajk
6. led 2009

Ahoj, my máme to brevi ovo. Už je to třetí dítě a asi šestý kočárek a manžel (192) konečně řekl, že se s ním dá jezdit. Má totiž vytahovací rukojeť nahoru a má pak spousty prostoru mezi nohama a kočárkem...Tak nejenom, že zvýší rukojeť nahoru, ale i natáhne prostor pod nohama. A korba je také 80 cm dlouhá ve výšce 70 cm. A navíc je nádherný. Nicméně budu prodávat. Detaily na http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/brevi-ovo-... Jsme s ním moc spokojeni a teď ve sněhu se osvědčil. Jezdí perfektně i v závějích. Přeju hodně štěstí

lucijja
6. led 2009

luciek9: tych 85cm je ok...teraz sme to s manzelom merali. Namerali sme 82 v pohode a nanoznik je pruzny. Manzel ma 198 cm a kociar je mu uplne v pohode. 🙂

zdenallicka
6. led 2009

Phil&Teds je dost vysoky... 😉

luciek9
6. led 2009

Tak těch 85cm má sportovní sedačka - jestli jsem to pochopila dobře podle toho pružného nánožníku nebo se používá na hlubokou korbu. Ještě jsem ho neviděla. U nás ho nemají. Jen jsem koukala na net. Hluboká korba je tam psaná 73-75 cm. Budu muset vyrazit někam, kde ho mají a podívat se na něj. Ono je něco jiného ho vidět ve skutečnosti a něco jiného na netu.

beruska2x
6. led 2009

luci...tech 85 ma na delku hluboka korba... tezko bych vozila nesedici dite v zime na sportaku 😅

lucijja
6. led 2009

luciek9, tak ako vravi beruska, hlboka korbicka. A odkial si? Nie si blizko Nachoda alebo Hradce Kralove?

beruska2x
6. led 2009

nove maji bolder v Liberci v NIse v prod. Čiko 😉

tessie
6. led 2009

my máme Concord Fusion, ja mám 180 cm a manžel 190 cm. A je v pohode...

zvizatinka
7. led 2009

My mame Maxi Cosi Mura 4 a je ok, ja merim 179 a manza 191 😉 ta vytahovaci rukojet je supr! Jsem videla spoustu vysokych maminek, co se u kocarku hrbily a nejen ze to hrozne vypadalo, ale asi je i musi bolet zada.. 😕

norik1
7. led 2009

Mam Jane a som 168 cm vysoka... je akurat... takze nemam pocit, ze je vyslovene pre vysokych rodicov... chodim kocikovat s kamoskou, ktora ma Baby Smile a je o dobrych 15 cm vyssi - aj rucka, aj vanicka... aj ked si nemyslim ze je to idealny kociar - aspon pre mna nie 😉

mkr
7. led 2009

a co kočárek bugaboo 🙂

mkr
7. led 2009

ne to je vtip

yanna.o
7. led 2009

mkr 😀 😀 😉

Já mám Inglesinu Magnum. Extra vysocí nejsme, máme 170 a 180 cm, ale madlo nemáme úplně nahoře. Pro mě ideální kočár do roka. Hlavně je pohodlný pro mimčo! Houpací podvozek perfektně tlumí nerovnosti. Podvozek je Ergo Bike a na něj Inglesina vyrábí několik korbiček a sportovních sedaček. Já vybrala Magnum proto, že je to sportovní sedačka, která se uzavře nánožníkem u nožiček a také ještě hygienickou vložkou, která z toho udělá vaničku. Když se ta vložka vyndá, tak je kočárek samozřejmě mnohem delší, protože u nožiček není žádná stěna a když se sundá i ten nánožník, tak už je to úplně otevřené. No jak sporťák. A také kvůli tomu, že se dá polohovat z úplného vodorovného lehu do úplného sedu. Ono s tím posazováním, až když dítě sedí samo, je to sice pravda, ale když ve 4 nebo 5 měsících najednou začne dítě řvát jak na lesy na celou ulici, když se dá do kočárku, tak možnost napolohování zad je k nezaplacení. V tu chvíli je jedno, jak je korbička dlouhá a zda se do ní dítě vejde. Prostě řve a řve a řve. Já záda trochu přizvedla, malý za chviličku v pohodě usnul a pak jsem ho hned položila. Klasické hluboké korbičky mívají provizorní polohování vevnitř, takže se musí sáhnout pod dítě. Inglesina snad dělá nějaký čudlík vpředu na korbičce, ale to nevím. Magnum se polohuje normálně zezadu zvenku - na zádech se zmáčkne taková pojistka. Takže Magnum je vlastně kombinace hlubokého kočárku a sportovní sedačky v jednom. Houpací podvozek je komfortní, pak můžete koupit golfky nebo sporťák.. Ovládání je supr, kočár je lehký a má velmi dobré těžiště. Můžu kočár za sebou v pohodě táhnout (pokud nepřehodím sedačku po směru, což lze taky jedním cvaknutím), uřídím jednou rukou. Otáčecí kola nechybí ani náhodou, žádné kroužení se nekoná. Otočím se s ním na místě. Otáčecí kola by byla lepší jen mezi regály v krámě. Teorie o tom, že čtyřkolka s neotáčecími koly se hůř ovládá, jsou opravdu jen teorie. Špatně se ovládají jen kočáry se špatným těžištěm a pokud jsou navíc těžké, tak pak je to fakt blbý.

Já osobně využívám už rok a půl (záleží, kde kdo bydlí, na životním stylu atd., to je individuální). Na kočárcích se sice píše, že jsou od 0 do 3 let. Nad tím jsem v těhu přemýšlela. Tak teď už vím, že kočár se využije hlavně první rok a pak čím dál míň. Malý teď je sice v kočáru, ale protože je zima a já ho tam strčím, aby se ohřál nebo abych s ním ujela rychle nějaký kus do tepla nebo když jsme někde na nějaké delší rodinné procházce. V létě mu budou 2 roky a není důvod, aby se vozil v kočáru jak malé mimčo. Někam dojedem, tam bude běhat. Ať v krámě nebo na louce nebo před barákem nebo v zoo atd. Jak začne být teplo, tak kočár bude hlavně na odkládání věcí (má fakt velký bytelný koš) a sem tam popojetí, když dítě jde pomalu. I teď v zimě ho mám na odkládání věcí. Koupila jsem si odpružené goflky s většími koly - malý košík mi je k ničemu, hůř se ovládají díky horšímu těžišti, drncají, každá škvíra je překážkou, všude se zaseknu a otáčecí kola jsou mi platná fakt akorát v obchoďáku.. Radši jezdím s Magnumem, i když je větší a těžší. ale to bude individuální.

misajk
7. led 2009

No ono je to spíš o tom, k čemu kočárek potřebujeme. Já mám momentálně čtyři (dvě kombinace a dvoje golfky) Jeden pár doma a druhý na chalupě (nejsem zas úchyl 🙂 co si pořizuje kočárky). Do terénu je nejlepší kočárek s velkými nafukovacími koly a je jedno jestli se otáčí nebo ne (ty se dají aretovat). Do města je nejlepší lehký, skladný, s otáčecími koly. Skladný, aby se vešel do města a ne moc dlouhý, aby se vlezl do výtahu (měla jsem tříkolku, která s výtahem v paneláku měla problém).
Polohování zad je výhodou, protože také mi malý začal řvát ve 4měsíci a pomohlo ho jen nadzvednout a ukázat svět. To jsem pak musela vyměnit korbu za sporťák a této zimě by mu bylo nejlépe v korbě, ale to by jen řval, že nevidí (8měsíců) a pak by tam spokojeně seděl....a umrznul. To je mu líp ve sporťáku a kouká, zabalený až po uši.

misajk
7. led 2009

Oprava, aby se vlezl do auta, ne do města 🙂

mkr
7. led 2009

yanna - jaký máš golfky taky nad nima uvažuji, ale potřebuji skladný do auta a prostorný pro dítě, u mě zatím vedou solary,
jinak kdybych si teď kupovala kočár tak bych vůbec nevěděla asi bych šla do stejnýho, ale myslím, si, že je to zbytečný mít tak drahý kočárek ikdyž jsou mnohem dražší, teď bych asi volali jen hluboký a pak golfky

misajk
7. led 2009

mkr - nemůžu si vynachválit chicco ct 04. Měla je sousedka na naše starší děti (teď mají 3 roky, tak ho prodala před rokem) a teď jsem ho sháněla na mladšího syna. Děti se v tom krásně vyspali, vypadají krásně a jsou za výbornou cenu. Nový model vyjde na netu do 3500 i s držákem na láhev a madlem (madlo je důležité). Já jsem chtěla ale ten model starší (dá se koupit do 2y000 v bazaru) - má totiž o malinko větší kola a guma je na nich měkčí. Už ho mám tři týdny a zatím ho vozím v autě na nákupy.Spokojena jsem moc, jen je fakt, že ty větší kola z něj občas musím sundat když vezu větší nákup.

yanna.o
7. led 2009

mkr, proto jsem koupila Magnum
- plní funkci hlubokého kočárku - je pohodlný, houpací, vypadá jak hluboký
- dají se polohovat záda, takže je to vlastně sporťák/korba v jednom na houpacím podvozku
- je dostatečně dlouhý - sám o sobě a když sundám hyg. vložku a nánožník, tak je dlouhý dle libosti
- skvěle se ovládá, je lehký, má dobré těžiště, snadno se dá zabrzdit, projede všude, je snad nezničitelný, neporuchový - zvládám denně bez přehánění velmi náročný terén
- je pohodlný pro dítě - houpací podvozek tlumí otřesy, má dobré větrání (ten z mé kolekce jo, teď ho už bohužel zmenšili), je dostatečně prostorný, má velký koš na věci
- madlo se dá zvednout nahoru nebo úplně dolů a dítě, když samo ťape, tak ho může za to madlo držet a tlačit

Magnum tedy lze brát jako klasický hluboký kočárek, ale nemusí se měnit za sporťák, když ostatní většinou mění z důvodu, že korba je krátká nebo dítě řve, že chce vidět. Napolohovat lze kdykoliv během jízdy dle potřeby. Později se můžou koupit golfy nebo sporťák s otáčecími koly dle individuálního uvážení. Když je dítě po roce věku už těžké a naložíte koš, tak ten houpací podvozek už přetěžujete při nějaké náročnější jízdě do kopce, přes hrboly apod. Po rovině jezdí snad sám 😅 Teď v zimě mám ruce v kapse. U nehoupacích kočárků tohto typu se většinou vkládá taška a ta bývá malá. Ráda bych si aspoň zkusila nějaký kočárek na velkých nafukovacích kolech, která jsou otáčecí - u sporťáku. Jela jsem jen s X-landerem, ten byl oproti magnumu určitě těžší a bylo to znát při jízdě do kopečka a byl to ten typ s nenatáčecími koly. Já jiné kočárky v ruce neměla, abych mohla srovnávat. 😉

Golfky.. no já nakonec vzala knorr buggy eagle z důvodu,
1 ) že má leh asi 85 cm a je i širší
2) má pás mezi nožičkama přes madlo (takže nemusím kšírovat, když se dítě vzteká a chce se sklouznout z kočáru na zem a nechce si sednout) - ten se mi osvědčuje
3) když tam dítě sedí, tak je mu to tak akorát - o madlo se může opřít, zároveň dosáhne na opěrku nohou, na tu si může stoupnout - leh i sed je takový akorátní
4) detaily - směrově otáčecí rukojeti o 360 stupňů (ve vodorovné poloze se to lépe přizvedává), velké zakrývatelné okénko v boudě, kšilt, bouda překlopná dopředu

Ale vadí mi, že má špatně přístupný košík střední velikosti (já jsem zvyklá denně využívat velký koš, proto bych z goflek radši volila inglisinu zippy nebo pp pliko, které mají na golfky docela velké košíky.. nebo nomáda - ale ten prý má koš hůř přístupný - nevím); dále jsem myslela, že jsou vyšší, ale bohužel ne - při svých 172 cm bych potřebovala vysunovací rukojeti - není to úplná tragédie, ale mohlo by to být určitě pohodlnější; dále nemají nášlapný stupátko, které pomáhá při vjíždění na obrubník. Kdybych vzala Inglesinu Zippy, tak jsem na ně mohla nacvakávat jejich vejce. To lze nacvaknout i na ten podvozek ergo bike - tzn. na magnum, sofii a další jejich kočárky i jiné typy podvozků od Inglesiny (dělají i nehoupací s otáčecími koly). Ale ty jsem nevzala proto, že ač jsou dostatečně dlouhé, tak jsou moc úzké. V kolekci 09 udělali zlepšovák - začali taktéž dělat směrově otáčecí rukojeti a navíc i výškově nastavitelné. Jinak mi Zippy byly moc malé, bylo to určitě horší než ten knorr, teď už je to minimálně srovnatelné, možná lepší. Dále mají zippy 09 fakt originální super nánožník - lze obepnout jak jen přes madlo, tak připnout až nahoru k boudě, takže do golfek nefouká 😉

yanna.o
7. led 2009

ta teleskopická rukojeť, jak píše misajk, je dobrá v tom, že zároveň s vysunutím se oddálí od kočárku, takže jste dál od koleček. Ale není to pravidlo, protože některé kočárky mají tu rukojeť dost "kolmo" a mají pak špatné těžiště. Musí se to zkusti v krámě, ten brevi ovo to zřejmě má řešené dobře. Také je fakt, že do koleček se kope víc u golfů, jelikož je mají blíž u sebe. Gofky jsou pro mě nouzovka, ne kočár. Když něco lehkého a dobře ovladatelného, tak asi nomád. Je to hrůza vybírat kočár 🙄 Tady jsou nafocené ty naše kočáry http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Oppidum_Zav...

llucinka
14. led 2009

yanno: měla jsem možst již vidět Zippy na vlastně uči, myslím kol. 2009 a výškově a směrově nastavitelné rukojeti jsou super, manžel má 195 cm a rozhodně do něj jdeme, jen ještě není naše barva 😀

llucinka
14. led 2009

chtěla jsem napsat oči 😀

luccii
autor
14. led 2009

yanna, docela jsi me nahlodalo podrobnym vyctem prednosti Inglesiny Magnun 😉 mam dotaz - v albicku mas u jedne fotky napsano, ze v kocarku mate matraci - muzes mi prosim napsat, jakou? asi neni vybavou kocarku, vid? diky