Jaký kočárek pro hodně vysoké rodiče?

luccii
27. pro 2008

Ahoj holky, s manzelem jsme oba hodne vysoci (190 cm), a proto bychom potrebovali vysoky kocarek, nejlepe kombinaci, ctyrkolku. Poradite? Diky moc 🙂.

petreva
19. led 2009

Luccii, tak sis vybrala? Často nakukuju, protože jsme oba taky dost velcí...je to kumšt, viď. My stále jasno nemáme, ale musíme to rozseknout 🙂 hlavně ať jsi spokojená a miminko taky 😉

tereziep
19. led 2009

Luccii: Já jsem kočárek původně chtěla objednat v Praze na Zličíně, ale pak jsem zjistila, že se dá objednat i v Plzni. Byla jsem u Krtečka, ale tam byli dost neochotní. Nabízeli mi starou kolekce za stejnou cenu jako novou a o mé vysněné barvě - modré - bych si tam mohla nechat jenom zdát. Tak jsem to nakonec objednali v Plzni u Chmelařové. Kočárek jsem si tam vyzvedla a říkali mi, že dodací lhůty jsou cca 6-8 týdnů. Když nejsou na skladě v Brně. Právě kvůli tomu, že je to čistě italský výrobek jsem šla do toho. Jo a ještě jeden postřeh, který nepatří do této debaty. Až budeš kupovat na mimčo, tak nekupuj zbytečně moc malých věcí. Já měla pár těch nejměnších a ani jsem je neužila. Malá se narodila z porodní váhou 3,75kg a tak jsem většinou nosili už 62.

yanna.o
19. led 2009

lucii, ach.. tak to je škoda. Bazar AAA má 2 prodejny. na Černém Mostě je mrňavý. Velkou prodejnu mají v Kobylisích. Eshopu se neboj. Často provozují eshop kamenné prodejny. Dětský ráj se přestěhoval ze Žižkova jinam (viz jejich stránky). Přímo na ČM je u sebe Babypark, Babystar a Chicco. V takových 3 halách, které jsou kousek od sebe. Objednat můžeš přes eshop a vyzvednout si to můžeš v kamenné prodejně. Já objednávala přes eshop a kočár přišel za 4 dny. Výhoda je, že můžeš najít lepší cenu nebo barvu, kterou jinde nemají a že ti to dovezou až před dům. Inglesina jsou Italové, to je pravda.
Tady jsou jejich stránky, mají tam i katalogy minulých kolekcí a vidět je jak Magnum, tak klasické hluboké korbičky a různé typy podvozků 😉
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/
Třeba se ti zalíbí jiný kočár, akorát je blbý, že kdybys chtěla starší kolekci Magnuma kvůli větrání, tak by jí mohli vyprodat. Nebo třeba ne.. ale to dopředu nelze odhadnout.

luccii
autor
19. led 2009

petreva: ja vahala pouze mezi Inglesinou a Impalst Bolderem- ten se mi nepodarilo videt v realu a Inglesina mi vyhovuje co se tyce houpani, vysky kocarku, delky kocarku celkem taky, kosikem, vyskou madla... nerikam, ze se mi libi nejvic, ale pochopila jsem, ze prakticnost je dulezitejsi a budu to ja, kdo s nim bude kazdy den jezdit 😉 holky mi to tady vsechno hezky vysvetlily, jsem jim vdecna, takovy popis nedaji ani v kramu 😉

terezie, tak takovych dodacich lhut jsem se bala, no takze moc otalet nebude moci... u nas by Inglesinu mel taky nekdo prodavat, tak si to zjistim... jo a co se velikosti tyce, ja mam 56 jen 2 x bodicka a tim jsem skoncila 😉 nemuzu predpokladat, ze nase mimco bude prcek, kdyz mame oba cca 190 cm 😉

yanna: tak to je vazne skoda, ze jsme na druhou stranu silnice na Cernaku nezajeli! ja prave telefonovala s kamaradkou a pozde jsem upozornila brachu na sjezd 😔 no kouknu teda jeste na web a uvidim, co maji na sklade... urcite bych nekoupila kocarek z e-shopu, co nema kamennou prodejnu, protoze pak by nemusela byt reklamace jednoducha...

muriel293
19. led 2009

ahojte,my sme kúpili babyapple-to je na ten štýl ako štvorkolka cam alebo neonato a má nastaviteľnú výšku rúčiek,ja som tiež dosť vysoká a je mi to úplne super,tiež som nechcela mať kočík pri ktorom by som chodila zhrbená

skalnicka
19. led 2009

odporucam Cam MBX6, ja mam sice len 158 cm, ale podla toho, co som videla v meste - teda myslim ine kociky, zda sa mi, ze nasa vanicka je dost vysoko a naviac ma aj nastavitelnu rucku, myslim, ze by mohol niekomu vysokemu vyhovovat...inak vanicka je tak vysoko, ze ked ju nacvakujem na kostru, tak sa musim postavit na spicky 😀 , myslim tym, ze ju musim vytiahnut do vysoka...inak je to celkom prakticky kocar, ma univerzalnu kostru, nacvaknete lahko aj vajicko, aj vanicku, aj sportovu cast...jedinou "nevyhodou" je, ze to nie je kocar do terenu, skor mestsky typ, lebo nema nafuk.kolecka, ale standard tvrdena guma...na druhu stranu je ale perfektny do malych vytahov a malych kufrov aut...

luccii
autor
19. led 2009

tak ted jsem na netu (odkaz od yanny) zjistila, ze Inglesinu maji i v Kika, ted tam jedeme, tak se tam juknu, jakou tam maji kolekci 🙂 - ja bych rada tmave modry (kolekce 2008), ted (kolekce 2009) delaji vsechny se svetlymi prvky, coz neni moc prakticke...

xixi7
19. led 2009

My tiez patrime k tym vyssim a mali sme vyhliadnuty Hartan Racer, ale ked sme ho videli "nazivo",zistili sme, ze hlboka vanicka je velmi nizko, takze nic pre nas.

yanna.o
19. led 2009

luci, tmavěmodrýho magnuma jsem viděla nedávno v dětském růžku na smíchově na úrovni začátku tunelu Mrázovka. Blbě se tam parkuje, ale dá se - jde spíš o příp. kolony. www.detskyruzek.cz Tam možná mají i ten Bolder 😕 je to takový malý krámek

luccii
autor
19. led 2009

yanno, diky, skoda, pres Smichov jsme dnes jeli... zkusim jim napsat... v Kika Inglesinu Magnum nemeli, je na objednani a dodaci lhuta je 9 - 12 tydnu! zitra zkusim kramek tady u nas, ale vubec jsem si ho nikdy nevsimla, takze kdo vi, jak to s nim je... kdyztak ho objednam v Praze a koupi ho mamca

yanna.o
19. led 2009

je to možný? trochu jsme se míjely.. 😅

luccii
autor
20. led 2009

yanna: 😅
tak na Smichove Inglesinu maji, dokonce i ten Bolder, ktery jsem chtela videt... z Inglesiny maji ale bohuzel jen kolekci 2008, ktera ma mensi vetrani... na netu maji ale i par kociku z kolekce 2007, tak jim jeste jednou napisu a zeptam se...

luccii
autor
13. bře 2009

tak oznamuju, ze vyhrala Inglesina Magnum z kolekce 2007 🙂 🙂 🙂 uz je objednana a tesim se na ni 😉

yanna.o
13. bře 2009

luccii, tak snad budeš spokojená... když jste vysocí, počítej, že se ti tam mimčo v 8 měsících nemusí vejít tak jako mně. Budeš třeba muset dřív vyndat hyg. vložku. A dřív mu začnou přesahovat nožky. Nicméně do normální korbičky byste se brzy nemuseli vejít a nemluvě o tom , že i sportovní sedačky mnohých pevných kombinací jsou někdy malé, krátké, těsné.. 😉 Rodíš v červnu. Já rodila v létě. To znamená, že s příchodem teplého počasí, necháš dítě lézt a ťapat na trávě venku. Už bude méně spát. A jak udělá první krůčky, začne být kočár jen takový doplněk na rychlé přesuny, výlety a občasné spaní (to je individuální, malý už mi v kočáru pěkně dlouho nespí, zajímá ho v jeho věku všechno možné), takže délku na spaní už nebude třeba tolik řešit. Pak můžeš zatoužit po změně a koupíš třeba golfky nebo místo golfek nějaký lehounký golfosporťáček, např. Jané Nomád. Já bych do Inglesiny šla znovu. Líbí se mi ještě Teutonie, ale mně prostě přijde houpací kočár pro mimčo od narození supr. A vzala jsem Magnum proto, že neseženu delší (lépe řečeno prodloužitelnější) variabilnější korbičku. Doufám, že budete spokojeni vy i miminko. 🙂

luccii
autor
16. bře 2009

yanno, ja uvazovala jako ty - variabilnejsi hluboky, delsi a houpaci, navic kvalitni kocar jsem nenasla 😉 vim, ze bude treba jeste jeden kocar, ale cas ukaze, kdy a jaky 🙂 DEKUJU ti za vsechny rady 🙂

astrane
16. bře 2009

Třeba ho nakonec potřebovat nebudeš-kamoška má Magnum a ani golfky kupovat nebude-zdá se jí to zbytečný,když je tak lehkej a praktickej a většinou jezdí nízkopodlažní MHD-aspoň tam co jezdí nejčastěji... 🙂
Já bych je taky nekupovala,ale jezdím hodně autem a prostě jsou skladnější-to je jejich jediný plus(mám teda jinej kočárek-tak do diskuse Kočárek pro malé rodiče 😉 😀 )

kikimaruska
16. bře 2009

Peg perego GT3 je robustní, a veliké...je to tedy trojkolka, ale mají i čtyrkolky a ty budou určitě taky vysoké. Já mám jen 164...ale vím že některým menším maminkám nevyhovuje, protože je opravdu bytelný...

stankatt
17. bře 2009

ahojte, tak ja mam 180 a mm 195 cm. A mame X lander XA a uplne v pohode... chrbat nas neboli 😀

lena13
17. bře 2009

ahojte,ja mam 177 a manzel 182 a mame cortinu evolution- je super 😉

ma76
17. bře 2009

Ahojte ,predavam Pag-Perego GT3 model 2008,červeny.Ku kočiku davam fusak emitex s predlžujucou častou,slnečniček,tašku PP , ladvinka PP,nanožnik PP,plaštenka PP.Perfektny pre vysokich rodičov,ja mam 178cm a manž.183cm ,perfektny stav,ešte rok zaruka...cez IP...papa

luccii
autor
17. bře 2009

astrane, to je mozny, zalezi na tom, jak bude prcek dlouho v kocarku 😉 ja tady u nas MHD ani nejezdim, kamkoli dojdu pesky, kdyz neprsi...

mami.sk
17. bře 2009

my máme Atlantic Espiro, ja mám 180 cm a manžel 187 cm a sme úplne spokojní 😀
používame zatiaľ 3 mesiace a nenašla som ani jedno negatívum 😉
a u vysokých rodičov je predpoklad veľkého miminka - naša Terezka je živým dôkazom 😀 a výhoda tohto kočíka je dosť veľká vanička 😉

kikimaruska
18. bře 2009

Peg Perego GT 3 je obr...hlavně sporták...a vanička je prostorná.... 😉

senja
31. bře 2009

Ja mam 180 cm a manzel 196 cm a vybrali jsme Mutsy 4Rider.

mirkajel
9. říj 2009

Ahoj, uvažujeme o koupi kočárku brevi ovo (trojkombinace - 3 v jednom). Máte s ním někdo zkušenosti? Předem děkuji za recenze 🙂

broucek2
9. říj 2009

my jsme uvažovali o DorJanu, V-crossu a teď vyhrál X-lander. Já měřím 182 a manžel 196 a myslím, že jsou akorád a mají i vysoko korbičku, jen malou a Espiro je jim hodně podobný

tymothy
11. říj 2009

Já původně chtěla Teutonii, no nakonec kvůli financím vyhrál Roan Marita. Rukojeť má dost vysokou - dnes jsem zjistila, že má tři polohy a používám tu střední (měřím asi 177cm) a ani manžel, který má skoro 190 se u kočárku nehrbí. Korbičku má hodně prostornou (nemáme žádného malého prcka a myslím si, že se tam v pohodě vejde ještě na zimu i s fusakem - to jí bude třičtvrtě roku). Jinak u tohohle kočárku je možnost i v hluboké korbičce dítě posadit (pokud už na to má věk) - je v ní zabudovaná polohovatelná opěrka zad.

josifek
11. říj 2009

My máme Dorjana a my jsme normal výška ale švagr má 198cm a kočárek je mu fajn rád ho vozírukojeť je dost vysoko 🙂

linor
7. lis 2009

Ahoj, chci se zeptat, zda mi prosim neporadite nejaky ctyrkolovy sportak s nafukovacimi koly pro vysoke rodice? X-Lander a Jane se mi moc nelibi ☹ Dekuji.

annerri
8. lis 2009

Ahoj, a zkoušela jsi kočárky Mutsy?? My se rozhodovali mezi nimi a bugaboo, v Babyparku v Brně je mají hned vedle sebe, tak jsme srovnávali. Je to docela vysoký kočár - i lůžko je vysoko. My nejsme tak vysocí, takže jsme si odvezli mého vysněného Cameleona denim red. Rukojeť se dá sice taky nastavit vysoko, ale lůžko je spíš níž. 🙂