Jaký kočárek pro zimní miminko?

jmalko
1. srp 2008

Ahojky, jsem tady nová a řeším jako spousta maminek nejvhodnější kočárek pro naše mimi, které se má narodit na přelomu listopadu a prosince. Chtěli bychom kočárek kombinovaný, s velkou korbičkou, aby se tam vešlo mimi i s fusakem, velká nafukovací kola, přehazovací rukojeť, aby se dal posléze přestavět na sporťák a v neposlední řadě taky cenově dostupný(dávat za kočárek 9 a víc ticís se mi zdá dost). Jelikož bydlíme na vesnici, kde je dost kopců a lesů potřebujeme i tomuto přizpůsobit kočárek. 🙂 Mohly byste mi prosím poradit, který je nejlepší? 😉

PS: V obchodě nám vychvalovali Aco Zipper Lux Sport (cena cca 6.9OO Kč), docela nás zaujal, ale na netu jsem se dočetla, že jsou s ním problémy - prý sám od sebe zatáčí. Maminy si prý nechválí moc ani značku Tako.

Předem děkuji za rady.

zuzi26
9. črc 2009
mado1
9. črc 2009

Ahoj, my čekáme mimi také na přelomu ledna a února 2010 a co se týče kočárků, mám pocit, že si nevyberu. Prolezla jsem snad už všechny možné diskuze, dívala se na kočárky, které holky doporučují, ale většinou se mi nelíbí designově nebo se nemohu rozhodnout, zda chtít přehazovací rukojeť nebo volná přední kolečka, která se dají zaaretovat . Navíc nevím, co vlastně od kočárku chtít. Jsem v koncích, tak budu ráda, když budete dál dávat své tipy a co jste na kočárku nejvíc využili. Díky.

astrane
9. črc 2009

mado1-nejprve si ujasni,kde asi budete nejvíc jezdit-z toho ti vyplyne typ kol nebo podvozku a jejich počet a jak moc ho budeš cpát do auta-tam oceníš hlavně skladnost...přehazovací rukojeť podle mě není nutná,ale možnost vozit dítě směrem,který vám vyhovuje jistě oceníš🙂takže hlasuju pro možnost změny směru(za jízdy se to sice narozdíl od rukojeti nepřehodí,ale můžeš si s dítětem povídat nebo může koukat ven-podle jeho a tvé povahy.Hmotnost bych nebrala přes 15kg,plocha lůžka u sporťáku 85x33cm jako minimum,délka opěrky zad 45cm a víc....hlubokou korbu můžeš mít i menší,během léta půjdete do sporťáku.Ze s vé zkušenosti doporučuju sportovní sedačku co jde úplně do lehu,ať se tam prcek může rozvalovat dle libosti-na zádech,na boku nebo na bříšku🙂
mě celkem v tomto směru zaujal i babywelt-oregon gts a booster...tak se na ně zkus mrknout,třeba se ti budou líbit....i když teda jen podle popisu,vyzkoušené je nemám...
taky nevím,zda chceš něco houpacího nebo ne....
Určitě oceníš velký košík pod kočárem,možnost přizvednout mimi,i když ještě samo nesedí-např při nachlazení nebo refluxu a pratelnost a sundatelnost všech součástí potahu.Pokud bydlíš v nějakém super kopci,tak i ruční brzdu,jinak myslím netřeba 😉
Tady máš odkaz,ať nemusíš hledat: http://www.all4baby.eu/?p=productsMore&iProduct=94
http://www.all4baby.eu/?p=productsMore&iProduct...

kdyžtak písni,jaké typa se ti vlasně líbí 😉

lennis
9. črc 2009

holky, já jsem taky nevěděla jaký kočár chci, co od něho chci, jak by měl vypadat, teď už to vím, po prvním kočáru, který šel rychle z domu jsem koukala po lehce ovladatelném a váhově přijatelném - pro mně No. 1 je značka Jané, měla jsem Nomada i Slaloma a oba jsou super - Nomad - na město a je lehčí a přitom větší než většina golfek a slaloma i do terénu + pro sportovní maminy, ovladatelný oba super, váhově úžasný, přehazovatelnou rukojeť bych stejně nevyužila, já upřednostila že nemusím oddělávat sedací část (sporťák) při každéém skládání do auta, jen to sklapnu do sebe a je to, jde to u obou velice snadno a rychle, synovi byly v květnu 2 a super se tam stále vyspí, sluníčko při spaní jsem řešila nějakou plínkou, kterou jsem mu srovnala v kočáru tak, aby mu do obličeje nesvítilo, nebo fusakem, nánožníky mají super vyteplené a nemusí se při vyndávání dítěte oddělávat od kořáru, což u většiny kočárů není (měla jsem nejdříve na Nomadu Emitex a ten jsem měla věčně špinavý, jak jsem jednu stranu oddělala, tak spadnul na zem, tak furt uválenej), dále oceňuji to, že když mi prcek klimbnul v sedě, nemusela jsem šahat přes něho do kočáru a dávat lehat (např. to je u Implast Bolderu), ale plynule jsem ho krásně pomalu položila aniž by se vzbudil - syn velice špatně usínal a nechtěl v kočáru usínat v leže, takže jsem byla happy za tento způsob - takže plynulé polohování doporučuji, néé když tam jsou 2 polohy, houpání u nás na řev nikdy nezabíralo, takže bez toho bych se u prvního kočáru taky obešla a určitě bych mnohokrát tenkrát ocenila nasazovací autosedačku na podvozek, ale v roce 2006 jich moc nebylo, teď je to už jiné. Určitě nafukovací kolečka, Nomad už je se zadními nafukovacími a pokud jsou některé kočárky pro vás drahé, tak bych se nebála koupit z druhé ruky, ale kvalitnější, nebo sporťák nový a korbu s autosedačkou použitý - jde o podvozek, aby fungoval, korbu a autosed. se používá pár měsíců a to dítě v tom nejí, nemá špinavé boty, nestaví se, nevozí kameny, nepije čili není to nijak zničené, toho bych se určitě nebála!!! Ale vždy jde o peníze, ať už chceme nebo ne. Mám třetí kočár a pouze první jsem kupovala v obchodě, jinak vždy už použitý, škrábance atd se na tom udělají ať chcete nebo ne.... 🙂

mikynka85
9. črc 2009

Ahoj, já jsem sice mimi měla v létě, ale byla jsem velmi spokojená s bebettem....ale to je každého názor. Musím odsouhlasit že babypoint je super značka,mám golfky solar a jsou pecka. Teď plánujem druhý, kočárek bebetto prodávám, jelikož chceme kluka a kočár je červený.....takže chceme jít do jiného....ale Jané je taky dost prostorný a krásný....

kladenacka
9. črc 2009

Ahoj, my máme Patron Bohemia. http://www.baby.patron.eu/cs/katalog/kocarky-ko... Po roce jsme museli sice vyměnit kolečka (jezdilii jsme s ním hodně do lesa), ale to si myslím není tak hrozné. Mrkni na net: http://www.baby.patron.eu/cs/prodejni-akce/slev... Mají tam teĎ nějaké slevy kočárků ZEPHYR. Hanka

katren
9. črc 2009

Ahojte maminy...My tiež čakáme bábo na prelome novembra-decembra,tak hladame vyhovujúci kočík. Zatiaľ sme rozhodnutí pre PegPerego Pliko Switch. Boli sme sa naň pozrieť priamo v predajni PegPerego v BA a tento nás zaujal najviac. Manžel chcel veľmi autovaničku, aby sme malinké nemuseli prehadzovať z autosedačky do vaničky. Pôvodne sme veľmi chceli prehadzovaciu rúčku, ale PP UNO sa nám nepozdávalo. V PP Pliko Switch sa dá autosedačka, vanička a aj športová časť naklikávať v smere aj protismere, čo nám nahrádza tú prehadzovaciu rúčku. Na PP UNO som čítala názory od mamičiek, že sa im dobre "nešoférovalo," keď ju mali prehodenú a aj zakopávali o tie menšie kolieska. Na PP Pliko Switch sa nám nepáčil podvozok a držanie, ale keď smeho vyskúšali v predajni, tak sme odchádzali úplne spokojní. Ľahúčko sa s ním manévruje a patrí aj do skupiny ľahko skladateľných a čo sa týka hmotnosti, nie je medzitými ťažkými. Má cca. 11kg.

Tu je ten náš.....a v priamo v predajni stojí necelých 700€ celý komplet.
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

mado1
9. črc 2009

Holky, díky za rady. Pro mně asi bude důležitá skladnost a váha, protože bydlíme na vesnici, k babičkám i do města to máme přes 20 km, takže budeme hodně cestovat. Ale je mi jasný, že dokonalý kočár ještě nevymysleli. Mám už nějaké tipy, Baby welt i Patron nevypadají špatně. No, asi co nejdříve vyrazíme do obchodů, abych si mohla kočáry osahat ještě před tím, než budu jako balon. 🙂 A třeba se ještě do konce roku něco objeví. 😝

astrane
9. črc 2009

no jestli bydlíš na vesnici a většinou budeš chodit spíš po polních a lesních cestách,tak bych šla do větších a nafukovacích koleček.Nebo jeden kočárek na doma a druhý v autě na cesty 😉 😀 jeden pořádný tank za málo peněz-třeba inglesina,babywelt,patron apod....a do auta jiný-nebo je možné si sehnat i inglesinu magnum se 2 podvozky-allum do auta a na cesty a ergo bike na doma 🙂 myslím,že bys pak měla geniální a ideální kočár 😀 Totéž nabízí i bebe car a pp-myslím....jeden může být nový a druhý třeba bazarový,ať to tolik nestojí...a nebudeš potřebovat ani golfáč,máš tak všechno.... 😉

astrane
9. črc 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24680530&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23999648&tab=9

prostě zkombinovat tyto 2 🙂 myslím,že lze koupit i samostatný podvozek...nový určitě...jen by to celé nové dost stálo,takže záleží i na tom,kolik chceš utratit-toto počítám nové všechno tak 17tisíc(jedna korba magnum+podvozek bike+podvozek allum...bez doplňků)

nebo toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24109340&tab=0

astrane
9. črc 2009

nebo pokud nechceš investovat tolik,tak myslím,že toto by byl prima kompromis http://www.anicka.cz/shop/showGoodDetails.php?g...
nebo něco podobnýho(ty přední kola jsou z plné gumy) a váha podle mě není 14kg,měla jsem ho v ruce v obchodě a tipuju spíš 12 🙂 (14kg má můj kočár a tenhle je lehčí).Samozřejmě mají víc barev,mě se třeba líbí ty jednobarevný
a tady to máš pěkně nafocený i se sedačkou a sporťákem...
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
ale nezkoušela jsem ho skládat,to nevím,jak jde...s lesníma polníma cestama by maslím problém určitě neměl a do města zase má otočný kola a nízkou váhu...
jj vybrat kočár,to je věda 😀 😀 😀

kaiserka
10. črc 2009

Ahojky maminy a skoro maminy 😉 ,
poradíte mi prosím s výběrem kočárku? Sice hodně předbíhám, ale čekáme s mužíčkem naše první mimčo (nebo mimča) a ještě po umělém oplodnění, tak jsem celá natěšená 🙂 Pročítám diskuze a koukám po netu,ale těch informací je tolik, že se trošku ztrácím. Budeme potřebovat kočárek, který se hodí jak do terénu tak do města, a který ale není moc těžký, protože mám problémy se zádama. Líbí se mi docela X-lander, ale dneska sem si vyhlídla i bohemia patron apollon, ten taky nevypadá špatně,stejně jako dorjan cross,i implast bolder, jenže můj taťka má servis na kola a občas mu tam přijdou i mamči s kočárama, že se jim vysype ložisko a podobně a to (bolder)je prý on. Tak nevím, těh možností je vážně moc 😒 .
Děkuju za radu.

astrane
10. črc 2009

x-lander i apollon jsou oblíbený kočárky,implast bych nekoupila po té co jsme o něm přečetla diskusi-má nejen potíže s kolama,ale i krátkou opěrku zad ve sporťáku,takže ho hodně maminek po cca půl roce prodává a kupuje jinej,což je podle u kočáru za nějakých 13tisíc docela blbý...a dorjan cross bych ti k zádům nedoporučila.já mám záda po operaci a jezdím s Deltimem travel-designově nic moc,funkčně super 😉 ,ještě bych brala třeba ten výše zmíněný babyactive jet-je lehký a prostorný a nebo třeba inglesinu magnum-díky tomu,že je houpací a dobře vyvážená,tak se s ní lehonce manipuluje a váží taky asi 13,5kg....mě osobně se ještě líbí tento kočárek-je hodně prostorný a přitom celkem lehký a kupodivu mě se vleze i do kufru od forda fiesty(v to jsem ani nedoufala)-máme ho protože mi tam malej pořád spí,tak jsem mu ve 2 letech koupila tento koráb 😉 : http://www.trend-line.cz/kategorie/racer-plus/ mám teda starší a těžší typ...celkově bych se na tvém místě držela váhy max 14kg,nejlépe tak těch 12(níž se s kočárkem i do terénu asi nedostneš) a pak už záleží na tobě,co se ti bude líbit....já vybírala půl roku,než jsem našla ten,co mi bude vyhovovat,ale je fakt,že jsem moc nehleděla na to,jestli je pěknej,jako spíš na to,jestli má všechny mnou požadované funkce(kupodivu se mi nakonec i líbil a to tak,že je schovanej na příští mimi🙂)
PS-přesný popis a rozbor jak vybrat kočárek se kterým se zaručeně nenadřeš najdeš v diskusi zde,a to včetně rozboru o umístění těžiště a velikosti páky(ať žije fyzika 😀 ): https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
ale je tam toho fakt hodně...... 😔

reruna
10. črc 2009

Tak já taky přidám typ, čekáme mimi na začátku října a tak potřebuju prostornej kočár na fusak, tenhle se mi zalíbil, má i velký košík, což potřebuju na nákupy, nafukovací kola, dva typy podvozků - bud přední otočná kola nebo čtyři pevná, ale zase s přehazovací rukojetí - a navíc váží jen 12 kg s ot. kolama a 14 kg s pevnýma kolama. Je to caren gondola nebo caren na podvozku oring - darababy.com

astrane
10. črc 2009

myslím,že caren je fajn...jsme zvědavá,jak se vám bude jezdit a jestli taky vydrží 🙂
Jinak myslím,že klasickým houpacím kočárem se nedá nic pokazit a je vhodný do každého ročního období i terénu a navíc tento má přehazovací rukojeť.Jen na tom klasickým podvozku nejsou super skladný....to je asi jediný jejich minus,pokud má člověk nějaký mini vozítko

reruna
10. črc 2009

astrane autem naštěstí moc nejezdíme, ale já bych stejně asi chtěla ten podvozek s otáčecíma kolama, přehazovací rukojet asi oželím, měla jsem ji a stejně jsem ji nevyužívala.

astrane
10. črc 2009

já ji taky moc nevyužívám 🙂 Mě se u tohoto kočárku líbí právě ta volba podvozku...jako je to u dražších typů...i když se mi líbí víc ten babyactive,ale zase nemá třeba to polohování zad ani tak obří vaničku...Určitě pak písněte poznatky z praxe 😉 🙂
PS-myslíš,že by se tady taky třeba daly koupit dva podvozky pro jednu vaničku?(třeba mít jeden doma ve městě a druhý u babičky na venkově a stěhovat jen tu vaničku?)

yanna.o
10. črc 2009

astrane, to s tou skladností je mínus i kombinací na pevném podvozku, když mají bytelnou sedačku, která se nacvakává na podovzek. Ten se sice skládá jinak než Xový houpací, ale zabere podobně místa. A to je pravda, že je to pak celý kufr. Když jsme měli malé auto, tak podvozek šel do kufru a korbička/sedačka na zadní sedadla. Do většího auta se vejde do kufru oboje, ale zabírá nám to většinu místa. Caren gondola s přehazovací ručkou je zajímavá 😉

astrane
10. črc 2009

No já jestli budu mít někdy 3 děti ve fiestě,tak už nedám nikam nic 😀Jsem ráda,že narvu celej kočár v jednom kuse do kufru a na přední sedačku,resp do noh dám igelitku s nákupem nebo bundy 😀
S jedním miminem je to ještě celkem šumák 😀

yanna.o
10. črc 2009

astrane, no... fyzika... 😅 😅
😀 😀 😀
s tím tvým popisem kočárů souhlas, já už mám úplně jasno v tom, jaký kočár bych brala v té které cenové relaci 😉 😀 Ale hlavně nic těžkého a s blbou pákou 😀 😀 A nikdy korbičku bez polohování zad!! 😖 Jedině korbičku s polohování nebo sedačku od narození s vloženou taškou/nánožníkem vytvářejícím uzavření jako u korby. Jinak bych rotiž od 5 měsíců trčela doma 😖 😀

yanna.o
10. črc 2009

nestraš, dyť mě to čeká.. 😅 chtěli bychom další děťátko 😀

astrane
10. črc 2009

no mě lákají ještě tříkolky-favoritem je babywelt oregon gts,ale nějak se pořád bojím o to přední kolo a že to pro mě není ta správná volba...možná kdyby se mi ten travel rozpadl....-ne kecám,koupila bych ho asi nakonec stejně zase,abych měla vícero potahů a mohla měnit dle nálady 😀 Ale kdyby byl už škaredej,tak bych vyzkoušela jako repre kočárek tento nebo ten espiro 4 lite-ani bych ho nevyndavala doma z auta,prostě takovej cestovní 😉 Ale jak znám manžela,ten pro to stejně nebude mít pochopení a já se s ním kvůli svým výmyslů hádat nechci 😉 😀

astrane
10. črc 2009

no na to že jedu do města tak jednou za týden to stejně ani nemá moc cenu 😀 A z toho tak 2x do měsíce se stím tahám někde MHDčkem,tak to se dá vydržet i s méně reprezentativním kusem.... 😀 Hlavně,že jsem spokojená...ještě bych testla právě ten jet a jinak mě zatím nic moc nezaujalo...no ale nemůžu mít na jedno dítě 4 kočáry jen abych si to vyzkoušela,že....(trend-line už jsem vyzkoušela 😉 )

astrane
10. črc 2009

My chceme taky ještě jedno,než budou Staníkovi 4 roky 😵
Ty 3 v mém třídveřovém fordíku-to bude maso! 😝

reruna
10. črc 2009

astrane tak jestli jdou koupit dva podvozky na jednu vaničku nevím, to by se s musela zeptat, ale v tom darababy.com by měli být přímí dovozci, tak snad by to zařídili 😉 No a s třídveřovým autem a dvěma dětmi jsi fakt machr, my pořizovali větší auto, když byl Míšovi rok a pro tři děti bychom snad museli mít dodávku.
jinak tten babyactive jet se mi taky docela líbí.

kaiserka
10. črc 2009

Jé,děkuju za rady. Já teď teda nevím, dneska jsem byla hodit očko v obchodě a měly tam i DorJana a přišel mi celkem slušně vysokej, tak měřim jen 164 cm. 😉
Ale je pravda, že manžílek i já jsme byly spíš nadšeni z Roanu, je krásně vysokej,hluboká a prostorná korbička a má docela slušnou i autosedačku. Jen sporťák není žádný krasavec, ale co, hlavně jestli by dobře odvedl svoji práci.Trochu bych se ale bála toho, že je to polák

astrane
10. črc 2009

já ne,mám taky polák a vydržel teda zátěž jak hrom a je pořád pěknej....
A Roany si hodně chválí-kamoška má Kortinu a je nadšená...teď mají ještě Rocco,ten taky nevypadá zle...jinak Marit tady jezdí hodně,kupodivu i jako sporťák je jich v Brně hodně na omrknutí 🙂

manesa
10. črc 2009

Ahoj holky, tak já jsem u kočárků doslova "maturovala". Ale nakonec jsme vybrali Concord Fusion s korbičkou Proton + autosedačka. Na první pohled mě nijak moc nezaujal, ale má ho kamarádka, tak jsem si s ním několikrát vyzkoušela jezdit po venku (máme město hodně do kopců a terenu) a byla jsem z něho nadšená. Vůbec jsem nepoznala, že ho tlačím do kopce s dítětem i s nákupem, byl úžasně lehký a lehce ovladatelný. Také manipulace s ním je jednoduchá a korba se dá převážet i v autě místo autosedačky. Měla jsem strach, jestli se mi tam malý vleze celou zimu (čekáme mimo v říjnu), ale kamarádčin malý má přes půl roku a je hodně velký a buclatý a má tam pořád ještě rezervu, tak doufám, že ano! V obchodech mi ho taky hodně přichválili právě kvůli praktičnosti. Objednaný ho ještě nemám, ale jsem pro něj víceméně rozhodnutá 😉

reruna
10. črc 2009

manesa concord je super, kamarádka tam sice ted v létě asi nevozí prcka s fusakem, že, ale když píšeš, že má ještě rezervu,t ak by se tam asi vlezl, podle rozměrů korby by mohl. Jenomže tenhle kočárek je bohužel hooooodně nad finanční limit, řekli jsme si s manželem, že nad 10 tisíc za kočárek teda nepůjdem...takže jsem ho tak dopodrobna ani nezkoumala.
kaiserka Roan je myslím dobrá volba a že je to polak... tento je myslím jeden z těch kvalitnějších, my měli na prvního taky polaka a fungoval, ale má 18 kg a já si tenkrát neuvědomovala, jak je váha kočárku důležitá,, po pár měsících, jsem tu těžkou potovoru už nemohla ani vidět 😀

astrane
10. črc 2009

Mě se moc líbí tento Roan,ale nic bližšího jsem se zatím nikde nedočetla
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?... ....maritjezdí už hodně,tento je zase jiný... 😉