Jaký kočárek pro zimní miminko?

jmalko
1. srp 2008

Ahojky, jsem tady nová a řeším jako spousta maminek nejvhodnější kočárek pro naše mimi, které se má narodit na přelomu listopadu a prosince. Chtěli bychom kočárek kombinovaný, s velkou korbičkou, aby se tam vešlo mimi i s fusakem, velká nafukovací kola, přehazovací rukojeť, aby se dal posléze přestavět na sporťák a v neposlední řadě taky cenově dostupný(dávat za kočárek 9 a víc ticís se mi zdá dost). Jelikož bydlíme na vesnici, kde je dost kopců a lesů potřebujeme i tomuto přizpůsobit kočárek. 🙂 Mohly byste mi prosím poradit, který je nejlepší? 😉

PS: V obchodě nám vychvalovali Aco Zipper Lux Sport (cena cca 6.9OO Kč), docela nás zaujal, ale na netu jsem se dočetla, že jsou s ním problémy - prý sám od sebe zatáčí. Maminy si prý nechválí moc ani značku Tako.

Předem děkuji za rady.

brukev
19. črc 2009

Když už tak házíte tipy, co takhle pro mě? 😝
Čekáme koncem ledna, chceme kombíka s otočnýma kolečkama do 9000,- Zatím teda vede Dorjan Danny Sport ale uvítám i jiné tipy.
Nehledáme drahou megaložnici na kolečkách, spíše nějakou střední alternativu (všude to máme cca 20 minut pěšky, malý město).
Nebo respektive jinak - jestli to bude konec ledna, pořádně začnem drandit až tak od dubna. Takže spíš uvažujem, zda koupit nějaký lepší kočár (klidně použitý), oddrandit první půlrok v hlubokém a pak mít kvalitní sporťák až do tří let, nebo koupit nějaký obyč kočárek a pak rychle na golfák. Tady nám radí jezdni známí první možnost, druhá skupina je zase pro možnost druhou. No mazec
😠

standu
19. črc 2009

brukev ja budem pri druhom dietati volit tu druhu moznost...teda takto: hlboky + vajicko mi ostali z dcerinho kocika ale tento sportak nechcem uz ani vidiet 😠 takze sa tak v polroku dietatka presunieme do kvalitneho sportiaka...moje predstavy: priestranny, velky, polohovatelny do uplneho lahu (aj nozicky) odpruzeny, otocna sedacka...najlepsie trojkolka 😉
uz by somv zivote nesla do trojkombinacie, ktoru akoze vyuzijes do x rokov a po roku dietata pojdes aj tak do golfiek lebo zistis, ze tvoja uzasna trojkombinacia ti nevyhovuje, uz sa ti nepaci, nieco sa pokazilo, resp nefunguje podla tvojich predstav...
cize kupila by som hlboky za 3-4 aj menej (pouzity) tisic a potom by som investovala do kvalitneho sportiaka 😵

libela
7. srp 2009

Odporúčam Atlantic Espiro. Malá sa narodila v novembri a športiak som nasadila až pred 1 mesiacom. a to bola veľké bábo. Vanička je veľká.

petruci6
8. srp 2009

ja predavam zimny kocik aj s fusakom,moja bola decembrova,tak to mam vyskusane 🙂
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

minix
10. srp 2009

ahojte, omielali ste to tu sice uz asi milion krat, ale ja som/budem prva mamina a tak som rada, ze mi niekto pomoze rozriesit moju dilemu. 🙂)

mimco bude koncom januara - mne sa celkom paci napad, ze by sme mu kupili lacnejsi, kludne aj pouzity hlboky kocik, a okolo pol roka by sme presli na klasicky kvalitnejsi sportak, lebo som pocula na trojkombinacie nie prave najlepsie recenzie a poviem vam, mam z toho hlavu ako somar. 🙂))

tak ked poradite, budem len rada.

blanula
10. srp 2009

ahoj minix my měli dceru narozenou v prosinci a vybrali jsme kočár Bébécar a byli jsme s ním maximálně spokojení, protože dcera měla špatné kyčle takže dlouho jen ležela tak jsme měli hlubokou korbu až do 8měsíce a v pohodě se tam vlezla. takže ho vřele doporučuji. 🙂

zoeno.1
10. srp 2009

ahoj minix,mala je septembrova,presne ako ty som rozmyslala aj ja a tak som kupila hlboky kocik od peg perega s vanickou Young-je naozaj priestranna,mala sa mi do nej v pohode zmestila aj s fusakom takym velkym klasickym (zdedili sme krasny 15rocny fusak 🙂 ) bola v nom celu zimu a nejako marec-april sme sli do sportaku,lebo mala potrebovala vyhlad,keby nie tak sa v nom vozi este pekne dlho...u nas maximalna spokojnost,kupila som o uz po jednom miminku 😉 a mozem ti povedat,ze ked som ho sla predavat,tak som bola prekvapena ako rychlo som ho predala...az mi bolo za nim luto 😅
.....takze ked to zhrniem,tak odporucam kupit hlboky z bazaru a potom investovat do sportoveho 🙂 ...inak skoro vsetky mamicky v mojom okoli,ked kupili trojkombinaciu,tak tu sportovu cast vyuzili malinko,alebo skor vobec a kupovali iny sportiak ,alebo golfky...

minix
11. srp 2009

ahojte kočandy, dík za tipy, zoeno som rozhodnuta viac menej tak, ze hlboky na zimu z bazaru a potom novy krajsi sportacik. 🙂)

si
13. srp 2009

Ahoj holky, tak už máme kočárek doma (teda u rodičů). Stále jsme váhali jestli trojkombinaci nebo hluboký a sporťák až později. Hodně to ovlivňovalo to, že k doktorům jsem chtěla vozit jen autosedačku, která by šla na kola hlubokého. Včera to vyřešil jeden inzerát. Máme Peg Perego Young hnědo béžový, je prostorný a má gumová a ne nafukovací kola. Přikoupíme zimní doplňky od Emitexu a v lednu můžeme vyrazit 🙂 .

niki11
13. srp 2009

Ahojte! Ja mam tiez taku predstavu ako Minix, len neviem, kde zohnat nepolsky kocik, kde bude len vanicka a vajicko, ktore sa bude dat na konstrukciu a ci mi to predaju bez sportovej casti...

astrane
14. srp 2009

nevím,sice,proč na těch 6-8 měsíců trváš na nepolským kočárku,ale inglesina ti prodá podvozek dle tvého výběru+vaničku dle tvého výběru-mají víc typů obojího+ autosedačku
ale levný to nebude....můžeš to zkusit pohledat na MMB....na tuá chvíli podle mě nemá cenu dávat 15tisíc za kočárek...ale to je jen můj názor 😉 🙂

niki11
17. srp 2009

Na nepolskom kociariku trvam z velmi jednoducheho dovodu - zijem v zahranici a tu taky proste nedostanem. A ist ho kupovat na Slovensko alebo do Polska, prevazat ho a nebodaj sa mi s nim nieco stane a potom ako reklamovat... Takze tak 😉

jannanas
18. srp 2009

Ahoj holky! Prosim o radu - uz jsem psala do samostatneho tematu, ale bez odezvy maminek s vlasni zkusenosti... Vyhledla jsem si kocarek S-Max (http://www.splavacek.cz/zbozi/1208-sportovni-ko.... Zajimalo by me, zda uz ho nektera z vas ma, jak se s nim jezdi a celkove - co na nej rikate i vy ostatni 🙂 Diky moc.

zajo79
18. srp 2009

kocky, ak by ste chceli hlboky - mam pp skate na predaj, zeleny, je super ako hlboky a potom tak do roka veku dietata.

Uz prechadzame na sportak, tak nam stoji v garazi.

janik8774
4. říj 2009

Ahojky,
pro zimní miminko je nejlepší kočár INGLESINA.Na fusak a mimnko idealní.Já jsem měla větší dítě a měl v kočárku hodně místa.Syn se narodil v říjnu a celá zima byla v pohodě.

pavlici
28. říj 2009

ahojky, mate nekdo zkusenost s kocarky od firmy Bebetto? Uvazujeme o jeho koupi, jen bych potrebovala nejake zkusenosti...

musko
29. říj 2009

pavli - veľké, ťažké, neskladné... Do kočíka tohoto typu by som po vlastných skúsenostiach už nešla...... Ak chceš vedieť viac, písni IP.

veronikaprostenika
18. kvě 2011

@dvojcata2 ahoj🙂, snad mas jeste takovy prehled jako pred dvema roky 🙂.
Cekame mimi na tacatku prosince a vsichni mi rikaji, ze jedine kocar s nafuk.koleckama... Jenze u nas zatimvyhrava peg perego skate /ten novy, kde je sportak zvlast/ a nebo concord fusion... Poradis?🙂

ami33
18. kvě 2011

Ahoj, taky koukám na kočárek na zimu, rodit mám v polovině října a u nás je sněhu každej rok hafol, takže taky preferuji teréňák, nafukovací kola. Zatím mám v merku X-lander XA,ale nevýhodou je menší korbička a to že sporťák není možno vozit v obou směrech, jinak mě nadchnul. Koukám samozřejmě i po jiných typech a značkách,ale každej má něco a navíc ty korbičky jsou +- velikostně dost podobné.

jana_k1977
18. kvě 2011

Ahoj, my mame Peg Perego. Sice jsme ho poridili az na sportak (Peg Perego GT3), ale lze k tomu koupit i korba. Jako sportak je super. Je to 3kolka, dosti tereni. Letos jsme meli asi pul metru snehu, a po vesnici jsme jezdili samy, protoze zadny jiny kocar to neprojel. My bez problemu. Super triska, ktera se da stahnout proti vetru. Velky kos na nakupy i jine blbosti, to je nedocenitelne. Nejlepsi kocar! 🙂

kammka
18. kvě 2011

my měli taky peg perégo, ovšem dost starý typ, po dvou klucích mojí kamarádky.. vélká korba, hluboká, čtyři úpoměrně velká kola z plné gumy, madlo obalené takovou pěnovitou gumou: tj, prcek se do toho vejde i s pořádným fusakem, kola se neolepují sněhem a je to dvoustopé vozidlo, nikoli třístopé, jako trojkolka, madlo nestudí do rukou..já byla mos spokojená..

dvojcata2
18. kvě 2011

@veronikaprostenika Ahojky přehled mám stále pracuji v sětském.I já jsem se dočkala a čekám mimi na prosinec.Jí bych si nepořídila ani jeden ale zase je to o tom kde kdo bydlí .Já bydlím pod Bedřichovem v Liberci v půlce kopce a musím mít všechny kola velký a nafukovací.Pokud bydlíš na rovině kde není problém se sněhem terén není jak na autodromu tak ti s těchto dvou doporučím spíš Peg pérego jsou tam aspon zadní kola větší a nafuk.Zase se mně na něm nelíbí ten sporták je to kolíbkový styl takže když dítko položíš má nožky nahoru a kouká do nebe.To Concord má nádherně velkej sporták v lehu ale malý plast.kola a hrozně se klepe na nerovn.terénu.Já nejsem na tyhle moderny já potřebuju kočár abych s ním mohla do terénu a kopců aby se mi po půl roce nerozvrzal.Asi jsem nepomohla ale je to opravdu těžké takhle radit nic o tobě nevím(jaký terén atd.)Klidně zase písni ahojky 😉 🙂

dvojcata2
18. kvě 2011

Jak tady čtu co píše jana-k1977:to je kočár do nepohody je to můj typ mám ho i v fotoblogu.Je to poctivě dělanej kočík do nepohody 🙂

dvojcata2
18. kvě 2011

@ami33 Tak mrkni na Tako Captiva to je kostrou supr vozidlo máme ho doma paráda.Je to napodobenina X-Ladru větší korba levnější cena a otočný sporták

ami33
19. kvě 2011

@dvojcata2 tak ten vypadá fakt moc pěkně a asi má všechno co bych chtěla, ale bohužel zase na tako čtu jen samé špatné reference, taky co by chtěl člověk za pár korun. Já jsem ochotna dát za kočár víc,ale musí být kvalitní,ale i tam dík, je fakt moc pěknej.

janaj0
19. kvě 2011

Ahojky maminky. Tak na zimní mimčo si můžete vybrat jakýkoli kočár. Jen by měla byt korbička spíš širší (Bebecar, Jané) a větší kolečka do sněhu. 1. zimu je mimčo maličké a druhou zimu už vám bude pomalu ťapat, tak už bude ve sporťáku. Máme Espiro GT a neměli jsme žádný problém 😉 . Přeju šťástný výběr

dvojcata2
19. kvě 2011

@ami33 no vidíš a my máme doma tako Warior par chyb bylo ale vychytali to a my jsme s ním maximálně spokojeni!!!A to že ho vůbec nešetříme.Je mi divné že jsou na Captivu reference je to novinka.Já v práci vidím víc reklamací na značkové koč.než na tyhle levnější.A nejsou problémy s reklamací.No aspon mi je neděláme protože u tako hned na místě vyměnujem díly i opravujem jsme holky šikovný 😀 😀 😀

ami33
19. kvě 2011

@dvojcata2 aha ty děláš do kočárů a ty x.landery jsou slušné? aspoň u nás jich jezdí strašně moc, jen včera jsem viděla v parku pět x-landerů.

dvojcata2
19. kvě 2011

@ami33 Ty jsou bezva ale malá korba a pak sporták neotočný a né uplně do lehu.A ta cena je přemrštěná i kdybych na něj mněla.Jo pracuju 9 let v dětským v Liberci

ami33
19. kvě 2011

@dvojcata2 jo korbička je malá, ale když jsem koukala i na jiné kočáry, ty rozměry jsou hodně podobné, sporťák na jeden směr no, bylo by lepší s tou přehazovací rukojetí, přehazovat na podvozku za jízdy nevím nevím, to by se mi asi nechtělo. Ani ty nové modely nejsou do lehu? já myslela, že už je to vyřešené.