Jaký kočárek? SOS

baruna
27. srp 2009

Holky už jsem zoufalá, vybírám kočárek a pořád nevím který. Přitom docela jasně vím co chci: čtyřkolku s velkými kolečky, natáčecí kolečka s možností aretace, možnost na podvozek nasadit autosedačku a korbičku. Nechci kočárek těžký, čím lehčí a skladnější tím samozřejmě líp. Cenu neřeším, budu ho tak jako tak kupovat z druhé ruky.
Původně jsem vybrala Mutsy UR, ale nevyhovuje mi na natáčecí náprava u rukojeti, pak se mi moc líbil easy walker qtro - na ten zase čtu jen samé špatné recenze, už jsem i koukala na Firkon Verano - ten je zase těžkej jako blázen. No prostě já prcka asi odvozím v golfkách a bude 😉
Takže budu ráda za tipy na kočárky. Díky moc

atreides
27. srp 2009

co X-lander?

evita_ij
27. srp 2009

Espiro GTX
nebo
V cross

dosa
27. srp 2009

ak sa ti paci mutsy urban, podobny je aj mutsy 4 rider len ma otocne kolesa vpredu - co ten?

baruna
autor
27. srp 2009

Dosa - no právě, že UR má natáčecí přední kolečka - ty u rukojeti kočárku. A mě se s tím hrozně blbě jezdilo.
X-lander je snad jedinej kočárek, kterej se mi nelíbí 🙄
Jdu okouknout ten espiro.

lulii
27. srp 2009

Ahoj baru, špatně jsi pochopila dosu, 4 rider je něco jiného než UR. Právě UR má tu natáčecí nápravu u tý rukojeti, ale 4 rider je má vepředu otáčecí o 360 st., dají se zaaretovat a otočíš se s ním na místě. Jde to lehoučce opravdu jedním prstem. S UR se mi jezdilo taky špatně, ale ten 4 rider je fakt úžasnej. Jedině doporučuju 😉

lennis
27. srp 2009

já bych šla do Jané Nomad air, váha úžasná, ovladatelnost super, když oželíš přední kolečka, že nejsou velká

lennis
27. srp 2009

nebo Teutonie, do polských bych už nikdy nešla....pokud neřešíš cenu, tak určitě polský ne.

baruna
autor
27. srp 2009

Jé holky to jste mě s tím Mutsym potěšily. Jen mě teda zaráží, že mi to prodavačka v obchodě vůbec neřekla.
Lennis - Teutonie - já si myslela, že dělají jen s malými kolečky.
No prostě v týdnu vyrážím do Kolína, tam mají všechny, co mám vyhlídnuté a snad už něco vyberu.

baruna
autor
27. srp 2009

Lulii - ještě mě napadlo, jezdila jsi s tím mutsym v terénu? Já potřebuju kočárek na polňačky 😀

lulii
27. srp 2009

Baru, je fakt do terénu 😀 Bydlíme v malým městě (někdo tomu říká vesnice 😝 ) v novohradských horách, tzn. polní cesty, les, louky, terén, v zimě fakt moře sněhu, zvládá opravdu všechno, a to ho ani trošku nešetříme. Je to fakt odzkoušený 😉 😉 😉

baruna
autor
27. srp 2009

Lulii - díky moc. Jdu pátrat po nějakém bazarovém 😉 Hele nechceš ho prodat? 😀 😀 😀

lulii
27. srp 2009

A věříš že ani ne 😝 😀 Ale neboj, určitě seženeš, hlavně si to nespleť s tím urbanem, ten je fakt děsnej (sorry holky co ho máte, ale to ovládání se nedá s 4riderem srovnat). Tak hodně štěstí při pořizování a hlavně ať ti vyhovuje a jsi spokojená ty i mimčo 😉 papapapapap 😀

baruna
autor
27. srp 2009

Ha ha - jestli bude druhé mimčo jako to první, tak nemusím kočárek ani kupovat. 😉
Ale děkuju moc, že jsi mě navedla na tenhle podvozek. Já právě byla z toho UR totálně na nervy. Jezdila jsem po prodejně jako ožralá - no prostě mě to lezlo na nervy.

senja
28. srp 2009

baruna Co Mutsy 4Rider Lightweight? Mame ho a jsem do nej zamilovana 😵 Je lehounky a ovlada se jedna radost. Akorat kdybys chtela i do terenu, tak na to by se spis hodil 4Rider Singlespoke. Lightweight je mestak 😉
UR jsem hned odpiskala, kdyz jsme s manzelem behem prohlidky v prodejne s nim nemohli ani zacouvat 😠

musko
28. srp 2009

A čo Bertini? Ten by myslím vyhovoval vo vštkých Tvojich požiadavkoch. 😉

lillie79
28. srp 2009

ja som poriesila Jane Nomad - konstrukcia ma 6kg, co je super, lebo ja ho budem nosti hore na 4 poschodie 😉 , takze u mna to bola podmienka c.1. je lahko ovladatelny a rychlo sa sklada. tiez ma vacsiu vanicku ako ine, kedze sa mi drobec narodi o par dni a budem potreobovat vanicku celu zimu.

X-lander je velmi tazky i ked ma velmi dobre kolesa... 😉

baruna
autor
28. srp 2009

Jane Nomad má ale prťavý kolečka.
Musko - na ten Bertini už jsem koukala, moc se mi tam nezdá, že chybí dole košík. Ale okouknu naživo a uvidíme.
Senja - já to měla s tím UR stejné. A jako favorita mám zatím fakt Mutsyho a pak ještě Bebecar Vector AT.

musko
28. srp 2009

baru, Jane nomad nemá až také malé kolečka... X-Lander je super do terénu, ale je ťažký - ten máme ešte po prvom synovi ako záložný do lesa.

luthien.k
29. srp 2009

Já bych řekla, že s Mutsy UR je to o zvyku, taky jsem s ním zezačátku trochu bojovala, ale teď už jezdíme jako profíci :o) Navíc u nás bývá v zimě dost sněhu, takže razit s 4 riderem čtyři stopy, to by se mi fakt nechtělo! Jinak na jaře ho bude sousedka prodávat...
Bebecar Vector AT je ale taky s natáčecí nápravou, i když s přední, to je v poho???

baruna
autor
29. srp 2009

Bebecar jsem zkoušela v obchodě a v pohodě. Mě prostě u toho UR vadí, že natáčecí je ta část u rukojeti. Asi je to o zvyku, ale já chci prostě kočárek, který bafnu a jedu. Né, že se s ním nejdřív musím naučit jezdit.
Prostě musím někde do obchodu a vybrat 😒

senja
29. srp 2009

baruna U mne Bebecar skoncil kdyz jsem zjistila, ze jeden z jejich modelu obsahoval toxicke latky 😠 Ale ze zacatku se mi take hodne libil 🙂

baruna
autor
29. srp 2009

Senjo - jenže to bych nemohla koupit nic. Protože když pročítám testy, tak na každém kočárku je něco.

baruna
autor
31. srp 2009

Tak jsem dneska prolezla obchody a mám hlavu jako pátrací balon. Ale co mě dostalo nejvíc - dorjan danny sport 2009. Srovnávala jsem si ho z Mutsy i Bebecarem a musím říct, že teda nějak zásadní rozdíl nevidím. Jen teda sakra rozdíl v ceně.
Takže mám v hlavě ještě větší guláš než předtím ☹

musko
1. zář 2009

baru, ten dorjan by bola dobrá voľba - má dobré rozmery - veľkú hlbokú časť, v poho prežijete celú zimu aj jar s fusakom..... Cena je jasná, ale je asi aj trochu ťažší, ako tie dva predošlé....

josifek
1. zář 2009

Barun a Musko Já mám dorjan je pro mě perfektní a musím říct že jsem supr spokojená. Už jsme jezdili i v terénu v lese a supr.Mám ho vyfocený v albumu.Malá je spokojená a my také a tak těžký zase není.A vybírala jsem mezi x-landerem a dorjan zvítězil dá se sporťák otočit oběma směry což u x-landeru nejde 😉

niki11
1. zář 2009

Barun a co Brevi Ovo? Mne sa pozdava, len sa bojim, ze sportova cast je dost mala a nepohodlna. Inak mam podobny problem ako Ty, mam jasnu predstavu, ale v reali sa mi nic nepozdava. Tiez chcem 4-koleckovy, trojkombinaciu, korbicka aby mohla ist aj do auta. Pacia sa mi Jane, ale zda sa, ze sa neda otocit sportova cast smerom ku kocikujucemu. Proste, vsade nieco nachadzam ☹

klara.t
1. zář 2009

Baruno, já řeším to co ty. Zatím jsem vybírala jen podle netu, ale čeká mě probrání diskuzí. U mě vede firkon verano, ale naživo jsem ho neviděla. Jak víš, že je těžký? Zatím co jsem četla byli dobré zkušenosti, ale nedávno se objevila nějaká informace o špatných brzdách, že se láme nějaké ozubené kolečko. Tak nevím. Moc se mi líbí, ale tím, že je to novinka, tak není moc zkušeností a už vůbec žádné po dlouhodobém úžívání a to mě trochu odrazuje. Fakt nevím.
Všichni doporučují X-lander, ale podle mě má malou korbu a i malou sedací část ve sporŤáku. Tak jdu dál vybírat.
Tyto kočárky mám v merku (ty s velkýma kolečkama a přední otočná):

Firkon verano 2009
X-lander 2009
Danny sport prestige DorJan
Tako Jumper X
Tako jumper GT race
V-Cross
Baby smile V-max
Jet picasso
Espiro GTX
Pierre Cardin Toledo 2009
Implast bolder SD 2009
Espiro atlantic

luci112
1. zář 2009

ahojte, pozerali ste si www.bumbleride.com , ja mám 2 ročného syna a kúpili sme si teraz bumbleride indie trojkolku , pozrite si stránku majú tam podrobne rozpísaný každý kočík

baruna
autor
1. zář 2009

Kláro - já být tebou, tak sporťák až tolik neřeším. Protože my třeba plynule přešli z hluboké korbičky do golfek.
Jinak já měla výbě v nejužším výběrur:
Mutsy 4rider
Bebecar Vector AT
Easy Walker qtro
Dorjan Danny sport prestige 2009

Když vezmu poměr kvalita/váha/cena vyhrává ten poslední.
Ono je to tak, že ideální kočárek prostě neexistuje 😉

baruna
autor
2. zář 2009

Luci112 - ten bumblride queeen vypadá hodně dobře. Jen by mě teda zajímalo, kde se dá koupit a hlavně vidět naživo v Čechách.
Jo a ještě k té váze kočárku. Je potřeba se podívat kolik váží podvozek a kolik celý kočárek. Protože někde se uvádí jen váha podvozku.