Jaký kočárek? SOS

baruna
27. srp 2009

Holky už jsem zoufalá, vybírám kočárek a pořád nevím který. Přitom docela jasně vím co chci: čtyřkolku s velkými kolečky, natáčecí kolečka s možností aretace, možnost na podvozek nasadit autosedačku a korbičku. Nechci kočárek těžký, čím lehčí a skladnější tím samozřejmě líp. Cenu neřeším, budu ho tak jako tak kupovat z druhé ruky.
Původně jsem vybrala Mutsy UR, ale nevyhovuje mi na natáčecí náprava u rukojeti, pak se mi moc líbil easy walker qtro - na ten zase čtu jen samé špatné recenze, už jsem i koukala na Firkon Verano - ten je zase těžkej jako blázen. No prostě já prcka asi odvozím v golfkách a bude 😉
Takže budu ráda za tipy na kočárky. Díky moc

baruna
autor
3. zář 2009

Barico - ty už máš nějaké dítko? Já totiž vycházím z toho co mi u Rozárky vadilo. Takže třeba autosedečka, co jde nacvaknout na podvozek je super věc. Protože jezdíme docela často, hodně jsem to využívala. A dát sedačku do nákupního košíku? To už se mi tam ovšem nevejde nákup.

No a golfky? Taky nemíním investovat do sporťáku, pro nás byl k ničemu. Malou jsem co to šlo vozila v hlubokém a pak jsme přešli na golfky. A jakmile začala malá chodit, golfky stojí na verandě bez povšimnutí. Ono je taky hodně o dětech, protože třeba to naše bylo silně nekočárkové. Ale zase na druhou stranu jsou děti, které třeba spí jen v kočárku.

Umělé materiály? Tak na Cortině byla umělotina určitě taky. Už si to nemapatuju, ale určitě nebyl ten vnitřek čistě bavlněný.

Jo a Rozárka teda jezdila v golfkách a neviděla na mě a pusu nezavře 😉

baruna
autor
3. zář 2009

Jo ještě mě tak napadlo, že je potřeba u toho výběru zohlednit co člověk bude potřebovat: jako jestli hodně jezdí autem, nebo bydlí ve městě, kde všude dojede s kočárkem, jestli bude jezdit na bruslích a tak.
Jinak já dneska už definitivně objednala Dorjan - u nás v prodejně ho mají za 6500+1800 autosedačka, takže super cena.
Opět jsem si ho srovnala s Bebecarem a Mutsym a jezdilo se mi s ním úplně stejně.

barica
4. zář 2009

Baruna: verim tomu, ze kdyz je trojkombinace, tak ji clovek vyuzije, ale kdyz bych si vybrala levnejsi kocarek, tak bych te autosedacce rozhodne neverila a radeji bych si koupila kvalitnejsi vajicko aniz bych mela moznost to nacvaknout na kocarek...

Ja naopak do sportaku investovat minim, naopak neminim investovat do golfek... Je mi jasne, ze je kazde dite jine, ale ja bydlim ve vetsim meste, zaroven ale strasne rada chodim do prirody na prochazky a to kazdy den, takze potrebuji kocar, co zvladne dobre oboji, navic ve sportaku je ditko cca od 3/4 roku, co vyroste z hluboke korby a to rozhodne pozaduju, aby bylo obracene ke mne, to golfky nikdy neumozni...

Jak je u toho Dorjanu velka korba? Jde sportak obratit celem k tobe?

elissa2009
4. zář 2009

Takze ja po dvojmesacnom hladani a pocitu zufalstva som sa rozhodla pre kocik MOON PONG. Nie je velkostou idealny ale je nadherny a pre mna je najdolezitejšie, že má 9,5 kg. A v pohode sa da urobit zo štvorkolky trojkolka alebo naopak. Urcite budem lutovat v zime, ze vaniecka je mala, ale ked je taky pekny.

baruna
autor
4. zář 2009

Barico - korbička je cca o 2 cm kratší než u Bebecaru a ten má největší korbičku na trhu. Takže podle mě je velká. A myslím, že jde přehazovat jak korbička, tak i sporťák. Ale třeba tohle jsem já skoro nevyužila - jednak jsem byla líná a jednak to stejně většinou bylo k ničemu, takže proti sluníčku jsem si pořídila slunečník a bylo to. U sporťáku, golfek - jak tam dítko už je, tak většinou chce pozorovat svět, takže čelem k tobě stejně nebude chtít jezdit. Alespoň tak to bylo u nás.
No a když bydlíš ve městě, tak je jasný, že s tím kočárkem budeš jezdit fakt hodně, takže zase budeš vybírat trošku jinak než já, která budu kočár pořád skládat do auta 😝
Jo a jinak Dorjan není vevnitř černý.
Hele a já si taky myslela, jak vezmu kočár a půjdu na celé dopoledne na procházku a ono prd. Malá vydržela v kočárku max. 20 minut a spala zásadně ve své postýlce nebo v autě. Tohle prostě nejde odhadnout dopředu 😉

Elisso jdu okouknout ten tvůj kočárek, vůbec to neznám.

baruna
autor
4. zář 2009

Elliso, tak jsem to okoukla a to má 9,5 kg celý kočárek, nebo jen podvozek? To jsem tam nikde nevyčetla. Jestli celý, tak to je super váha. A ten kočárek je moc pěknej.

marfic
4. zář 2009

ahojte, ja som riešila kočiarik nedávno, kúpili sme trojkombináciu, ale môj malý sa narodil 4,1kg a v pol roku mal cca 10kg, čiže veľké dieťa, tak sa do vaničky nevošiel už v 5 mesiacoch, pozerajte aj na to, aká je nosnosť vaničky, lebo naša bola len do 10kg a keďže to držalo na tých adaptéroch, dosť sa to potom kývalo, hlavne keď sa začal mrviť a mala som strach nechať ho spať v kočíku, aby ho po zobudení neprevrátil

na našej kombinácii bola možnosť otáčania aj vaničky aj športového, pri vaničke som to nevyužila, veď načo a zdá sa mi to nepraktické
pri športovom je otočený tvárou ku mne, dá sa dať aj opačne, ale lepšia by bola prehadzovacia rúčka, hlavne kvôli slniečku
nakoniec merajte poriadne aj športový, lebo niektoré sú zvonku robusné, ale zvnútra majú málo miesta, čiže náš je nám malý a v zime ani nehovorím, že s fusakom by tam bol ako sardinka
takže som na zimu kúpila nový/ďalšia investícia/, aby mal dosť miesta, premerala som všetky
nedá sa na ňom prehadzovať sedačka, čoho som sa dosť obávala a nakoniec som bola prekvapená, malý ani nepípol a pozeral na svet, zatiaľ ešte ležime a je to preňho zaujímavé
teraz dokonca pospí v kočíku aj dlhšie, lebo má dosť miesta
je naozaj ťažké vybrať kočik, aby vyhovoval, keby som to vedela predtým, uvažovala by som už ináč
golfky neplánujem kupovať, lebo mám nejaké zdedené a keď bude chodiť, vystačíme si

elisa, skús zistiť, či to je váha celého kočiara, lebo uvádzajú väčšinou len podvozok, pri mojom bola váha 6,5kg, čo pri povážení sedí len na podvozok, celý športový má cca 9kg, čo je super váha

ygreen
4. zář 2009

inglesina 😵 my máme golfky zippy a je to luxus, hodlám k nim dokoupit u dalšío mimča jen korbu a nebo koupím inglesinu magnum, která splňuje vše 😵

mám zkušenost s Icoo platonem 2008 - se všm stál 24 tisíc a podvozek děsně poruchovej. Xlander má mrňaou korbu. Všechny kočárky vyráběný na jihu mají menší korby nevhodné pro slovanské děti. Polský bych taky nechtěla.

buď bych to řešila Teutonií, která je drahá a například ze zkušenosti vím, že nevyužiju autosedačku na podvozku, protože se mi příčí trápit miminko v autosedačce a i na nákupy jsme vozili korbičku. A například ty golfky inglesina zippy jdou dobře položit a dítě se tam v pohodě vyspí, řekla bych že pokud dítě vydrží v korbičce do cca 8 měsíců, tak může v pohodě do těhlech golfek přesednout 😉

ygreen
4. zář 2009

takže shnutím je, že bych nekupovala moderní trokombinaci, ale pořádnej houpavej kočár a pak už jen kvalitní golfky nebo sporťáček.

A hlavně dejte si pozor a nenechtě se ukecat na koupi bůhvíjaké autosedačky ke kočárku, tedy kromě Maxi cosi Casualplay. Nejbezpečnější je Maxi cosi a Casualplay taky vyšel v testech bezvadně. Ale třeba ke Cortině autosedačka propadla.

elissa2009
4. zář 2009

Je to najlahsi kocik na trhu, cely vazi do 10 kg. Len preto som si ho vybrala.

elissa2009
4. zář 2009

Myslim najlahsi v tej cenovej kategorii. Jasne ze sa neda porovnavat s Jane a podobne.

marfic
4. zář 2009

tak to máš pravdu, cena dobrá, pozerala som, ja mám tiež s tými malými kolieskami vpredu a nechodilo sa s tým dobre, vzadu mám nafukovacie a vpredu malé, je to nurse hello
kúpila som nakoniec jane nomad za 199eur nový, len šporťák, ale mne sa jednalo o veľkosť, pohodlie, pozerala som aj po lacnejších, ale boli tiež malé a oveľa lacnejšie neboli

baruna
autor
4. zář 2009

Ygreen - máš odkaz na nějaké testy autosedaček? Vím, že hodně dobře dopadly i Romer.

musko
5. zář 2009

baruna - klasicky najlepšie crash testy dľa ADAC a MF Dnes majú Maxi cosi, Romer a STM(Recaro), slušný je aj Concord. Osobne nedám dopustiť na MaxiCosi vajíčko a vačšie Romer 9-18 a porom 15 - 36 kg

lila75
7. zář 2009

Nam v obchode ukazovali vajicko Romer - vraj vyslo najlepsie v crash testoch. Zdalo sa mi uplne uzasne, pretoze sa dalo vyskovo prisposobovat vyske dietata a taktiez sa dal podkladat chrbatik. Tiez dobra vec bola, ze hlavicka bola dobre "upevnena" v tom vankusiku, ci ako by som to nazvala. Akurat,ze my budeme mat sedacku pozicanu, takze kupu neriesime.
Inak bola som sa pozerat v predajni na Cam Cortinu a musim povedat, ze som bola sklamana. Cakala som za tu cenu, ze bude lepsia. Prisla mi strasne tazka, nemotorna, zle odpruzena a tie umele kolesa - ani nehovorim. Keby si dokupim nafukovacie, tak sa s cenou dostavam na uroven Teutonie, Jane a pod... ktore su ale omnoho kvalitnejsie. Bolo na nej aj privela plastov, ktore sa vraj casto poskriabu a dalsia vec, co ma zarazila bolo dno hlbokej vanicky - bolo vyrobene z takeho dierkovaneho paprndeklu! Co mi na zimu pripada dost blbe - ten tenky madracik asi lahko prefuka ☹ . Takze zatial u mna stale vedie Teutonia - trojkolka. No tá cena! 😀

mmacko
7. zář 2009

ahojte baby,
ja tiez zhanam novy kocik a mala som poziadavky:
1) sportiak do oboch smerov,
2) naklikavacia autosedacka,
3) vlozna taska,
4) gumenne kolieska, ktore su dost velke,
5) odpruzenie.

Vyhral to abc design turbo 6s. Vcera sme ho boli skusat a je pekne makky, skusali sme dat aj malu do tej vloznej tasky a v pohode, vyskierala sa, zjavne sa jej tam pacilo. Po zlozeni ma na dlzku 80 cm (moja podmienka bola max 90).
Je trosku tazsi, ale ja ho nebudem nosit, ja nosim len vanicku, preto som chcela vloznu tasku. Doteraz som mala klasicku vanicku a nosit ju na 2. poschodie 2-3 krat denne s dietatom je des.

Tak len pre info, aky kocik vyhral u mna.
Objednavam z nemecka, lebo u nas vyjde aj s vajickom 500 eur, tam 330. Uz sa ho neviem dockat.

lila75
7. zář 2009

mmacko, nemas nejaky link, kde by sa dal ten kocik pozriet? Je to trojkolka alebo...? Ako je to s tou sportovou castou? Ako sa polohuje do lahu? je to ten "hupaci system" ze nozicky dietata smeruju pri lahu dohora? alebo sa to da napolohovat do uplnej roviny?

mmacko
7. zář 2009

Lila, je to stvorkolka (ja nejak 3 kolky nemusim). Polohuje sa do uplneho lahu, ma 4 polohy (napr. Teutonia len 3). To s tym hupanim som si nevsimla, mne nejde o hupanie ale o to, aby bol makky ked ideme po zlom terene. Ale babo je krasne v rovine. Sportiak je dost siroky.
U nas ho moc nepredavaju, ale napr. v Spuntikovi v cechach hej. A v Nemecku skoro vsade, kedze je to nemecky kocik.

bosorkajarka
7. zář 2009

Ahoj holky taky jsem to dlouho resila a nakonec jsem se rozhodla pro Firkon. Co se tyce x landeru mala korbicka uplne blbe vyresena sport. verze (nejde poradne polohovat), Implast je uplne blby sportacek je strasne malicky a co se tyce korbicky tak do ni hodne fouka je hodne otevrena a i v prodejne kde je prodavaji nam je nedoporucovala 😒 ja jsem pak jeste mela vybrany Bebecar Vector (ale ne AT s tim se mi strasne spatne jezdilo, ale ten obycejny) a na zivo jsem z n ej nebyla nijak nadsena korbicka hodne tezka (na to jak je velka) a zdal se mi hodne plastovy (vrzal uz v prodejne) ale jinak na pohled hezky. Mutsy jsem videla jenom v jedne prodejne a ten 4Rider se my libil ale pani mi rikala ze na nej jdou jenom nektere korbicky a sportaky a ty me zrovna nevyhovovali (tvar, velikost) tak jsem ho pak zavrhla ☹
Reknu Vam uz jsem z tech kocarku byla pekne na nervy ale nakonec po precteni vsech diskuzi jsem zjistila ze zadny kocar neni idealni a vsude je neco a tak jsem se radeji rozhodla pro (sice polsky) ale hodne levnejsi kocar s tim ze kdyz se neco stane alespon me to nebude lito 😉
Tak preju hodne stesti pri vyberu 🙂

marfic
7. zář 2009

mnacko, lila sa pytala na polohovanie noziciek, ci sa daju polohovat alebo nie... to "hupanie" znamena ze polohujes celu sedacku, ktora je napevno, resp. iba nozicky sa nepolohuju

ja mam taky typ a kupovala som este jeden sportak, lebo sa mi zdalo, ze mu je nepohodlne, ten nepolohovaci vyuzijeme neskor ked bude väčši

lila75
7. zář 2009

marfic, presne to som myslela. No je to väcsinou problem trojkoliek a kedze mnacko spomina stvorkolku, tak tam to asi bude normalne. No ja som sa nejak zamerala na trojkolky, pretoze sa mi zda, ze su vseobecne omnoho lahsie a aj lahsie ovladatelne. No tento sposob polohovania (tym hupavym systemom) sa mi vobec nepaci a pride mi, ze dieta tam nema potrebne pohodlie pre spanie, napr. sa nemoze otocit na bok, lebo co potom s nohami??? 😉 U trojkoliek len niekolko malo typov polohuje sportovu cast "starym dobrym" sposobom - do uplneho vodorovna: Teutonia,Jane, Peg Perego, Cortina. Neviem, mozno aj ine. No vsetky uvedene su dost drahe a tak hladam nejaku lacnejsiu verziu.

ruda
7. zář 2009

Ahojky holky, teda řeším to taky, ale hned na první pohled na netu jsem se zamilovala do dorjan danny sport 2009 a i když jsme ho viděli naživo a zkoušeli dát do auta, tak jsem neměla problém.. manželovi se taky líbí, tak si myslím, že za tu cenu...paráda...fakt je to jen na pát měsíců a když nebude vyhovovat pak sporťák, tak se prodá a koupí se sporťák samotný. Autosedačkumám po sestře,ale i tak k němu další sedajdu koupíme, aby šla nacvaknout, v obchodě mi to přijde praktické, taky když mimi v autě usne, nemusí ani postřehnout, že už není v autě,ale v obchodě...

baruna
autor
7. zář 2009

Jé, koukám, že z vybírání kočárku jsme tu paf všechny. A to já vybírám už podruhé - a možná o to je to horší.
U nás definitivně Dorjan Danny sport 2009 barva černá s kytkama, nebo hnědá - podle toho co bude. Objednala jsem ho nakonec u nás v kamenné prodejně, kopmlet za 8500,-, což je podle mě super cena.
A zjišťovala jsem si, jestli náhodou k tomu nejde dokoupit jiná autosedačka, tak to bohužel nejde.

Musko - já mám na Rozárku teď Romer King plus a naprostá spokojenost. Nechala jsem si teď od jedné paní na MMB ušít návlek, aby se v tom tolik nepotila a fakt paráda. Mám potah trend line, krásně se udržuje, není to olezné. Za chvíli budeme kupovat větší sedačku a určitě zase Romer.

mmacko
7. zář 2009

jaaaj, polohovanie noziciek je zvlast a chrbatika zvlast. Do uplnej roviny. Ja tiez nemam rada len tie, co sa polohuju cele, podla mna to je ne pohodlne pre babo, ked ma stale hore nozky. A ta vaha je rovnaka ako u teutonie. Podla mna je dost porovnatelny s teutoniou len za oooovela lepsiu cenu.

musko
8. zář 2009

baru, presne tú sme mali - aj s trend lne poťahom 🙂 . A teraz máme Romer 15 - 36 kg na isofix - tiež trend line a super. Pre Marečka - až podrasitie tak asi to isté 🙂

sirael4
13. kvě 2010

Moc se v tom ještě nevyznám, který kočár z mého alba byste doporučovali spíše?
U Firkonu jsem četla že má nízký nánožník a docela do kočárku fouká, ale zase prý do terénu super, na Adamex jsme toho zatím nečetla moc 😉 Děkuji

haanhobe
13. kvě 2010

Nelíbí se ti Roan Marita - velká korba, houpací, hodně barev. Byli jsme spokojeni

sirael4
13. kvě 2010

haanhobe: podívám se na něj 😉

sirael4
13. kvě 2010

je pěkný, je to trojkombinace?
A co v terénu, po kořenech, po sněhu?Skládání a manipulace?

haanhobe
13. kvě 2010

Je to kočárek pohodlný, pevný, vzhledově elegantní, všem se líbil.Hluboká korba je dost dlouhá i široká, dostatečně hluboká, dítě ve fusaku i v dece není jako sardinka. Je stabilní, má nafukovací kola, jede skoro sám. Jsme z hor, jezdili jsme v hlubokém sněhu, kdekoliv, vždy bez problémů.Skládá se zmáčknutím na rukojeti. má i zvlášť sportovní nástavbu, s ní jsme jezdili až do 18 měs.I když už není tak elegantní oproti samostatnému sport. kočárku, ale pro dítě a pro ježdění je velmi pohodlný. Byla to prostě naše srdeční záležitost.Dá se k němu koupit i autosedačka. Má podobný vzhled jako Inglezima, ale cenově mnohem výhodnější. I když jsme ho koupili už použitý, nevyskytla se jediná závada.
Osobně se mně nelíbí kočárky Tako, jsou tak nějak přeplácané, samá kapsa...jako batoh.Adamex neznám, zdá se mně podobný Roanu, vzhledově pěkný.