Jaký kočárek? Trojkombinace, čtyřkolka, do terénu

teresak
24. led 2014

Ahoj maminky,
chci poprosit o radu ohledně výběru kočárku. Mám přesnou představu a to je možná ten problém 😀 . Vím, že z pár požadavků budu muset ustoupit, ale pro jistotu napíšu všechny, třeba mi něco doporučíte 🙂 .
- nejlépe trojkombinace
- čtyřkolka
- musí být do terénu (odpružená nafukovací kola kola, alespoň zadní)
- ocenila bych lehčí konstrukci
- otočná přední kola s možností aretace
- možnost změny směru jízdy
- polohovatelná rukojeť
Díky moc za tipy!

lennus
24. led 2014

Teutonia 😉 Akorát že není nejlevnější. My koupili zvlášť autosedačku Maxi Cosi. Jinak myslím, že požadavky splňuje, co uvádíte. Držím palce s výběrem! Já jsem byla ráda, že jsme ho brzy koupili a měli to z krku, protože myslím, že je důležité mít dobrý kočárek, člověk s ním jezdí téměř denně, všude ho tahá, i převáží v autě.
Jinak v Babyrenka v Liberci mívají akce.

jessy89
24. led 2014

my kupovali JEDO kočárek má strašně velký výběr a spoustu možností a variancí jak každý potřebuje. kočárek je lehký pružný a cenová relace je taky přijatelná hlavně značka JEDO má nejlepší recenze a manžel ani jinou značku kočárku nechtěl 🙂

yellowbanna
25. led 2014

Na oba kluky jsem mela Jedo a byla jsem moc spokojena. Mela jsem podobne, ne-li stejne pozadavky. Ma taky prostornou korbicku. Souhlasim, ze je pruzny, ale uplne nejlehci neni... hlavne sportak je maly tank a manzel ho uz napotreti odmitnul pouzivat 😀 Mame ted nachystany Hauck Lacrosse, ale ten nema nafukovaci kola. Nicmene jsem naznala, ze tentokrat uz nebudou potreba. Jinak ale proti JEDO nemuzu rict nic spatneho, fakt nam dobre poslouzil.

makiska1
25. led 2014

i já to řeším, a mám v podstatě stejné požadavky jako ty 😀 mám tři favority - bebecar stylo at el, gesslein f10 - má dvoje kolečka - do terénu všechny čtyři nafukovací velký, do města a podobně se dají přední vyměnit za malá, otočná, a potom teutonia... ani jeden z nich nepatří do levné kategorie... komplet i se sedačkou cca 23-25 tis ☹

lenulice
25. led 2014

Brio Go 🙂 Nema teda nafukovaci kola, ale je luxusne odpruzeny, nedostanes defekt, projedes s nim vsechno 🙂 Uz jsem toho mela fakt dost, ale toto je pro me fakt pan kocar ;)

madormi
25. led 2014

brio go 😉 kola nemá nafukovací ale kvalitní pěnová a zbytek splnuje do puntíku 😉 nedám na něj dopustit, na druhé ho kupuji zase

zdenek_zacek
25. led 2014

a jaka by mela byt cena? tento parametr nezaznel

teresak
autor
27. led 2014

Mockrát děkuju za vaše reakce!
S cenou bych se chtěla vejít do 10 000 a to klidně i za kočárek z druhé ruky, když bude kvalitní a bude odpovídat mým představám.
Zatím jsou ve hře Jedo Fyn a Mutsy Transporter.
Teď jsem ale narazila na Bexa B4x. Má všechno, co bych si přála, ale je mi podezřelá nízká cena 😕 . Našla jsem na něj jen pár recenzí (vesměs kladných). Máte s ním někdo zkušenosti? Ráda bych aby mi odvozil i druhé dítě...

jana8181
27. led 2014

Mám kočárek Gesslein M6 a jsem moc spokojená. Mrkni se ještě na ten. Je to obdoba Teutonie. Ta je ale mnohem dražší.
Přeji šťastnou ruku při výběru! 😉

Materiál kočárku je termoregulační, v zimě hřeje, v létě izoluje od horka.
Sportovní verzi můžeš používat jako hluboký kočár (s předělanou vložnou taškou na fusak v zimě), protože opěradlo lze dát do úplné polohy vleže.
Boudička se dá (při nepříznivém počasí) překlopit skoro až ke korbičce.
Kvalitní materiál, kočár je pevný.
Možnost přehodit rukojeť a spousta jiných vychytávek.
Mínusem může být váha kočárku. Zdá se mi celkem těžký. Ale je zde možnost kočárek rozložit na korbu a podvozek, takže to bych také neviděla jako problém... 😉

evioa
5. únor 2014

patron F4 🙂 - český, šikovný, dobře řešený, velký košík, super do terénu, odpružená kola, dá se změnit směr jízdy u hluboké korbičky i sporťáku, trojkombinace, polohovatelná rukojeť, kolečka jsme zvolili všechna 4 pevná protože u modelu, kde byly přední dvě otočné - je větší míra reklamací (ale to je u všech značek - je to hold cena za kompromis). Jen je vyšší pořizovací cena (myslím za komplet - včetně 2 letních a zimního nánožníku, pláštěnky, síťky, rukávníku, slunečníku, přebalovací taška apod.) Dávali jsme za komplet přes 18tis, ale nelitujeme 🙂. Jedinou nevýhodou je, že ho nenajdete na internetu k prodeji starší, třeba po jednom dítku. Prodává se max.ten typ s vložnou taškou, ten ale není tak fajn 🙂 Všechny maminky co znám a mají tento kočárek, tak si ho nechávají do foroty 🙂 nebo ho nechají v rodině. Kdybyste chtěla foto kompletu tak napište 🙂 Máme našeho miláčka nafoceného 🙂

mercedesse
5. únor 2014

Firkon Balance, můj druhý Firkon a je super. Teď jsem s ním jezdila na horách ve sněhu a bez problémů.

mercedesse
5. únor 2014

Jo a cena je za dvojkombinaci 7900,- můžeš mít i troj, ale mají i adaptéry na maxi-cosi a cybex vajíčko.

lenulice
9. únor 2014

@teresak Jedo Fyn jsem mela u prvniho synka, jako uplne prvni kocarek a hluboky byl dobry, ale sportak teda nic moc, ten jsme ani nevyuzili a hned ho prodali, neforemny, pro me dost skaredy, jakoby to bylo konstruovany jako hluboky a pak k nemu nejak splacali sportak, ten bych fakt uz nikdy nebrala ;(

jinajana
10. únor 2014

Tak já mám úplně stejné požadavky, + ruční brzdu, no a to už je problém 😒

kubinkov
10. únor 2014

Mutsy Transporter je skvělá volba. Na něj nedám dopustit a stále oba vzpomínáme. 😉