Jaký kočárek vybrat na základě následujících parametrů?

veverkazrzava
30. bře 2012

Milé maminky nebo čekatelky,

vzhledem k tomu, že už se snažím přemýšlet nad kočárkem delší dobu a upřímně si nevím rady, chtěla jsem vás požádat o pomoc. Níže uvádím parametry kočárku, který bychom si představovali, pokud budete mít nějaké návrhy, ocením je, včetně praktických rad.

* nafukovací kolečka (mám z nich dojem, že jsou stabilnější a do terénu lepší)

* nemusí to být kombinace, ale vanička by měla být hluboká tak, aby se tam v zimě vešlo půlroční miminko (už jsem dostala rady, že je to jedno, podotýkám, že je to má podmínka, původně vybraný kočárek jsme zavrhli kvůli délce vnitřní korby 73 cm)

* madlo v kuse (ne ty dva berany)

* ne tříkolku

* ne plastové rámy, ale zas vzhledem k tomu, že bydlíme ve městě, bychom uvítali, aby nebyl příliš těžký (a co je těžký, je těžkých 15 kg?)

* nákupní košík by mě potěšil spíše jiný než hadrový

* ocenila bych, kdyby se dal sundat a vyprat potah

* ne příliš barevné kombinace (vítáme smetanové, bílé, černé, hnědé apod., může tam být i jiná, ale takové ty oranžové s rúžovo modrými proužky ne 🙂 )

* nejsme zrovna malí jedinci, takže bych chtěla konec hluboké korby v pase, nevím sice, kolik to je, ale většina moderních kočárků mě štvě s tím, jak jsou děti pak nízko, čím vyšší, tím lepší

* pokud bude v nabídce ten s těmi užšími kolečky vpředu, měla by být možnost je aretovat (holky, a k čemu vůbec je, že se mohou hýbat?)

* cena není tak důležitá, pokud za to bude stát a vydrží nám, jsme nakonec ochotni koupit teď jen hluboký a pak až sporťák

* rozhodně nepachtíme po nejnovějších modelech, nelíbí se nám, když je ta hluboká hranatá a ne pěkně kulatá

* mám averzi vůči korbám, které mají to stínítko pomačkané, neboli líbí se mi, když je vypnuté

*měla by jít přehodit rukojeť na druhou stranu (a je to nutné, to se dělá jen kvůli tomu, aby jste mimčo mohli otočit kvůli sluníčku?)

Tak,a teď když mi poradíte, a já si vyberu, pošlu vám čokoládu! Třeba se tu najde někdo, kdo má mega velký přehled....O Roan Marita vím (mám ho i v albu), ABC design je moc nízký (viděla jsem na živo) a Teutonia be you má jen 74 cm uvnitř (to je málo) - ale jinak holkám děkuju!!!!

jmisa
30. bře 2012

Trochu větší korbu má tento
http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-qtro-p...
ale zase nemá přehazovací rukojeť.
Ale přišel mi dobře ovladatelná, skladný a ne moc těžký a jde na něj nasadit celkem dobrá autosedačka.

Já jsem teda měla Teutonku, byla jsem spokojená, nafukovací kola nescházela, byl dobře odpružený. Syn nebyl prcek v korbě vydržel do půl roka a kousku, pak už chtěl koukat, tak šel do sporťáku, což ty nechceš 😀

Podle mého budeš muse slevit z některých požadavků.
Zajdi si v půlce dubna na For kids do Letńan a tam uvidíš hodně kočárů na vlastní oči.

váha je důležitá hlavně u sporťáku, protože tam budeš mít 10 kilo dítěte, k tomu nějaké vybavení, taška a ještě rvát víc jak 15 kilo kočáru je dost těžké a ne všude Ti někdo pomůže a nebo jede zrovna nízkopodlažní. Ikdyž to se dá řešit golfkama kolem toho roku.

marecek4
30. bře 2012

@blka asi záleží i na podvozku-my máme urban rider-zatáčecí a je v pohodě,jak začne jít ztuha stačí promazat a psala jsem hlavně kvůli té výšce korbičky,tu jsem neviděla opravdu vyšší,jinak u nových sportovních sedaček je nastavitelná výška sezení,ale i tak náš malý sice natěsno ale dá se v té staré nepolohovací sedí s boudou-budou mu za chvíli tri a měří 98cm,my ho brali od kamarádky na zimu,kvůli sněhu a aby jsem nemusela pořád předělávat k paní na hlídání druhý kočár,takže jeden tam a druhý doma,a při mé výšce přes 180 cenťásků je co říct,když řeknu že je něco dost vysoké 🙂,jinak se rozhodně mutsyn nezastávám,u nás je nej,ten domácí,malý se vleze v pohodě ještě s fusakem do prodloužené verze na spaní,ale jinak je taky těžký,jenže ty terénní kočárky asi těžší budou

ještě jsem viděla v obchodě novinku,jen nevím značku-ale byla to tříkolka což tazatelka nechce-byl lehký,vysoká korbička velký sporťák-fakt kdyby bylo ještě jedno a byl ve čtyřkolce beru jen ten,ale nebude,je nás už jak Hujerů 😀

takyja
30. bře 2012

@veverkazrzava Jestli jsi z Prahy, tak např. v Babyparku na Zličíně, ráno v 10hodin není ani noha a prodavačky super.. Teď jsem tam kupovala. Jinak za mne značky Emmaljunga a Quinny. 🙂

blka
30. bře 2012

@marecek4 Tak to budete mít asi nějakou lepší verzi, možná tím, že je to ten starší typ. Její syn rozhodně není tak vysoký jako tvůj syn a opravdu se tam nevleze 😒 . Ale klidně se zastávej mutsyn 😉 , ono každá si musíme najít to, so nám sedí nejvíc a co sedí jedné, nesedí druhé.

marecek4
30. bře 2012

@blka nezastávám se žádného kočárku,typu,verze,provedení starší mladší-jen jsem napsala svůj názor a svoji zkušenost-a ve finále jediný kterého bych se zastávala je stará klasická Liberta-projela vše,vydržela vše,když si vzpomenu,jakou udělal ségře taťka sedačku,aby nemusela ťapat,když už bylo v kočárku další mímo,jak velké děti se do ní vlezly-měla jsem ji pro Ter na balkon,a co se najezdil s náma na chalupu a v košíku se odtahalo tolik věcí-nenašla jsem dnešní nový kočárek,který by tohle všecko vydržel,a to nemluvím o dalším využití,kdy si kluci dělali z podvozků motokáry a babičky si nasadily zeleninovou bedýnku a měly povoz do obchodu 😀 a mnohdy s ním jezdí ještě teď - jen zase s výhradou nebyla pro vysoké rodiče ☹

veverkazrzava
autor
30. bře 2012

@marecek4 Mutsy jsme zavrhli, ma malou korbu, byl to nas favorit po zivem zkousknuti, je opravdu vysoky, ale my tam chcem malou mit v zime a to u nej neni mozne...
@jmisa pocitam s tim, ale slevim z takovych veci jako prehazovaci rukojet a kosik, tvuj je super, ale ma pro me teda pekne nezvhlednou korbicku :( Prave tu, jez urcite nechceme...za typ na veletrh diky!!!!!!!!
@takyja Diky, marne jsem premyslela, kde jich v Praze maji mraky 🙂 a kam bych mohla zajit. Jo, Emmaljunga se mi taky strasne libila, byla jsem ochotna do ni vrazit i ty prachy, ale na zivo me zklamal :(

blka
30. bře 2012

@marecek4 Tak to je dobré s tou libertou 😀 . Kočárek na všechno a pro všechny 😀

palomitacheca
30. bře 2012

@veverkazrzava Já z vlastní zkušenosti doporučuju Firkon Verano, vyhovoval nám snad ve všem, co jsem si představovala 🙂 Už se těším, až ho zase vytáhneme 😀

kacka.l
30. bře 2012

Tak za mě baby jogger. Já jsem měla elita, mám ho v albu, ale je i verze city select - čtyřkolka a jsou to parádní kočáry, rukama jich opravdu prošlo hodně, ale tyto byly nej. Tady je odkaz na youtube, dá se tam dát i přídavné sedátko pro druhé, ale nemusí tam být.
Je lehounký, skladný, korba je fakt vysoko-fakt hodně. A rukojeť se dá zvednou až na 116cm, teda tak jsem to měla u elita,tak myslím, že u tohoto to bude stejné- nebo třeba ne.

https://www.youtube.com/watch?v=sdeMgSm-xe0
kacka.l
30. bře 2012

Jé tak jsem zjistila, že je úplně jiný než ta trojkolka, tak nic..asi neporadím. 🙂

marecek4
30. bře 2012

@blka přesně tak 😀,přiznám se,že jsem zpětně litovala zaváhání při sběru,sousedi při přestavbě vyhodili sice brčálově zelenou,ale byla jako dovezená z obchodu,a myslím si,že na dvoře by jsme ji v pohodě užili,a když se kouknu občas po inzerátech co jsou maminky za ně ochotný dát ....,jenže tenkrát mimi nebylo ani v plánu,tak na co by jsme něco takového schovávali,a úplně stejně jsem dopadla se šlapacím autíčkem-a ty teda nenajdeš skoro ani v těch inzerátech,to jsou už sběratelský kousky za pořádný pálky
@veverkazrzava to nemůžu posoudit,kamrádka tam prcka měla skoro do roku,jenže sama je o půl druhé hlavy menší jak já a její malý je teď skoro o hlavu menší než ten náš-a věkově jsou od sebe tři měsíce,takže tohle fakt nevím,do kdy by vydržela,my utekli i z Taka v půl roce a to jsem si při koupi říkala jak je prostorný ☹

marecek4
30. bře 2012

škoda,že se nenajde nějaký výrobce,který by si přečetl pár takovýchto diskuzí a začal vyrábět kočárky na složení-sice jsem někde kdysi četla nějaký návrh,ale jestli to prošlo?prostě by mamča došla do obchodu a řekla by své požadavky a kočárek si složila na míru-podvozek,korbičky,barva,vše variabilně měnitelné a pasující

palomitacheca
30. bře 2012

@marecek4 To je zajímavý nápad 🙂

lecijasek
30. bře 2012

A co teutonia elegance? Je to klasika... Ale osobně bych si jí do města nevybrala. Jinak já mám teutonku spirita a nafukovací kola mi fakt neschází 😉 Spíš naopak jsem ráda, že je nemám. Do sporťáku šla dcera v půl roce, ještě by se vešla, ale chtěla koukat a hlavně jsem se bála, aby nevypadla (ale to v zimě ve fusaku nehrozí) 😉 Sporťák jde do lehu, bouda jde odepnout, tak mohla ležet na břiše a koukat. A jsem hodně ráda, že jsem neslevila z otočného sporťáku. Sice je menší, ale dcera dlouho nechtěla jezdit po směru.

marecek4
30. bře 2012

@palomitacheca nápady by byly,ale realizace je v tomto případě na někom jiným

palomitacheca
30. bře 2012

@marecek4 Bohužel je to asi dost nereálný, ale určitě by toho nastávající maminky využily.

ciernavila
30. bře 2012

tak toto vsetko splna aj nas Dorjan Danny sport Prestige 2011, okrem tej prehadzovacej rukovate. Ale da sa nasadit v smere i protismere jazdy. Ja mam sice dost kriklavu farbu - viz moj podrobny album ale robia sa aj v jednofarebnych zlatych, kremovych ci bielych a roznych inych odtienoch. Vnutorna korba som namerala 83 cm. a Ked skopim rucku zmestim sa aj do nasho miniaturneho eurovytahu kde je fakt mimimum miesta a este aj bocna sklopna sedacka. Je fakt priestranny, rucka je kozenkova takze vydrzi mam ju stale ako novu a kos na nakupy je velky, drzi, prepchavam ho riadne a vydrzi mi vsetko. Vazi asi 14 kg, nic lahulinke ale je velmi bytelny, perfektne zvlada blbe tereny - les, hrboly, krasne to peruje, maly mi jazdu uplne prespal a to som isla po fakt zlom terene. Na cestovanie to moc nie je, to ti musi niekto pomoct do mhd ale preto je dobre mat k nemu jedny lahsie golfky na leto.

lucille85
30. bře 2012

a koukala jsi na Gessleiny? dělají i nafukovací kola...koukni na F6 nebo F4 ta je lehčí...mají vložnou tašku, kamarádka vozí holčičku ještě v deseti měsících v ní vleže a v pohodě...dá se dokoupit prodlužovací díl...je to německá výroba, kvalitní i když dražší...

marecek4
31. bře 2012

@palomitacheca no když si tak pročítám namátkově různé dotazy a diskuse,tak sic nereálné-protože by takový kočárek určitě vyšel na pěkný peníz,tak na druhou stranu vítané,takže třeba k současné výrobě nabízet takovou službu,a navíc by se do takovéhoto počinu mohly pustit třeba firmy,které dělají speciální kočárky-o těch je celkem málo znát a vešly by do povědomí maminek,zrovna mám jednu takovou maminku v dosahu,která by uvítala jen golfáčky,ale s vyšší nosností,má mírně fyzicky postiženého chlapečka,který nemá moc chodit,nesmí jezdit na kole,koloběžce-má něco s achilovkama,při námaze hrozí prasknutí,takže dokud není unavená tak jde,ale za chvilku si potřebuje sednout do kočárku,a vzhledem k tomu,že je to prvňáček,tak veškeré golfáčky jsou pasé-za chvíli je rozbije a kočárek jen na občasné použití při cestě do obchodu,nebo k dědovi by byl zbytečný-jak jsem psala nápady jsou,ale realizace je někde jinde ☹

palomitacheca
31. bře 2012

@marecek4 Je fakt, že by to pak asi vyšlo dráž, zvlášť pokud by se to moc neujalo, ale zase na druhou stranu, kdyby to maminky kupovaly dostatečně, tak by to mělo zlevnit náklady na výrobu... Myslím si, že kdyby to některý výrobce zkusil, tak by se to postupně ujalo.

marecek4
31. bře 2012

@palomitacheca no jo,ale který výrobce se do toho pustí?tak nám nezbývá než zkoušet a hledat ten který nám bude pasovat nejvíc-a když se tak kouknu pozpátku najdou se maminky,které za to období kočárkování vymění i pět sedm kočárků-některé i víc,pokud jsou na ně zatížené a mění je co dva měsíce-to jsem taky četla u nějakého inzerátu 🙂,tkhle by došly a vyměnili třeba jen část,no necháme to,třeba se časem někdo najde,kdo by se toho ujal

veruska007
31. bře 2012

@veverkazrzava Šátek se dá... jak bys šla jinak na houby a na borůvky? Anebo do muzea. Aj na koncertě jsem byla s šátkem, když jsme měli jen jedno mimčo 😉.

Ještě jsem Ti chtěla poradit, ať vybereš kočárek s co největším rozchodem mezi předními a zadními koly. Protože někdy Ti nízkopodlažní vůz zastavuje tak, že musíš nastoupit ze silnice a to je dost vysoko. U nás zrovna taková zastávka je. A za celou dobu jsem sama nastoupila a vystoupila jen já a ještě kamarádka s Hartanem. Ostatní maminky musejí někomu říkat a ne vždy jsou všichni ochotní, hlavně když vidí nízkopodlažní vozidlo.

palomitacheca
31. bře 2012

@marecek4 Znám i takový, co měly několik desítek kočárků 😀

marecek4
31. bře 2012

@veruska007 jé vidíš,to mě ani nenapadlo,že by mohl být i tohle problém,pokud jsme bydleli ve městě,tak jsem se řídila pro změnu tím,aby jsem kočárek vzala pod paži a pomohla si sama,vzhledem k tomu,že jsem musela být pohotová a ještě manipulovat s dalšími dvěma dětmi,takže jsem měla jakousi skládací zekiwu na cestování,byla moc fajn,lehunká,minimum místa zabrala,jako sporťák super a měla vložnou tašku,jenže 17 let je 17 let,skončila jako dar po povodních

veruska007
31. bře 2012

@marecek4 jj, ted jsem na bazarku koupila neco mezi sportakem a golfkama, prave abych kocar vynesla sama. Ale nedelam to rada, jsem malinka a zachytavam se koleckama za schody. Uz jsem parkrat malem spadla i s kocarem.

marecek4
31. bře 2012

@veruska007 tenhle problém má kamarádka,měří 136cm a s kočárem zápasila do druhého patra ☹ na rozdíl ode mně a mých 180cm,ale na druhou stranu zase nemáte problém s výběrem kočárku,já musím hledět aby řidítka byly co nejvyšší,a co nejvíc nastavitelný-problém jak dřív,tak i dnes
@palomitacheca to si děláš srandu ne?nebo to měly rozložený pro víc dětí-to bych se pak vlezla i já,když to tak vezmu tak pro 4 děti jsem měla jestli počítám dobře 13 kočárků,něco jsem poslala dál,něco odešlo opotřebením,některé byly dar a pro nás nevyhovující-ale tolik se jich u nás nějakým způsobem promotalo-některé by asi byly už i sběratelskými kousky😀 😀 😀,jako třeba golfáčky,které měly sedačku zároveň jako autosedačku jen na zaháknutí za opěradlo-jakákoliv bezpečnost proti dnešním nulová,ale aspoň Ter necestovala po autě 😀

marci81
31. bře 2012

😉 Ahoj, já jsem měla Inglesinu Sofia, kolekce 2011, barevná varianta teak, byla taková modro-hnědá. A byla jsem moc spokojená. Myslím, že splňuje všechny tvé vyjmenované požadavky až na to přehazovaní rukojeti, to já jsem původně taky chtěla, ale jelikož jsem vždy chtěla inglesinu a ta to nenabízí, tak jsem se na to vykašlala a prostě jsem přes korbu, když svítilo sluníčko hodla plínu. Jinak jsem byla moooc spokojená. Kočár je úžasně ovladatelný, lehoučký, nádherně houpe. Do košíku se ti vleze celý nákup. Lehce se dá složit do auta. Má polohovací rukojeť, takže si ho můžu nastavit pro sebe - 170cm nebo pro manžu 186cm nebo pro babičku necelých 160cm. Je tam parádní polohovací zádová opěrka pro mimčo, to se hodí až je starší a nechce už jen ležet, ale taky koukat z kočáru ven. No prostě já byla moc spokojená a jezdily jsme až do teď, a to má malá 9 měsíců a teprve přecházíme do sporťáku. Více info http://www.inglesina.cz/kolekce-do-roku-2011.Tak šťastnou ruku 😉

palomitacheca
31. bře 2012

@marecek4 Je fakt, že ta jedna už čeká 5. dítě, tak je možný, že počítala všechny kočárky, co kdy měla 🙂 Ale někdo to má jako zálibu - koupí kočárek, který se jim líbí, vyzkouší, pak se jim nehodí, tak ho prodají a pořídí něco jinýho... 🙂 Já si vystačím se svým vyvoleným kočárkem, který znovu využijeme, a k tomu golfky, víc nepotřebujeme 😀

marecek4
31. bře 2012

@palomitacheca tak to jsem si myslela taky,ale vždycky se někomu doma něco nezdálo ☹, tak jsme jich probrali u Máry taky víc,táta odmátl jezdit s tříkolkou,původní byl krátký na toho našeho dlouhána,kočárek na dvůr jsme dostali a nevyužili díky psům-pořád ho budili,co jsem dostala sporťáček byl ideál,jen s nízkou rukojetí ☹ a tak jsme teď propluli do bezkočárkovéhio období a zůstanou nám jen golfky na pěškobusní cesty do města,aby jsem měla případně na čem vézt nákup 😀,nebo kam uklidit dítko při případném větším provozu na silnici,chodník nám vede těsně vedle a už se tu stala jednou taková havárka,že se dítko vytrhlo mamince a skončilo pod nákláďákem,tak se toho chci vyvarovat,nemusíme být druzí