Jaký kočárek vybrat? Stabilní, vhodný do města i terénu

jowana
25. srp 2011

Ahoj holky, vím že tu je už diskuzí podobného typu spousta, i jsem toho dost načetla, ale stále nevím, jaký kočárek by se mi zamlouval, tak snad mi poradíte ( nejlépe jednotlivé reakce od těch, co kočárek měly). Navíc každý má nějaké "mouchy" a jsem z toho trochu bezradná.. Očekávám dobrou stabilitu, vhodný jak do města, tak i terénu ( aby nebyl problém jet třeba lesní cestou, nebo do přírody na výlet-tedy alespoň trochu odpružený), mám hafany, takže i dobře ovladatelný jednou rukou a pokud možno, abych se pak nenadřela moc na sněhu – vyhrnuté cesty ve městě ( hafani musí ven i v zimě🙂 )vzhledem k tomu, že jsem v paneláku a budu ho nosit půlpatra, tak asi i lehčí ( i když sílu mám). Ideálě jak po, tak proti směru, ale to bych asi i oželila.Jako samozřejmost beru pohodlnost a bezpečnost pro mimčo. Cena by měla být tak do 15tis.
Tak a zatím ve výběru je Quinny Speedi ( celá trojkombinace)- ten myslím splňuje většinu kritérií, ale často je slyšet nevýhoda polohování a špatného krytí před sluncem. Mutsy 4 Rider – trochu obava, jak bude zvládat terén? Urban se mi nelíbí,Maxi-Cosi Mura 4 – prý do kočárku hodně fouká, nevýhoda váha? Casualplay S4 – asi né moc do terénu, prý se zasekává přední kolo ve sněhu-jinak cenou i vzhledem se mi zamlouvá, Jané Slalom – moc pěkný, spíš samé klady, jen ta cena..ale v případě těch dražších kočárku uvažuji i o kočárku z druhé ruky.A jako poslední X-Lander XA – rozumná cena, terén by asi také zvládl, ale je alespoň trochu odpružený?

Tak prosím o vaše názory, který byste mi doporučily, popř. na jaký bych se měla ještě mrknout a ty z vás co mají s nimi zkušenosti prosím o napsání kladů a záporů. Snad nevadí, že jsem jich zmrskla tolik dohromady.

mitote
9. led 2012

@ellaell myslim, ze na kocarek se da nasetrit, my jste dite necekame ale na ucte mame na nej odlozeno uz pul roku, proste jsme vedeli, ze ho chceme, ze je to ranec a tak jsme syslili korunku ke korunce 🙂 navic kdyz vychytas treba akci dne Marianne, tak pak nar v Babyparku misto 25 za nej das 18 🙂

ellaell
10. led 2012

@mitote Naprosto souhlasím 🙂
Navíc si myslím, že než si koupit kočárek z Polska, tak raději kvalitní z druhé ruky. V bazarech jich je tolik! A přitom za stejné ceny jako polské, ale v plné výbavě. Jenomže o internetových bazárcích jsem dříve nevěděla. Po své zkušenosti bych se toho nebála 🙂 Až na Jane 🙂
Nedávno mi kamarádka říkala, že by postupovala jako já. Ale má už dvě děti a 4 kočárky! 😠 Navíc ty kočárky vypadají jak ze smeťáku. A těch peněz, kolik vyhodila.
Nejsme tak bohatí abychom si kupovali levné věci. Bohužel v dnešní době si člověk nemůže koupit ani blbou flašku, aniž by prozkoumal možnosti. Jinak vyhodí několikanásobně víc peněz, než nalezne tu pravou.
Většinou je to o tom, najít ty mouchy, které člověku budou vadit nejméně. A to je u každého jiné. 🙂 😀

mitote
10. led 2012

@ellaell presne tak, nerikam, Bugaboo ma treba take jednu mouchu, ma nizko korbicku, ale ze vsech much u vsech kocarku, pro me jako pro prcka je to ta nejmensi moucha, mozna i vyhoda 😀 ja jsem si prvne stanovila co kocarek musi mit a tim jsem skoncila, protoze to moc kocarku nesplnovalo: nastavitelne odpruzeni dle vahy ditete, zimni kola, prehazovaci rukojet, aretaci kolecek, trojkombinaci a co nejlehci 😀

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminkahodonin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruska007
29. čer 2012

Hm, tak když koukám, co mají kamarádky, tak asi teutonii - lehký, odpružený, lze i do terénu i do města. Nevýhodou je malá korbička.

Kamarádka má i hartan, odpružený, aretovací kolečka, super... ale do města za trest, je hrozně těžký, do tramvaje jsme ho nemohly naložit, široký - neprojely jsme do některých obchodů, kam já vjedu normálně, ani do výtahu ne.

Do polských kočárků vč. X-landera bych z vlastní zkušenosti znovu nešla.

O Mutsy jsem četla dost negativních zkušeností.

Bugaboo mi nepřijde do terénu, první kolečka jsou moc malinká.

My máme Cam, spokojenost veliká, ale je to podle mne kočárek do města. Jezdíme tedy i polňačky, ale pro dítko to moc komfortní není.

koty
29. čer 2012

Do města do paneláku nejdřív klasický houpací s hlubokou korbou a pak lehký sporťák. Ten první klidně z druhé ruky,Inglesinu Magnum, Peg-pérego nebo Maritu. Po použití ho můžeš poslat dál. Všechny jsou zhruba stejně velké a jako klasika k nezaplacení. Pak už si můžeš vybírat i z něčeho, co má míň než 10 kg.

Z toho, co sis vybrala, je pro městský život snesitelný snad jen ten Jané. Ostatní jsou buď moc těžké nebo moc široké, pokud hodláš trajdit i MHD a tahat ho do schodů s dítkem inside.

zzikk
17. črc 2012

@veruska007 Hartan do města za trest? A koukala jste na VIP XL, oficiálně nejlehčí kočárek na trhu jako sporťák i s korbou, také hodně sleduji tento parametr a prozatím jsem na lehčí nenarazila.

veruska007
18. črc 2012

@zzikk Kamarádka má hartan a jezdí k nám pravidelně na několikadenní návštěvy. Na to, že stál přes 25 tis., tak je o hodně těžší než náš kočárek, naložit ho několikrát za den do tramvaje bylo nad naše síly. Navíc je hodně široký, nevjel do několika obchodů, kam běžně chodím, do knihovny, do výtahu... ☹. Jinak to odpružení super.

hehena
18. črc 2012

Baby jogger city elite! perfektní stabilní, snadno ovladatelná trojkolka, velmi skladná (jedním tahem). s tímhle kočárem nejsou vůbec potřeba golfky. mimo to, neocenitelná stříška, která perfektně kryje, či stíní... mám ho nafocený v otevřeném albu... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/hehena/album...

Měla jsem předtím Teutonii Spirit, a BJ byl a je pro mě o několik tříd lepší! jak stabilitou, lehkostí ovládání, prostorností, komfortem, vymakaností... za mě se nedaj srovnat. ale znáte to, každej má jiný nároky.

Jinak jezdila jsem s ním i po polňačce. sedačka je na konstrukci zavěšená, takže přestože kočár je odpružený "jen" na přední kolo, tak je jízda pro dítě pohodová.

hehena
18. črc 2012

jinak hmotnost Baby jogger city elite je 11.8 kg. @zzikk u Hartanu VIP xl koukám je ta váha 13 kilo. ale možná má BJ s korbou taky o fous víc.

monika_29
22. únor 2013

Tak jsem to tady celé pročetla a asi v půlce jsem si řekla, že půjdu do Peg Perego GT3, pak jsem dočetla zbytek příspěvku a už zase váhám ☹. Prošla jsem asi 5 velkých obchodů s kočárky, různé diskuze a nikam jsem se neposunula. Na syna jsem koupila ( před 6 lety) v prvním krámu nějaký polský kočárek a ten vydržel celé 3 roky a nemůžu si stěžovat. Je tedy pravda, že byl používan hlavně do terenu, lesy, cvičák atd. Dát ho do auta byla makačka. Teď čekám miminko v červnu a nemůžu se vůbec rozhodnout. Potřebuji vetší korbu, aby se miminko do ní ještě v zimě vešlo. Užívání bude jak do terenu ( lesní cesty, stezky na loukách ), tak do práce...to znamená, že od nějakého toho měsíce budu kočárek dávat třeba 4 denně do auta a z auta. Takže lehky. Cenu moc neřeším, ale zase nechci zbytečně dát 30 000,- když bych mohla dát třeba jen 20 000,-,ale hlavně aby splnil učel... 😒

petrusew
22. únor 2013

Já mám Jané slalom pro limited, jezdím s ním rok a je naprosto perfektní. S přehledem zvládá terén (skály, lesy, sníh, hory) i město, mhd, obchody. Je to komplet - hluboká, autosedačka a sporťáček. Dobře se skládá i rozkládá, převáží a je lehký i s malou ( 11,5kg 🙂 ) Já uvažovala nad peg peregem ale je fakt dost těžký.

silviesoldanova
3. bře 2013

Monco,ja mam Brio GO a je super lehky a skladny,dokonce i hluboka korbicka se da "splacnout",takze se komplet cely vejde do kufru Fabie..casto jsme chodili do lesa,terenu,je dobre odpruzeny. Kdyby jsi chtela vedet vic,klidne se ptej.. 🙂

monika_29
7. bře 2013

Děkuju holky za typy. Juknu na to 🙂

luciferka666
19. bře 2015

Podle mně jsou ty požadavky na MEGAuniverzálnost nereálné. Do terénu do města a zároveň lehký, aby se dal nosit do patra. To jsou odlišné věci. Terénní kočárek bude vždy těžší. Bude mít velká nafukovací kola a měl by mít poctivé pružení. Samozřejmě na to nemělo být něco jako tohle http://magazin.tomikup.cz/2015/03/jak-vybirat-k...
Ale asi je potřeba říct si jaký terén bude nejčastější. Z Tvého popisu mi přijde že kvůli psům potřebuješ hlavně terénní, takže je asi potřeba se rozloučit s lehkou konstrukcí...

petlam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz