Jaký kočárek vybrat? Stabilní, vhodný do města i terénu

jowana
25. srp 2011

Ahoj holky, vím že tu je už diskuzí podobného typu spousta, i jsem toho dost načetla, ale stále nevím, jaký kočárek by se mi zamlouval, tak snad mi poradíte ( nejlépe jednotlivé reakce od těch, co kočárek měly). Navíc každý má nějaké "mouchy" a jsem z toho trochu bezradná.. Očekávám dobrou stabilitu, vhodný jak do města, tak i terénu ( aby nebyl problém jet třeba lesní cestou, nebo do přírody na výlet-tedy alespoň trochu odpružený), mám hafany, takže i dobře ovladatelný jednou rukou a pokud možno, abych se pak nenadřela moc na sněhu – vyhrnuté cesty ve městě ( hafani musí ven i v zimě🙂 )vzhledem k tomu, že jsem v paneláku a budu ho nosit půlpatra, tak asi i lehčí ( i když sílu mám). Ideálě jak po, tak proti směru, ale to bych asi i oželila.Jako samozřejmost beru pohodlnost a bezpečnost pro mimčo. Cena by měla být tak do 15tis.
Tak a zatím ve výběru je Quinny Speedi ( celá trojkombinace)- ten myslím splňuje většinu kritérií, ale často je slyšet nevýhoda polohování a špatného krytí před sluncem. Mutsy 4 Rider – trochu obava, jak bude zvládat terén? Urban se mi nelíbí,Maxi-Cosi Mura 4 – prý do kočárku hodně fouká, nevýhoda váha? Casualplay S4 – asi né moc do terénu, prý se zasekává přední kolo ve sněhu-jinak cenou i vzhledem se mi zamlouvá, Jané Slalom – moc pěkný, spíš samé klady, jen ta cena..ale v případě těch dražších kočárku uvažuji i o kočárku z druhé ruky.A jako poslední X-Lander XA – rozumná cena, terén by asi také zvládl, ale je alespoň trochu odpružený?

Tak prosím o vaše názory, který byste mi doporučily, popř. na jaký bych se měla ještě mrknout a ty z vás co mají s nimi zkušenosti prosím o napsání kladů a záporů. Snad nevadí, že jsem jich zmrskla tolik dohromady.

kacka.l
25. srp 2011

Takže🙂
Speedi, fajn, ale budeš nadávat na korbu, nevím, zda jsi ji viděla, ale je uprostěd opravdu hodně zúžená a malinká. Dále sama jsi si napsala, že bouda je na nic, také polohování je otřesné, a dokupovat redukční pásky a ledvinky..jinak je to super kočár, pokud se přeneseš přes tyto mouchy.
maxi cosi mura- fajn korba, ale sporťák je fakt hoodně malilinkatý a váha.
casual s4- tak to opravdu ne!!!Podlě mě bys byla zklamaná, krásná designovka, ale účel neplní.Navíc každý je po roce vyšislý...
Jané slalom- měla jsem oba a reverse je bezkonkurenčně lepší!! Je to fakt super kočárek, ať vybereš jakoukoli verzi.
X lander nee- je docela dobrý, ale těžký, a spor´ták má lůžko jen jakobvy závěs, je to jako na lodi.
Mutsynu neznám. 🙂

Myslím, že by se ti líbil i babyjoger city elite, je super. Nebo je prý i fajn, espiro enzo evo. Ale z toho, co jsi psala, bych já osobně pořídila slaloma. 🙂 ony se už nové dají koupit kolem 10000,- a korbu a autosedačku bych koupila použitou- jsou jako nové, za těch 6 mesíců, kdy miminkjo jen leží se s ní nic nestane. 🙂A vlezeš se do 15000,- naprosto v pohodě. :_-)

kvetinkaivanka
25. srp 2011

@jowana tak já můžu doporučit Jane slalom,lehce se ovládá jednou rukou,lehký,prostě moje jednička 😉 Neměla jsem reverse,ale klasický Jane slalom.
X lander má kamarádka a jsem mooooc ráda,že jsem ho nekoupila,je těžký,těžko se ovládá 😠 Ale má plus za stříšku na sporťáku,kde nepotřebuješ slunečník nebo nějakou clonu-stříška se dá roztáhnout podle potřeby a to je podle mně nej na tom kočárku!Jinak nic!

petule12
25. srp 2011

@jowana - mám klasický jane slalom 09 a mohu jen doporučit. Jsem spokojena.
Ovládání super, i jednou rukou. Mám take pesana 🙂 Ve sněhu jsme loni v těch závějích taky projeli, teda jako je to makačka na ruce a na nohy, ale to by bylo s jakýmkoli. A prostě projeli jsme všude nakonec.
V terenu jezdíme, i na houbách jsme s ním byli. Do terénu se teda musi zaaretovat to kolečko a je to bez problémů.
zkus webovky o-baby.de dá se tam slalom pořídit levněji. Poštovné mě stálo 5euro a kočárek byl do týdne doma.

johnatanka
25. srp 2011

taky mám slaloma, na obě děti a nedám z ruky, první kočár polskej Firkon - otřesný, nikdy více nic takovýho.
mám o8, korbu jsem měla 09 a autosedačku 2010, úžasně se to dá kombinovat, také se na podvozky dá nacvaknout concord autosedačky a korby a naopak, k maxi cosi mura - na to se dá zase nacvaknout quinny korbička, ale dle mě hooodně otevřená a malá.
ještě mrkni na xlander xrun, nemám osobní zkušenost, ale do terénu asi bude dobrej a není to drahý, XA bych nebrala, pidi korba a hrká, ale některým dětem se to líbí, je tuším taky polskej, ač asi lepší ...
u slaloma se dá slunce řešit sluneční clonou ( líbí se mi sunshine kids, viděla jsem a je super) a větší vítr pláštěnkou, jané origoš nánožníky jsou super a mají je vymakaný, do toho se vyplatí investovat

akcull
25. srp 2011

@jowana z těch kočárků co máš ve výběru mám zkušenost s x-landerem XA (měla jsem 08) vydrží hodně zvládne i terén, ale jinak nic moc, malá korba, sporťák mě neoslovil vůbec a není odpružený - takže drncák,
můžeš juknout semka http://www.nasekocarky.cz/home/x-lander-xa - mám tam fotky - výhody, nevýhody...

Pak jsme pořidily Teutonii Spirita a spokojenost veliká - jen je to kočárek tak do roku a půl pro větší dítko, v poslední době mě zaujal Baby jogger city elite a gesslein F3. A z těch levnějších pak Firkon Verano long (je to takový konkurent k tomu x-landeru, ale oproti x-landeru má velikánskou korbu s polohováním a obří otočný sporťák - ty nové verze 2011, a je odpružený...)

sirael4
27. srp 2011

My pořizujem Roan Marita. Kvůli sněhu, terénu (i pole atd), prostorné korbě pro dítě a kvůli tomu, že houpe, takže se v terénu nebude miminko natřásat. Rozhodně bych na procházky se psem nepořizovala 3kolku.

kacka.l
27. srp 2011

@sirael4 marita je určitě fajn, ale právě ve sněhu je mnohem lepší trojkolka i do terénu jako je pole a tak, ale samozřejmě je trojkolka a trojkolka-já měla GT3 a elita (tak ten je tak dokonale odpružený, že prostě otřesy snad ani nedělá 🙂) a ty jsou stabilní tak, že snad nejdou převrátit, nějakých jiných bych se asi taky bála.
Právě kamarádka má Maritu, jako korbu si ji moc chválí ale jako sporťák vůbec, madlo má prý daleko od těla miminka, taky prostor na nohy je pak malý. A právě v zimě, ona už ve sněhu nemohla a já tlačila v pohodě gtčko. 🙂Jinak se mi taky moc líbí. 🙂Prostě taková klasika. 🙂

johnatanka
27. srp 2011

@sirael4 a máš osobní zkušenost s 3kolkou a se psem 😉 ??? Mám labradorku a chodíme do přírody furt, kamenitý cesty s kočárem - vedu ho jednou rukou, protože ovladatelný je jen jednou rukou a v druhý mám 30kg pesinu na vodítku a nemám problém ....
první kočár jsem měla taky houpací a byl mi k prdu, šel brzy z domu, jen moje zkušenost... 😉

sirael4
27. srp 2011

@johnatanka Mám osobní zkušenost s Jané Slalom bez psa a nechtěla bych ho-přijde mi vratkej 😉 natož se psem

johnatanka
27. srp 2011

@sirael4 mně vratkej nepřijde, dokonce jsem s ním sjížděla i kopce na Truck Festu a absolutně bez problému 😵 já bych ho zas z ruky nedala a jako sportáka už vůbec, hlavně skládání apod...ale to se pochopí až při používání každého kočáru v čem jsou výhody a nevýhody 😉

kacka.l
27. srp 2011

@johnatanka Souhlas. 🙂

sirael4
27. srp 2011

@johnatanka Hlavně každá očekáváme něco jiného a každé se s různými kočárky jinak manipuluje 😉 mně se třeba se Slalomem najíždělo špatně i na obrubník ve městě...ne že by se převrátil, to určitě nehrozí, ale vyvolával ve mně takový pocit. Ale jak říkám-my chtěli stabilní nafukovací 4 kola a houpací "retro" kočárek. Navíc jsme hodně v přírodě a terénu. To ale neznamená, že jinému nemůže vyhovovat. Já bych ho ale nechtěla, navíc jich vidím všude mraky.

yorinkay
27. srp 2011

Nemáte některá zkušenost s EasyWalkerem Quatro? Mám kočáek pro dvojčata a jsem moc spokojená, tak předpokládám, že pro jedno díě by taky nemusel být špatný 🙂 . Taky jsem přemýšlela nad MaxiCosou Murou.

johnatanka
27. srp 2011

@sirael4 kočáry - to je jako s autama - každý má svého favorita a že je jich hodně svědčí jen o spokojenosti maminek, mně je jedno kolik jich kde jezdí, hlavně, že já jsem spokojená a uveze i naše dvě ratolesti, když syn si sedne na přední kolo a vezu je oba naráz s odaretovaným kolem a mnohonásobně překračujeme váhový limit a uvezu je i do kopce s nákupem. Já kočár vybírala podle váhy sporťáku a velikostí lůžka u sporťáka, to je pro mně priorita, hluboký se používá pár měsíců, ale když táhnu obě děti, tak je znát každý kilo a rozhodně nechci po pár měsících odkládat dítě do lehkých golfek, což většina mamin s těžším kočárem dělá

johnatanka
27. srp 2011

@yorinkay walkra má kamarádka a jediný na co si stěžovala, že ji vyšisovala látka, takže asi jinak ok.... 😉

sirael4
27. srp 2011

@johnatanka S kritérii co píšeš bych asi volila spíš sporťák Casualplay, ale jak říkám, každá maminka to vidí lehce jinak a obecně bych řekla že se výběr kočárku dneska příliš přeceňuje🙂

johnatanka
27. srp 2011

@sirael4 my první kočár taky nijak moc neřešili, ale brzo jsem řešit začala, to přijde... 😉 😉 😉

sirael4
28. srp 2011

@johnatanka u druhého je jasno-schová se ten první i přesto, že se požadavky třeba změní 😉 a první jsme právě řešili děsně dlouho, teď se nad tím usmívám 🙂

akcull
28. srp 2011

@sirael4 takhle jako ty jsem to měla u prvního dítka a prvního kočárku, myslela jsem, že mi stačí jeden a ještě ho schovám pro druhé mimčo. Odvozila jsem pět měsíců v korbičce a zjistila, že do takového sporťáku dát malou nechci (byla ještě moc miminko...) a ten sporťák mi fakt přišel tak pro děti od roka. (předtím jsem to neviděla, řešila jsem hlavně korbičku a kolečka...) A tak jsem začala shánět rychle druhý sporťák, který by mi vyhovoval a byl pohodlný pro mě i pro malou (už jsem si víc uměla představit, co vlastně chci....). Ten druhý kočárek mě nadchnul, tím jak se s ním skvěle jezdí, jaké má vychytávky atd., byl to fakt rozdíl oproti tomu prvnímu.....Když bylo malé rok a půl, tak už bych zase brala něco většího, skladnějšího a lehčího... a do toho jsem ještě řešila golfky...🙂 tak takhle to nějak začíná

janek83
7. led 2012

Ahojky holky, sice zatím mimčo plánujeme ale už teď pokukuju po kočárcích a mám z toho hlavu jak balon, horší je, že se mi jich teda moc nelíbí a jelikož jsme neměli s manželem šťastnou ruku na kočárky tak se chci zeptat co by jste pořídili pro třetího prcka za kočík. Zatím mám favority Zopa move Quattro a Peg-Perego GT3, ten nechce zase manžel a mě odrazuje ta cena, i když už jsem ho viděla za 16 tis a hlavně nemám s trojkolkou zkušenosti. Ještě přemýšlím zda nekoupit jen hluboký a pak sporťák, Holky poraďte, já vím že je zatím brzy, ale v tomhle bych chtěla mít trochu přehled

ssassi
7. led 2012

ahojky. já sice malýho hodně nosím, ale kočár je prostě potřeba.
já jsem se původně rozhodla pro hezký, po kratším používání však ne tak praktický model. vrcholně spokojená jsem nakonec s v-travel od babyworld. můžeš si vybrat z tří podvozků (trojkolka, dvě čtyřkolky), nafukovací nebo nenafukovací kola. má velikou hlubokou korbu, sporťák jde dát po i proti směru jízdy. jezdíme po městě i v terénu, je krásně odpružený. je stabilní a přitom snadno ovladatelný (taky řeším schody, psy a jiné "komplikace") a je lehký. navíc jako jeden z mála na trhu projede 60kama dveřma. nejlepší je na něm ta cena. a je k němu všechno. nemusíš jako u některých drahých kočárů ještě dokupovat nánožník, pláštěnku..... prvně jsem ho nechtěla, bála jsem se, že budu za "socku", s tak levným kočárem :o)))) ale nakonec jsem fakt spokojená. toť moje zkušenost:o))
dobře vyber!

janek83
7. led 2012

@ssassi děkuju za tip, kouknu na něj. Manželovi se líbí spíš klasika něco jako Roan Marita. Na první dítko jsme měli Deltim Skippy, no po měsíci užívání nám ruply cvočky na držení sportovní nástavby ( kočárek byl vcelku, sporťák a na tom vanička pro mimčo, ne jak dělají teď sportovní nástavbu zvlášť ), když jsme vjeli na obrubník, tak nám sjela celá ta deska a chytali jsme vaničku, naštěstí se nic nestalo, tak jsme to přidělali drátkama a vlastně si tak nějak na ten kočár stěžovat nemůžu, odvozil pak i druhýho prcka, projel všechno a je to takovej tank, jenže těžkej jak prase už ho teda nemáme, na cestování je děsný a Roan je to to samý. A ty moderní kočárky se mi zrovna moc nelíbí jako je Mutsy, Maxi Cosi atd.

janek83
7. led 2012

a hlavně, musí mít ten kočárek velkou korbu, mám po prckách zimní pytel a na délku má 94 cm

janek83
7. led 2012

tak ten V travel se mi líbí taky, ten černý s vločkou, poprvé jsem ho viděla u Malvíka. Díky moc

neu.sona
7. led 2012

Tak já přidám taky svoje. Já si pořídila celá nadšená na první dítě Jané Slalom Pro 2008. A hned po pár týdnech jsem byla řádně zklamaná. Bydlím na vesnici. Není tady žádná pořádná cesta. Fakt samý louky, pole, lesy. Byl naprosto nestabilní, hodně věcí se mi na něm rozbilo a reklamovala jsem to. Je fakt, že mi to zreklamovali.
My máme taky psy, chodíme s nima denně ven. Když někam zatáhli na stranu, tak jsem fakt měla co dělat, aby se nepřevrhl. Všude pořád vrzal a tak. Korbička vcelku ušla, i když jsem fakt na kluka potřebovala větší. V 5 měsících se mi tam nevlezl. Sporťák má šílené polohování zad. Snad nikdy jsem to nedala do sedu. No prostě mě za ty peníze (celkově 25 tisíc!) zklamal na celé čáře. V zimě ani nemluvím.
Já teda musím říct, že ho měla i kamarádka a ta byla zklamaná úplně stejně. Je to kočár do města a na brusle, ale rozhodně ne na každodenní ježdění do lesa a podobně. Za ty peníze to fakt nestojí.
V roce syna šel pryč. Pořídila jsem si za pár korun X-lander XA a je skvělý! Byl stabilní, všude jsem s ním projela, držák a malý, ač velký, tak v něm krásně spinkal a byl spokojený. Bohužel, problém je tam malá korba 😒.
. Jinak kamarádka měla Teutonii, taky trojkolku a též malou vysypala na malém kopci, když jí pes zatáhl na stranu 😖 .
Čekám teď druhé dítko. Plánuji si pořídit hluboký kočár. Buď Inglesina Sofia nebo Peg Perego. Za prvné tam bude mít dítko hodně prostoru a za druhé mi tam vydrží až třeba do 7-8 měsíců.
A pak si pořidím sporťák X-lander. Nedám na něj dopustit.
Popravdě jsem u prvního dítěte vymýšlela, abych měla kombinaci a nemusela dál nic řešit, ale teď už mi zkušenosti říkají, že se na to můžu vyprdnout. Prostě hluboký kočár a poté sporťák bude to, co chci 😀

ssassi
7. led 2012

@janek83 já mám černý s kvítky:o) odkoukala jsem ho u nás v parku a všichni ho moc chválí. a korbu má fakt velkou. malej má sice 5 měsíců, ale už bude mít 9 kilo a pořád tam má hafo místa 😀

janek83
7. led 2012

@neu.sona u toho x-landru jsem slyšela hodně že tam je malá korba, koukám ale že je o cm menší jak ten V-Travel.

@ssassi tak to je fajn že tam má dost místa. Ten s kvítky jsem neviděla 🙂

ellaell
9. led 2012

Neexistuje ideální kočárek. Takto jsem postupovala při výběru kočárku já. Dokonce jsem si vypracovávala podrobné tabulky cen celých kompletů.

Před rokem a půl, když jsem čekala miminko, tak jsem se začala porozhlížet po kočárku. Vůbec nechápala, jak je možné, že některý kočárek stojí třeba 7000 a jiný 25000.

Nejprve jsem se chytala za hlavu, že bych měla dát za kočárek (i s autosedačkou) víc než 15 tisíc, ale nakonec jsme se vyšplhali na 25 tisíc se vším všudy. Toto číslo se zdá šílené, ale postupným zkoumáním kočárků jsme došli k závěru, že to není tak strašné, když si vybereme pečlivě. Přece jen počítáme s tím, že bude používán 6 let.

Nejprve jsme vyloučili všechny polské a čínské. Nevěříme, že mají životnost na dvě děti, což mi chceme a když si člověk spočítá, že by kupoval kočárek na každé dítě zvlášť, tak se vyšplhá na 20 tisíc a víc.
Když si koupíte polskou kombinaci autosedačka + hluboká korba + sportovní korba a pak si k tomu ještě koupíte zvlášť sporťák, protože se ti s ním lépe manipuluje, tak se dostaneš na cca 20 tisíc. Zní to jako hloupost, ale snad neznám holku, která by s levným prvním kočárkem vydržela celé 3 roky.

Další postřeh, co jsem zaznamenala je, že mi holky tvrdili, že je kočárek stál 10 tisíc a že by víc nedali, ale počítali holí kočárek. Například moje známá si koupila Patrona (údajně český kočárek, ale ve skutečnosti se u nás pouze montuje), ten ji prý stál 10 tisíc, ale když si k tomu připočteš moskytiéru, autosedačku, pláštěnku...tak se vyšplháš na 15 tisíc, to si ale uvědomila když jsem jí to řekla Po roce už ji nevyhovoval a tak si koupila sporťák z druhé ruky za 3 tisíce, což už je 18 tisíc. Takže jsme zase na cca 20 tisících.

Když jsem se ze zoufalství byla přece jen podívat v obchodě na levnější kočárky, které opravdu vypadají dobře, tak jsem později na diskuzích o konkrétních značkách, které mě zaujali, na netu zjistila spoustu stížností. Přečetla jsem jich opravdu hodně na každý typ kočárku zvlášť.

Vzhledově se mi poměrně líbí polský Roan (je na starý způsob). Patří mezi lepší polské kočárky, ale když se na něj se mnou šel podívat můj taťka a začal kontrolovat jeho kvalitu, tak došel k závěru, že nebrat.
Nezapomeňte zvedat matrace a podívat se jak kvalitní materiál je pod ní. Právě Roan působil dost fórově. Pro mimčo to nevadí, ale sporťák by měl podle mě být fortelný. Podložka z umělé hmoty se již při malém tlaku prohýbala.

U polských kočárků se hodně bojím chemikálií. Možná jsem paranoidní, ale těch průšvihů s obsahem chemikálií je poslední dobou nějak moc (hračky, nábytek, gauče). Ale to se samozřejmě může stát i u značkových kočárků. Tam ale očekávám, že si to lépe ohlídají.

Jediný z polských kočárků pro nás připadal v úvahu X-Lander. Kvalita, cena, výkon úměrná. Komplet se vším všudy stojí cca 15 tisíc. Má ho kamarádka a je spokojená, ale také si k němu později pořídila ještě zvlášť sporťák Možná že bychom si také pořídili X-Landra, ale má čím dál menší hluboko korbičku, a nevím, jak bych do něj dávala dítě ve fusaku celou zimu (už mám totiž každou chvíli rodit) a dát dítě příliš brzo na sporťák, jak je to dnes zvykem, se mi nelíbí. Spousta sporťáků navíc nelze sklopit do vodorovné polohy, což pro mimčo není to pravé ořechové.

Rozhodně až půjdete vybírat kočárek, vezměte si s sebou metr a sami si korbičky měřte. Na to co vám říkají prodavačky nedejte. Někteří výrobci uvádějí vnější rozměr, který nám je k ničemu. Když narazíte na prostornou korbičku, tak nezapomeňte změřit také sedačku sporťáku. Když už jsme si mysleli, že máme vybráno, nenapadlo nás, že by Mutsy (tuším Holandsko) hluboká korba byla širší než u sporťáku. A jak se tam pak vejde 2 roky staré dítě ve fusaku? A to se nám TOLIK líbil.

Vybírali jsme kočárek na využití od A do Z, čili od narození do cca 3 let, abychom si nemuseli již kupovat další.
Další kočárek, který jsme zkoumali byl Jane (cena 18 - 20 tisíc). Po přečtení diskuzí jsem zjistila, že budˇ nebrzdí nebo se brzda zasekává. To mi potvrdila i náhodná maminka kterou jsem na ulici zastavila a ptala se ji na zkušenosti. A to měla pouze 3 měsíce staré mimčo. Trošku brzo na reklamaci po třech měsících, ne?
Zajímavé je také uhodit na prodavačku "A s čím vám ho reklamují?" Pokud tvrdí, že nereklamují, tak lžou. I drahé kočárky mají své mouchy. U Jane mi potvrdili problémy s brzdou a nekvalitní potah. Jane je často vidět na ulicích a je dobré se dívat, jak vypadá po určité době užívání. Na mě působí, že velice rychle vypadá "jetě".

Takovým zkoumáním jsme došli až na Teutonii (Německo). Hlavní prodejce této značky v ČR je v Liberci, tak jsme se tam jeli podívat. V obchodě bylo narváno. Poprvé za svůj život viděla prodavačky, které vědí, co prodávají a rozhodně prodávat umí. Dokázali zodpovědět všechny dotazy a všem zákazníkům se opravdu věnovali (je to tam tak na 2 hodiny výkladu). Já ale nepatřím mezi lidi, kteří se nechají opít rohlíkem a tak jsme tam jeli další týden ještě s další těhulí s a jejím manželem. Kluk z vesnice a navíc strojař umí posoudit kvalitu výrobku lépe než měšťáci.
V ten okamžik jsme si s manželem mysleli, že si jedeme kočárek již objednat (nutno cca 8 týdnů předem - dělá se na zakázku) a to konkrétně trojkolku. Když jsme stáli v obchodě a dohadovali se jestli tedy 3 nebo 4 kolku, všiml si nás tam nějaký zákazník a jestli nám může poradit, tak že raději 4 kolku. Že si pořídili 3 kolku a že jí hodně často vypadává přední kolečko a že ho stále reklamují (reklamaci ale uznávají, což je vizitka firmy). To jsem věděla již ze svého průzkumu, ale prostě každý kočárek má něco. Co mu navíc vadilo, že kočárek hodně vyšisoval. Jenže pak z něj začalo lézt, že jsou hodně sportovně založení, že je kočárek pořád venku, protože bydlí na vesnici a že je kočárek využit na 100% a i v těžkých terénech. Dokonce nám kočárek šel i ven ukázat, protože ho měl v autě. Opravdu hodně vyšisoval, ale co by nezměnilo barvu, když je to od rána do večera venku? Nejprve mě to hodně zaskočilo, ale pak jsem si uvědomila, že není nic jednoduššího, než když budu u nás na zahradě, tak že na něj budu dávat přehoz nebo si na něj něco ušiji. V každém případě s ním zase tak strašně nespokojený nebyl, protože tam byl se svojí švagrovou, která si ho šla právě objednat.
Po tomto rozhovoru jsme se ale rozhodli objednat si 4 kolku. Ale pozor, není ale 4 kolka jako 4 kolka, je nutné také vybírat kočárek na terén ve kterém chcete jezdit. My s ním chceme minimálně na lesní cesty (okolí Kosti, Trosky...). Prodávající nám vysvětlila, že většina měst potřebuje sportovní podvozek kočárku.
Záruka při objednání na místě je 3 roky, což považuji za výhodu. Značka je tuším 60 let stará.

Ještě jedna maličkost, pokud byste se přece jen rozhodovali pro polský kočárek. Věříte bezpečnosti polských autosedaček? Četla jsem, že všechny sice mají certifikát kvality, ale ... Jinak nejlevnější kvalitní autosedačka (vajíčko) pro novorozeně stojí 3 tisíce a je od značky Maxi Cosi. Já nejsem vyježděný řidič a tak si myslím, že je rozhodně lepší investovat do ověřené autosedačky.

Pokud je 25 tisíc pro vás moc, tak se podívejte na Inglesinu (Itálie). Stojí komplet 18 tisíc. Má ale kolečka bez aretace (=4 pevná), nemají ložiska, ale jsou oproti Teutonii nafukovací. Jediný problém je, že občas praskne pružina. Ta se ale dá poměrně levně koupit (cca 80 Kč). Proč jsme se pro ni nerozhodli? Nelíbil se nám vzhled sporťáku na staromódním podvozku a nejsem si jistá jestli by ten podvozek měl rád lesní cesty. V každém případě se na něj někde v krámě podívejte. Podle našeho názoru je to nejlepší střední cesta.

Pokud najdete jiné nepolské a nečínské kočárky po 20 tisíc, tak věřte, že to není výhodná akce, jak v krámech tvrdí, ale že s tou kolekcí něco není v pořádku (malá korbička, časté reklamace).

Snad jsem vás tímto románem neuspala. Jen jsem se vám snažila vysvětlit, proč tak strašně drahý kočárek. Samozřejmě si můžeš koupit levný, ale co když ho budeš muset reklamovat? Na reklamaci je ze zákona 30 dní a ne v každé prodejně poskytují náhradní kočárek.

Jinak před objednáním jsme došli až tak daleko, že jsem já i moji rodiče zastavovali na ulici maminky s kočárky a ptali se jich na spokojenost. Moji rodiče ale nevěděli, které jsou polské, přesto však došli ke stejným závěrům jako já.

Tento článek jsem napsala v létě 2010 a od té doby se mohlo mnoho změnit 🙂 Jinak i já shledávám na svém kočárku věci, které by mohly být jinak, ale jiný bych opravdu nechtěla. A už vůbec si nedokáži představit mít 3kolku na lesní cesty. Možná ještě tak tu se zdvojeným přední kolem.

Takže závěrem bych asi doporučila toto. Pokud chcete a můžete investovat peníze, tak všechny nepolské kočárky se pohybují okolo 25000 se vším všudy (podvozek, hluboká korba, sporťák, autosedačka, pláštěnka, nánožník, košík, moskytiéra). Pak už je jen na vás s jakou "mouchou" kočárku jste schopny se sžít 🙂

Všem vám přeji ideální kočárek 🙂

mitote
9. led 2012

@ellaell nadherne napsano...taky se setkavam s tim, ze na me kazdy cumi, kdyz reknu, ze mame vybrany kocarek za 25 tisic, nicmene jezdila jsem s nim u kamaradky, reklamace zadny problem, zastavila jsem i cizi osobu na ulici a ta si ho nemohla vynachvalit... naopak co tu byla diskuse kolik kocarku na kolik deti jste pouzily, vetsina majitelek levnych kocarku jich na jedno dite vystridala klidne pet... 😀 kdezto muj vybrany kocarek meli jen jeden

ellaell
9. led 2012

Ještě jsem zapomněla napsat.
Částka 25000 pro mě tehdy znamenala 1,5 platu, ale snažila a snažím se ji kompenzovat tím, že nepohrdám 30 let starým oblečením po mě 🙂 tedy alespoň ne na doma 😀 A ostatní oblečení pro syna nakupuji z druhé ruky. Je to přese způsob recyklace 🙂
Ale rozhodně bych si na kočárek nebrala půjčku.