Jaký kočárek vybrat? Trojkombinace, nastavitelná rukojeť

loc
15. dub 2014

Ahoj, čekám první miminko, má se narodit začátkem srpna, takže mám na koupi kočárku ještě dostatek času, nicméně už začínám vybírat… Ale protože nemám vůbec žádné zkušenosti, ocením jakékoli rady. Má představa je taková (hlavní body), že bych chtěla trojkombinaci, aby šel sporťáček otočit do protisměru, byla nastavitelná rukojeť (jsme s manželem oba vysocí)a aby měl dobré bezpečnostní parametry a hezkou barvu (nejlépe tyrkysovou pro chlapečka). Na veletrhu For Kids se mi líbily hlavně kočárky Gesslein (např. model F6). Ale má to 1 háček… Hluboká korba je na dítě max. do 6 měsíců, tolik bude malému v únoru. Moje máma mi neustále opakuje, že je to zásadní nedostatek, že takhle malé miminko nemůže být ve sporťáčku, který snadno i přes teplý fusak profoukne. A že prý mám chtít kočárek s hlubokou korbou min. 85 cm dlouhou. Jenže takovou skoro žádné kočárky nemají a když už ano, mají spoustu dalších nevýhod… Opravdu nevím, co mám dělat, jaké máte zkušenosti se sporťáčkem u půlročního miminka v zimním období vy? Příp. prosím o nějaké tipy na dobré kočárky (cenově tak do 20 tisíc).

teddy29
15. dub 2014

Ja mam termin 9.8 a mam vybrany Camarelo Malagu🙂

zofice33
15. dub 2014

My konec srpna. S názorem maminky se plně ztotožňuji a doporučuji naslouchat🙂) Čekám třetí miminko, takže tuto situaci jsem řešila. Já mám vybrán tento, alespoň zatím, musím si ho ještě vyzkoušet:
http://www.inglesina.cz/kolekce/systemy/inglesi...

Líbí se mi že je do terénu i do města a korba je taky dost velká, dnešní kočárky mají dost malé korbičky:(
Přeji pohodové těhotenství;)

miparime
15. dub 2014

Já jsem odjezdila děti v X-landeru, byl to ten starší typ nevím přesné označení, ale byla jsem s ním spokojená. Dívala jsem se na netu jak se pohybují ceny těch nových modelů a je to okolo 17tis. super tyrkysouvou barvu má tento: http://babycar.cz/sety-2013/5981-x-lander-kombi..., rozhodně doporučuji spíš modrý než zelený, na ten šel v létě hodně hmyz 😖

loc
autor
15. dub 2014

@zofice33 Inglesiny jsou nádherné, viděla jsem je na veletrhu a byly úžasně lehké a skladné, taky jsem nad nimi uvažovala, akorát jsou trochu dražší, asi se platí za značku... A nevíš, prosím, jak dlouhá je u toho Tvého korbička? Díky a taky přeju pohodové těhotenství ;).

loc
autor
15. dub 2014

@teddy29 Já 8.8., to máme hned u sebe 🙂 A nemohla bys sem, prosím, hodit odkaz na ten Tvůj kočárek? Díky

teddy29
15. dub 2014

http://pampaliny.cz/cs/kombinovane-kocarky/1778... Viděla jsem ho i ve skutečnosti a je moc pěkny a i korbička je prostorna🙂

teddy29
15. dub 2014

Jinak na X-landera jsem se taky divala ale korba je mala.Kdybych rodila driv tak bych do neho sla ale v zime by se mi do korby mimco asi neveslo.

loc
autor
15. dub 2014

@miparime A nevíš, prosím, u toho X-landeru délku korby? Na těch stránkách to nepíšou... A ta barvička je super🙂.

loc
autor
15. dub 2014

@teddy29 Díky, mrknu na to 🙂

teddy29
15. dub 2014

@loc X lander ma na delku 73 cm

curdibilka
15. dub 2014

S korbou velkou kolem 85cm trojkombinaci nehledej. 🙂 Mají ji jen kočárky "houpáky", retro klasiky v novém. 🙂 Roan, Inglesina Magnum, Tako Ballila aj. Já měla třeba Jané Nomad, korba měla nějakých 78cm, dcera je narozená posledního září a vydržela v ní do začátku května, pak se začala zvedat a už to nebylo bezpečné, a to nebyla vůbec malé miminko, byl jí pořádný kus. 🙂 Já bych se nebála toho, že bys dávala půlroční dítko do sporťáku, pokud koupíš kvalitní kočár se sporťákem, který jde dobře do lehu, pak se ani v únoru bát nemusíš. 🙂 X lander má korbičku hlavně špatně řešenou - do velkého oválu. Za mně můžu určitě doporučit Jané (mají sporťáky do úplného lehu, kvalitní nánožníky a jsou velmi prostorné), Peg Perego GT3, tebou vybraný Gesslein určitě taky doporučuji. Zmiňovaná Inglesina do terénu moc není, max na nějakou zpevněnou cestu, ale třeba les, pole určitě nedává a jsou prostě předražené - můj názor. Mohl by se ti líbit ještě I´coo Peak Air http://www.zbozi.cz/vyrobek/i-coo-peak-air-2012...

juuulinka
15. dub 2014

Ja mam mimco narozene v srpnu,a do sportaku me sel zacatkem brezna,mam PP GT3,a hluboka korba mrla 70-72 cm.

handm
15. dub 2014

@loc Syn narozeny v září, Cam Cortina, jedna z největších korbiček na trhu. Byl tam do dubna a že ho byl kus!

loc
autor
15. dub 2014

@handm To je italská značka, že? Také jsem je viděla na veletrhu, mají teď novou kolekci s kamínky od Swarovského, ta byla hezká, o těch taky uvažuju, plánuju se na ně zajet mrknout do Dětského domu.

lumirpz
15. dub 2014

Tak my měli prvního narozeného na konci srpna a odvozili jsme ho v Maxi Cosi Muře - hluboká mu stačila krásně někdy do dubna, pak jsme ho dávali do sportovního kočárku, když bylo hezky - ale hlavně proto, že se mi začal v hluboké zvedat -jinak se tam vešel krásně i s fusakem. Teď jsme pro druhátko koupili Nunu IVVI, hluboká korba má 85 cm a navíc je suprově "zabarikádovaná" - jak na léto, tak na zimu - což mám v plánu plně využít...Jinak s tou velikostí korby je to i o tom, jak bude vaše miminko velké - některé se nevejde v zimě do korby už ve čtyřech měsících a jiné se tam vozí 9 měsíců...Taky bych se zaměřila být Vámi i na sportovní sedačku, my třeba kupovali nový kočárek hlavně kvůli tomu, že nám u Mury nevyhovovala otevřená sportovní sedačka - v zimě jsem měla pocit, že nám z ní prcek doslova trčí, v létě bych se zase bez slunečníku nikam nehnula...

soleilll
15. dub 2014

@loc Pokud jste oba s mužem vysocí, počítej s tím, že 6 měsíců pro vás není relevantní údaj pro používání hluboké korby. Pravděpodobně budete mít velké (dlouhé) dítě, takže velikost hluboké nástavby je určitě důležitá. Vnitřní prostor se v zimě zmenší i objemem fusaku. Nicméně i sportovní nástavby mají nánožníky a v kombinaci s teplým fusakem a možností nastavení polohy do úplného lehu, se dají určitě použít pro mladší dítě. (Já mám Firkon Verano Long, což asi nebude tvůj favorit, ale má velkou korbu - syn v ní byl do 13 měsíců.)

handm
15. dub 2014

@loc Ano, jsou to Italové.

metallico_mondo
15. dub 2014

My máme kočárek Tako captiva- mustang a naprostá spokojenost..... korba na dnešní kočárky obrovská malá je konec spna a do sporťáku šla sice na šesti ale jen proto že už v hluboky mnechtěla být protože neviděla vzrůstově by se tam vešla ještě teď a to je od mala větší miminko ( teď 7,5 m) . Navíc pokud máte v plánu jezdit do terénu tak ten nás je neuvěřitelý držák!!!! To co přežil bez poškození až sama nechápu 😀 příjemné ovládání manipulace vše..... jinak přeji šťastnou uku při výběru.

jamia
16. dub 2014

Taky čekáme v srpnu, koupili jsme Quinny Buzz s korbičkou Dreami, byl vybraný za 10 minut, zkrátka láska na první pohled 🙂

loc
autor
16. dub 2014

Děkuji všem za rady a tipy 🙂. Jinak jsem na netu objevila ještě další hodně lákavou značku kočárků Emmaljunga.

http://www.emmaljunga.com/cz/Koarky/Vyberte_si_...

O víkendu se na ně pojedeme podívat na prodejnu. Nemáte s nimi některá zkušenost? Vnitřní rozměry korbičky nikde neuvádějí, ale píšou, že je prý prostorná... Tak uvidím 🙂.

miparime
16. dub 2014

@loc Korba je 76cm, nám to vystačilo, ta barva se mi taky moc líbí

ivankaluki
16. dub 2014

Mám třetího prcka (narozen 11/13) a do korbičky Ferrari Osann Beebop(shoda s Bugaboo) se navešel už ve 4měsících a důvodem nebyla velikost korbičky,ale nosnost max. do 9kg, což dnes má naprostá většina dražších kočárků a nikde se na to neupozorňuje! Koupili jsme tedy Tako Moonligt a maximální spokojenost ve všech směrech. Podvozek má dvojí odpružení(tedy i do terénu), širokou a dlouhou korbu, jen není tak moc hluboká jako u Osannu,ale matrace je měkčí.

loc
autor
22. dub 2014

Ahoj všem, tak jsem nakonec v Německu objevila kočárek německé značky Knorr baby - model Classico (v ČR se snad ani neprodává) a vším vyhovoval, má velkou korbu, velká nafukovací kola, nastavitelnou rukojeť, sporťáček jde i do protisměru, lehce se s ním manipuluje, v ceně má i spoustu příslušenství a hlavně je krásný :D, má krásnou béžovou barvu (sice ne tyrkysovou, ale aspoň bude univerzálnější 🙂) a klasický design. Prostě bomba 🙂. Stál 530 Euro a už ho máme doma 🙂.

lenkarosakova
1. kvě 2014

@miparime tak ten je skvělej, chtěli jsme do kočárku investovat do 13 000,- ale musím to s manželem probrat, protože je fakt pěknej a všude ho chválí

majkylove
18. led 2015

@zofice33 dobrý den,můžu se zeptat jak jste spokojená s ingleisnou?děkuji 🙂