Jaký kombinovaný kočárek? Poraďte

petuna05
2. dub 2012

Ahoj maminky,
už asi po miliontýpátý 😲
čekáme mimi na srpen, tak předpokládám, že zimu odvozíme v hlubokém kočárku,
proto sháníme velkou korbu, nebo aspoň tak velkou, aby nám to stačilo 😕
houpací
a čtyřkolku , přední nezdvojená, ale zúžená kolečka
k tomu sportovní korbu-polohovatelnou a autosedačku- vajíčko☹
cenově máme strop asi do 18 000kč
když jdeme do prodejny, přístup prodavačů je otřesný, buď jsou otrávený, nebo se nám snaží střelit to co potřebují☹
už několik měsíců pročítám diskuze, recenze, hlavu mám nafouklou, s manželem se hádáme a do srpna daleko☹tak bych byla strašně moc ráda, zda by jste mi nepomohly, líbí se nám cam dinamico- zdá se mi malý a jané muum, já se přikláním k roanu a inglesina magnum-ale ty sporťáčky jsou hrozný.
Předem děkuju za jakoukoliv odpověď, která by nám pomohla s výběrem.
Přeju krásný den. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kubinkov
2. dub 2012

Oprosti se od toho, že koupíš jen jeden kočárek na celou dobu. Protože přesně nevíš, co chceš a potřeby se mění, tak kup něco obecně oblíbeného a než odložíte hluboký kočárek, ujasníš si, co chceš od sporťáku.
Moje rada je vyhnout se nové polské kombinaci. Všeobecně mají ucházející velké hluboké korby, na které lákají prodejci, ale sporťáky stojí za kulové. Tyhle kočáry je pak těžké prodat. Jsou těžké a poruchové.
Já mám čtyři roky starý Mutsy Transporter a je stále bez poruchy a vypadá zachovale. Má velký sporťák, velký dobře přístupný koš, dostatečně dlouhé madlo, že nekopeme do nápravy kol, a navíc váží s boudou a nánožníkem jen 11 kg.

cervena_vila
2. dub 2012

Ty brďo, to je strop! To by mi bylo líto na tak krátkodobou investici, jako je kočárek.
Souhlasím s @kubinkov. Zaměřit se na pěkný houpací kočárek s velkou korbou a pak si pořídit nějaký lehký sporťáček. Já měla klasický roan kortina z druhé ruky - za půl roku se korba opravdu ani neušpiní - a pak jsem si koupila pro radost zářivě růžový sporťáček Coletto aveo, který zcela naplnil mé další požadavky (sklopný do úplného lehu, spojené madlo, velký nákupní koš, lehký, skladný i do malého auta, odpružená kola). Sporťák z původní kortiny používám do drsného terénu, protože je to "tank" a projede všechno.
Navíc autosedačky z kočárkových kombinací nevycházejí v bezpečnostních testech nejlépe...
V každé kategorii si vyber "best of" - i autosedačku, i hluboký kočár i sporťák a nejspíš se taky vejdeš do svého finančního stropu.

anetka1701
2. dub 2012

Doporučuju ti vybrat si takovou sedačku, co je bezpečná a zároveň jde na dost kočárků... Tohle splňuje Maxi Cosi - byť sporťák k ní je otřesnej... Jinak souhlasím, co tady kdo napsal - s jedním si ve finále nevystačíš :o( Já už mám kočárek třetí a spokojená jsem jenom proto, že jsem se odprostila od některejch požadavků :oD Když by ses odhodlala jít do nákupu z druhý ruky, tak si můžeš pořídit příjemnej, houpací s velkou korbou na malý mimi, pak ho na jaře střelit a koupit si nějakej fajn sporťák... Já měla na malý mimi Maxi Cosi Muru - super korba, obří a k tomu šla sedačka - a teďka jsem si koupila Janéčko a Mura půjde do světa... Jinak Janéčko doporučuju všema deseti - byt nesplňuje tvoje požadavky :oD :oD

mamavany
3. dub 2012

Ahoj, mohla bych ti doporučit http://www.zirafa-shop.cz/detail/kocarky-kombin... ten má prostornou hlubokou korbu. Je lehoučký a moc dobře se skládá. Super na město i do terénu. Kamarádka ho má a jezdí s ním za mnou na vesnici, skvěle trandí i po polňačkách 🙂 Kdybych si měla zas vybírat kočárek, šla bych do něj. Moc hezký moderní design. Sice je trošku dražší, ale konkrétně v tomto e-shopu dávají slevu až 20% na další nákup. Což si myslím je dost dobrý. 😉 přeji pevný nervy při výběru.

petraprostejov
4. dub 2012

Hahaha, jsem na tom podobně. Hledám lehký, skladný kočárek, dobře ovladatelný, s dobrýma kolama a velkou korbou 😉 Mimčo bude v červnu. Jo a musí to být kočárek sehnatelný na Krétě... 😉 😀 Takže skoro sci-fi. Naprosto Tě chápu.
Tady je výběr mizerný. Nejžhavější favorit byl Cam combi family, má velkou korbu a je "vychytaný". Je to osmikolka, což Ty nechceš. Kola jsou ale dost tvrdá.
Lepší kola má perego easy drive, ale má zas docela malou korbu (vnitřní délka dole byla cca 67 cm, jak jsem to tak měřila...!!!).
Cam dinamico je zatím žhavý favorit. Píšeš, že má malou korbu. Já ho na živo ještě neviděla a neměřila, myslela jsem, že korba bude jako u cam combi family (jedna z největších, co u moderních kočárků je), ale musím to prověřit...
Držím Ti pěsti s výběrem...