Jaký koupit kočárek? Který je nejlepší?

norma
21. zář 2010

Ráda bych se zeptala maminek na radu.Jsem sice maminka už dvou dětí,ale uvažujeme o třetím dítěti a já mám vybraných pár kočárků,mezi favority patří:Cam cortina x3 evolution,X-lander xa,Quinny speddi sx a Inglesina magnum.Můžete mi prosím poradit který je nejlepší?Děkuji za odpovědi.

broucek2
21. zář 2010

Tak teda favoriti jsou značně ozdílné kočáky. Záleží na terénu apod.
Mám X-lander xa a je fajn do města a na rovný terén. Na procházku v přírodě moc super není, hodně skáče a malá je vyhrkaná. Hluboký je navíc celkem krátký a už máme v půl roce sporťák, protože malá měří 74cm. Jinak jsem s ním spokojená, je lehký, dobře se skládá, i když ke objemnější a je potřeba dostatečně velký kufr auta. Jo a občas se mi stává, že neodhadnu šíři zadních koleček.
Osobně bych si příště ale vybrala jiný (odpužený).

jeudi
21. zář 2010

tak mi máme casualplay ,je dobrý ale na spaní i ježdění je lepší x-lander měli jsme ho a nemůžu si stěžovat.byl to jediný kočár-karka v kterým mi malej spal.ale problemy jsou z rukojeti u sportaku se radi strhavají klouby nám se to stalo tak šel kočár pryč a máme jiný

len.z
21. zář 2010

Já osobně nedoporučuji X lander, protože má velice malou hlubokou korbu a stejně tak jakýkoli kočárek zn. Quinny. Ty mají pro změnu miniaturní sportovní nástavbu, takže roční dítko v zimním pytli tam skoro nedáte a hlavně ta skořepina nemá polohovatelná zádíčka a zároveň nožičky...a zkuste sedět i spát pořád se skrčenýma nožičkama a nemoci se pohodlně natáhnout.......Já kdybych si měla koupit kočárek tak by to byl Jané, Inglesina, Mutsy nebo Peg Perego....

lucenek
21. zář 2010

len.z píše o quinny buzz speedy je dobrej teda ale vychytanější je PP GT3 nicméně z těch, které se ti líbí bych bralla quinny speedy nebo Inglesinu....

kjajule
21. zář 2010

Z toho tvého výběru se mi zdá nejlepší Inglesina magnum...Odpružený, prostorný, do terénu...minusy na něm jsou že není tak skladný (ale to ani jeden z kočárku co máš ve výběru...)a huř se ovládá vzhledem k tomu že je to 4kolka bez jakéhokoli natáčení...

mirka755
21. zář 2010

ahoj jde o to v jakém terénu budete jezdit a jestli chceš čtyřkolku, trojkolku, potom koukat na velikost korby, zda chceš sporťák otočný v obou směrech ... ale pokud bych si vybrala z tvého seznamu, tak bych šla do X-landeru. JInak za sebe můžu doporučit Tako X-jumper, je sice o hodně levnější než tvoje výběry, ale za to má vše příslušenství v ceně a byla jsem s ním opravdu moc spokojená a šla bych do něj znovu

honzulka
21. zář 2010

Já osobně jsem nejspokojenější s X-Landerem XA... 😉 Korbičku jsme používali do půl roka a nějak nám to nevadilo,pak šel Tomik do sporovní a by lépe viděl ven,do terénu jsme jezdili taky celkem v pohodě,ani mi nepřišlo,že by nějak drncal. 😉 Pořídili jsme si ho i teď a moc se na něj těším...Pravda je,že asi zabere víc místa v kufru a není tak lehký jako Jane...asi záleží na tom,co od něj potřebuješ aby splňoval..Mně ty trojkolky přijdou nestabilní..Ale z tvého výběru bych šla opravdu do X-Landera,protože zase Iglesina mi nepřijde moc dobrý sporťák.. 😵

kubinkov
21. zář 2010

Tvůj výběr není mé gusto. Malé korby u X-landera a Quinny by mi tak nevadily, jako spíš velmi velký rozchod zadních kol, protože je to nepraktické i při nakupování a vjíždění do mnoha dveří. Inglesina Magnum zase není pro větší děti, přestože ji tak prezentují. Cam Cortina se mi líbí, ale sporťák nemá moc vysoko boudu nad sedátkem, ale z tvého výběru bych asi zvolila CAM. 🙂 Osobně jsem opravdu spokojená s Mutsy Transporter.

petrasafr
21. zář 2010

Hodně rozdílné kočárky! Ale já bych volila Quinny Speedi. Speedi není Buzz, takže má polohovací nožičky i zádíčka zvlášť. Kamarádka ho má a je s ním opravdu spokojená! Navíc krásné barvy!

zabula
27. zář 2010

Ahojky,já už vystřídala šest kočárku a zatím mi nejvíc vyhovoval x-lander XA,fajn se s ním jezdí,myslím jako se sportákem,korbičku sme neměli,pač sme o kupovali když měl malej tak rok.U malé sme měli klasické kočáry.Ale zajímalo by mě jaké kočárky mají velkou korbičku,na dalšího prcka bych si chtěla XA nechat jako sporták,ale volila bych velkou korbu,jen nevím u jakého typu je taková.

kaktusik007
20. říj 2010

ja ma cortinu, a absolutna spokojnost.... aj so sportakom 😉

pellullinka
20. říj 2010

lenz: nevím jestli jsi viděla quinny speedy, ale ten má normálně polohovací záda i nožičky zvlášt!!!!a sporták je docela velký, kamarádka v něm vozí skoro 3letého kloučka.
myslím, že si ho pleteš s ostatními quinny!!!

My měli x-lander xa a nesouhlasím, že není na procházky do přírody ani s tím, že korba je krátká.
Nás malej měl 3,90kg když se narodil a v korbě jsme jezdili do 7měsíců. Pak sem přidala fusak takže šel do sportáku.
záleží taky jestli upřednostnuješ trojkolku nebo čtyřkolku. kdy se má miminko narodit, v jakém měsíci.
jinak velký rozchod zadní kol budeš mít u všech trojkolek!
Ale radím rozhodně vybírat kočárek podle sportáku, v korbičce budete jezdit chvíli zatímco ve sportáku mnohem víc!!!!
My měli nejdřív x-lander ale sporták se mi moc nelíbil, malá sedací plocha a pořídili jsme jané nomad a to je obr kočárek s váhou golfek, maximální spokojenost.

kacice13
21. črc 2013

Chtěla jsem jenom touto cestou upozornit nastávající maminky na značku kočárků Casualplay, protože jsem vcelku vytočená a jmenovitě naštvaná na obchod Baby Shop ve Zlíně v Malenovicích, kde jsem tento kočárek kupovala. Kočárky nyní sice prodávají o polovinu levněji než jsem za něj zaplatila já, ale bohužel na ně nemají náhradní díly. A neví kdy je vůbec budou mít. Aspoň tak mi to bylo sděleno v obchodě Baby Shop. Na to že je to kočár za docela dost peněz, tak bych čekala jiný servis. Navíc kočárek i vajíčko jsou hodně těžké. Pokud jdu třeba jen malý kousíček, tak to musím nacvaknout na podvozek. Taky jsem měla několikrát problém, že jsem kočárek potřebovala dát do servisu a nikdy jsem k dispozici žádný náhradní kočárek nedostala. A to jsem si všimla, že inzerují něco úplně jiného. Pokud můžete značce Casualplay se vyhněte obloukem i obchodu Baby Shop. Vůbec se nesnaží najít nějaké náhradní řešení, i když třeba existuje.

veruska007
22. črc 2013

Já mám cam pulsar a spokojenost největší. Akorát je to kočárek spíš do města. Sice zvládá i terén, ale to pak mimčo pěkně vydrncá. Po špatné zkušenosti bych nešla do polského kočárku. Ty ostatní podle toho, jaký terén preferuješ.

urugu
22. črc 2013

po všech možných zkušenostech s kočárky bych nyní volila Inglesinu Magnum. Xlander příšerný, po třech měsících jsem ho prodala, teď mám Jané a je výborné, ale nemá takovou výdrž jako Inglesina.Výdrží myslím to, že je třeba ho častěji servisovat. Ale je extra velká sedací plocha, je lehoučký a sjezdili jsme s ním kde co, hodně je dobrý též do terénu. Jinak Kamarádka má 4 děti, Inglesinu pořídila hned na to první a má ho doteď a spokojenost.

edeltraut
22. črc 2013

Já jsem měla x-lander a kdyby byla Adélka stejně velká jako sourozenci, tak se mi ve třech měsících do korby nevešla. Naštěstí je to prcek a vozila se 9měsíců. Sporťák mě dost zklamal, takže za mě NE. Kdybych volila znovu, tak z tvého výčtu beru Inglesinu. 🙂

indy2
22. črc 2013

Holky, tahle diskuze začala v roce 2010, takže předpokládám, že maminka se do dnešního dne určitě nějak rozhodla 😀 tato diskuze se otevřela příspěvkem kacice13, která píše své zkušenosti s casualplay 😉 ale jinak je to zmatečné, to je pravda, já taky prvně přečetla ten první dotaz 😀

zanet2009
22. črc 2013

Za mě jednoznačně Inglesina! A že jsem kočárků měla opravdu hodně.

monulex
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
19. pro 2013

Tohle miminko už bude spíše potřebovat poradit s botama🙂.

ivanka1414
31. led 2014

Chcela by som obnoviť túto tému/otázku. Už mesiac vyberám športový kočík a nejak sa neviem rozhodnúť. Momentálne mám concord fusion a malý ide mať 6 mesiacov no vo vaničke s fusakom je už natlačený ako sardinka 😖 a športový mi momentálne nevyhovuje pretože ešte nesedí a pride mi dosť veľký pre také malé mimčo. (nakoľko je to moje prvé mimi, pri kúpe kočíka som nejaké veci nedomyslela 😕 ). Teraz rozmýšlam nad britax b-smart, britax affinity (až na tú cenu), navignton cadet, a včera som objavila joolz 😨 Poraďte prosím. Mne sa o tom už aj sníva 😅

martinakracmarova
24. únor 2014

Ahoj j mela sport. trojkolku x-lander' trojkombinaci...byla jsem spokojena. Muzu prodat levne 3000,-kc, po dvou detech, poslu foto ,ozvi se/,Martina, nabizim i tehotenske obeceni levne... 😒 😉

petrah99
21. lis 2014

Ahoj, už jsem přečetla celou řadu článků jak vybrat kočárek(https://www.dtest.cz/clanek-934/jak-vybrat-koca...) ale docela by mne zajímalo, jestli by jste mi doporučili na co si dát pozor, na co se při výběru kočárku zaměřit. Jde mi především o praktické zkušenosti. Sama jsem zastánce spíš klasických kočárků, hlubokých čtyřkolek, které se dají přestavět na sporťák a vrchní korbu lze použít v autě. Zatím máme vyhlídnutý jeden, ale volba ještě není definitivní. http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-peg-perego...
Je to sice balík, ale naštěstí nám vypomůžou babičky 🙂

sannykolarova
28. únor 2023

Já jsem si vybírala dlouho,, a nakonej jsem zvolila 2v1 Noordi Fjordi 2022 a je bezvadnej 🙂 Jsem s ním moc spokojená 🙂)