Jaký máte kočárek? Chci lehký s oboustranným držadlem

meluzina
12. říj 2011

ahoj holky, jsem teprve v 19tt, ale začínám mít pocit, že by bylo fajn pomalu získávat info o kočárkách ..... Jaké používáte vy nebo jaké máte v plánu koupit ? Mezi mé priority patří váha kočárku, oboustranné držadlo (aby se dalo přehodit) a jinak vlastně ani nevím .... 😀 poradíte ?? 😉

alca22
12. říj 2011

aHOJKY JÁ MÁM Herqules razor 6. Naprosto skvělej kočárek. Otočná bouda i sporťák pro i proti směru. Podle mě váhově akorát. Velká pěnová kola v hodná do terénu. Jinej už bych nebrala. nevíhoda je jen ta, že už se přestal vyrábět kvůli financím. Dá se sehnat je přes bazárky.

xsaleen
12. říj 2011

tak třeba taky kolečka, jestli pevná, nebo nafukovací. Taky jejich rozvor kvůli výtahu, dveřím, kasám v obchoďácích..
jestli kombinaci, nebo jen hlubokou korbu. Co by měl mít sporťák... polohování... atd je toho docela dost.. 😉
taky jestli tam třeba budeš chtít nacvaknout i autosedačku ... Kolik toho třeba zabere složený.. kvůli kufru auta, jak velký nákupní košík... no a pak už ti snad stačí vybrat jen barvu.. 😀 Já osobně mám Cam Cortina a jsem spokojená.. nemám sice přehazovací rukojeť, ale sedačku.

meluzina
autor
12. říj 2011

@alca22
děkuji za info .. ale to, že se přestal vyrábět je teda fakt smůla ... Kouknu na bazárky jak vypadá ...

meluzina
autor
12. říj 2011

@xsaleen
aha .. tak to myslím, že jsem začala skoro pozdě 🙂) budu se muset nad vším zamyslet ...

xsaleen
12. říj 2011

myslím, že ještě času dost... jen si prostě napsat na papír co chci aby ten kočárek měl, a pak vybírat... jo a taky je dobrá aretace..

lilliaan
12. říj 2011

@meluzina Myslim, ze tato tema tu uz existuje,, ale napisem i tu svoj nazor 🙂 Co sa tyka hlbokej korbicky, pre mna bolo rozhodujuca najma jej sirka. Dnesne moderne kociariky su uz pomerne uzke,, ale pozeram, ze sa ti miminko narodi v marci (vtedy sa narodil moj poklad 🙂 ) tak sa ti zmesti do kazdeho kociarika, i do tych uzsich 😉 A ani sa nenazdas a uz je teplo :D Predsa len je to este drobcek a vela miesta nezaberie 😀 Ja som svojho vozila vo fusaku i teplo obleceneho, a vsetko v pohode. Co sa tyka sportovej casti (tu budete vyuzivat podstatne dlhsie): tak pre mna bolo rozhodujuce, aby sa operadlo dalo sklopit a babatko mohlo spinkat vonku na prechadzke..., tiez ci mu mozes dat i nozicky do vodorovnej polohy.. atd. Ja som chcela 3 kolesa, predne otocne s moznostou fixacie a rucnu brzdu. Obojstranne drzadlo som nechcela, lebo babo sa aj tak chce uz pozerat na nieco ine ako na mna, ked uz je v sportovej casti 😀 A ta otocna verzia je uzsia,, teda operadlo je uzsie, pripadne tie kociare su vraj tazsie, co som pocula 😒 My sme sa rozhodli pre Casualplay S4,, kupila som vo vypredaji rok staru kolekciu... a vlastne to bol najlacnejsi kociar, ktory splnal moje poziadavky 😎 Mne osobne sa paci i Teutonia, kraasne kociariky, no bohuzial i moc drahe. Najlepsie je ist do obchodu a obzriet si kociare, vyskusat,,prejst sa s nimi po obchode 😀 Mne sa pacili este 2 dalsie, no ked som ich videla nazivo, tak mi prisli obrovske a uz som ich nechcela. Tak stastny vyber, aby ste boli obaja: ty i miminko spokojni 🙂

jessulik
13. říj 2011

ahojky, my mame trojkombinaci Maxi Cosi Mura 4 a nemůžu si jej vynachválit. korbička jedna z nejhlubších, autosedačka i sporťák se dají dát oboustranně. jednoduše se vše vycvakává a podvozek je dvěma tahama složený i rozložený a do auta se v pohodě vejde. kolečka se dají zaaretovat. jezdí parádně, je lehoučký. navíc ta autosedačka od Maxi Cosi je opravdu super, malá v ní není zkroucená, jako je tomu obvykle u spousty jiných značek. a taky v ní dobře spí - jak na kočáru ( podvozku ), tak v autě. jen je to trochu větší investice ( nás ta trojkombinace - jako nová - stála cca 21tis ).

makka
13. říj 2011

Ahoj, také máme Maxi Cosi Mura 4 a byla jsem s ním maximálně spokojená. Teď ho prodávám, protože chci na 2 dítko jiný kočárek.

ivett
13. říj 2011

meluzina, je důležité si uvědomit víc věcí než jen přehazovací rukojeť a váha...Tak např. cena, ta je docela zásadní, protože jakmile si omezíš výběr cenou, smrskne se ti to na určitou skupinu kočárků...Pak je důležité uvědomit si, kde bydlíš, a v jakém prostředí jej budeš nejčastěji používat...Jinak uvažuje člověk v Praze, který se pohybuje metrem, tzn. potřebuje kompaktní lehký a snadno ovladatelný kočárek, který všude vleze a který zlvádne i vynést sám a jinak uvažuje člověk, co bydlí na vesnici nebo malém městě, který si všude dojde po svých, max. mhd...pak samozřejmě jak často jezdíš autem a jak často jej budeš skládat, od toho se odvíjí váha a skladnost, tedy rozměry po složení...pokud často necestujete, nejezdíš denně autem a kočár neskládáš min. 2x denně, stačí ti i těžší a méně skladný kočár, pokud opačně, tak samozřejmě je pro tvé pohodlí i prostor v kufru podstatné, aby po složení zabral co nejméně místa a byl lehký - taky záleží jak velký kufr máte, je snažší vybrat kočár než měnit auto 😀
tohle už ti samo o sobě kočárky dost vyselektuje...
pokud jde pak o požadavky na rozměry - hl. korby jsou vesměs všechny menší v dnešní době, jen kočáry typu např. roan marita ji mají fakt prostornou, většina 3kombinací ji má +- stejnou...daleko důležitější je sporťák, ten budete využívat nejdýl a nejvíc, takže je podstatné, co od něj očekáváš, jestli ti bude vyhovovat "skořepina", která se u hodně kočárů začla dělat, tzn. že nejde zvlášť polohovat zádová a nožní opěrka do (skoro) úplného lehu, ale že naklápíš vlastně celou sportovní sedačku jak prkno...
otočné sezení je častější u kočárů než přehaozvací rukojeť, osobně jsem spíš pro přehazovací sedačku než tu rukojeť, ale tak jak tak jde spíše o požadavek maminek na dítě vidět, než opačně, děti zajímají věci okolo, pokud jim dáš možnost koukat na tebe a ne po směru, často si na to zvyknou a je pak problém je přžeorientovat, aby koukaly po směru, taky těžiště při jízdě proti směru je jiné než po směru...po směru je to prostě přirozené a pokud na tom vyloženě netrváš, budeš mít ve výběru kočárky, s prostorným sezením...logicky u otočných sedaček je sed užší, protože tam musí výrobce nějak napasovat vestavné adaptéry, aby šla sedačka přecvaknout, což u neotočných sedaček odapdá a jsou proto prostornější...
všeobecně jsou lépe ovladatelné 3kolky, ale někdo si na ně nezvykne, tak je dobrý, že jsou kočáry s menšími otočnými koly vpředu, rozhodně je dobrá věc možnost aretace, ale to už má snad opravdu každý kočár, kterému se otáčí ať už jedno nebo obě kola...
pak třeba požadavky jako ruční brzda - záleží jací jste sportovci a jak ji využijete, z 99% městské kočáry s ručními brzdami, nejsou!!! určeny pro sport, i když se tak tváří...opravdu sportovní kočáry pro běh, brusle apod. většinou nemají otočné přední kola, protože u těch otočných se kolo při rychlém pohybu rozkmitá a jet s tím nejde, vyřeší to částečně aretace, ale i tak to je nic moc...
no a pak už jen design, ať se ti kočár líbí...

pokud jde o 3kombinaci, vždycky budeš někde dělat ústupky, já osobně 3kombinaci měla, ale nezůstala u ní a u druhého dítěte vím, že hluboký kočár nebudu až tak řešit, koupím něco co se mi bude líbit a vyhovovat, ale pak ho prodám a zainvestuju do kvalitního sporťáku, ten je fakt podstatný...

no, není jednoduché vybrat ten správný kočárek, bohužel dneska myslí výrobci převážně na ten design, ale účel už trochu zaostává...

já měla kočárků víc, takže nějakou tu zkušenost mám...např. zmiňovaná maxi cosi mura se mi moc líbila, ale pro mě byla hodně těžká (patřím k těm, co kočár prakticky denně skládá do auta), sporťák váží 18kg, což je moc, pro mě bylo maximum 14kg, a i to bylo dost...dále mi osobně třeba nevyhovovala ta sportovní sedačka, boudička je hodně odfláknutá a madlo před dítětem totálně nedořešné, ale to jsou moje pohledy na věc, věřím, že jiný s ním jsou spokojení, proto je prostě podstatné si sepsat požadavky, mít jasnou představu co chci, najít si na netu adepty a pak vyrazit na obhlídky v reálu, budeš překvapená, kolik kočárů, co tě na netu zaujmou, bude ve skutečnosti docela velkým zklamáním...

hodně štěstí při výběru...

barky
13. říj 2011

my máme x-lander xa s předníma otočníma kolečkama. Všechny jsou nafukovaci což je neskutečne vyborné hlavne do terenu a do snehu.Nemá možnost otočení ditete k matce, ale to nevadí protože aspon my jsme byli klidnejší když jsme mohli pozorovat okoli. Když vybírat tak hlavne jaký je sporták vnem budete nejvíce. Aby se v nem miminku dobře sedelo a aby se vešlo s fusakem, aby sa dal dobře vyčistit.

ivett
13. říj 2011

ještě dodám, že důležité jsou i kola, vždycky jsem si myslela, že nafukovačky jsou to nej, měla jsem je a je to super, nenašla jsem na nich žádnou vadu, ale teď mám gelové kola a nemůžu si je vynachválit, jsou pořád nahuštěné na správnou hustotu a není možné je píchnout, tzn. nemusíš se bát defektu a vozit s sebou pumpičku, příp. set na opravu duší...ještě existují kola pogumovaná, jsou podobná těm gelovým, jen se asi rychleji sjedou...ale taky je nemusíš pravidelně servisovat, dohušťovat, foukat a nemusíš se bát defektu...
pak taky takov detaily jako potahy rukojetí, hodně kočárů jich má pěnové, časem se trhají, praskají (ne všechny samozřejmě), takže já osobně jsem radši pro pogumované nebo kožené rukojeti...
madlo před dítě - aby bylo pratelné, tzn. se sundavacím potahem nebo kožené, nejhorší jsou pěnová, ty děcko časem prokousne většinou, ale taky nemusí a jinak to jde vyřešit ušitím návleku na madlo...
koš pod kočárem, pokud jezdíš pěšky na nákupy, určitě ti bodne kočár s velikým košem, pokud to řešit nemusíš a budeš v koši vozit jen pláštěnku, stačí ti kterýkoli...
možnost doplňků, aby ke kočáru bylo co nejvíc možných doplňků - fusaky, nánožníky, pláštěnky apod.
docela podstatná je u sporťáku boudička, aby byla z nepromokavého materiálu, dostatečně kryla, ale byla zároveň prodyšná, např. xlander má boudičku u sporťáku až překvapivě vychytanou, to jsem fakt čuměla...
materiály samozřejmě nejlíp, aby byly pratelné, tzn. celosundavací a s možností praní nebo každopádně dobře čistitelné...
některé děti jsou hojdací, hlavně předchozí generace babiček má zafixováno, že dítě neusne v kočáru a neuklidní se jinak, než že se prostě uhoupá 😀 ale 99% kočárů moderních houpacích nejsou, bacha na to, babičky s tím hojdají do stran, kočár je rychle rozvrzaný a rozviklaný...na to je třeba asi taky myslet, ale to už fakt zabíháme do totálních detailů 😀