Jaký sourozenecký nebo dvojčátkový kočárek?

saminomimino
7. pro 2011

Tak v první řadě,co je lepší pro děti od sebe 14 měsíců,co je praktičtější,za sebou nebo vedle sebe??
Jaký jste měli vy ,vyhovoval Vám???já potřebuji aby na něj šla korbička na miminko aby sportovní sedačky byly polohovatelné aby byl i do terénu aby byl skladný a lehký a samozřejmě cenově přijatelný,na trhu je jich dost,ale ráda uslyším vaše zkušennosti,co se vám osvědčilo a co naopak určitě ne!!
Moc moc předem díky 😵 😵 😵

majatob
7. pro 2011

@saminomimino Ahoj, ja mam Jane Powertwin a su naprosto spokojena 🙂 je to tandem, takze sedacky za sebou, lehky (teda na sourozenak jo), dobre ovladatelny, ma rucni brzdu, cena je prijatelna a da se sehnat i pouzity 🙂 zadni sedacka by mela jit u tech novejsich verzi do uplnyho lehu, ja mam jeste starej, ale nijak mi to nevadilo, mela jsem na mimi vloznou tasku. Predni sedacka se da sklopit jen trochu, ale ani jsem nepotrebovala vic, pokud jsem pocitala s variantou, ze mi bude spat i nektery ze starsich deti, bud jsem mimi nacvakla v autosedacce na predni sedadlo a starsi spal vzadu, nebo jsem brala nositko. Ale kolikrat usnuli necekane a aj vepredu se bez problemu vyspali. Predni kolo se da zaaretovat, to teda nepouzivam, ale jde to. U me hrala velkou roli cena, abych s nim projela dverma (a i tak mam s nekteryma problem) a sjela do sklepa (opet s kocarem vedle sebe nehrozilo), nebyl tezkej (i tak vazi s detma kolem 40kg) a mel rucni brzdu, protoze chodime na brusle 😀

sabuse1
7. pro 2011

my máme britax dual a taky obrovská spokojenost, oba sporťáky jsou polohovatelné do úplného lehu, na to spodní se dává vložná taška na miminko - my v ní jezdili cca do 8 měsíců, teď jezdí prcek ve sporťáku nahoře a dolejší používáme víc jako skejtík, Nelča na něm stojí a drží se madla kočárku, jen když je unavená tak si tam lehne, jediná nevýhoda, že když tam leží má nohy vlastně v košíku což znamená, že se tam nedá dát třeba nákup🙂 Já mám přidělanou emitex tašku na boku takže většinou všechno vozím v ní. Přední kola se dají zaaretovat, celková váha je 10 kg, ten hořejší sporťák se dá mít po i proti směru jízdy, jezdí se s ním dobře i v terénu, mám srovnání třeba s phill&teds a tenhle je daleko prostornějí a variabilnější. Mimochodem na jaře ho asi budem prodávat:🙂 Mrkni na malvika tam jsme ho kupovali mají ho na webu tak si můžeš prohlédnout jak vypadá

saminomimino
autor
7. pro 2011

@sabuse1 no u toho mi strašně vadí ta sedačka kdesi stejně jako phill a teds,nezdá se mi to dobré a ani nevypadá moc do terénu,nebo to zvládá??
Jinak ale děkuji za tip moc 😉

saminomimino
autor
7. pro 2011

@majatob je to můj favorit to ano,ale vím že Sam mi dlouho spávala v kočárku a v sedě by neusnul,taky docela rádi výletujeme a nevím jak by to byla s Jasmínou když by musela spát skoro v sedě,jinak splňuje ostatní kriteria,myslím že se dá na něj nasadit i korbička na mimi,,že??Mě by na té vložné tašce vadilo to že miminko je čelem odemně a hlavně v létě aby na něj nepražilo sluníčko,člověk ho sebou aspoň trošku kryje,takže bych na to asi dala tu korbičku matrix,kupovala si ho nový ?

sabuse1
7. pro 2011

mě to taky vadilo, měla jsem vyhlídnutý abc design zoom, hrozně se mi líbil jak je řešenej, ale v reálu hrozně velkej, těžkej...prostě ve srovnáním s tímhle rozdíl váhy 8 kg...☹ on i tenhle když je plně obsazen je pak dost těžkej...takže nakonec mám kočárek kterej sem vlastně původně vůbec nechtěla právě kvůli tomu spodnímu sedátku🙂 Ale fakt záleží kde ho chceš používat, jestli víc do města, do terénů, do kopců atd...tenhle vyhovuje celkem všude, jezdím s ním po loukách a tak. Třeba se ještě ozve někdo kdo má zkušenosti s něčím jiným a budeš pak moct posoudit🙂 každopádně doporučuju okouknout a osahat si v reálu než se pro nějáký rozhodnete🙂

jajulin
7. pro 2011

@saminomimino ahoj, mám děti od sebe 22 měsíců a původně jsme dvojkočárek ani kupovat nechtěli, dneska bych ho nedala za nic na světě 🙂. Máme Graco Stadium Duo, koupila jsem ho nový na netu za rovné 4000 Kč a myslím, že je to super poměr ceny a kvality. Ale určitě nesplňuje všechny Tvoje požadavky. Přední sedačka nejde do lehu, jen do takového polosedu. Korbička na miminko tam taky nejde, ale já dokoupila vložnou tašku a pohoda. Na malou krásně vidím - na třeše boudičky je slídové okénko. Když na ni v létě svítilo, zastínila jsem korbičku plínkou. Kolečka určitě zvládnou středně těžký terén, složený se vejde snad do každého kufru auta a samotné skládání je taky úplně v pohodě. Takže tak 🙂 . Jestli můžu poradit, tak ber určitě kočárek se sedačkami za sebou. Sice vypadá trochu jak autobus, ale až teď, když s ním jezdím, si uvědomuju, kde všude bych se sedačkami vedle sebe neprojela.

dana3262
7. pro 2011

@saminomimino my mame Easy walker duo. Chodime kazdy den na spani ven. Starsi 22mes spi 2-3hod, takze jsem chtela, aby mel pohodli. Jde uplne do lehu a nema polohovaci nozicky, ale to jsem vyresila tak, ze jsem tam uvazala tasku s bundou, takze je ma nahore. Neni prikurtovanej a spi i na boku. Druhyho mam v hluboky korbe. Je to silene velka a tezka krava, ale my se vetsinou jen tak prochazime. Mam tam naveseny piti, tasky, motorku..vsechno uveze, ale nikam se nevejde. Uvazuju, ze si koupim jeste phil&teds na takovy uzivani jako golfky, ale prijde mi dost drahej. Nejlevnejsi jsem nasla za 5,5tis a je to uplnej vrak.. ☹

saminomimino
autor
7. pro 2011

@dana3262 no tak i ten easy walker se prodává pěkně draho ale docela si ho chválí,jenže mám obavy že bych nikde neprojela a že je to "kráva",asi budu volit sedačky za sebou,i když je to trošku na úkor dětí ale
phill a theds,tam mi vadí ta sedačka dole,hrozně nedala bych tam malé miminko a cena taky děs,díky za příspěvek 😉

saminomimino
autor
7. pro 2011

@jajulin no koukám na něj a moc se mi nezdají ta kolečka,někde do lesa nevím nevím,ale má dobrý koš na věci,to je super jinak cena taky dobrý ale co váha asi těžký že?

saminomimino
autor
7. pro 2011

@sabuse1 jj ten zoom je super vypadá úžasně ale četla jsem že těžký velká kráva a když máš vetšího prcka vepředu tak ani nenajedeš na obrubník,musíš se sedřít pomale,takže taky nic a příjde my spíše tak na popojíždění po městě 😒
jj určitě to všechno sčíhnem,zatím u mě vede jané powertwine,i když má mouchy ale zase váha a ovladatelnost mě překvapila,je mi jasný že ideální kočárek neexistuje natož sourozenecký ☹ 😖

saminomimino
autor
7. pro 2011

jde mi i o to že malá nebude mít ani 14 měs.bude fakt drobek a bude potřbovat pohodlí

saminomimino
autor
7. pro 2011

@majatob nevíš náhodou dá se u toho jané dát korbička pro miminko i dopředu??

denisa_svatba
7. pro 2011

Já měla Jane Twin Two (nacvakávala jsem si korbičku z mono kočárku Jane Slalom Pro), byla jsem s ním naprosto spokojená, ale mám děti 2 roky od sebe.
Teď už ho prodávám
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/g2ut/ja...

saminomimino
autor
7. pro 2011

http://www.babydracek.com/zbozi/1372-peg-perego...

mám favorita,je úžasný s volantem a sedačky lze dát libovolně a a jdou do úplného lehu,tady mě šokuje cena všude ho mají kolem 13tis,kdyby těch 8 měla beru ho

saminomimino
autor
7. pro 2011

@denisa_svatba jj díky 😉 ,to je skoro stejné jako powertwine jen jiný podvozek,ale cena docela vysoká,v Brně chtějí 9500 za nový

denisa_svatba
7. pro 2011

Fakt? To máme v Praze teda pěkně draho ☹ Já ho kupovala před necelým 3/4 rokem za 12500,-. Ale díky za upozornění, snížila jsem v inzerátu cenu 🙂

jajulin
7. pro 2011

@saminomimino nevím, na jaká kolečka jsi zvyklá, ale já měla předtím pro staršího něco mezi sporťákem a golfkama a ty kolečka se nedají srovnat., tyto jsou o moc lepší. Taky jsem od nich nic nečekala a jsem hodně mile překvapena. K našemu domu vede štěrková cesta - asi 20 metrů. Absolvujem ji každý den min. 2x a v pohodě. Děti se teda trošku víc třepou, ale kočárek drží 😀 . A váha cca 15 kg - žádný drobeček to není, to je pravda. Ale já s kočárkem jezdím jen po našem maloměstě, netahám ho do žádného autobusu, MHD atd., takže mi to nevadí. Navíc myslím, že na tu váhu, ovládání kočárku atd. se dá hodně dobře zvyknout.

saminomimino
autor
7. pro 2011

@jajulin máme quinny speedi a ta má 3 velká nafukovací kola,takže asi by to rozdíl byl kor se dvěma dětmi 😒

saminomimino
autor
7. pro 2011

@denisa_svatba není zač,možná je to nějaký vyjímka že třeba jinde stojí víc,nemůžu porovnat 😉

saminomimino
autor
7. pro 2011

@denisa_svatba tak teď jsem ho zahlídla na jednom shopu za 13,takže asi neslevuj je to jak kde 😉

adelka89
7. pro 2011

@saminomimino my mame Baby jogger city select a jsme s nim naprosto spokojeni. Kocarek jak pro dvojcatka sourozence tak z nej lze jednoduse udelat i mono kocarek cehoz ted vyuzivam opravdu hodne. Opravdu doporucuju 🙂 patri sice mezi ty drazsi, ale stoji to za to. Meli jsme i powertwin (ale hned jsme ho prodali bylo tam vic duvodu, ale jednim z nich byl ten, ze kocarek byl na muj vkus fakt hodne velky, mohutny takovy tank...) Babyjogger je elegantni a skladny 🙂

jancule79
7. pro 2011

@saminomimino Ahoj, my měli EasyWalker Duo a naprostá spokojenost. Konstrukčně výbornej, po dobu používání s ním nebyl žádnej problém. Super na ježdění, má velký nafukovací kola, takže bezvadnej do terénu. Sedačky (nebo korbičku a sedačku) má vedle sebe, takže každý dítě má maximální pohodlí. Široký je 76 cm, takže v pohodě projdeš 80 cm dveřma. Akorát cena nového je docela šílená. Ale dají se vychytat i použité.

dana3262
8. pro 2011

@saminomimino my koupili EW duo za 12tis. Starsi typ, ale jak novej. S jednou korbickou, plastenkama, fusakem, taskou, slun.clonou a to je asi vse. A videla jsi ten baby jogger city select? Je ohrome lehkej a skladnej, ale me odradilo to, ze kdyz obe deti lezi, tak to ma snad 2,5metru. A tim prvnim jakoby rozrazis cestu, ma vystrcenou nechranenou hlavu dopredu. Jo a ma malo mista na nohy. Eda tam byl skrcenej uz ve 14mes, nechtela bych, aby v tyhle poloze denne spal. Toho Phila jsem nechtela presne z toho duvodu, cos psala. Jak je to dite u zeme, prach, smog atd.. ted ho chci jen jako golfky kdyz nekam potrebuju: mhd, obchod..

sabuse1
8. pro 2011

@saminomimino: ten peg perego jsem si zkoušela v obchodě a jako masakr ! vypadá dobře, je asi hodně pohodlnej, ale hrozně těžkej na ovládání, strašně blbě se s ním zatáčelo a tak celkově se mi zdál hrozně těžkej a to byl prázdnej...až si vyčíháš nějáké favority fakt doporučuju vyzkoušet si je osobně ať pak nejsi zklamaná

saminomimino
autor
8. pro 2011

@sabuse1 jé tak to je škoda,no já musím zkouknout kde ho mají tady v Brně určitě ho vyzkouším a to vypadá fakt dobře 😒 díky!!

saminomimino
autor
8. pro 2011

@adelka89 a zvládá i terén,??To je rpo mě podstatné 😉 díky

saminomimino
autor
8. pro 2011

@adelka89 jinak je super koukám na ty variace ale ta cena a trochu se bojím těch předních kol 😒

adelka89
8. pro 2011

@saminomimino zvlada teren v pohode, kola jsou fakt promakana, kazdy den s nimi sjizdim schody bez najezdu a neni to na nich znat. Korbicka je teda trochu mensi ale jinak nemam co bych vytknula. Kocarek nema zadne zbytecnosti a na druhou stranu mu ani nic nechybi 🙂

dlabinecka
8. pro 2011

já mám taky easywalker duo (za 7500Kč), a jsem s ním spokojená. korbička na mimčo mi nepřijde ani těžká a už vůbec ne velká s porovnáním s ostatními kočárky. jsem s ním moc spokojená, určitě mi vyhovuje, že jsou děti vedle sebne a malý je v korbičce a můžu ho v ní přenést, což dost využívám. starší mi teda v kočárku nespí, ale na sezení je v něm náramně spokojená...jediné co mi docela vadí je špatná přístupnost košíku. je sice veliký, ale blbě se do něj leze...

saminomimino
autor
8. pro 2011

@adelka89 tak to je paráda,kolik tě vyšel komplet prosím ??Děkuji