Jaký sporťáček na in-line brusle?

blizennec
18. bře 2011

Ahoj maminky, prosím o radu a hlavně nejlépe vlastní zkušenosti, jaký vybrat sporťáček na in-line brusle. Trojkolku? Nafukovací kolečka či jiná? Ruční brzdu nebo bez ní? I když já bych asi byla přeci jen radši, aby tam byla.
Líbí se mi např. quinny speedy hlavně díky své prostornosti, ale asi by mi vadilo, že nejde otočit čelem ke mě, abych na malého viděla. Jak jezdíte s kočárem vy? Děťátko kouká po směru jízdy nebo na vás? Ne že bych jezdila rychle, ale ptám se z důvodu např větru. Nevadí jim to?
A co kolečka? Jezdíte se zaaretovanýma nebo ne?
Přemýšlím, že bych ho chtěla využívat jako hlavní (se současným kočárem nejsem moc spokojená). Bydlíme kousek za Prahou (ale do Prahy samozřejmě jezdíme také), terén klasika menšího městečka: chodníky, občas i neupravený terén nebo lesní cesta. Tudíž přemýšlím i o tom, zda koupit nový či použitý. Myslíte, že je lepší koupit nový a využívat na vše nebo koupit ježděný a využívat ho jen na brusle?
Více mne už nenapadá, ale budu ráda, že každý váš postřeh, radu, zkušenost, cokoliv 😉 Děkuji za vaše tipy 🙂

scai
18. bře 2011

Oficiálně je na brusle doporučen snad jen vozík chariot cx. My ho teda budeme kupovat, protože chceme něco za kolo a na bruslích jezdíme taky.
No ale chápu, že je to velká incestice, většina lidí to nekupuje a jezdí na bruslích s normálním kočárem
takové ty klasické čtyřkolky si na tom nedokážu představit, to se musí furt nějak regulovat směr, bylo by to blbý.
My máma trojkolku teutonie spirit. Když jsme jí kupovali, tvrdili nám, že na brusle se opatrně dá. Když jsem jednou přišla do krámu s bruslema pod kočárem (většinu cesty jsme dojeli), tak najednou to bylo jinak...přednáška jak se s tím kočárem nemá bruslit ☹
Ale bruslit se dá, chce to opatrně, určitě zaaretované kolo. Když není zaaretované a jede se rychle (stačí i když popoběhnu) tak se hrozně rozkmitá a to je fakt na to spadnout. Takže s tímhle kočárem nezaaretovaným se nedá moc dobře ani doběhnout bus, natož brusle. Se zaaretovaným není problém
Brzda bych řekla, že je an ty brusle moc důležitá, bez ní bych si kočár na brusle nevzala.

lucenek
18. bře 2011

no jízda jedině se zaaretovaným kolcem-pokud ho nezaaretuješ tak ve vyšší rychlosti se může rozkmitat a padáte oba, ty i kočár, jízda bez aretovaného kolca na bruslích je hazard, ruční brzda určitě, neříkám že člověk jede jako šus, ale určitě rychleji zabrzdíš s ručkou než brzdit svou rychlost na bruslích plus kočárek.
V podratě můžeš mít jakýkoli kočík, nejlíp 3kolku s ruční brzdou, a točení abys na prtě viděla....v té rychlosti aby bylo dítě otočeno čelem ke mě...asi by mu ta jízda nedělala dobře....píšu v rychlosti jelikož srovnávám klasickou chůzu a jízdu na bruslích.....
za sebe je nej Peg perego GT3, ale i speedy splní tvé oéčekávání, i když GT3 má tlumiče dle povrchu, péruje, je polstrovaný a jízda s ním je daleko pohodnlěnjší než se speedym-měla jsem oba

blanka.k
18. bře 2011

Určitě trojkolka, zaaretovat přední kolo, ruční brda ideálně na zadní kolečka (při prudším zabrždění můžete oba přeletět dopředu snáze, když by měla brdu na tom předním) 😉 a ideálně možnost otočného sporťáku (využívám i při norm.chůzi kvůli větru , zimě...) 😉
Mám Quinny Freestyle 3XL (je to nejterénější kočárek od Quinny), kámošky jezdí s Peregem GT3 a druhá s Jané Slalom 😉 Quinny Freestyle by měli mít ke kouknutí "naživo" v Babyparku (Zličín, Černý Most) 😉

carolivier
18. bře 2011

na in-line pouzivame chariot cts cx a jsme maximalne spokojeni vcetne maleho pasazera 😉

innes
18. bře 2011

My máme quinny speedy a jsem spokojeni 🙂 Koukat na prcka se dá přes "střešní okénko", i když nevím, jestli při jízdě je to technicky vůbec možné. Dceři nevadí, že jede po směru, je spokojená, občas na ní mrknu. Jak píší holky, rozhodně zaaretovat přední kolečko a ruční brzda (nejlépe na zadní kolečka) 😉 Nemáš možnost si ho od někoho půjčit na vyzkoušení?

jasekd
18. bře 2011

Neporadim s tim, co chces ty, jen chci napsat, ze i s klasickou houpavou 4kolkou se da jezdit, bez brzdy. Mam vyzkouseno jen s hlubokym kocarkem, pak jsem byla tehotna. Smer se menit dal v pohode, brzdila jsem holt jen ja, ale mame kocar s dobrym tezistem. Nejezdila jsem teda z kopce a vyhejbala jsem se dobe, kdy byla cyklostezka preplnena, chodila jsem v prac. dny kolem obeda, o vikendu s manzelem uz budem jezdit nekam, kde neni tolik lidi. Ted cekam druhe dite, budu mit sourozenecky Jane powertwin a i stim holky jezdej, je to 3 kolka, kolo urcite zaaretovat! To Jane brzdu myslim ma, bude to vyhoda, az povalim dve deti, bude ten kocar prece jen tezkej. Jinak nevidim az tak rozdil v ovladatelnosti 4 kolky a 3kolky se zaaretovanym kolem, zkousela jsem oboje a ta moje 4kolka je takova hezky stabilni 🙂 U nas jezdi lidi se vsim, od klasiky po moderni 3kolky a charioty. Kupovat kocar jen na brusle mi prijde zbytecne, leda ten chariot, pokud se jezdi i na kole.

hojda
18. bře 2011

Já jen upozorním, že pokud má kočárek ruční brzdu, tak to ještě neznamená, že je určený na brusle!Hlavně pozor na bezpečnost!

nany123
28. bře 2011

Zkus se podivat na TFK Joggster III - je vyrobcem urceny na beh a brusleni. Pak uz zde zminovany Chariot nebo neco od Baby Jogger.. Zadny prodejce by Ti na tyto aktivity nemel doporucit trojkolku s otocnym koleckem, i kdyz jde zaaretovat ! Samozrejmosti jsou brzdy...http://www.buggy.de/en/products/joggster-3.html

kjajule
28. bře 2011

Osobní zkušenost nemám, ale je to nejčastější kočárek co vídám , když vidim maminu na bruslích...🙂
http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

andy80
28. bře 2011

Trojkolka s ruční brzdou, já měla Hoco Tornádo a maximální spokojenost. Přední kolčko šlo zaaretovat pomocí páčky na rukojeti kočárku, ruční brzda, paráda.

kikimaruska
30. bře 2011

Na bruslích vídám jakékoliv kočárky, dokonce i tatínky s golfkama 😕 😅 ...oficiálně ale 99% kočárků opravdu na brusle určeno není. Spoustu reklamací firmy ani nechtějí uznat, že se s kočárem muselo běhat nebo bruslit (vadná přední kola trojkolek)...ikdyž třeba dotyčná mamina s ním nikdy rychle nechodila, natož bruslila 😠 (zkušenosti osobní i kamarádek). Dost výrobců se už i sychruje přímo v dokladech, že je s ním zakázáno běhat a bruslit. Jinak souhlasím, že zaaretovat kola, ruční brzda se určitě hodí...

evaviki
31. bře 2011

red castle Shop 'n Jogg II
mali sme ho, dokonca ma take poutko, ktore si pri brusleni upevnis na ruku a v pripade, zeby si spadla na zem a pustila kocarek, tak ho to zastavi a zacvakne brzdu (tu dole, co zacvakavas nohou). ma aj rucnu brzdu, predne kolecko sa da zaaretovat a je urceny na sportovanie..
musim uznat, ze teren, ktry sme s nim prekonali bol obcas sialene narocny 😀D
http://www.eshopbaby.cz/katalog/shop-n-jogg-ii-...