Jaký sporťák pro tříleté dítě, aby v něm mohlo spát?

nebetka
24. dub 2013

Poradíte mi, jaký sportovní kočárek nebo golfové hole jsou vhodné pro starší dítě, které má již víc než 15 kg a v kočárku chce spát ?
Díky

monikabie
24. dub 2013

My ve 3 letech už byli bez kočáru tak nevím. Hlavně at jdou dát do ůplného lehu ale stejně už to pro tak velké dítě bude dost nepohodlné🙂

blahova_andrea
24. dub 2013

@nebetka My pořídili Valco Zee, má nosnost do 20kg, jako snad všechny kočárky Valco. Ale my ho tedy pořizovali na výlety a dovolenou s 1,5r dítětem a ne 3letým. Ale máme docela velikýho kluka, takže vnitřní rozměry pro nás byli dost rozhodující. V 15m - 12kg a 83cm 😉 Jestli ti to pomůže.

kikimaruska
24. dub 2013

Synek ve 3 letech spával venku v Gessleinu F4 buggy, do uplného lehu nejde-takových je fakt malinko. F4 je tedy sportáček, ale my ho používali místo golfek-je lehoučký, stabilní, veliký a ovladatelný i jednou rukou, což u palic nešlo a to mi dost vadilo.

blahova_andrea
24. dub 2013

@kikimaruska páni tříletej a takhle krásně si tam lebedil? mě malej v kočárku nechce spát od miminka 😀 když jedem na výlet, ta k mi nespí klidně celý den ☹

alexyn
24. dub 2013

Máme Baby Jogger Cíty Mini, je do 23 kg, jsme s nim moc spokojeni, jde do úplného lehu a ovládání je také super.
Baby Jogger ma jeste další kočárky pro větší děti, jinak mrkni na Cybex a Maclaren, taky u nich najdeš vyšší nosnost. Jeste me napadá Bugaboo Bee Plus, je myslím do 18 kg a daji se prodloužit zadá a sedacka, no ale zase neni moc do terénu. Tak šťastnou ruku při vyberu! 🙂

kikimaruska
24. dub 2013

@blahova_andrea jo jo, tady spí v Zoo, celý den lítal a šlapal a pak nám usnul a spal 15-18.30 hod 🙂...synek spal dlouho v kočárku rád....odpolední spaní jsme procházkovali, anebo spal na zahradě....v postýlce nechtěl. I proto jsem chtěla dobře ovladatelný a lehký kočár, který se dá vézt jednou rukou...když už jsme ho brali na delší výlety.

blahova_andrea
24. dub 2013

@kikimaruska to chápu, já hole taky nesnáším, jedině spojenou rukojeť. akorát teda já spaní vždy využívám ke sprše nebo vytírání podlahy, něco co nejde dělat s prckem a vycházku si pak chodíme užít aktivně. on prostě doma to asi zná, nic novýho se nekoná, tak klidně spí, ale jak jdem ven, tak na spaní prostě není čas 😀 někdy je to fajn a jindy bych brala, aby si dáchnul. ono pak s ním nehrozí jít si třeba něco koupit pro sebe ☹ když vidím jiný maminky, jak jim děti spí před kabinkama a ony se mohou zkrášlovat tatínkům, tak jen tiše závidím 😀

kikimaruska
24. dub 2013

@blahova_andrea no my jsme bydleli u našich na vesnici a synek tam lítal od rána do večera na zahradě...a když sem potřebovala aby spal, tak jsme po obědě "šli" na procházku...ušel kousek a byl unavenej a celý zbytek prospal... 🙂 ...a měl energii zas na odpoledne. A pak jsme je brali právě na celodenní výlety...sice většinu jsme je tahali sebou jen jako odkládací kočárek a malej běhal, ale pak si vždycky dáchnul a my si dali třeba v klidu něco na zub nebo kávičku...a večer zase v pohodě cesta domů...Jinak by se po nás chtěl válet, byl ukňouranej a unavenej a museli bychom domů mnohem dříve.

blahova_andrea
24. dub 2013

@kikimaruska no kvůli tomu jsme taky kupovali ten náš. na výlety a dovču, abychom tolik nebyli časově omezení, ale fakt jsem zvědavá, kolik toho v něm nakonec naspí. jinak vesměs taky...kočárek uveze, věci nezavazí, nebolí záda 😀

nebetka
autor
24. dub 2013

Děkuji moc za zaslané příspěvky, během tak krátké chvilky, jste moc hodné 🙂

blanka.k
24. dub 2013

nemám aktuální foto, ale mám Quinny Freestyle, když do něj ve 4m šel, tak jsem skoro brečela, že mu bude za chvíli malý, ale teď pořád používáme na výlety (syn má příští týden 3roky )...
nevýhoda - velká hmotnost (17kg) protože je celokovový i když má jen takovou stříšku jak deštník atd., ale zas s náma jsel Beskydy, atd.
- rozchod zadních kol (nevlezu se občas do dveří, mezi pokladny atd....), ale zasmá lepší těžiště a je stabilnější

výhody - jde dát do úplného lehu, jde zvednout opěrka na nohy, jde přehodit sport.sedačka (čehož využívám právě když chce spát a třeba fouká), boudička jde sklopit hodně dopředu + rozepnout (viz. např. 1.foto, bylo přes 30st. ,tak jsem rozepnula, aby větral), ruční brzda na madle.

Sedačka je také celokovová konstr. + je posazena přímo na kov.konstrukci, už jsem párkrát potřebovala dotáhnout něco přes 20kg (balík z pošty atd.), tak malej šel, sporťák jsem dala do lehu, oddělala stříšku a balík se vezl, s kočárkem to ani nehlo (akorát jsem vypadala jak houmlesové, jak vozí úlovky z poplenic na kočárích 😀)

Fotky z loňského podzimu, ta poslední je od moře, takový nic moc záběr, ale je vidět, že se ještě vlezl na délku na celou tu ložnou plochu (u té posední se rozvna probíral a hodil nohy nahoru na madlo), zítra chci jet rychlíkem do Hodonína na výlet, pokud potáhnu kočárek , vyfotím (teď má cca 14kg/96cm)

veruska007
25. dub 2013

Já mám zopa fusion, je větší, jde dolehu, přijde mi, že tam vleze i dost velké dítě. Ale fotku s tříleťákem nedodám, naši kluci jsou cca od 1,5 roku bez kočárku. Nicméně v tu dobu, když leželi, tak měli ještě hooodně místa.

kacka.l
25. dub 2013

Obrovský je concord fusion a dá se koupit už od 1000,- pak PP GT3.

madormi
25. dub 2013

jané slalom je krásně prostorný, brio go má ložnou plochu 102 cm, prý je krásně veliký a prostorný red castle, baby jogger summit. z golfek má větši nosnost cybex- myslím že 20 kg....

paulie
25. dub 2013

Mám Phil-and-Teds Sport ... váha 10,5kg, nosnost 25kg, ovladatelnost "jedna ruka kávička", polohování až do lehu, zádová opěrka 59cm 🙂 Na standardní boudičku používám sluneční clonu, takže slunko neřeším, ač nemá odpružení, zvládá terény bez problémů, stále ještě využívám (při delších výletech) možnosti tandemu s mladším dítkem (možnost přídavné sedačky nad ležící dítko/za dítko sedící na hlavní sedačce, ... Na letmý pohled nevypadá prostorně, ale starší (105cm/17kg) se mi do něj tuhle zimu vešel v kombineze ve fusaku 😀