Jaký sportovní kočáček vybrat - Britax B-Motion 4 Plus nebo Valco Snap Sport Trend?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

potřebuji pomoct s výběrem sporťáku. Mám dva favority a to konkrétně Britax B-Motion 4+ a Valco Snap 4 Sport Trend. Nedokážu se mezi nimi rozhodnout. U Valca se mi velice líbí jeho nízká váha, ale slyšela jsem, že kvůli tomu má tendenci se převrhnout. Taky přístup do košíku prý není nic moc. Britax je zase o něco těžší, ale přijde mi, že možná více vydrží (ale to je asi jen můj pohled). Se skladností je na tom Valco asi taky lépe, že?

Moc děkuji za další poznatky a přednosti či zápory jednotlivých kočárku.

Ahoj!

Je dost důležité, na jakém terénu plánuješ kočárek používat. Máš pravdu, že Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

je těžší a "pevnější", robustnější, odolnější - tím pádem je vhodnějším kandidátem i na zhoršený terén apod. Má také velké, prostorné i dlouhé sedadlo - ložnou plochu. Ale vyšší váha a menší skladnost zase stěžují běžné městské vycházky, nakládání do auta, kočárek zabírá prostor ... to je třeba brát v úvahu. Mezi další nevýhody bych zařadila sed, který je dost šikmý (maminky si často pomáhají popruhy za zády, které drží opěrku vzpřímeněji), a také těžiště, které ne každému vyhovuje (vylézt na obrubníky může být občas dřina).

Valco Snap Sport 4 Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

je podstatně lehčí, kompaktnější kočárek. Nafukovací Sport kola ti pomohou na zhoršených površích, ale jednoznačně to není kočárek terénní (např. na každodenní chození do lesa). Podle mě s přístupem do košíku není takový problém, to bych až tak nezohledňovala v mínusech. Sedadlo je prostorné a pohodlné, to je určitě plus, jakož i jeho obrovitánská stříška. Neslyšela jsem o problémech s převracením - to se podle mě může stát jedině s těžkou taškou zavěšenou na rukojeti, což je ale věc, která se nemá dělat s žádným kočárkem. Rovněž si je potřeba vyzkoušet těžiště, i když zde je výška rukojeti o něco výše, tak mi přijde lépe vyřešené.

Já osobně bych preferovala v tomto výběru Valco, protože pro mě, ve městě, váha a skladnost velmi zaváží. Rovněž mi více vyhovuje look a celkově praktičtější zpracování. Pokud však plánuješ zdolávat těžké trasy, Britax ti poslouží lépe.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.