Jaký sportovní kočárek pro těžší mimčo? 🙂

shanti87
5. dub 2014

Ahoj maminky,vím,že diskuzí na téma výběru sportovního kočárku je spousta,taky jsem toho dost prošla,ale stejně si nakonec nevím rady☹ naší malé bude v květnu rok a už váží 10,5kg. Máme jednu trojkombinaci,ale z té je sporťák spíš jen jako nouzovka,tak bychom chtěli pořídit ještě jeden. Hlavně aby měl nafukovací kola a byl hodně prostorný,protože nevím,jak bude malá dál přibírat,tak je trochu problém i s tou nosností,u většiny případů uvádí max.cca 15kg.To by nám dlouho nevydržel 😀 .Mezi favority mám zatím X-Lander XA,Easywalker QTRO plus,Quinny Buzz,Nějaké od Baby Joggeru a Jané a nakonec TFK Joggster Twist-u něj se mi líbí nosnost 34kg,ale zase se trochu bojím 14kg váhy kočárku☹ snad se nebudete zlobit za další novou diskuzi a předem moc děkuji za jakékoliv rady!🙂

granda
5. dub 2014

ahojky, ja mam Fortunu a jsme spokojená.... a malá měla taky v roce okolo deseti a tedka ma porad 13kg,,, jak začne běhat,, tak se to tolik nezvedá...

mar8
5. dub 2014

já hledám sportovní kočárek, jsem rozhodnutá asi pro Baby Jogger, ale viděla jsem i ten TFK, a je fakt hodně veliký a prostorný, prý klidně i pro šestileté dítko

shanti87
autor
6. dub 2014

Kamarádka má taky Fortunu,ale ta nemá nafukovací kola,tak je dost tvrdá :( Ale asi to bude jiný typ🙂Jaký máš ty?

shanti87
autor
6. dub 2014

Mar8 Baby Jogger i TFK se mi moc líbí i vzhledově a přesně jak píšeš,TFK vypadá i hezky prostorný.No a právě proto se nemůžu rozhodnout🙂

salina1979
6. dub 2014

Já mám Quinny Buzz a je super, i známá ho měla, jezdili do 3let a stále byla spokojená. Jako první kočárek jsem měla Jané Slalom a ten je velmi prostorný a určo pro větší i těžší dítka. 😉

shanti87
autor
6. dub 2014

Tak zatím asi vede TFK Joggster,Jané slalom PRO a možná X-Lander🙂

chroustinka
6. dub 2014

@shanti87 vazime uplne stejne, mala ma 1.5. rok 🙂 ma kocar po brachovi Jané 2009,, ten byl vahove podobne. Treba v 15kg uz jezdit kocarem ani nebudete. Ja kocar sebrala v 21m 🙂 jsem prilis lina se s nim tahat.
porodni 2,7kg
10m 10kg
12m 10,8kg
18m 13kg
24m 15kg
36m 18kg

pavlapl
6. dub 2014

S váhou dítěte si starosti nedělej. Můj syn měl v 1 roku skoro 12kg a teď jsou mu 3roky a 4 měsíce a váží 15 kg. Jak začne běhat tak přestane přibírat. Já mám taky Fortunu a byla jsem s ní moc spokojená. Vešel se mi tam i zimní fusak. Já jsem ale děcka dýl jak do 2 let v kočáru nevozila. Obě jsou narozené v zimě a kdo se má s 2 letým děckem tahat v kočáru ve sněhu.

pisisvori
6. dub 2014

@shanti87 promiň , ale 10kg v 11m není nijak závratná váha(podle mne zcela průměrná), abys musela řešit extra kočárek..dcera měla 9.40v 6m a v roce měla 10.2kg...synovec měl v 6m 11kg a v roce skoro 13kg. Nosnost 15kg mají kočárky pouze podle normy a ve 3 letech už málokteré dítě vozíš v kočárku...když tak spíš příležitostně.
Takže vyber jaký chceš, jaký ti vyhovuje a jaký s eti líbí

shanti87
autor
6. dub 2014

@pisisvori Já neříkám,že je to závratná váha🙂 jen že to není úplný chroust a jelikož je to moje první,tak jsem zatím kočárky řešit nemusela a nemám zkušenost s tím,jak dítě pak dítě rychle přibírá,tudíž mě trochu zmátla ta uváděná nosnost🙂 a jinak tu velikost řeším i proto,aby se tam v zimě malá vešla pohodlně i s fusakem,lepší se zeptat,než se pak rozčilovat pozdě😉

shanti87
autor
6. dub 2014

@pavlapl a můžu se zeptat,jaký typ od Fortuny? Nám už se naštěstí pomalu začíná to přibírání taky zpomalovat,už jsem si pomalu začínala říkat,že je vypadá jak Otesánek,i když toho dohromady ani moc nesní😀 Taky plánuju vozit tak do dvou let (i když co se dá s dětmi plánovat🙂) a pak by snad mohl sporťák vydržet i na případný druhý dítko🙂

pavlapl
7. dub 2014

@shanti87 kočárek se jmenuje babypoint fortuna kupovala jsem ho před 6 lety. Odvozila jsem v něm 2 děti a je jak nový tak mi vydržel i na 3.

karchinka
7. dub 2014

@shanti87 holky mají pravdu, po roce to přibírání není až tak dramatické, malý měl v roce 11 kg a teď ve dvou má necelých 13 kg a papá rád 🙂 u sporťáku se dívej hlavně na to, kde se s ním budeš hlavně pohybovat, minimálně ten rok ho ještě celkem dost potřebovat budeš, já za sebe můžu doporučit Valco Snap, máme ho už přes rok a nedám na něj dopustit, ale lítáme hodně auto-mhd-schody v paneláku-ale i výlety, takže pro mě ideál (má necelých 7 kg a nosnost 20 kg), jestli máte spíš domek někde na vesnici a potřebuješ něco na polní cesty, tak bych určitě nešla do klasického golfáče, jsou to hrkadla

shanti87
autor
10. dub 2014

@karchinka Tak koukám na ten Valco Snap a fakt vypadá docela dobře🙂 máme domek,na vesnici,takže taky hodně výletíme a ty cesty tady nejsou nic extra,proto přesně jak píšeš-potřebujeme něco "líp jezdícího"než klasické golfky🙂 Jaký máte ten Valco? Na Heuréce jsem našla Valco Snap 4,ročník 2013 nebo 2014.

karchinka
10. dub 2014

@shanti87 on se začal prodávat na začátku min. rok, takže mám hned z první dodávky 🙂 ale vím, že od té doby měnili jenom detaily a přibyly barvy jak konstrukce, tak boudy... my s ním výlety na polních cestách dáváme s pohodě, ale je to taky spíš kočárek na "lítačku" - skládat, rozkládat, hodit přes rameno (má úžasný pás na nošení přes rameno), váha bezkonkurenční, navíc je hodně prostorný... než klasické golfky, tak určitě nějaký takový, pokud nechceš jít vyloženě do nějakého velkého sporťáku s nafukovacími koly... koukni na emimino - tam je sáhodlouhá diskuze, ale nemusíš číst celou, když tam napíšeš, holky ti taky poradí 🙂 jo, hlavní věc, není odpružený (mi ani malému nikdy nevadilo) a nožičky se polohovat dají samovyrobeným páskem přes madlo (na emiminu jsou fotky), originál polohování nožiček není nic moc

shanti87
autor
12. dub 2014

No,tak se to nakonec vyřešilo samo,švagrová už odstavila Quinny speedy,takže ho přebereme my🙂 Zatím jsem s ním jela jen kousek,ale už teď můžu říct,že oproti obyč golfkám jede jedna báseň a to samé manipulace s ním🙂

luciekrasna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jirinka1989
25. črc 2016

Kdyby někdo chtěl tak mám TFK Joggster k dispozici cca za 3 týdny, možná ho necháme, ale chlap má pořád nějaké řeči že už stačí jen golfky tak musíme redukovat. ☹