Jané Slalom Pro 2011 Limited vs DorJan Danny Sport 2011

gabikal
16. únor 2011

Vybíráme a vybíráme, ale nemůžeme se rozhodnout...🙂.

bbn
16. únor 2011

hm, ty dva konkrétní kočáry jsou každý jiná třída. To jako kdybys srovnávala bmw s trabantem .-)

gabikal
autor
16. únor 2011

Já vím🙂. Jen nevím jestli investovat nebo neinvestovat. Jestli to není zbytečný luxus...🙂

vorllinka
16. únor 2011

@gabikal Mám Jané slalom pro 2009 a opravdu to není zbyteční luxus. Je to úžasný kočárek. Zatím jezdím s hlub. korbou a nemůžu si ho vynachválit 😉

gabikal
autor
16. únor 2011

U 2009 se bojím těch dvou okének na sporťáku které nejdou zakrýt...

bbn
16. únor 2011

@gabikal jak už jsem psala jednou v diskuzi přímo u JSP 2009, tak já mám taky JSP2009 a jsem spokojená. Ale chtělo to pár vychytávek. Kdybych si měla pořizovat kočárek znovu, tak koupím opět JSP, ale starší kolekci, třeba 2007/2008 nebo i 2009, ale po 1 dítěti, po servisu, a nechala bych si tam ušít ty moje vychytávky jako třeba velký koš (od Jane nomad), clonu proti slunci, clonu na tu igelitovou část nahoře na boudě (=pro kolekce 2006/2007/2008).....Tak by mne tento kočár i s těmi vychytávkami vyšel tak na polovinu ceny nového a spokojená bych byla stejně.

Jinak nevím, jaké dítko budeš mít, jestli letní/zimní, ale třeba mojí dceři (nar. v březnu, sporťák od prosince) ty boční okýnka vůbec nevadí, je jí to úplně jedno, jestli jí tam něco svítí nebo ne, a já na ni vidím. Obecně mi příjde, že maminy řeší u kočárů spíš drobné kravinky (které by teda dítěti mohly mooooožná vadit), ale zásadní věci, jako je manipulace, váha, ložná plocha a prostor pro dítě, skládání do auta, doplňky,.....jaksi opomíjejí.

wansday
16. únor 2011

podle mě co pozoruju, tak ty děti ve sporťáku u DorJanu pěkně trpěj, přijde mi hrozně úzký a má podle mě nízko tu stříšku. Vždycky mi přijde, že tam to dítě chudinka nemůže dát pořádně tu hlavičku 😒 . Taky jsem ho u prvního dítka chtěla, ale pak mě okouzlil Brevi Ovo a nemůžu si ho vynachválit 😎 Jinak teď budem mít druhý a vůbec nevim jakej kočárek bych si měla vybrat.. asi to vyhraje starej dobrej x-lander, sice ho má každý druhá, ale za tu cenu mi přijde super 😉

gabikal
autor
16. únor 2011

@bbn Neopomíjím. Ty zásadní věci, jsem už zvážila.

bbn
18. únor 2011

@gabikal taky jsem nemyslela konkrétně tebe, ale obecně mám tady z mamin na mk takový pocit 😉

X-lander taky dobrý, akorát má fakt malou hlubokou korbu (ale je potřeba zvážit, jestli je dítko zimní/letní a kluk/holka). Taky jsem ho měla v užším výběru, ale kvůli té malé korbě jsme nakonec šli do JSP, kde dcera vydržela do konce 8. měsíce.

gabikal
autor
18. únor 2011

@bbn
Termín mám 18.května a bude to holčička.
O X-landeru jsem taky uvažovala, ale slyšela jsem to samé s tou boudičkou + i sporťák že je menší.

Ale u té 2011 JSP mám docela strach z toho materiálu, je to taková ta neoprenovina či co, a je to takové slabé...
Neviděl jste naživo někdo tu 2011? Co si o ní myslíte?

valentinuska
18. únor 2011

Ahoj, podle mě tedy opravdu srovnáváš nesrovnatelné 🙂 Janéčko jasně vede (osobně mám něco jiného, ale kamarádky v okolí jej mají), je podle mě i hezčí, lépe skladné a hlavně vydrží ...
Pokud nemáte ale peníze, tak jdi do toho druhého kočárku, ale budeš určitě litovat, že si nešla do Janéčka kdykoliv projedeš okolo nějaké maminky, co ho má 🙂 (i když zrovna teď neprošlo několik polských kočárků testy a u nás se nebudou moci prodávat ...)

valentinuska
18. únor 2011

@gabikal a právě 2011 se mi líbí moc a moc 🙂

gabikal
autor
18. únor 2011

@valentinuska
A zdá se ti ten materiál dobrý? Sahala sis na to? Není to slabé?

No právě že já jsem pro JSP 2011, a manžel pro DorJan. Peníze by na to byly, ale možná mi je líto takových peněz za to dávat.
Každopádně JSP je krásnější, DorJan mi připadá jako kolečkové křeslo, taková židle, jako sporťák myslím.

valentinuska
18. únor 2011

@gabikal tak na materiál toho nejnovějšího janéčka jsem ještě nesahala ☹
ty peníze jsou pálka (mám stejně drahý kočárek), ale podle mě to za to stojí ... jediné negativum je tam velikost korbičky, mimi tam asi dlouho nevydrží, protože je malá ... ale ve sporťáku pak budete daleko déle

breberka
18. únor 2011

@gabikal tak já budu spíš lobovat za Dorjana 😀.
JSP se mi moc líbí, ale cena ta už tedy fakt ne, hlavně když si vezmu, že kočár jako takový jsem využila jen cca 1,5 roku, pak jsme stejně koupili golfky.
Pro první dítě jsme koupili dorjan cross country - byl veliký v ložné ploše, což bylo super, poloha až do lehu, větrání...ale veliký a neskldaný třeba do auta a těško se s pevnýma 4 kolama ovládal Říkala jsem si, že na druhé chci jiný. Teď čekáme druhý a mam opět Dorjan, ale nový Prestige, protože mě se jako značka fakt osvědčil a co mi vadilo u starého typu je tady odstraněné - má natáčecí kola, je rozebíratelný a tedy skladný, takže fakt super a cena krásná 😉

bbn
18. únor 2011

@gabikal jestli je ten materiál u toho JSP2011 stejný, jako byl u 2009 třeba v barvě amazon (zelenošedá), tak budeš spokojená, tenké to rozhodně není. Dcera se narodila v březnu a rozhodně jí v kočáru zima nebyla,. Pravda, minulý rok bylo poměrně chladné jaro, takže v korbě jezdila ještě v květnu ve fusaku, taky bylo 13°C. Ale jinak jsem s tím materiálem spokojená, rozhodně neprofoukne a opravdu je vodoodpudivý.

Stejně ti každá mamina poradí něco jiného, značku se kterou je sama spokojená. Pročti si pečlivě diskuze u obou kočárů a pak uvidíš, každý má své mouchy.

akcull
18. únor 2011

gabikal,
taky si rozmysli co od kočárku očekáváš, jestli třeba chceš u sporťáku otočné sezení (což tohle janečko nemá), jestli ti nevadí jezdit s trojkolkou (ta jízda je o cviku, je to prostě jiné) sama mám trojkolku a jsem v poho, ale někdo se s tím nevyrovná a pak kočár mění...
oba dva jsou to dost prostorné kočárky, dorjan má navíc i prostornou korbičku, otočné sezení a v nějaké výbavě má i prodlužovací díl ke sportovní sedačce, který krásně uzavře sporťák. Zkus si oba obhlídnout naživo, porovnat rozměry, způsob skládání....
Já jsem na ten Dorjan - sporťák nedávno koukala, zaujal mě jak je prostornej, má i poměrně vysoko posazenou boudičku a možnost odepnout část boudy - je pod tím síťovina, takže to větrá...
Zdál se mi rozhodně lepší než x-lander XA (to byl můj první kočárek - odjezdila jsem korbičku a rychle se ho zbavila), pak jsem pořídila Teutonii Spirit, která je super, ale má právě nízko posazenou boudičku, takže jsme musely od roku a půl jezdit bez ní☹

weri1
18. únor 2011

jj srovnáváš nesrovnatelné.... ale já mám dorjana a jsem spokojená,ptž splňuje vše co jsem od kočárku chtěla

eendy
21. únor 2011

já mám Jané 2011 a boudička je opravdu ta neoprenová, ale řekla bych, že je to mnohem lepší než ta stará z původních kolekcí. Měla jsem i starší Jané a tam ta bouda nešla úplně stáhnout, tak abych viděla na mrňouse nebo ho mohla povytáhnout, cokoliv. Určitě můžu JSP doporučit, je super ovladatelný, dítě má spoustu prostoru a golfky vlastně nejsou potřeba.

eendy
21. únor 2011

měla jsem na mysli sporťák.... 🙂

beponka
21. únor 2011

jeslti budeš hodně kočár používat tak určitě investuj. jsou matky co jsou domací pecky a kočár nevyužijí. my měli a máme Jané z 2008 (rodila jsem leden 2009) a fakt je skvělý. neměli jsme jediný problém. teď jsou mnohem hezčí korbičky takže je to pro mě stále nejhezčí kočár co znám. dávala jsem za trojkombinaci 21T a nelituji jediné koruny...
jo a dceři jsou 2 roky a golfky opravdu nejsou potřeba...

simounah
21. únor 2011

Já jsem pro Jane - máme Jane 2009 slalom sporťák a spokojenost. Boční okýnka jsou v pohodě - ba naopak bych brala to prúhledné okýnko nahoře ze starších kolekcí, abych na malého viděla, když mám nad ním boudu. Slunce svítí pár měsíců v roce a během toho se na to dá dát vychytávka - pás prosti slunic co se šijí na zakázku, nebo jen přehodit něco). Zbytek roku jaro, podzim, zima se to pak hodí, že na něj pěkně vidíš. Mě to vadí, že na něho nevidím, proto máme pořád boudu staženou. Jinak Jane prostorný - proto jsme ho zvolili. Nejdříve jsme měli Teutonii, ale přišla mi úzká a nízko položené madlo. Dorjan je úplně jiná třída - já bych šla do jane - stojí to za to.

brusinka.pusinka
22. únor 2011

@wansday tak tě můžu oponovat mám Dorjana a moje dítě netrpí 😒 😠 jsme docela velké holky a máme pohodlí i ve verzi 2009 a to 2011 je širší. Takže to je v pohodě moje dítě váží 11.500kg a měří 86 cm a vejde se tam i s fusakem a pohodlně. ono to řešení trochu opticky klame 😉

wansday
22. únor 2011

@brusinka.pusinka verze 2011 je širší? tak to se na něj asi pojedu podívat.. čekáme druhé dítko... a pořát koumam co koupíme za kočárek.. nechce se mi do něj moc investovat, protože si myslim, že ho moc nevyužijem, přecijenom s dvouletym prckem budou ty procházky horší.. tak co budeme moct, tak odbydem autem 🙂

ufo8
22. únor 2011

ahojte,

tak já taky musím trochu zalobovat za Dorjana 😀 máme taky verzi 2009 a super, hluboká korba byla výborná, dlouhá a ty nový vzory 2011 ty jsou krásný, ale i to naklápění korbičky by mě dost lákalo. Jinak já jezdím s kočárem hodně a hodně i do polí a kočár stále žije, projede všude, je to takový malý tank a dítě mi tam teda rozhodně netrpí, máme podobné míry jako mají @brusinka.pusinka a fusak a kombinéza a pohodička a když si lehne tak jak se mu krásně spinká.
Co jsem teď viděla po ulicích jezditt nové JSP tak nevím, jestli je nastavitelná výška, ale pro mě (mám 180 cm) je to pidi kočár někde u země a to ho vezla podobně vysoká paní, neuvěřitelně nízkej.
Myslím, že teď odjezdím první dítě s DJ a pro druhé si koupím nový DJ, neměnila bych. Navíc teda my jsme hodně využívali to otáčení po/proti směru, i odepínání boudičky. A co se týče skladnosti tak rychlý a po složení malý

brusinka.pusinka
22. únor 2011

@ufo8 uplně s tebou souhlasím ohledně Jane mám o 6 cm míň a kočárek se my zdá bít moc nízko 😉 😀 kamoška co má 155 cm ho má akorát 😉 a na Dorjana nedám dopustit také drandíme všude 😉
@wansday jj o něco jsou větší a když pořídíš prestige můžeš si prodloužit sporťák na hluboký pokud bys měla teda obříka velkého neskutečně 😀

ufo8
22. únor 2011

jo a ještě co jsem hodně na DJ ocenila je teď když svítí sluníčko tak tu boudičku sklopím co nejníž to jde, malej vidí a přitom mu nesvítí do obličeje, takže není potřeba v zimě tahat nějakou clonu nebo slunečník. Nevím, snad jsem to popsala srozumitelně.

@bbn tvé vychytávky na kočár mě zaujaly, jen mě napadá otázka, co koupit kočár, na který se žádné vychytávky nemusí dělat a budeš s ním spokojená hned? 😕 😅

bbn
22. únor 2011

@ufo8 bohužel mám takový dojem, že takový kočárek, ideál na 100%, neexistuje. Už jen proto, protože každá chceme od kočáru trošku něco jiného 😉

terka_85
9. lis 2011

Ahojky, nevím jestli tě to ještě zajímá. Ale...
Měla jsem kočárek Dorjan Danny sport 2009. Hluboká korbička byla v pohodě, ale ten sporťák se mi zdá hrozně úzký, syn (a to není nijak veliký) je tam dost nacpaný a co teprve s fusakem. Objednala jsem si Jané Slalom pro 2011. Viděla jsem ho i v obchodě a syna do něho i posadila, myslím, že se nedá srovnávat. Zatím čekám až mi kočárek přijde, ale myslím, že bude určitě lepší...

peggy_5
8. led 2012

Já osobně bych šla do Jané. Znám tu značku už spoustu let a viděla a odvozila jsem mimina snad ve všech ročnících JSP... Je lehce ovladatelný (jezdila jsem s ním po lesních cestách i ve městě a všude na výbornou i třeba v obchoďáku, protože se otočí v podstatě na místě), skladný a snadno rozložitelný, lehký a to dítě v něm mělo vždycky absolutní pohodlí. Hlavně ve sporťáku mi přišlo, že se ty děti rozvalovaly jak v obýváku. A Všichni co měli tenhle kočár nikdy golfky nepotřebovali, protože byl dost velký aby se tam vlezlo i tříleté dítě. Jediné co mi vadí je, že celkově ten kočár je docela nízký, takže se do hluboké korbičky musím hodně ohýbat, ale takové jsou dnes už všechny kočáry (pokud nepočítáme klasický pérák). Navíc kamarádce vydržel na všechny 3 děti a pořád je ve výborném stavu. Pokud Ti přijde, že stojí hodně, kup nějaký použitý starší model a vytepuj si ho... 😉

kocicinka
8. led 2012

@peggy_5 Nevíte, jakou má JSP sportovní lůžko( mám r. 2007) nosnost? Neb jak jsem teď zjišťovala, většina kočárků má nosnost 15 kg a moje dítě má i se zimním oblečením a dekou už tak 16 kilo a ještě v něm vozím nákupy.Na webu Handy jsem to nikde nezjistila.
Co znamená "vytepuj si ho"? 😀