Je lepší kočík so samostatnou vaničkou alebo trojkombinácia?

simdu
26. únor 2010

ahojte ludia,

som v 4 mesiaci tehotenstva a uz pomaly ale isto premyslam a pozeram si kocik. neviem sa ale rozhodnut aky kocik si mam vybrat. ci trojkombinaciu vanicka, sportak a vajicko, alebo si vsetko kupit osobitne.
mam vyhliadnutu trojkombinaciu JANE NOMAD FORMULA STRATA koliekcia 2009.
link: http://www.samo-kociky.sk/jane-nomad-formula-st...

prosim poradte mi ake skusensti mate vy s kocikmi, co je lepsie, ak niekto mate kocik tejto znacky ako sa vam paci.

Dakujem

S.

sakura77
26. únor 2010

simdu,tak zalezi aj na tebe ci ta kocik "neomrzi" po chvilke a po par mesiacoch sa budes pozerat po inom 😉
ja som po prvej skusenosti ,chcela teraz pri druhom najprv len hlboky a potom sportak ale poviem ti cisto hlboky a pekny kocik fakt taaaaazko najdes,takze som nakoniec kupila kombinaciu-a aby bola aspon troska zmena tak som zvolila rozne farby vanicky a sportovej casti,no ale jasne ze uz vycumujem ake su zas nove 😅
jane nomad je veru pekny.... 😉

adrikadt
3. bře 2010

Ahoj simdu, ja som si kupila trojkombinaciu, a uz sa obzeram po nejakom novom skladnejsom a lahsom sportaku. Viac by som si trojkombinaciu nekupovala.

minitrouble
3. bře 2010

simdu - ak uvazujes nad jane nomad tak podla mna je to jedna z najlepsich 3kombinacii....je rozdiel aku 3kombinaciu si vyberies ale prave tento Jane NOmad ma ten sportak aj lahky a spratny 😉 takze k nemu nepotrebujes uz dalsi kocik podla mna...velmi dobry vyber 😉

renabr
4. bře 2010

Simdu vybrala si super, ja mám doma slaloma 😉

simdu
autor
4. bře 2010

babenky dakujem krasne za rady, len este by som chcela vediet ci vanicka nieje primala, babatko by malo prist na svet zaciatkom septembra, a bojim sa aby mi na zimu uz nembol maly, ked dam fusak a vsetko.

Renabr: je ten slalom dobry, ked mam trosku respekt pred trojkolkami, pretoze znama ma ABC design trojkolku a neviem ked som s nim sla chvilku tak som mala pocit ze sa mi preklopi ten kocik, mozno to bolo len o tom ze som sa bala neviem, lebo ona si to nevie vynachvalit.

kessiee
4. bře 2010

simdu babo ti vo vanicke od jané vydrzi minimalne tych 6mesiacov, aj ked bude väcsie. ja som mala vanicku z concordu (proton) a tie su kompatibilne, teda asi aj rozmermi rovnake s vanickami od jané, a maleho by som tam do tych 6m v pohode aj s fusakom aj s dekou povozila (nepatri k tym mensim babatkam 😉 ) len on tam uz nechcel byt, zvedavcek 😅

didiana333
4. bře 2010

simdu,jane je skoro najväčšia vanička na trhu,aj ja som ho chcela,tak to mám okukané...ale nakoniec sa mi zdal príliš drahý... 🙄 nakoniec sme kupili Cam MB X6 a som spokojná. Na Jané sa mi nepáčilo,že športák sa nedá otočiť dieťatko tvárou k tebe...to nakoniec aj rozhodlo(no ale aj cena... 😉 )
A vraj na nom prašivie farba na slnku,ale to viem len z počutia....vraj... 😒 🙂 🙂 🙂

blka
4. bře 2010

Simbu, já jsem si koupila v podstatě kombinaci, ale... Chtěla jsem houpací kočár a dlouhou vaničku, aby mi prcek vydržel celou zimu v korbě. Termín byl začátkem července, narodil se v polovině června. Teď jsem strašně ráda za houpací kočár a velkou vaničku. Náš je sice prcek, takže i kdybychom měli ne velkou vaničku, tak by do ní určitě vešel. A houpání je potřeba, hodněkrát jsme ho využili. A tím, že je houpací, tak je skvěle odpružený na nervonostech. Náš kočár má i sportovní nástavbu, kterou jsem nehodlala využívat. Předpokládám, že na jaře koupíme golfky a sporťák z této kombinace budu využívat v zimě, protože ve sněhu se špatně s golfkama jezdí. Takže jsem nakonec ráda, že ten kočár má i sportovní nástavbu, i když jsem ji nechtěla 😉 .
Proč jsem se tak rozhodla? Když bych koupila kombinaci, musela bych se u něčeho uskromnit a s něčím nebýt spokojená. Buď s vaničkou (malá, úzká, málo krytý leh,...) a nebo se sporťákem (malý, úzký, neotočný ke mně,...). Navíc dát za kočár např. 13 tis. a pak kupovat ještě větší, lepší sporťák se mi nechtělo. Nebo dávat prcka brzo do sporťáku, protože by mi do korby už nevešel.
Je to o tom, co od kočárku očekáváš. Když jsem se začala po kočárkách rozhlížet, tak mi trvalo, než jsem si toto uvědomila a jsem moc ráda. Sice houpací kočárky nevypadají tak moderně jako ty s otočnými koly, ale jsem ráda. A myslím, že prcek taky ocení houpání 🙂 . A když jsem ještě těhu viděla ve městě maminky, jak s kočárkama klinkali ze strany na stranu, aby dětem dopřáli nějaké to houpání, tak jsem byla ráda, že jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla 😉

jmisa
4. bře 2010

Já mám kombinaci Teutonku.
Houpání mi nechybí. Korbu jsme měli do půl roku, pak šel malej do sporťáku, protože nechtěl ležet, když nespal. takže by mi větší korba byla k ničemu a malej je pro změnu obr.
Sporťák nám jde do úplného lehu, jde otočit směrem i proti směru jízdy.
Navíc jde na podvozek nacvaknout autosedačka Maxi cosi.
Pro mě bylo důležité i to, že se kočár snadno skládá a vejde se mi do kufru Fabie 😀

Jinak i Jané v kolekci 2010 má otočnou sportovní sedačku.

jmisa
4. bře 2010

Ještě k tomu houpání - babičky měly tendenci houpat, ono to trochu jde, Teutonka je dobře odpružená, ikdyž ne tak jako houpací velkokoláky, ale dostaly zákaz, protože jsem nechtěla malého zvykat na uspávání, bych pak asi blbě pohupovala s postýlkou. 😝

lamarika
4. bře 2010

sindu: mám jane nomad a můžu ti říct, že jsem s ním spokojena. Pro mě nemá žádnou vadu kvůli který bych ho nechtěla. Největší výhoda je pro mě jeho malá váha (bydlím v hodně členitém městě) a jednoduchá ovladetlnost. To, že nemá nafukovací kolečka není vůbec jeho nevýhodou, protože ty gumový jsou opravdu měkký. Sama jsem z toho byla až překvapená. Není to klasickej houpací kočárek, ale odpružení má. Mně nevadilo, že jsem nemohla drndat malýho a syn to taky nikdy nijak nepostrádal. ♠Nicméně bych asi příště radši volila kočárek tipu teutonia (snad to píšu dobře) Kde je obrovský sporťák a miminko tam máš ve vaničce. A též má obrovský kola, který oceníš nejen v terénu ale i v zimě.

A tady je názor švagrový z praxe:
Moje švagrová má na to ale jiný názor. Na první dítě měla kočárek tipu teutonia a teď má trojkombinaci Espiro GTX a nemůže si ji vynachválit. Říká, že ty větší kočárky se hůř ovládají, mají trochu jinde těžiště a jsou těžký. Říká, že s tou trojkombinací co teď má se to nedá srovnat a je mnohem spokojenější. . .

renabr
4. bře 2010

simdu, ja som mala pred trojkolkami tiež rešpekt, ale čo som prečítala diskusiu tu na koníkovi Jane slalom pro 2009, tak som sa rozhodla a už ho mám doma, bábo ešte nie je na svete tak v praxi odskusaný nemám, ale čo hovorili druhé mamičky nevedia si ho vynachváliť, super sa s ním chodí, vobec nie je nestabilný, chodia s ním korčulovať a behať, v snehu a v terene vraj super....ja som zatial len po dome chodila ale je super ovládatelný a stabilný...