Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

sisstin
9. čer 2008

makel: tak to já se n amaluju, i kdyby trakaře padaly 😅 😅 😅 😅

sisstin
9. čer 2008

aponchie: já budu mít teda jinou barvu než na obrázku 😉

pirlenka
9. čer 2008

Siss, ten je super 😉

aponchie
9. čer 2008

a me to prijde ,ze to uz o miminkach vubec neni,ale o tom co je zrovna modni co je IN co leti a co ktera znama zenska ma za kocar abych honem letela ho koupit a byla nalezite trendy ..na decka se pomalu zapomina..i klasicka ceska liberta dela pekne kocarky a patron a jsou rozhodne dlouhe a siroke a maji poradnej nakupni kosik,ale jestli je to nacancana maminka co chodi po kavickach po meste na podpatcich tak ano fakt se k ni radsi hodi nejake supermalicke trendy delo 😀 me se treba libi casulaplay ale zaprve je desne malej.za druhe strasne drahej ..ted uz na druhy dite novej kocar nekoupim..vemu z druhe ruky houpaci inglesku a golfky chicco mam..

alififi
9. čer 2008

neviem jak u Vas, ale v Bratislave su cesty v takom stave, ze ani nepotrebujem kocar, co sa hupe :o))

sisstin
9. čer 2008

je asi třeba udělat nějakej kompromis mezi krásou (moderností) a pohodlím..já se prostě za ten DorJan stydim 😔 a jezdit s nim nechci.. 😔

sisstin
9. čer 2008

aponchie: no tak to jsem já, ta co chodí po městě po kávičkách..a zabiju se? 😅 😅 😅 😅

prada
9. čer 2008

Makelko, já teda nevím, ale když se chce, tak jde všechno. Já jsem i v prvních třech měsících uklízela, vařila, žehlila a denně jsem se stihla i upravit a v pyžamu jem teda nikdy nezůstala a malé jsem se i přes to věnovala.

aponchie
9. čer 2008

no tak jestli je to siss tento kocar tak jak v nem muze bejt novorozenec to nechapu 😲 tak k tomu musi byt nejaka korba ne?

sisstin
9. čer 2008

aponchie: joooooooooooooo..k tomu je normoš hluboká korba..tohle máš už sporták 😉 😅

pirlenka
9. čer 2008

Alififi 😀
Siss, já taky a moc ráda - akorát ne vždycky jsem u toho namalovaná 😀 😀 😀

aponchie
9. čer 2008

no a kde tu korbu najdu prosim te?ja dala quinny buzz a tohle mi vyjelo..jak je velka teda,ale jestli jak u casualplay tak je na nic to je prilis male a ovalne ..

nezabijej se 😀

sisstin
9. čer 2008

aponchie: http://www.detatko.eu/zbozi/3313/Korba-Dreami-k... našla jsem teda ke speedáku, buzze jsem nehledala..ale možná najdu

lendych
9. čer 2008

jak pise aponchie, hodne maminkam zalezi jen na tom co je in
moje kamaradka si koupila kocar za 20 tisic, protoze ten za 10tisic ma kazdej.
Tomu nerozumim a nechci takovymnazorum rozumět, život neni o tom jak vypadame in....No pronekteré asi ano............. Už od mala pak davaj matky detem do hlavy uplne jine hodnoty.... 😒

sisstin
9. čer 2008

aponchie: tak korba k buzz a speedy je stejná 😉

lendych: jj..pro mě prostě je důležitý, jak vypadám..neříkám, že musim mít kočár za 20 a podobně..ale prostě bez hezkýho oblečení a make-upu ven nevylezu 😎

sisstin
9. čer 2008

lendych: a nemyslim si, že každej, kdo o sebe dbá musí bejt hned povrchní blbec..ale to je asi o jiný diskuzi 😉

sisstin
9. čer 2008

lendych: navíc záleží, kde bydlíš..jestli potřebuješ kočár do terénu, nebo jestli chodíš jen do města..a jezdíš MHD a potřebuješ malej a skladnej kočár a ne 20-kg krávu 😉

ronie
9. čer 2008

jen chci dát takový tip-pokud už dítě chce vidět z kočárku ale ještě nesedí, je nejlepší ho v korbě obrátit na bříško, to je nejzdravější způsob, ještě si při cestě velmi posílí svalíky a v tom období, kdy chtějí vidět už mají tuto polohu zvládat a být v ní spokojení, my sme tak jezdili do nějakého 7., 8. měsíce vypadal jak tankista a hrozně byl pyšnej, že řídí kočár a teď máme golfky jané energy, které si nemůžu vynachválit, jelikož jsou lehoučké a zvednu je i s Olierem 😉 Takže sporťák sme u ingelisiny zatím ani nevyužili, ale plánuju jo teď přestavět a používat do lesa, protože lepší kočárek do terénu není 😀 😉

a k lehátků, malování a česání se nebo co to chcete všechno stihnout, tak já to dělala tak, že když sem se teda konečně po asi 4 týdnech tedy rozhodla se z toho pyžama převlíknout-do té doby na to nebyl čas neb sem zápasila se zdravím a čerstvě narozeným Oliverem, tak sem ho normálně položila na hrací deku a šla se převlíknout, uvařit a nevim co ještě a nebyl žádný problém, pokud už se začal pohybovat, tak sme pořídili ohrádku, lehátko jsem nikdy nepotřebovala a dávat do něj dítě na takovou dobu je prostě nezodpovědný ať si kdo chce co chce myslí, budou z toho problémy 😝

lucenek
9. čer 2008

čagos babky....
no stejná buzz a speedi asi moc ne...teda co se týče rozměrů já mám korbu speedi a je dlouihá 77cm...buzz má 73cm tak je asi menší o cosik...ale na první pohled stejná 😉

sisstin
9. čer 2008

lucenek: aha..tak mně se zdálo od voka stejná 😉

aponchie
9. čer 2008

jo taaak ja myslela ,ze chce to dite mrsknout do toho sportaku jako to me prislo desne..ano ta korba je podle me na 4mesice vic ne a pokud se ji narodi dite treba v lete mam obavu,ze v zime ho tam neda s fusakem a to urcite to mimco potrebuje a ne lezet ve sportaku obalene dekama..ja to neodsuzuju ty trikolky jako ,ze bych na nekoho hledela pres prsty kdo to ma,ale podle me je to delane tak aby to svadelo kupovat a kupovat dalsi a dalsi kocarky jeden na mimi pak hned sportacek pak dalsi golfky a mozna dalsi atd 😀 to je jak spotrebni zbozi..dela se aby nevydrzelo moc dlouho a byla jsi nucena koupit dalsi a dalsi..proste marketingovej tah..proc ty drahe kocarky sou tak malicke?pac jsou drahe!a co je drahe je trendy ..ja to tak vidim,treba se mylim...

alififi
9. čer 2008

co sa tyka teda Quinny, nemyslim, ze je to drahy kocar
mna vysla autosedacka+hlboky+sportak 17000 CZK. a planuejm si to nechat aj pre 2 babo takze pohoda.
napr ( http://www.topkocarky.cz/inshop/scripts/detail.... )
a vlastne mi 10000 pridal tatino, takze 😎

lucenek
9. čer 2008

sis mě taky jen jsem si tu svou přeměřila a fakt má 77cm...ta buzzácká má míň jinak rozdíl nepoznáš ale 73cm je myslím málo....na to že píšou 0-9 měsíců.....spíš bych dala 0-6 měsíců..a taky by je neubylo kdyby je dělaly tak 80-82cm dlouhé a byl by klid 😀

sisstin
9. čer 2008

aponchie: no mně ta korba fakt malá nepřijde..pže mám hubenější dítě...ten bude mít tak 9 kg v roce a půl 😅 ale fakt není pravda, že každej moderní kočár má korbu malou..jsou takový..ale jsou i jiný 😉

lucasaerik
9. čer 2008

ahojky holky, nedá mi to a musím se zapojit, kočárky už chvíli prodávám a mám dvě děti a ještě jedno na cestě..takže jak z profesní tak i z vlastní zkušenosti....
Co se týče Speedi-ho tak je to kočárek hodně oblíbený u maminek,ale vím že většina pak od věj upustí jelikož jim nevyhovuje a ukupují jiný a to z důvodů následujícich:
1.nemá madlo )ale to už by mělo být nějaký měsíc k dostání i na starší tipy kočíků tohoto tipu, konečně ho vymyslely, já bych si nikdy kočík bez madal nekoupila)
2. nejde dám úplně do sedu
3. nelze dítě vézt proti směru jízdy což je dosti nevhodné pro dítě ve věku půl roku (ovšem také mladší dítě by ani sporťáček nemělo poznat kvůli zádovým svalům a páteři)
4.a také způsob jakým je udělané polohování zádiček je dost nepraktické, posunování šňůrkami je dost namáhavé když přičtete váhu dítěte....
5.aretace kolečka, zbytečně namáhavá
potom zmíněný BUZZ je dosti moderní,ale velice nestabilní kočárek, korbička lze připnoput stejné jako u Speediho, je stejně velká, a příjde mi docela dost malá...a musí se většinou brzy přejít na spoťáček, jak jsem zmínal předčasné použití sporťáčku není vždy šťatsná volba... má ale zvláštní polohování...v podstatě dítě ač leží tak sedí, má nohy v pravém úhlu i když leží, nevím jak vám ale mě přijde že si dítě rozhpodně neopočine kvalitně..zkuste tak spát vy..a vím o spoustě nemalých nehod s tímto kočíkem při najíždění na patníky atd.
ale již se dá otočit po a protosměru jízdy, celkem leké skládání....
Inglesina, opravdu kvalitní kočárky, nedají na modernu a drží se svého stylu a díky bohu za to, ano houpání je velice fajn, a ta zmíněná trojkombinace (magnum)pokud někdo zvolí tak nemusí řešit že má malou korbičku a dítě se v pohodě vejde a nemusí ani přestavovat na sportáček, který mě se také osobně nelíbí,ale v půl roce klidně může přejít na sportovní kvalitní golfové hole určené od půl roku dítěte (to ale musítze bedlivě sledovat aby byly opardu určenmé již od půl roku) např, Inglesina Zippy nebo Bc- Loola...

sisstin
9. čer 2008

luca: o těhlech věcech u Speediho vim, ale stejně jdu do něj 😎

lucasaerik
9. čer 2008

co se týče novějších kočíků s velkou korbou a vypadájí moderně je např MC Mura, sice má velkou korbu a sportovní verze je jak ufounská alesoň mě to tak přijde, ale zase váha kočárku je astronomická...Mura3 16,8kg a Mura4 17,7kg, což je mazec...

sisstin
9. čer 2008

aponchie: jinak já jsem taková, že mě dlouho mít stejnou věc nebaví..at je to u oblečení, kočárů atd. takže já mít jakejkoliv kočár, tak si pak koupim jinej 😉

aponchie
9. čer 2008

no nemam co dodat vystizne 😉