Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

coxa
9. čer 2008

Já osobně bych teda tříměsíční dítě do sporťáku nedala. Někde jsem četla, že na sporťák by se mělo jít nejdříve na sedmi měsících, ještě lépe až když dítě samo sedí, ale to by přečuhovaly ruce a nohy z kočárů asi všem. 😀

coxa
9. čer 2008

Majino dva měsíce ve vývoje dítěte jsou fáááákt hodně. 😉

majina
9. čer 2008

A co tedy říkáte a vození dětí ve vajíčku??? 😕 😨

silvia123
9. čer 2008

My keď sme vyberali kočík, tak sme sa sústredili v prvom rade na to, aby tam malý mohol ležať čo najdlhšie, nepotrebovali sme našťastie malý kočárik, bývame na dome, takže výťahový problém" nám nehrozí, kúpili sme bambi tolledo - nebol ani taký drahý (mohli sme si síce dovoliť aj nejaký super moderný, ale nevideli sme na to dôvod) a veľmi sme využili taštičku v kočíku, keď bol malý sme ho v nej prevážali. Ten kočík je taký veľký a voľný, že v ňom môže spávať hádam aj do dvoch rokov 🙂. Zvykla som si malého uspávať vonku v kočíku, pár krát s ním prejdem po dvore a už spí, žiadne plače pri uspávaní sa počas dňa u nás nekonajú. A včera sa mi stala taká príhoda, že som stretla jednu známu (moc sa nemusíme), mala najnovší typ kočára samozrejme - nejakú malú trojkolku a veľmi povýšenecky hľadela aký kočík mám ja, no tak nech sa moc neteší ja narozdiel od nej nebudem musieť kupovať ďalší cha-cha 🙂 🙂 🙂

majina
9. čer 2008

No ale tak co má dělat mamča která má 4 měsíční dítě veliké jako 6ti měsíční??????? 😕

vera78
9. čer 2008

Já si upřímně myslím, že se to u nás s těmi korbičkami trochu přehání. V cizině je normální mít dítě rovnou ve sporťáku, popř. s tou vložnou taškou. To je od konkrétních lidí, které znám 😉 Dokonce i jedna šéfka prodejny, kde jsme kupovali kočár, nám říkala, ať si vezmeme jen sporťák a vložnou tašku, no holt vžitá představa korbičky tu je, tak jí máme. Pokud jde sporťák do lehu, tak není co řešit, i když je to trochu vyvíšený. Tyhle velké kočáry stejně mají polohovatelné dno a když pak dítě třeba ublinkává, tak se stejně dávají výš, aby se nezadusily.

coxa
9. čer 2008

Majino to není o velikosti dítěte, ale o fyzické vyspělosti, prostě to tělíčko na to ještě není připravený - když to přeženu, tak je to jako kdybys porovnávala dvouleté a čtyřleté, když by byly stejně velký.

prada
9. čer 2008

no, tak já bych rozhodně malou už tak 2,5 měsíce v korbě nenechala, jelikož se mi snažila sedat a po uspání ji nechávám na zahradě a nedovedu si představit, že by se mi naklonila a vypadla 😲
ve vajíčku(autosedačka je dítě taky skrčené a to zádíčkům nevadí? taky vadí, takže bych to až zase tak moc neřešila.

coxa
9. čer 2008

K těm vajíčkům - to není na běžný ležení, ale na cestování - samozřejmě, že když jdete do obchoďáku a dvě tři hodinky ho v tom necháte, tak se asi nic nestane, ale mít ho v tom stejnou dobu jako v kočárku to asi ne...

majina
9. čer 2008

A ještě do sporťáků už existují zmenšující vložky takže já bych to řešila takhle!!!!

prada
9. čer 2008

Vero78, máš pravdu. švagrová měla Jané a malé musela malé asi od 2 měsíců nadzvedávat zádíčka(kvůli ublinkávání)-myslím, že je to úplně to samé jako sporťák, který jde dát do skoro lehu.

etinka
9. čer 2008

Moje sestřenice měla taky kočárek X-Lander. Malinká se narodila až na konci léta a hodně rychle rostla, takže byla od začátku do konce kočáru už někdy v listopadu, kdy se ještě skoro nepoužíval fusak. Vozila se v hluboké korbičce ve fusaku ještě v prosinci a lednu, ale to už tam byla chudinka tak napresovaná, že mi jí bylo při pohledu do kočárku líto. Do sporťáku jí dávala sestřenice někdy v necelých 6měsících, což se mi zdá taky brzy. Ale co mohla dělat, když se do kočáru už nevešla?
Já osobně si myslím, že čím dražší a modernější kočárek, tím menší. Maminka je sice IN, každý se za ní otočí, když veze takovouto "mašinu", ale některé super moderní kočárky jsou velké tak akorát pro panenku a ne pro dítě, které má třeba 4,2kg už když se narodí.Já osobně jsem měla kočár na obě děti stejný, klasickou trojkombinaci, do které se pohodlně vešly i po roce věku.
A vození dětí v autosedačkách připnutých na podvozku?To je úplně des. Malé sotva dvouměsíční miminko má ležet podle mého názoru na rovince, autosedačka je určená pouze k převozu dítěte a ve výjimečných situacích a ne jako běžný módní doplněk maminky, která jezdí po městě 2h s akamarádkami a prcek spinká v toto "kočárku". 😒 😒

majina
9. čer 2008

No je mi to jedno! Ať si každý tuhle situaci řeší jak chce ale já bych kvůli pár ježděním nekupovala zase jiný kočár! Takže takhle!

prada
9. čer 2008

taky to neřeším, ale já myslela spíš používání vajíčka v autě, taky je to na použití max. dvou hodin(doporučení dr.), delší doba taky škodí. takže je to opravdu na mamině.

majina
9. čer 2008

No koukám že tu většina řeší problémy zad! jsem jen zvědavá kolik z vás dítěti jednou koupí ty nejlepší tím pádem nejdražší batohy do školy, tu nejlepší židli, čí dítě bude chodit rovně, nebude se hrbit u stolu.... 😀 😀 😀 při spotru (tenis, hokej...) bude zatěžovat zádové svaly stejnoměrně atd.... 😀 😀 😀 Myslím že to moc řešíte

prada
9. čer 2008

Majino, taky myslím, že to některý maminy moc řeší..... 😀

majina
9. čer 2008

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

tím pádem takhle matka u vás asi nemá šanci co???

majina
9. čer 2008

prada... tak kdyby to přeci bylo tak hrozné tak se to nevyrábí néééé???? 😀

zuzka99
9. čer 2008

poznám tiež prípady že od narodenia dávali do šporťáku na ležato - kvoli peniazom. proste zohnali lacný šporťák, tak načo ešte hlboký?
my sme mali velký pekný hlboký (Neonato), hojdací, zmestil by sa tam aj do roka (rozmýšlame o predaji, ak máte záujem bližšie info cez IP), potom tam proste nechcel byť v 4 mesiacoch, tak sme museli dať do šporťáku, lebo chodiť na prechádzky s malým na rukách a kočík pred sebou prázdny fakt o nervy. kupili sme Casualplay S4 v obchode nám povedali že je od 4 mesiacov ( možno len obchodný ťah, lebo sa najskor opýtali kolko má malý a ked sme povedali že má 4m, tak je od 4 m, keby mal 3 m tak bude od 3). a tam je spokojný, leží, pozerá, dvihnem mu chrbátik, ked dávam vodičku. fakt som teraz na pochybách teda či som ho nemala kvoli chrbátiku trápiť v tom hlbokom dlhšie

neeve
9. čer 2008

Zbláznily jste se? Je VELIKÝ rozdíl, jestli dát dítě do sporťáku ve 3 nebo v šesti měsících!!! Rozhodně, ale rozhodně je špatně dát tak malé mimčo už do sporťáku. Jako já jsem většinou celkem v pohodě a jen tak mě něco nerozčílí, ale toto ano. Není to jen Vaše věc, je to věc hlavně Vašeho dítěte. Opravdu mu budete křivit záda. Nepospíchejte! Na co? Maji, nech si poradit. Hluboký kočárek kup raději jetý nebo prostě levnější, ale prostorný! Inglesina Vittoria je výborný tip, Roan Marita také a prostě jakékoliv jiné klasické hluboké kočárky. Je to na půl roku, kupte si třeba krásný, ale použitý, fakt s ním nic nebude, není čas ho zničit. Roan je ke všemu celkem cenově snesitelný. Trojkombinace jsou dle mého názoru na dvě věci. Stejně budete kupovat sporťák nebo golfky za čas. Vážně budete, protože se Vám ta sportovní verze bude zdát postupem času nešikovná, těžká, nepraktická. A do toho sportovního kočárku nebo už rovnou golfek (ovšem takových, které jdou dát téměř do lehu) potom investujte, to se Vám už vyplatí. Nejlepší rada je skutečně na hlubokém šetřit a na tom dalším už nešetřit. Já to vyřešila Inglesinou Vittorií, krásný houpavý hluboký a prostorný kočárek (mimochodem to houpání oceníte jako nic jiného!!! Trojkombinace nehoupají! Fakt budete potřebovat houpat!) a na sedmi měsících jsme koupili Inglesina Zippy golfky. To byl kup století. Nemůžu si je vynachválit. A mám dvě kamarádky, které si ho nakonec koupily taky. Jedna už dokonce měla koupený od Chicca, ale když viděla ty rozdíly, prodala ho po měsíci a koupila si Inglesinu Zippy. I prodavač v obchodě mi řekl, že pokud budu porovnávat, lepší golfky se prostě nevyrábí, mají to vyřešené uplně nejlépe, včetně toho nastavení téměř do lehu. Samo že v hlubokém chtěla taky Nelinka už koukat kolem šestého měsíce ven. Ale já ji v tom nepodporovala, prostě zjistila, že to nejde, tak smůla a byla hodná. Pak už ke konci jsem ji klidně podložila na chvilku zádíčka (má to polohovatelnou podložku a ven viděla). Nevypadla, protože byla ve fusaku a byla zima. Jinak také existují kšíry do hlubokého kočárku. Takže asi tak. Holky nespěchejte, neblázněte a nechte Vaše děti ať se přirozeně vyvíjí. A užívejte si toho, že jsou maličké a nesedí, nechodí. Přijde to za chvilku a to předtím už se nevrátí.

prada
9. čer 2008

Majino, přesně tak 😀 a to samé lehátka. ale už na to kašlu, já takové věci neřeším, protože bych se z toho musela zbláznit. 😀 😀 😀 každý ať si dělá jak uzná za vhodné, že?

sisstin
9. čer 2008

holky..když opominu problém se zádama...tak já mám hlubokej i sporták..s hlubokym už moc nechci jezdit, pže mi přijde nemoderní...ale malýmu se v tom velkym hlubokym líbí o dost víc, než v malym sportáku 😉 takže asi tak 😉

neeve
9. čer 2008

Maji v té autosedačce - to je na chvilku v pohodě, půl hodiny denně se říká. Ale v kočárku Ti bude dítě spát třeba tři hodiny když bude malinké. Některé děti potřebují spát v kočárku a venku i v pozdějším věku. Nelis třeba už teď spí v postýlce a ven chodíme když je vzhůru, ale mám spoustu kamarádek, které musí celou dobu spaní vozit a jezdit nebo prostě takové, které si zvykly dát spávat dítě na vzduch ven do kočárku.

prada
9. čer 2008

Neeve, já teda houpat nepotřebuju, na co?

alterna
9. čer 2008

neeve napsalas to moc hezky souhlasim 😉

sisstin
9. čer 2008

prada: houpe se na to, že se to dětem moc líbí a spinkaj..na to to je 😉

majina
9. čer 2008

prada... přééééééééééésně!!! Teď jsem chtěla éma lehátka nahodit!!!!!

kacka.va
9. čer 2008

neeve: v autosedajdě se doporučuje maximálně cca hodiny denně, ne půl hodiny 😉. a ono taky kam byl za půl hoďky dojela 🙂.

majina
9. čer 2008

Nedávno jsem koukala v televizi na pořad vö dětech, ve kterém říkali jak se houpání děsně návykové a děti potom hodně pláčou když to nemají a některé bez toho ani neumí usnout takže u nás houpání taky nebude!!!!! Žádné zbytečné rozmazlování!!!

neeve
9. čer 2008

V lehátku je dítko taky chvíli a nespí tam! Když to vezmu do detailů, lékaři je stejně nedoporučují.