Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

lante
9. čer 2008

Domina: Pokiaľ je poloľahu, tak si myslím, že v 6 mesiacoch je to už v pohode 😉, inak ja bojkotujem klasické chodítko. Si myslím, že nemá význam pchať malú do korbičky, keď tam jačí.

susik77
9. čer 2008

siss: ja som povodne chcela mutsy-to je tiez moderny kocik 🙂 potom ma predavacka v obchode ukecavala na Inglesinu a voobec nelutujem-sice vypada dost klasicky, ale ked mi mala siilene rvala, tak som ju v tom super mohla hupat-ten Mutsy vobec tak dobre nehupe. Ja nikoho neodsudzujem, kazdemu sa paci nieco ine, ale ako som objavila Inglesinu, tak sa mi zda ako idealny kocik pre male mimco 😉

sisstin
9. čer 2008

susik: já si furt myslim, že ta Inglesina je super..ale jsem taky povrchní a prostě se mi nelíbí...takže bych ji nekoupila 😖

panterka
9. čer 2008

já když jsem si ho před 5ti lety vyhlídla na netu, tak nebylo možný ho někde v kamenným obchodě vyzkoušet a okouknout... všude měli jen magnumy, ale já to riskla a jsem fakt moc spokojená 😉

susik77
9. čer 2008

siss: jasne, ja ta neukecavam 🙂 ja som z nej len strasne nadsena 🙂 aj z Peg perega golfiek, len ma nekedy stvu predne koleska hlavne ked idem na nej. najazd, kde su tie 2 plosinky uzke pre kolesa 😎

sisstin
9. čer 2008

susik: no já jsem zvědavá na toho Quinnáka...taky si dost holek na něj stěžuje 😅 😅 😅 ale já zas tak náročná na kočárky nejsem 😉

neeve
9. čer 2008

Susik omlouvám se 😀 Ano Inglesina Magnum houpe!!! A u Roanu je také možno koupit houpací trojkombinaci 🙂 Napsala jsem to nešikovně... myslelal jsem takové ty scifi kočárky

ola84
9. čer 2008

Ahoj,
souhlasím se Susikem, Magnum je super, ikdyž máme podvozek Allum, ale sme s ním spokojení i na těch našich dezolátních chodnících 😉
Akorát naše princezna má v 7 týdnech 63 cm 😲 , tak sem zvědavá, jak dlouho mi tak ještě poroste a jak dlouho se do něj vleze 😅 😅 😅 😅 😅

susik77
9. čer 2008

panterka: a ako dlho ti vydrzal maly v tej hlbokej inglesine? mne mala uplne nalezato ledva 5 mes.

domina
9. čer 2008

Siss, ona tam je už asi tak půl měsíce???Možná měsíc, ale až ted poslední dobou častěji.Ale když svítí hodně sluníčko, stejně jí dám do korby, je tam víc schovaná.U nás je problém, že ona nesnáší být na zádech.Ona bud na břiše, nebo se cpe do sedu.Když je v hlubokém, tak bud když spí, nebo tam musí být na břiše

mesulka
9. čer 2008

Holky, my jsme koupili trojkombinaci, abychom nemuseli pak kupovat zvlášť sporťák. Jenže omyl, po čase se mi přestal kočárek líbit, tak jsme ten sporťák stejně koupili. Trojkombinace fakt nehoupají, takže souhlasím, že radši koupit ojetý hluboký, který se pak stejně vymění za sporťák a do toho bych investovala víc. Rehabilitační sestra mi říkala, že dítě by mělo mít minimálně do 6 měsíců pevnou podložku pod zádama, jinak že je to nejlepší začátek pro budoucí problémy. Ale naše malá kolem toho 6měsíce nechtěla už vůbec ležet, protože nic neviděla a chtěla pozorovat okolí, tak jsem jí dala ty záda o polohu výš, takže byla v pololehu/polosedu a byla spokojená, jinak řvala jak tygr. Každé mimčo je prostě jiné, každému víc vyhovuje něco jiného 😉

mesulka
9. čer 2008

A ty nejnovější kočárky jsou fakt dělané jen na okrasu, protože ty děcka se tam fakt nemají šanci vlézt 😒 Sice jsou krásné, ale pro většinu dětí nepoužitelné 😒

coxa
9. čer 2008

Panterko taky jsme jezdili ve Vittorii 😵

susik77
9. čer 2008

niekt. trjkombinacie hupaju-napr. ta inglesina magnum-ako som pisala 😉 este zavisi aj od toho, ci je mimco letne al. zimne. u zimneho by som mozno kupila hlboky kocik a potom polohovatelne golfky, kde by mohla byt mala uz aj od 5. mesiaca. Mala sa narodila v auguste-srpnu 😉 takze my by sme sa v snehu s golfkami nikam nedostali, tak sme tak do aprila pouzivali inglesinu a potom uz golfky.Sportak som potom nekupovala, chcela som neco ultralahke, kvoli tomu, ze stale cestujem -mhd a potrebujem tam vytrepat kocik s malou aj nakupmi.

susik77
9. čer 2008

a myslim si, ze ked nekto na to ma, nech si kupi aj 5 kocikov, ked mu to vyhovuje, nezavidim 😎

avanka
9. čer 2008

Tak my sme si tiez kupili x-lander x1 a vanicka mi nejako mala nepripada....uvidime, aky bude Luky velky 🙂
A sportak x1 sa da sklopit skoro uplne nalezato, su tam popruhy, takze smykat dolu sa nebude, ja pocitam, ze my uz v decembri budeme v sportaku...
A ak nie, nie je predsa problem kupit cez bazar hlboky starsi kocik napr. za 1000 sk

sisstin
9. čer 2008

já už budu mít třetí kočár, pže jsme na něj furt chtěli šetřit 😅 a nakonec nás to vyjde dráž, než ten nejdražší kočár na trhu 😅

aponchie
9. čer 2008

teda ja koukam jako blazen.. 😅 majino to nemuzes myslet preci vazne takove reci 😲 male dite preci neni rozmazlovane houpanim sakra!!!!sorry ,ale tohle me vytaci do ruda takove reci..ja jsem uplne asi jina matka..pred 4lety sem koupila Tako no a co!malo modernich jeste jezdilo a me to bylo jedno jestli mam kocar z Polska nebo ne hlavne aby jel v terenu byl prostornej ja chodila jak debil s metrema merila a chtela pro malou nejvetsi misto!!presne jak pise Neeve nikdy!!!bych si nedovolila ji dat do sportaku dokud sama nesedela..oooo ten bozsky cas kdy lezi jeste! 😝 ve vajicku byla na cestu do Teska a zpet k babicce a zpet v noci kdyz kricela prdikama tak ji v tom manza obcas uspal a me nechal odpocinout delalo ji to dobre ta poloha na brisko 😝 ja uz vim na druhe dite ,ze poridim Roan Maritu nebo Inglesinu HOUPACI pac neni prirozenejsiho poybu pro novorozence a klidne budu houpat do aleluja..a ver mi,ze az se ti miminko narodi prehodnotis sve nazory kazdym dnes a btw quinny buzz na zacatek koupit je fakt BLBOST 😝

sisstin
9. čer 2008

aponchie: tak zas jako blbost mi to nepřijde..mně by se tam třeba Tygr do hluboký vešel i ted 😎 nevidim to tak černě, jen si myslim, že pro dítě je pohodlnější nějakej ten houpací..ale zas taková trága ten Quinny není 😉

aponchie
9. čer 2008

sorry ale quiny buzz je prece ten malickej ne?nebo mam na mysli jinej? 😝

susik77
9. čer 2008

aponchie: suhlas 🙂 najdolezitejsie je pohodlie pre mimco, lebo ked je mimi v pohode, je vsetko v pohode 😉
inak, pre informaciu vsetkym, ktorych zaujima Inglesina: hupacie su vsetky Inglesiny, aj kombinovane, kt. maju podvozok Ergo BIKE 😉

sisstin
9. čer 2008

aponchie: no ten sporták mi přijde trošku divnej..ale hluboká je normoš..záleží, jaký máš dítě..my máme 6750g...takže mně se vejde do hluboký krásně i s fusakem..ale zas někdo, kdo má větší dítě..no to je blbý...no 😔 jako Quinny mi nepřijde špatnej..já budu mít sporták speedaka..ale tu korbu neodhadneš no..to je jak do loterie, jestli budeš mít malý dítě nebo velký...ale průměrně velký mimino se tam do toho půl roku vejde 😉

aponchie
9. čer 2008

http://www.hracky-kocarky.cz/quinny-buzz.html toto je ten kocar o kterem mluvila majina?

susik77
9. čer 2008

inak aj ja som za hupanie, ja som malu na zac. hupala aj v noci, ked ju bolelo brusko na fitbale. Ale laktac. poradkyna ma zrusila, ze vraj to nwmam robit, ze si na to zvykne a ked ju budeme chcet uspat aj do roku ju budeme muset hupat al. vozit vecer autom po hrbol. cestach...tak neviem...

pirlenka
9. čer 2008

Houpání je pro děti určitě příjemné, ale Štěpula usne v naprosto nehoupací Cortině za chvilku a vydrží chrnět pěkně dlouho (když byl menší, tak i tři až čtyři hodiny 😉). Teď už má sporťák a s ním jsem maxi spokojená, takže golfáče asi ani kupovat nebudu - máme velké auto, takže ho ani nemusím skládat a jezdí se mi s ním super. Možná pak nějaké z druhé ruky, když už bude víc capat, tak pro jistotu - na výlet, když bude unavenej.

Jinak nad některými názory mi tady zůstává rozum stát, ale každý má nějaké svoje svědomí a podle něho ať jedná. Ovšem doporučuju dát někdy na rady těch, co už dítě mají 😉

sisstin
9. čer 2008

aponchie: jj..to je on..jak píšu, ten sporták vypadá trošku divně..ale prej to nějak strašně malý není..ten Speedák, co budu mít já, je prej užší...i když na fotce teda vypadá o dost širší, jak ten buzz 😕 😅

girl.misel
9. čer 2008

anchsunamun my máme taky x-landra a sporťáček je fajn i pro malý prcky

makelka
9. čer 2008

No docela mě tahle diskuze dostala. Ale nebudu se vyjadřovat k některým názorům, nebudem čeřit vody 😉 Ale, já si taky koupila kočárek pěknej velikej, podobnej jako je Takko, ale nechtěla jsem houpací a jistě jsem svého syna o nic neochudila, nepotřeboval to a kdyžtak jsme to kompenzovali vozením 😉 sem a tam 😉 Lehátko jsme neměli, řekla bych zbytečný, stejně dobře se má dítko jistě i v obyčejné kolíbce, či postýlce, kde je navíc víc místa a může ležet klidně bez plíny a "větrat" hlavně má pohyb nožiček. A jak psala majina, že si potřebují udělat spoustu věcí, tak se smiř s tím, že v prvních asi 3 měsících si spoustu toho, oc jsi napsala, neuděláš, budeš ráda, když se ráno nasnídáš, nějaký malování hodíš za hlavu a když se stihneš i převlíct z pyžama, budeš ráda 😉

sisstin
9. čer 2008
aponchie
9. čer 2008

jezisi to sou kecy jako nehoupejte zvykne si neuspavajte uz neusne samo nedavat do postele nenauci se v postylce....to neni pravda 🙂