Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

aponchie
9. čer 2008

midka a co mas za kocarek? 🙂

mataharyy
9. čer 2008

Já jsem híí z tohohle http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova... jen ty kolečka jsou ... takže potom je možností toto http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova... nebo toto, což je naprosto dokonalé, až na tu cenu ☹ http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinova... Chjo, si vybrat, ještě že jsem ve stavu snažení a toto opravdu akutně řešit nemusím 😝

sisstin
9. čer 2008

mataharyy: tak Janéčka by měla být nejlepší na trhu, ale taky jsem na ně slyšela dost reklamací..a pokud nemáš ráda kočár, kterej má dalších 10 lidí na ulici..tak do něj nechod 😅

mataharyy
9. čer 2008

Je mi fuk jestli ho má sto dalších, jen mi příjde prostornej, lehkej a skladnej 😕 Jakejch reklamací??? U něj spíš neprochází doma ta cena, než cokoliv jiného ☹

sisstin
9. čer 2008

mataharyy: např. upadlá kola 😕 ale není to nějak extrémní..prostě jak u jinejch kočárků..což bych ale u Jané teda za tu cenu nečekala 😉

yenn
9. čer 2008

ja jane mam, uplne super,reklamace zadna, krome padajici brzdy, ale to spravi na pockani. Nas maly je celkem obrik a v hluboke korbe jezdil i s fusakem 6,5 mesice, pak na lezato ve sportaku. Proste parada

mataharyy
9. čer 2008

No tak budem drátkovat kolečka 😀 😀
yenn a jaký máš??

sisstin
9. čer 2008

matahary: jinak je to určitě supiš kočárek...jen mě prostě překvapilo, že i na tak ověřenou a drahou značku můžou bejt reklamace 😉

mataharyy
9. čer 2008

Nic není dokonalé... Co naděláš. Jen stejně myslím že doma tu cenu neukecám, tak budu muset najít něco jiného 😒

sisstin
9. čer 2008

matahary: no já bych to neukecala určitě..20tis. je fakt až dost..stačí, že kupuju sporták za 12 a keců u toho bylo plno 😅

mataharyy
9. čer 2008

No právě... Je to malér, bych mrkla a možná by se oplatilo jet ho koupit někam mimo ČR tady totiž děsně hřešej na to že pro dítě vše a všechno je tu dost drahé... 😖

lenkazdenek
9. čer 2008

Tak holky já ani nevím jestly máme sporŤák nebo ne 😅 kupovyly jsme starší kočárek Dema 3kombinaci ,když byly malý 4 měsíce tak už nechtěla jen ležet na zádech,tak jsem se ptala na rehabilitaci a dostaly jsme povoleno trošičku na chvilku přizvednout aby viděla ven a pomohlo to,byla tak 5 minut ,začla usínat a já ji zas šoupla do lehu 😀 ,před měsícem jsem vyndala z kočárku tašku protože už nám to bylo kapku nepohodlný,spíš užší než krátký ,ale máme kočárek furt v poloze lehmo a vozíme spíš na bříšku s vytaženou kapotkou a od tý doby jí chuť na njáký polosezení v kočárku přešla 😎
Co se týká lehátka,nám dost pomáhalo na začátku když sem třeba potřebovala vařit a malá nesnesla abych se třeba jen otočila zády. Teď ho používáme spíš jen k papání 🙂

mataharyy
9. čer 2008

No nevím, jsem hapr na záda, takže bych nerada aby budoucí potomek byl "rozkládací" po mě takže ty lehátka raději nechci 😔

andy80
10. čer 2008

Holky, já nevím, jak to tady tak pročítám, tak mi to fakt přijde divný, že 64cm dítě se nevejde do korbičky x-landeru. Mám kočárek x-lander x3, délka lůžka korbičky je 76cm a nosnost 12kg (někdo tady psal 9kg). Právě jsem schválně vybírala kočárek s možností nástavby hluboké korby a autosedačky, protože mi přijde mnohem větší než některé kočárky s vložnou taškou. Většina vložných tašek co jsem koukala má délku lůžka 74cm, takže ještě o 2cm méně než má většina korbiček.

simlenka
10. čer 2008

možná máš starší typ nebo nevím, ale nonost u kolekce 2007 i 2008 je 9kg

http://www.x-lander.cz/x_uvodp_n.htm

andy80
10. čer 2008

Chm já mám 2006 tak to bude asi tím. Tak to se omlouvám.

simlenka
10. čer 2008

já nevidím problém v tom, aby dítě nemohlo být ve sporťáku malinko vyvýšené (jako to má např X3), nevím, jak je to u jiného typu x-landeru, když sami doktoři blinkavým dětem doporučují vyvýšenou matraci NA KTERÉ SPÍ CELOU NOC 😎 vyjde to nastejno jako u toho mírně vyvýšeného sporťáku.

s lehátky a usazováním dětí do autosedaček (kromě cestování) taky moc nesouhlasím, ale v tomhle opravdu problém nevidím. Já už bych Terku taky přehodila do sporťáku, ale zatím se mi líbí využívat možnost nasazení autosedačky, což na chvíli nákupu v obchodě taky jako problém nevidím - resp. je to podle mě mnohem menší problém, než ji vyrušit ze spaní, přehodit do korby, ve který mi při nákupu třeba znovu usne a pak ji zase musím přehazovat do autosedačky, čímž ji opět vzbudím. Ale jinak autosedačku využívám opravdu jen na jízdu autem a lehátko nechci,ale ten sporťák není takový problém...

Navíc názory na x-lander jako super moderní kočárek mi přijdou docela směšný 😅 je to normální kočár s možností nasadit korbu a vajíčko a je asi jedním z nejlevnějších, který tohle nabízí - jako super moderní kočárek vidím třeba bugaboo

andy80
10. čer 2008

Simlenka: přesně tak, x-lander je normální kočár, právě že nemá vzhled žádného super moderního kočáru. Jinak autosedačka je dělaná pro malinký děti, takže mi její používání naprosto nevadí. Lehátko jsem používala na malého a na malou ho teď používám taky. Je normálně rovný a když se malinko zvedne, tak je jen v té vyvýšené poloze, takže o.k. Jinak mimčo mladší 6ti měsíců v létě ve sporťáku je podle mě taky v pohodě. Nám bude 6 měsíců v listopadu, takže na zimu už půjdeme do sporťáku, protože do korby se s fusakem rozhodně nevejdeme.

zulok
10. čer 2008

My mame tiez xlandera, super kocik,no ťaháme na 3 mesiace, ale myslím, že do konca leta vydržíme, len bude sa ťažko vyberať z kočíka 😀 no a v septembri máme pol roka, tak pohoda. No Andy, tiež si neviem predsatviť napchaťž doň dieťatko už v zime, tak jedine šporťáčik. NEvidím v tom problém, keďže dieťatka dávame do autosedačiek a nie sú rozhodne najlepším riešením, ale čo už, bezpečnosť je bezpečnosť. Šporťák nie je úplne v lehu a rodiel medzi postielkou vyvyšenou je, že postielka je rovna, len naklonena. Ale šak nebudu v šporťáku celý deň, na prechádzke... a ono taak rýýchlo rastuuu, že za chvílu nám budú sedieť, nno nie? 🙂
no a xlander nie je až tak moderný, kedysi možno bol, ale teraz je kooopec iných extravaganci 🙄 čo sa na klasický kočík ani nepodobá. Xlander korbička mi príde skoro ako klasický, akurát, že sa nehočká, ve má taký tvar.., akurát je menší, no.
a je cenovo prijatelnejší ako iné...my mame pouzity XA 2007 za 8000, korbicka, športák, autosedačku sme dostali inú, tak sme nekupovali, no nekup to za taku cenu, este ked je tak dobry a ako nový vyzerá 😉
no a vložné tašky sú ozaj daktore malé a ešte sa aj viac lepia a dieťatku je v nich teplejšie.

Inak, ale ja mám otáázku, čo s autosedačkou??? toto nie je problém len xlandera, ale uplne skoro vsetkych autosedaciek, su do takych 9kg, daktore sice do 13 , ale my máme len do 9, a kila naberu drobci rychlo ale sediet este v nedohladne, a tie autosedacky od 9 kg vyssie su uz normalne sedateee, co potom?????!!!!

kacka.va
10. čer 2008

matahary: my máme Jané Nomad a zatím maximální spokojenost. Super je, jak je lehoučký - když potřebuju dostat kočár do pár schodů, tak nemusím nikoho prosit. Já chytla naštěstí tu loňckou kolekci, takže ho mám levnější a i se mi víc líbí ta loňská sedajda 😉

mataharyy
10. čer 2008

Taky asi pokoukám po starších kolekcích, až to bude aktuální, protože za novou kolekci to pak je palba... 😖

marketa.d
10. čer 2008

Majino, to rozdíl tedy rozhodně je - kolem 6.měsíce si většina miminek začne sama sedat, mají už pevnější zádové svalstvo. Obecně platí - neposazovat dítě, dokud si samo nesedne, jinak mu zaděláváš na skoliózu, nebo jiné potíže se zády.
Fajn kočárek jiného typu než korbička je i pronesedící děti třeba X-lander, do se polohovat, aby mimi leželo a přitom je to skladný, lehký a dobře vypadající sporťák. Já sama mám Inglesinu a mimčo si v ní zatím libovalo, má tam dost prostoru, může ležet i na bříšku, když nespí a koukat ven. Žádná elegance to ale není, počítám, že jen co začne pořádně sedět, tak přesedláme na ten X-lander-sporťák.

kuky8
10. čer 2008

Ahojte, my máme Chicco S4, kde je veľká vaňa, ale malý bol v nej len do mája, to mal 5 mes. Začal v ňom potom ričať, lebo nič nevidel a nie vždy spal 😖 Keďže nám ale neurologička stále neodporúča posadzovať, tak využívame "vajíčko" (autosedačku). Malý je v nej rád, vidí na nás ale aj vonku, može kopať nohami a hlavne nie je v sede. Tak čakám, kedy povolia šporťák a potom ho určite vytiahnem.

nikka.vo
10. čer 2008

holky, vy tu pořád řešíte, že nedávat dítě do sporťáku kvůl sezení brzo a vzali jste v úvahu, že to dítě v tom sporťáku leží? 😕 Že to že ho dám v 5 měsících do sporťáku neznamená, že ho tam budu posazovat? 😕

No nic, no...

janica..
10. čer 2008

NIkka souhlas, nám byla taky malá korbička a malej šel do sporťáku ve 4 měsících, stejně ležel tak jsem to neřešila....

majina
10. čer 2008

marketa.d.... ale já tady taky nepsala nic o sezení!!!!!! Přesně jak píše Verů, díte v tom sporťáku může normálně ležet!!!!!!

yenn
10. čer 2008

MATAHARY, mam jane slalom pro. Kolecka jsou uplne v poho 😉

majina
10. čer 2008

Verů ale sporťák přeci není rovný a tím mu ničíš záda!

Janica... holky tě tu udupou 😀 😀 😀

nikka.vo
10. čer 2008

kuky, to tu radši neříkej, že dáváš dítě do vajíčka 🤐 😉 ...

kacka.va
10. čer 2008

jáu jané nikde o problémech s kolečky nečetla, jen o uvolňování brzdy 😉