Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

andy80
10. čer 2008

Zulok: chce to autosedačku od narození do 4 let, když už se nevejde do vajíčka. Já jí kupovala na malého taky. Dá se položit a má opěrku hlavy pro novorozence, která se když mimčo sedí odendá a trochu víc se posadí. To, že je polohovatelná bylo super i při cestě do Chorvatska, malej si v ní pěkně hověl jako v postely.

andy80
10. čer 2008

A jinak mě taky nevadí dítě ve sporťáku, stejně tam leží, ale některé sporťáky nejdou úplně položit, tak tady někomu vadí, že jsou děti ve trochu vyvýšené poloze, že to není dobré na záda, ale podle mě to nevadí.

nikka.vo
10. čer 2008

podle mě taky ne, je to dobrý proti ublinkávání třeba 😝 a lze to vyredukovat trochu nějakou podložkou 😉

marketa.d
10. čer 2008

Majina: OK, pardon, tak to jsem tě špatně pochopila, samozřejmě pokud ve sporťáku leží, je to jedno.

kuky8
10. čer 2008

nikka.vo - nosenie vo vajíčku mám schválené od neurologičky, dávam ho tam až od 5.m. Na rukách ho smieme nosiť len v polohe nožkami dopredu, chrbátik o našu hruď = presne taká poloha ako vo vajíčku. Dokonca som s ňou konzultovala kŕmenie, keďže ho nesmieme posadzovať.
Samozrejme, nemám ho tam 12 hodín, 1-2 hod. a ide von, pekne sa ponaťahovať 🙂
Čo sa týka chrbtice, je to teda o.k., skôr ide o bránicu...

majina
10. čer 2008

marketa.d....... v pohodě! Mš už to jen krapet rozčílilo 😀 Ale už v pohodě! 😀

kacka.va
10. čer 2008

no vyvýšená poloha podle mě taky nevadí, vyvýšenou polohu můžu mít i v postýlce, kdy malá ublinkává 😉

nikka.vo
10. čer 2008

kuky, však ok, já ho taky vozila dost ve vajíčku, protože mi to přišlo pořád lepší než ho nosit na rukou v poloze zadečkem dolu 😉 . V korbičce mi nevydržel ani půl hodiny 😖

nikka.vo
10. čer 2008

a na ruce na tygříka a klasicky, že by ležel na rukou taky ani náhodou 😉

kuky8
10. čer 2008

nikka.vo - len teraz neviem, ako ho poveziem na dovolenku 😠 To bude mať cca 8 mes, netuším , či už bude sám sedieť. 10 hod. vo vajíčku? 😕 A hlboká vanička sa mi zas nezdá moc bezpečná. Fakt neviem...

mataharyy
10. čer 2008

Tak začnu pracovat na taktice jak doma prosadit jane a je to 🙂 Díky

nikka.vo
10. čer 2008

kuky, zkus ho dát týden, nebo 14 před dovolenou do sportťáku a na ležáka, jestli se mu bude líbit nebo ne, aby jste neměli zkaženou dovolenou, že vám to tam prořve, ale jinak bych hlubokej asi nebrala 😕 Ale uvidíš, myslim že na 90% už bude sedět 😉 a vyřeší se to za tebe

simlenka
10. čer 2008

přesně tak, zkrátka pokud se mimi nevejde do korby, tak nevidím důvod proč ho do sporťáku nedat i třeba ve dvou měsících, protože mimi tam bude ležet a i když nejde dát úplně do lehu, tak je to vyvýšení minimální a to podle mě miminku nevadí.

vždycky budou dva tábory, jedny mají radši typ hluboký kočár klasika anebo ty, co mají sporťák s korbou, protože jim to vyhovuje víc, to je podle každýho vkusu.

ať si každý šáhne do svědomí, kolikrát malinké miminko, které neudrží pořádně hlavičku, nosil otočené směrem k sobě namísto v klubíčku a tím se podle mě (i doktorů) miminku a jeho zádům ubližuje daleko víc... proti tomu je kočárek s mírným vyvýšením naprostá banalita.

pokud cítíš potřebu, klidně dej tříměsíční mimi do sporťáku, jen si myslím, že 64 cm není tak moc, aby se do korby mimi už nevešlo 😉

mesulka
10. čer 2008

Já si myslím, že nejde ani tak o to, že mimčo ve sporťáku leží a je to teda stejné, jako u hlubokého kočárku, ale spíš jde o to, že hluboký kočár má tu rovnou vložku na záda, na které mimčo leží, takže jsou ty zádíčka pěkně narovnané. Ale zase neznám moc sporťáky, takže možná jde do nich přidat nějaká taková vložka, nebo něco podobného a to bych pak v tom taky neviděla problém. Jak už jsem psala, tak naší malé jsem taky kolem toho 6 měsíce (a to ještě zdaleka neseděla) taky dávala záda o jednu polohu výš, aby viděla, protože jinak se s ní nedalo jezdit jak šíleně řvala. A vím, že bych taky neměla 😅
Takže ať si každá maminka dělá jak uzná za vhodné, každému vyhovuje něco jiného 😉
Píšu jak tatar, ale snad se to dá pochopit 😉

kacka.va
10. čer 2008

mesulko: ale vždyť u většiny sporťáků jsou záda taky tvrdá, protože je tam podložka v té opěrkové části 😉. U golfek pak často bývá jen zesílená látka

mesulka
10. čer 2008

Kacka: však jsem psala, že o sporťácích nemám až zase takový přehled, takže to neznám 😅 Takže jestli jsou tam záda taky tvrdá, tak nevidím problém 😉

mesulka
10. čer 2008

Jo a ještě jsem se chtěla vrátit k původnímu tématu 🙂 Ještě že se nám prcek narodil v říjnu, takže na zimu ve fusaku byla malinká, protože jinak by jsme se do korbičky taky nevešli s naší velikostí a kg 😀

andy80
10. čer 2008

kuky8: to už by chtělo polohovatelnou autosedačku, která se dá položit do skorolehu, to vajíčko v 8 měsících už tak je malé a vydržet v něm 10 hodin? To ne, chudák malej, by byl zmordovanej.

anchsunamun
autor
10. čer 2008

Tak maminky, přečetla jsem celou Vaši diskusi a dnes se jedem podívat na jiný kočárek.Docela se mi líbil uvidíme jak v reálu. Je to Deltim Voyager 005 co vy na to???

majina
10. čer 2008

anchusunamun... no mě se teda ani nelíbí a za tu cenu si myslím že by se dal sehnal lepší 😕 😅 🙂 Ale věc každého!!!! 😉

majina
10. čer 2008

ty jo... a těcj 16 kg je teda taky dost 😅

majina
10. čer 2008

jéééžiši... já jsem blbá! to asi bude jen ten přechodný kočárek co???? No tak to jooo!!! 😀

kim
10. čer 2008

My máme Peg perego GT3 a malej se mi do korby přestal vejít na konci 5.měsíce, korba měla 73cm a on 70cm, sporťák jde dát do lehu, takže taky nevidím důvod, proč ho tam nedát, když ještě nesedí!!!A když jsme kočár kupovali, tak nám místo korby nabízeli levnější variantu a to vložnou tašku do sporťáku, takže určitě nejsou sporťáky nevhodné pro mimi od narození, když se dělá tahle taška pro červstvě narozené děti.Takže bych taky klidně dala 3.měs.mimi do sportovního 😉 do lehu samozřejmě

anchsunamun
autor
11. čer 2008

Ahoj maji, je to přechodné než začne Ondra sedět. Mě se taky moc nelíbí, má představa kočárku na malého byla úplně jiná, ale pořád lepší než ten od Inglesii.Jezdíme také do terénu a to si myslím,že by to nevydržel.
Jinak jsme s Landerem moc spokojení, po koupi sporťáku pro Natálku jsme se ho zbavovat nechtěli, na druhé dítě jsem myslela , že to bude jednodušší když koupíme jen korbu, která se mi mimochodem líbila a ocenila jsem praktičnost, když z jednoho kočáru po prvním dítěti uděláme i kočár pro druhé. Po pravdě jsem tušila, že mu bude korba malá ale doufala jsem v to že to budu moci řešit až tak kolem pátého až šestého měsíce a né ve třech.
Vím, že některé maminky tu píšou, že 64 cm není důvod v tom malého nevozit, ale to by jste museli vidět. Když jsem se na něj podívala, chtělo se mi brečet.
už máme toho Deltima. Ondra tam má spoustu prostoru, oceňuji i přehazovací rukojeť.

panterka
11. čer 2008

susik, nám malej vydržel naležato 8měsíců, pak se ale posadil a pořád mi "visel" z kočáru, tak jsme přešli sporťáku (ten mám ale zvlášť, ne od inglesiny), jinak bych ho tam měla dýl... s tímhle doufám, že přes ziu vydrží, chtěla bych tak do roka 😉

neeve
11. čer 2008

Jako já se omlouvám, ale to co tu píšete... to přestávám chápat. No Vaše věc 😕

lenkabu
11. čer 2008

Nemám přečtenou celou diskusi,ale jak tu někdo psal....pokud jde sporťák do úplného lehu,nevidím důvod proč tam mimi nedat.Můj bohužel nejde,jinak by v něm už byla..ale ne že by se do korby nevešla,ale hrozně v ní řve 😒

kapulet
11. čer 2008

tak mě tato debata totálně rozhodila, mám hlubokou korbu BAMBINO Lucku po první dceři, a sporťák Neonato Dakar polohovací do úplného lehu (kvůli debatě jsem jej stáhla z prodeje), koupila jsem si Moon S4 kvůli autosedačce, ale mám pocit, že korba bude princezně zachvíli malá (bude jí za chvíli 5 měsíců), jenže musím jeden kočár prodat (podmínka manžela) a teď nevím jestli se raději nemám zbavit toho Mooniho, trochu mi vadí, že sporťák je sice polohovací, ale mimčo sice jakoby leží ale v sedě (dofám že mě chápet), zase jde otočit sedačka ve směru i v protisměru jízdy, v Neonatu může sedět i ležet úplně, ale zase jen ve směru jízdy. Tak mi poraďte, kterého se mám zbavit? Jsem z toho na nervy ☹ nejraději bych si nechala všechny

anchsunamun
autor
13. čer 2008

kapulet-dle mých zkišeností, tak bych dala přednost rozhodně tomu většímu

novako
13. čer 2008

Větší kočár? Co to je? Chtěla jsem kombinovaný kočár s hlubokou korbou 90 cm. Prodavač na mne koukal jako na zjevení a pak mi řekl, že takový kočár se bohužel nevyrábí. 😝 Nevím, jestli si Ti výrobci myslí, že dítě má v roce jen 65 cm, aby se v pohodě vešlo do hluboké korby. 😝