Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

lu777
9. čer 2008

Anchsunamun: tak my máme Quinny Speedi a asi 63 cm, vejdeme se ještě tak 2 týdny počítám, malému bude 5 měsíců tou dobou... takže to řeším taky, i když o dva měsíce později než Ty, naštěstí..

byla jsem se podívat na sporťáky a prodavačka se zděsila, když jsem zkusila tam malého dát, samozřejmě v lehu.. prý se mu poškodí páteř, není to stopro rovné apod.. trochu mě tím vyděsila (hlavně mě teda pobavilo, že si myslí, že ty korbičky jsou teď příliš malé, na druhou stranu tam prodávají o dost menší než máme my).. asi ho podložím něčím, aby to bylo rovnější a nebyl tam žádný přechod když se ty dvě půlky dají naležato..
já kočárek používám, ale zase ne zas tak moc, tak si myslím, že to bude ok

ovšem kdyby byly malému 3 měsíce, tak to bych možná uvažovala o koupi nějakého dočasného bazarového "tanku" 😅 teda pokud nemáš problém jako já, že se s tím nevejdeš do výtahu a bydlíš v 5. patře 🤐

svoma
9. čer 2008

Ahoj,my naštěstí tenhle problém nemáme,z tohohle důvodu jsme koupili velikej kočárek,taky to má nevýhody,je děsně těžkej a my tu máme kopce,ale malá má 70 cm a vejde se ještě i do vložné tašky v tom kočárku. 😉

svoma
9. čer 2008

Co se kouknout na netu po kočárku,vždyť se vyrábějí sporotvní kočárky od narození. 😉

flipinka
9. čer 2008

Kupujete drahe kociky, velmi moderne a premakane na vizaz, ale nad tym ste nerozmyslali, ze maju male vanicky, co?
Tak ich mozete pekne krasne akurat predat a kupit nieco vacsie alebo rovno do sportaku, i ked trojmesacne dieta do sportaku by som teda nedala. No inej rady niet.

Tym som chcela povedat, ze vacsina tych drahych kocikov su len reklamny tah a su absolutne neprakticke 😠

kattum
9. čer 2008

Tiez mame podobny problem 8kg, 64m takmer 4 mesiace, mame quinny speedy, to je velmi podobna korba ako x -lander. Neviem si predstavit, ako by som tam maleho vopchala, keby bola zima a musel by mat i fusak. Este to tak 2 tyzdne dobojujeme a uz dam sportak. aj tak nie sme v kociku viac ako 2 hodiny denne, tak to mu snad neuskodi, ale je fakt, ze mam sportak Peg Perego Centro a ten ide takmer do lehu, da sa povedat, ze uplne.

jaku
9. čer 2008

My taky máme Ondru, X-landera a malej má 64cm, akorát je mu už 6.m. Pořád zatím jezdíme v hluboké korbičce, ale posunuje se mi dolů a vystrkuje nohy ven z kočárku- dává si je nahoru a má z toho srandu. Už přejdeme na sporťák, ale naštěstí už jsme starší. Zkus to ještě vydržet, pokud se ti tam nemele jako ten náš-zkouší se obracet a všelijak tam cvičit. Můj důvod proč nespěcháme do sporťáku-u X-landera je sporťák pouze ve směru jízdy a já jsem radši když na něj ještě vidím, líp se mi podává pití, dudlík atd.

prada
9. čer 2008

Tak my mme taky X- landera a v korbičce jsme jezdili 6,5 měsíců (i přes zimu s fusakem a nebyl problém, malá se do korbičky v pohodě vešla a myslím, že bychom v ní jezdili ještě minimálně měsíc, ale začala se chytat boků a sedat si, tak z bezpečnostního důvodu jsme přesedlali na sporťák).

anchsunamun, je divné, že se nevejdete do korbičky, ta má kolem 77 cm na délku a Ondra má 64cm-což mi přijde že deset cm je ještě dost místa.... 😵

susik77
9. čer 2008

doporucujem polohovatelne golfky Peg perego bud centro, al. pliko p3-da sa dat uplne do lahu, je prijemne na lezanie-lepsie ako nasa hlboka Inglesina-ta bola strasne tvrda.

susik77
9. čer 2008

prave som si hovorila, ze sme mohli kupit radsej najprv len cisto hlboku Inglesinu a tak v 4-5 mes. tie polohov. golfky, pretoze vtedy si mala zacala sadat -sama a straaasne plakala aj ked som ju len trochu oprela do sedu. To peg perego ma vyhodu, ze z neho vidi mimco dopredu, da sa lubovolne polohovat, je tam velka strieska, kt. je super proti slnku-da sa stiahnut skoro uplne dole, vobec netreba slnecnik. A este je tam velmi prijemne makkucke lozko na lezanie.

navi
9. čer 2008

my jsme tenhle problém vyřešili pujčením tanku od Taka, sice je to utrpení s ním jezdit, ale na tu chvíli nám byl dobrý 😀 a v 6ti měsících šup do sporťáku 🙂

schwarzovka
9. čer 2008

to jsem řešila než se malej narodil, byl sice malý miminko, ale teď už je valibuk a do těch sice krásnejch kočárku by se prostě nevešel, koupili jsme levnej a velkej. Jsme spokojeny. Sporťák už bude něco jiného. 😉

simlenka
9. čer 2008

já teda nevím, kolik má malá teď, před měsícem měla 59cm, takže teď už bude přes 60cm mít taky a nepozoruju, že by jí byla korba x-landeru nějak malá 😕 počítám,že v ní do konce léta vydrží určitě, ale rozhodně bych neviděla problém ani ve sporťáku a to ani u 3-měsíčního miminka, samozřejmě nechávat v lehu...
já mám x-3 která nejde dát do lehu úplně, ale nemyslím, že by ten mírňoulinkej svah vadil, koneckonců třeba pro "blinkavý" děti se doporučuje podložit matrace - a navíc - mimi ti v kočárku neleží celý den, tak si s tím nedělej starosti 😉

filipinka - pokud vím, tak tyhle kočárky jsou především jako sporťáky s možností přidání korby a autosedačky, takže vlastně vyjdou na stejný peníze a možná levněji, než kupovat klasiku hluboký kočár a pak ještě sporťák nebo golfky - známá si kupovala hlubokej kočár Dorjan, stál ji 6000 a pak si stejně musela koupit sporťák za dalších 6000, takhle to vyjde na stejný peníze a nakupuješ jen jednou... ale to je mimo téma 😎

alterna
9. čer 2008

ahoj,souhlasim s flipinkou, hlavne moderni ale maly.....

My to vyresili ze mame roan maritu!!Klasickej velkej houpavej kocar.Mame chalupu v Jizerkach a jezdime s nim i na horach vsude.Je paradni a mimco se nam tam vejde i v zime s fusakem 😉

simlenka
9. čer 2008

ještě taky vezmi v úvahu to, kolik malej váží - u x-landeru má hluboká korba nosnost 9kg, rozhodně bych asi neriskovala, kdyby se váha mimča pohybovala kolem těch 8-9kg a radši opravdu přešla na sporťák

luciar79
9. čer 2008

filipinka má pravdu.tie super ultra moderné kočíky so samostatnými nástavbami sú strašne maličké.ako športiaky vyzerajú super ale s tou búdičkou mrňavou nič moc.My máme Breaker a dáme sa tam v pohode aj v zime s taškou aj fusakom a až malý usedí bude z toho športiak.jednu nevýhodu síce má.nedá sa do malých aút napr.Felicie.ja auto nemám takže ak niekam ideme požičaným ideme len s autosedačkou.

3 mesačné mimčo do športiaku ani náhodou.môjmu som skúsila len zvýšiť uhol na ležanie a bol tam celý dokrútený.nebolo to také pohodlné ako v detskom lehátku.tak je vodorovne a nesťažuje si 🙂

alififi
9. čer 2008

ja som mala malu v novembri, bola aj dost velka a mala som ju v Quinny Speedy skoro 6 mesiacov.
vyslo to uplne v pohode. 😎
takze je to skor individualne

alterna
9. čer 2008

a roan je klasickej hlbokej a ma i sportovni korbicku.Ve vyberu kocarku by se melo myslet na zdravi miminka e ne co je in

petra2204
9. čer 2008

Souhlasím s Alternou i Flipinkou. Dnešní moderní kočárky jsou krásné, opravdu se mi líbí, ale jsou spíš módním doplňkem pro maminky, pro mimčo nic moc ☹ .
Taky máme Roan Maritu, malý má 11 kilo a pořád se ještě vejde do hlubokého a má tam pohodlí. Teď už mu to měním se sportovní nástavbou. Jsme s kočárkem spokojení.

Zkusily jste si jaká je teplota pod stáhnutou boudou, aby tam mimču nesvítilo sluníčko? Já bych tam teda nevlezla, natož abych tam zavírala dítě...

prada
9. čer 2008

Souhlasím se Simlenkou (viz příspěvek v 9:31) 😉

pietra
9. čer 2008

nedocitala som to dokonca, ale co sa vanicky x-landeru zmensili? 😕 😀 ved ked som ja merala vanicku, tak mala na dlzku 72cm, teraz sa uz ani fusak nenosi, tak ako to, ze sa tam nevojde 64cm dlhe babo? 😕 My sme v x-landerovi vydrzali takmer do 8 mesiacov, sme sice malinki, ale zas som tam vzdy mala fusak, kedze to bolo v zime.
3-mesiace mi pripada skoro na sportak, teda aspon x-lander, ktory sa neda dat do uplnej roviny. Este skuste v hlbokom vydrzat aspon mesiac

kacka.va
9. čer 2008

my koupili jané nomad a přesně kvůli tomu, abychom nekupovali postupně dva kočárky a ještě autosedajdu. a hlavně jsem vybírala tak, aby se mi kočárek vešel do auta. je fakt, že je to něco za něco. korbička má 74 cm, tak jsem zvědavá, jak dlouho se tam vejdeme. na druhou strnu, je plno kočárků ještě menších ale do těch už bych nešla, třeba takový Mutsy, do toho by se nám malá nevešla moc dlouho

alififi
9. čer 2008

petra, preto mam malu uz mesiac v spotrovom.
ked mate aj sportovu nadstavbu, tak uz ho tam supni - ved ma 9 mesiacov 😎

petra2204
9. čer 2008

alififi, v tomhle případě na věku nezáleží 😀 , nejstaršího kluka jsem vozila v hlubokém do roka a nezanechalo to na něm žádné následky 🙂 .

alififi
9. čer 2008

😀 tak to je ok.

coxa
9. čer 2008

My měli hluboký kočárek do 7mi měsíců i s fusakem a malý nebyl žádný drobek 😉 , kupovali jsme kvůli tomu klasický hluboký, aby se tam dlouho vešel - byla to Inglesina Vittoria a teď ho prodávám, takže jestli někdo chcete, piště do IP! 😀 😀 😀

majina
9. čer 2008

A co když se mi zrovna žádný hluboký nelíbí??? 😕 😅 😨 Vím že to je jiné téma ale některé tu píšete o kočárkách jako Inglesina, Roan... co když se mi takový typ kočárku prostě nelíbí??? ☹

No já osobně si koupím kočárek který se mi líbí (quinny buuz) a až nám prostě bude malý tak přesedláme na sporťák! A je mi jedno jestli ve 4 nebo 6 měsících! Dítě v tom kočárku neleží 24 hodin denně takže si myslím že není co řešit!

lendych
9. čer 2008

majino, tobe je jedno ze budes mimcu křivit záda? jen kvuli tomu ze se ti kočár libí?
Je to tvuj nazor a tva vec 😅

vera78
9. čer 2008

Já mám Casualplay S4, korbička je asi také menší, tohle jsem opravdu moc neřešila, to mají skoro všechny tyto kočárky, prostě se mi líbil a hlavně je lehký a skladný, což jsme potřebovali kvůli autu. Jakmile se udělalo teplo, malej šel do sporťáku, asi na začátku 5. měsíce. V korbičce pokud nespal, tak řval a ve sporťáku je klid a pohoda.

majina
9. čer 2008

A to si myslíte že je rozdíl když dítě dáte do sporťáku ve 4 nebo 6 měsících??? Potom už se mu jako záda nekříví??? 😅 😨

kacka.va
9. čer 2008

já myslím, že pokud se ve sporťáku dítě nedá sedět, ale dá se do lehu, tak klidně okolo toho 5. měsíce už tam být může. 🙂