Jsou na zimu lepší kočáry se 3 koly nebo 4?

anonymka2001
3. lis 2009

dobry den chtela bych se zeptat zda na zimu jsou lepsi kocarky se tremi koly nebo dve v zadu a dve male vepredu?!diky

musko
3. lis 2009

záleží, kde bývaš a do akého terénu budeš s kočiarikom chodiť.

baca
3. lis 2009

Tak já jsem dnes ten mokrý těžký sníh rozrážela naší terénní čtyřkolkou inglesina magnum a i tak stačilo 🙂 , z tvého výběru spíš trojkolku, rozhodně ne ta malinká kolečka , co některé kočárky vepředu mají, nechápu, jak se s tím může jezdit.
Ale třeba x-lander je zas tak malá nemá...

kacka.va
3. lis 2009

anonymka: záleží, čemu říkáš vepředu malá kola. Já popravdě nechápu styl kočárků, které mají zadní kola obrovská a přední jak nákupní košík, nějak mi uniká smysl a když pak vidím maminy, jak v tom zimním marastu mají problém s těma minikolečkama....

aponchie
3. lis 2009

ja jsem zvedava na letosni zimu s nasi Inglesinkou Vittorii a myslim,ze na tom bude dobre..nemam nafukovaci kola,ale ty retro bile tak uvidime,ale mam zkusenost,ze 4kola lepe jak3 😎

lennis
3. lis 2009

když je 3kolka zaaretovaná, tak v poho, po silnicích na sněhu, chodníky, čvachty bez problému, hlavně nafukovací!!!! Pak je jedno jestli 3 nebo 4 kolka - vlastní zkušnost 😉
beztak to jde těžko všechno v mokrým, těžkým napadlým sněhu...

kjajule
3. lis 2009

do zimy je jedno jestli 3 nebo 4 kolka hlavně nafukovací kola jak píše lennis, když zaaretuješ tak to vyjde na stejno.Měla jsem 4 kolku s natáčecí nápravou a když jsem kola zablokovala projela jsem sníh v pohodě...pokud se tedy bavíme o 20-30cm maximálně pak už ti to neprojede žádnej kočár...

Do sněhu se nehodí zdvojená kola plastová...to mám třeba ted u sportáku já mám babypoint sprint, ale ve sněhu stejn jezdit nebudu...na to máme letos boby... 🙂

vercak.
3. lis 2009

Taky doporučuju z vlastní zkušenosti na zimu a hlavně do sněhu nafukovací kola s pořádným vzorkem.
Dá se to srovnat s autama. Auto na letňákách se nikde nevyhrabe, ale s pořádnýma zimákama jo 😉 Malý kolečka jsou ve sněhu absolutně nepoužitelný 😒

kubinkov
4. lis 2009

Skoro bych řekla, že je jedno, jestli jsou kola nafukovací. Důležitější asi bude jejich velikost a povrch. 😉 Nafukovací kola jsou taky dost těžká.

yanna.o
4. lis 2009

malý kolečka jsou nepoužitelný nejen do sněhu, ale i do tohohle počasí (bláto). Stačí i málo, hnědá silnice od rozježděného bláta a ta kolečka jsou hned celá zapráskaná. Natož projet někde, kde je toho bláta víc. Kamínky, šutříky sypané cesty taky ne. Malá kolečka se nehnou z místa. Do terénu (hrboly, sníh, šutříky, drny) jedině velká kola. Čím větší, tím lepší. Gumová lepé projedou, méně to drncá a nehlučí to při přejezdu nerovností, kočíčích hlav.. Odpružený nebo houpací podvozek pak zajistí, aby to nedrncalo nebo drncalo mnohem méně v porovnání s málo odpruženým kočárem na tvrdých kolech. 😉 A u všech kočárku platí - nejlépe váha do 14 kg a dobré těžiště = lze snadno dvěma prsty v krámě přizvednout na zadní kola 😉

aponchie
4. lis 2009

hm ja jsem s chicco ct 04v zime projela dobre a bylo snehu dost

yanna.o
4. lis 2009

apon, tak ale s většíma kolama projedeš líp ne? řekla bych že rozdíl je jasný 😀

lennis
4. lis 2009

projede se s hodně kočárema, záleží jak moc se budeš dřít....když je vyhrnuto a posypáno, tak je to ok s mnoha kočárama, hlavně že zima netrvá půl roku 😀
ale já osobně bych šla do nafukovacích kol na zimu