Kdy jste daly dítě do sporťáku?

nika110818
10. únor 2022

Ahoj, holky, prosim, kdy jste zacali pouzivat sportak misto hluboke korbicky? Dcerce je 8 mesicu, jeste nesedi a neleze, ale vali sudy a zvlada bocne vzprimeni. A kdyz lezi na zadech zveda hlavicku a opira se o loktiky a zveda se, aby videla. Je to zvedavka. 😊 ale lekarka nam rekla, ze do sportaku, az kdyz bude sedet. Mame tedy Cybex priam, ktery ma spoetak do uplneho lehu. Dekuji predem za radu. 😊

fouskovi
12. únor 2022

@rebe to máte nějaký divný sporťák když umožňuje jen sezení

prezdivka
12. únor 2022

V necelých pěti měsících.

evulinka27
12. únor 2022

Mladší syn byl 17n od staršího. Dvojkocar jsem nechtěla, jelikož starší už jezdil dost na Pukylinu. Takže kočár zůstal jen jeden a mladší ve sporťáku Oyster Zero jezdil od narození. Prve jsem ho tam měla v zavinovačce (bylo jaro), pak prostě uvázaného jako klasicky starší dítě a úplně v lehu na léto. Vlastně mi tak hluboký vůbec nechyběl..

triskova_v
12. únor 2022

Ja uplne nevim jak vsm ty deti vidi ven kdyz lezi na zadech a je tam bouda. To uz je pak fuk jestli je v korbicce nebo ve sportaku ne? Stazi ma 9 mesicu a jeste dlouho v korbe bude. 1)vejde se tam i s koziskovym fusakem. 2) da se napolohovat takze ji muzu zadicka taky napolohovat. 3) mam obri kos pod kocarem ;)

tynka9
12. únor 2022

@rebe taky jsem děti měla dlouho na kšírech v korbičce. Ale! často se mi do těch kšírů různě zamotaly, jednou nejstarší zavrávoral a spadnul na hranu korby a rozseknul si trochu ret, z vyprávění vím, jak se můj brácha jednou takhle vyklonil z kočáru na kšírech, až ho převrhnul. Takže o té bezpečnosti různě skotačícího dítěte v korbě bych taky dost polemizovala. Všeho s mírou. Když si hlídám nepřipoutané dítě na sporťáku, tak je to stejně bezpečné, jako když hlídám připoutané v korbě, a když na chvilku hlídat přestanu, může se stát nehoda jak v korbě, tak ve sporťáku.
Jinak ve sporťáku byly mé děti spokojené (máme protismerný i posměru), u posměrného si občas klekly nebo stouply a koukaly na mě. Ok, také jsem je někdy nechávala bez připoutání, ale to až v případě, že jsem věděla, jak se chovají a že mi jen tak nevypadnou nebo nevystoupí za jízdy.

A k dotazu zakladatelky - podle situace. Nejstarší šel do sporťáku až seděl, dlouho ještě jezdil v korbě na 4, v kleku, ... ale do sedu se dostával v létě, tak to šlo snadno. Mladší šla když ještě neseděla, ale to proto, že byla akční a chtěla mi z kočáru vylézat a já nechtěla riskovat nějaký pád a kšíry v zimě s fusakem byly složité. Ve sporťáku byla v úplném lehu. Nejmladší (9m) je ještě v hluboké - zatím se vejde i s fusakem, je kliďas, takže i když se třeba probudí, tak jen kouká ven a je spokojený nebo případně řve, ale nemá tendence vylézat.

marcicek84
13. únor 2022

Starsi mezi 6-7.mesicem (vychazelo na jaro konec dubna),u mladsi to planuju podobne,jednak je to praktictejsi a da se vozit v lehkem pololehu a v uplnem lehu,pokud dite nesedi a ma clovek sportak,ktery to umoznuje.Prejit z korby na sportak v zime mi prijde neprakticke...

barbuxa
13. únor 2022

@me_druhe_ja Ve sporťáku jsem staršího poutala kšíry, které měl už v korbě. V korbě jezdil na bříšku a koukal ven, postupně šel na kolena a zvedal se. Pásy ze sporťáku jsem použila pouze na brusle (TFK adventure). Ne každé dítě chce jen klidně sedět a pak jsou kšíry k nezaplacení i ve sporťáku.
Jinak do sporťáku šel v 7 měsících, když si sednul.

veroniquecz
13. únor 2022

@marcicek84 proč by to bylo nepraktické? Obě moje deti šly do sportaku v zimě. 🤷🏻‍♀️

marcicek84
13. únor 2022

@veroniquecz v te kobicce je prece jen tomu mimcu tepleji a tolik mu tam nefouka jak ve sportaku

j.a.n.i
13. únor 2022

@marcicek84 No, to záleží na konkrétním kočáru, bude spousta sporťáku, kde bude tepleji než v jiném hlubokém. Stejně jako zde uváděné ležení na bříšku v korbičce, zas u spousty korbicek dítě na bříšku nevidí lautr nic, protože je ta korba dost hluboká.

veronikav31
13. únor 2022

@rebe tohle udělala moje kamarádka a už nikdy víc,kšíry povolily a malej rychle spadl, takže nemocnice.ja vozila dceru od necelých 5m a syna od 3m ve sporťáku,děcka jsem nepoutala,nebylo proč když neseděli,až začali chodit,tak jen za pás,aby za jízdy nevystupovali.syn byl navíc blici,takže na břicho jsem ho nedávala,už stačilo že bylo vše poblite v leze

tasimia
13. únor 2022

@nika110818 v pulroce. Mala šílela když byla v korbě, musela vidět a koukat se kolem a na kšíry jsem jí dávat nechtěla. Takže sporťák, trošku zvednout a byla spoko 🙂.

rebe
13. únor 2022

@tynka9 Měli jsme tu maminku, kterou na přechodu srazilo auto. Skončila s nemkolukanásobnou zlomeninu pánve a hokejem. A její dítě přežilo jen a díky tomu, že bylo připoutané v kočárku, jinak by těch pár desítek metrů, které ho auto odrazilo, letěli bez jakékoli ochrany. Pro mě je to velké memento. Jinak jsem samozřejmě byla opatrná i s připoutaným dítětem, připoutání samozřejmě nevyřeší vše.

rebe
13. únor 2022

@veronikav31 Já píšu o tom, co jsem dělala já. Mně se nelíbilo, aby mi dítě několik hodin jen sedělo, ani oni to nechtěli, ale měla jsem je v tomhle věku na zimu, takže plazit se po zemi jsem he nechat nemohla a trávit venku celé dny jsem chtěla. Nechápu, proč je to takový problém, tak ty jsi to dělala jinak než já, no a?

rebe
13. únor 2022

@me_druhe_ja Nechápu smysl této debaty a omlouvám se, ale nebudu s ní dále ztrácet čas. Odpověděla jsem na dotaz, kdy jsem dala dítě do sporťáku, protože mi přišlo, že by pro tazatelka mohlo být zajímavé mít tu i jiný názor než že klidně v pár měsících. Nechápu, proč se tě tolik dotýká, že jsem to dělala jinak než ty, protože jsem to tak jako většina tady dělat nechtěla. Nijak se tě to netýká.

j.a.n.i
13. únor 2022

@rebe Na tom, zes to delala jinak neni nic špatného, na tvem odsuzovani sportaku hodně.

me_druhe_ja
13. únor 2022

@rebe 🤦🤦🤣🤣🤣

veronikav31
13. únor 2022

@rebe problém to není,to je vaše věc.nekdo nedává sporťák vůbec.syn ušel od malinka dost dlouhou trasu

felixfelicis
14. únor 2022

@me_druhe_ja tak treba v MHD mi prijde hodne nebezpecny mit dite ve sportaku nepripoutany. Ale to samy velky dite v korbe, jeste aby tam tancilo. Pro me je kocar na nutny presuny od nekud nekam a po tu dobu ma byt dite v klidu.

felixfelicis
14. únor 2022

@rebe U nas treba byly taky pokusy ve sportaku stat, rozhodne tam taky jdou delat psi kusy. Ale neprislo mi to bezpecne a zarazila jsem to.

michaela666
14. únor 2022

V 6 měsících. Začínalo léto, hodně jsme cestovali a hluboký kočár zabral skoro celý kufr. Na procházky jsem dál používala s hlubokou korbou, ale malé se v ní už nelíbilo. Takže během měsíce jsme přešli na sporťák úplně.

rebe
14. únor 2022

@j.a.n.i Nelíbilo se mi, jak se moje dítě chovalo ve sporťáku a nelíbí se mi, jak v něm sedí, tváří se a chovají se děti obecně, proto jsem to dělala jinak a do sporťáku ty svoje dávala jen výjimečně. Sporťák nikde nijak neodsuzuju. Píšu, že je nesnáším a že se mi nelíbí. Co je na tom hodně špatného?

rebe
14. únor 2022

@felixfelicis Tady je vidět, že každý žije jinak. Pro mě kočár nebyl na nutné přesuny odněkud někam, děti v něm trávily mnoho hodin denně. Stejně tak je asi relativní, co jsou to psí kusy. Já otestovala možnosti kšír a pak jsme já i děti věděli, co je bezpečné a co už ne.
@fouskovi Sporťák je určen k sezení s různým úhlem sklopení zad od plného sedu do úplného lehu. Ale opravdu neexistují sporťáky, ve kterých lze dělat takové množství poloh jako v korbě s využitím kšír. Moje děti ve srporťáku díky kšírám i stály, i klečely, i jezdily proti směru sedátka, ale kočár je pak nestabilní a hůře ovladatelný. On k tomu totiž sporťák z logiky věci ani není určen...

j.a.n.i
14. únor 2022

@rebe No, evidentně jsi se setkala akorát s nejakym mizernym sportakem, když tvdrdis, ze se tam nemohou ani hybat, museji tam jen sedet a jeste blbe a ja nevim co jeste. To same s tou ovladatelnosti, nevidim duvod proc by se jeho ovladatelnost mela zmensit tim, ze je bez korby.

j.a.n.i
14. únor 2022

Jasne jsou sporťáky, které jsou úplně na prd a stejně tak jsou hluboke úplně na prd. A na druhe straně zas perfektní hluboké a perfektní sportaky. Nicméně porovnavat perfektní hluboky s mizernym sportakem je prosze nic neříkající a nejde to vztahovat na vsechny, ani na sportaky ani na hluboke.

berculka
14. únor 2022

Ja cetla "kdy jste dali dite do sporaku" 🙈😀
Pardon 😂
My ruzne, jedno dite vydrzelo do sedu, cca 10 mesicu, druhe tam vleze a pololeze jezdilo obcasne uz od puli roka, protoze jinak bylo porad v satku a v kocarku kricelo..

rebe
14. únor 2022

@j.a.n.i Ne, jenom ty evidentně nechceš pochopit, co jsem napsala, nebo máš jiný důvod to překrucovat, ale to je jedno. Vstoupila jsem do diskuse kvůli dotazu zakladatelky s jiným názorem, než máš ty, smiř se s tím.
Měla jsem perfektní sporťák, ale nevyhovoval mi, protože mi nevyhovují sporťáky. Sporťáky nemusí vyhovovat každému, opravdu ne...

baraskaska
14. únor 2022

Starsi dceru cca od pul roku, nesedela jeste ale byla velka a nevesla se takze byla vicemene vleze a navic ne moc casto nebyla kocarkovej typ🙈Mladsi cca od 9.mesicu byla malinka a moc rada spala v hluboky korbe tak nebyl duvod ji davat driv ale to uz lozila od 6.mesicu a i sedela tak by mohla.

j.a.n.i
15. únor 2022

@rebe Fsjn, tak ti nevyhoboval, to je v poradku. Ovsem jen kvuli tomu, ze ti nevyhovoval neni treba tvrdit nesmysly o tom, co v nem vsechno nejde a jaky je pitomy.

fouskovi
15. únor 2022

@rebe v životě v hluboké korbě neměli kšíry asi si měla úplně na hov... sporťák kluci byli spokojeni ve sporťáku i v leze a žádné kšíry nepotřebovali a při tom mladší z hlubokého od 5 měsíci zkoušel vylézt tak tady krásně hajal