Kdy jste daly dítě do sporťáku?

nika110818
10. únor 2022

Ahoj, holky, prosim, kdy jste zacali pouzivat sportak misto hluboke korbicky? Dcerce je 8 mesicu, jeste nesedi a neleze, ale vali sudy a zvlada bocne vzprimeni. A kdyz lezi na zadech zveda hlavicku a opira se o loktiky a zveda se, aby videla. Je to zvedavka. 😊 ale lekarka nam rekla, ze do sportaku, az kdyz bude sedet. Mame tedy Cybex priam, ktery ma spoetak do uplneho lehu. Dekuji predem za radu. 😊

rebe
15. únor 2022

@fouskovi Ne, měla jsem super sporťák i korbu, ale očekávala jsem od něj něco úplně jiného než ty. Opravdu mi nestačilo, že v něm jde ležet a sedět. Co je na tom tak těžkého k pochopení? Chtěla jsem, aby měli možnost také klečet, dřepět, otáčet se nebo stát. To samozřejmě jde dělat i ve sporťáku, ale ne tak pohodlně a už vůbec ne tak bezpečně. A je úplně jedno, jak super truper sporťák máš. A nechat dítě klečet nebo stát bez jištění kšírami, to snad vážně nemyslíš...

rebe
15. únor 2022

@j.a.n.i Přestaň lhát o tom, co jsem měla tvrdit. Když ti chybí argumenty, není na místě lhát.

fouskovi
15. únor 2022

@rebe tak to si asi hodne odvážnánebo úplně blbá.. když dovolíš ve sporťáku nebo i v hluboké dítě nechat klečet , stát, drepet apod to může dělat dítě na bezpecnych místech

zelenaesmolda
15. únor 2022

@nika110818
nikdy jsem hlubokou korbu nemela

rebe
15. únor 2022

@fouskovi No, sice ses zjevně pořád nenamáhala přečíst, co jsem tu v diskusi psala, ale tak aspoň mi konečně donekonečna neopakuješ, že jsem měla blbý sporťák, když jsem to v něm děti nenechávala dělat 😀

heduska142
1. bře 2022

@nika110818 Taky to teď řešíme kdy už dát do sporťáku dcera má teď 6.mesicu a už se jen tak tak vejde do hlubokého 😄. Sporťák máme koupený Joie a dá se dát do úplného lehu tak jen čekáme až bude trochu tepleji venku a už ho asi vyndame.

vladienka
1. bře 2022

@rebe ty jo, ja uplne nechapem preco by mali deti v kocarku stat alebo drepet 😳

rebe
1. bře 2022

@vladienka A potřebovala jsi mi jen sdělit, že to nechápeš, nebo tě to zajímá?

vladienka
1. bře 2022

@rebe no docela zaujima.. ale vidim ze je tu vseobecne nejake nepriatelske prostredie posledne tyzdne

rebe
1. bře 2022

@vladienka Období, kdy se děti už chtějí pohybovat, ale ještě nechodí, mi vyšlo právě na podzim a zimu, tedy na období, kdy jsem nechtěla děti celé hodiny nechávat na zemi, protože byla mokrá a rozblácená. Ale opravdu jsem nechtěla, aby celé hodiny jen seděly. Děti mi v kočárku téměř nespaly. A taky jsem nechtěla být pořád doma. U druhého dítěte to pak ani nešlo, protože jsme se starší dcerou měly adaptační období v lesní školce, potřebovala jsem s ní celé dny být v lese. Tohle bylo ideální řešení. Měla jsem těžký, stabilní kočár, který nešel překlopit, a bezpečné kšíry, díky kterým se děti mohly svobodně pohybovat v korbě, jen jsem hlídala, aby se do kšírů nezapletly, a přepínala popruhy, když se otáčeli. Velmi prakické bylo i to, že při únavě staršího dítěte nebyl problém ho do korby posadit k mladšímu a vézt je oba. Upřímně, překvapuje mě, jaké pozdvižení to tu vzbudilo, protože moji generaci a všechny starší generace vozily matky přesně takhle, v korbě a s kšírami. Sporťáky nebyly, až pak golfky.

katule1990
1. bře 2022

@vladienka Mám to stejně jako @rebe. Hlavní sdělení bylo myslím to, že je jezdění na kšírách v korbě taky možnost, protože spoustu maminek to dnes ani nenapadne a přitom by jim to třeba taky vyhovovalo. Syn mi takhle jezdil skoro do 16 měsíců. Stále nechodí, takže bych ho nikde nemohla vyndat, aby se protáhl a vyblbnul. Na kšírách klečí a péruje, do kšír se mi vůbec nezamotává. Je šťastný, že vidí na všechny strany, na vše ukazuje, povídá si, každému kolemjdoucímu mává. Asi týden zpátky jsem mu dala konečně sporťák a vůbec se mu tam nelíbilo, seděl, mlčel, kňoural. Jakmile zjistil, že se může otočit a kleknout si, znovu ožil a byl šťastný, tak jsme vrátili korbu a sporťák dávám jen na spaní (aby se vešel) a když fouká ledový vítr. Tím ale nikomu samozřejmě sporťák neberu a když už dítě umí sedět, proč ne, když to vyhovuje 🙂. Jízda na kšírách už dnes moc k vidění není, měla jsem i velký problém ty kšíry vůbec sehnat, byla jsem v několika městech a nakonec jsem je sehnala až v okresním městě, kde jsme kupovali kočár, a měli tam jedny jediný.

j.a.n.i
1. bře 2022

@katule1990 No, ale vy evidentně ani jedna nechápete, že na to není potřeba korba, pokud mám slušný sporťák, tak to samé může dítě dělat v něm, pokud tedy matka chce, aby to tam dělalo. Já vždy považovala kočár za prostředek k přesunu a nikoliv za hriště, takže moje děti řádily jinde.

rebe
1. bře 2022

@j.a.n.i Ty zase zjevně nechápeš, že někdo třeba nechce shánět sporťák, který nejspíš možná, ale spíš asi ne, bude umět část z toho, co mnohem lépe umí korba, kterou má už doma 🙂

j.a.n.i
1. bře 2022

@rebe Já to chápu, ale nepiš, že to jde jen v korbě, jde to prostě v jakémkoliv slušném kočáře. A ne, opravdu to nejde v každé korbě, spíš bych řekla, že bude jen menšina hlubokých, ve kterých to půjde. Ano, kdo ho má a vyhovuje mu to, ať ho klidně používá, ale necpi to ostatním jako jedinou správnou možnost.

katule1990
1. bře 2022

@j.a.n.i Nezlob se, ale vůbec nechápu ten útok a fakt se nemínim hádat o kočáru 😂. Evidentně to máme každá jinak, každé vyhovuje něco jiného a nijak mě nepobuřuje, že máš kočár jako prostředek k přesunu. My ho využíváme od narození na dvouhodinový procházky, dítě mi ani v 16 měsících nechodí, takže na zem ho dát nemůžu a chci aby bylo venku.

j.a.n.i
1. bře 2022

@katule1990 Ne, ty ho dát na zen nechceš, ne že nemůžeš... Tak si ho nech v kočáru, nám ostatním je to jedno, akorát nevím, proč máte vy potřebu nám ostatním cpát poskakování v kočáru na kšírách jako něco úžasného a nezbytného.

veronikav31
1. bře 2022

@katule1990 souhlasim s
@j.a.n.i i malé dítě, které nechodí může z kočáru ven. Dcera,když obcházela nábytek v kočáře být nechtěla,tak jsem ji nechala obcházet kočár venku (to byl říjen),to jí bylo necelých 10m.syn to samé,lezl kdykoli a kdekoli,na dětském hřišti,v kavárně,u dcerky ve školce v šatně na zemi, softshellové botky to jistili.nevim o tom,že by mu něco chybělo...

rebe
1. bře 2022

@j.a.n.i Podívej, nechápu, proč je to pro tebe takový problém, že nkdo jiný dělá něco jiného a vyhovuje mu to a nevyhovuje mu to,m co děláš ty. Hlasů maminek, které to mají stejně jako ty, tu zazněly desítky, tak jsem přidala i zkušenost, že se to dá jinak. A to proto, že se na to tazatelka ptala. Nikomu to necpu, ona se na to ptala. Naopak na to, jestli ty s tím, jak to dělala já, souhlasíš nebo jestli by to vyhovovalo tvému dítěti, se tu nikdo neptal. Tebe se to opravdu nijak netýká. A to, co píšeš, není pravda.

rebe
1. bře 2022

@veronikav31 Softshellové oblečení v mokrém blátě nevydrží suché déle než pár hodin, prochladne ještě rychleji. Ne každá maminka chodí jen do kaváren a na hřiště.

j.a.n.i
1. bře 2022

@rebe No, jediný, kdo se tu naváží do ostatních, jsi ty...

nika110818
autor
1. bře 2022

Damy, ja opravdu nechapu tyhle nesmyslne utoky. Myslim, ze @rebe nikomu nic necpe, proste rekla svuj nazor. To, ze ohledne vychovy deti je spousta nazoru, je prirozene. Ale opravdu nechapu potrebu hadat se s neznamymi osoba na internetu. Kazdy si muze rict svuj nazor a kdyz s necim nesouhlasi, muze si to pomyslet, ale proc hned bojovat, presvedcovat o sve pravde a ke vsemu se vyjadrovat? Myslim, ze jako mamy by jsme se meli vzajemne chapat, podporovat a tolerovat. Myslim, ze kazda mame dost svych starosti, neni treba si jeste zvedat adrenalin uplne zbytecnymi nesmyslnymi utoky.

katule1990
2. bře 2022

@nika110818 Díky, přesně to samé si myslím a to jsem se taky snažila sdělit ve svém příspěvku. Proto jsem už ani na další nesmyslný útoky a osočování @j.a.n.i nereagovala, vůbec nemá smysl s někým takovým diskutovat.