Kdy koupit kočárek?

nadik
29. lis 2007

AHoj holky předem sorry že jsem založila toto téma, ale nic podobného jsem nenašla. Chci se zeptat,kdy je tak vhodná doba koupit kočárek? Podle pověr nemá být do porodu doma, ale i tak, nechci moc brzy a zase pak, aby už nebylo pozdě, díky.

krista
28. črc 2009

imiska24 • 15tt • Dnes ve 14:31
Ahoj všechny mamulenky,vůbec nevím kdy začít plašit s nákupy pro mrňouse
a kdy objednat kočárek?Jediný co vím,že teď je to ještě dost brzy.Poradíte nezkušený? 😀

astrane • 2d • Dnes ve 14:46
Kdy chceš 😉 😀
Já osobně čekám až na 20tt po velkým UTZ...ne proto,že už vím,co to bude,ale že vím,že by to mělo být zdravý miminko...pak už je to jedno...mě se třeba nechce běhat s břichem někde po obchodech,takže do 30tt to chci mít všechno oběhaný a nakoupený a pak už jen peru,žehlím apod 😉Přibírám totiž kolem 17kg a to už se pak fakt nedá 😀 😝
Ale pokud se rozhodneš pro Teutonii,tak máš nejvyšší čas to rozlousknout a tak do 4týdnů objednat...děsně dlouho se na ni čeká-je na zakázku...
naopak někdo kočárek jede koupit až cestou z porodnice...někdo ho má do porodu jen zamluvený a zálohovaný v obchodě....možností je víc...

radkar • 1d • Dnes ve 14:52
Ahojky, je to asi každého rozhodnutí, já objednávala kočárek asi kolem 30 t.t. a všechnu ostatní výbavičku asi od 27 týdne. Ale po kočárku jsem prouzdala po internetu snad už od 20 týden 😀 a zjišťovala, jaké vůbec existují. Já měla takovou hranici 25 týdnů, protože od tohoto týdne už se dítě považuje za tvora, který by mimo dělohu vůbec přežil. Dřív jsem si říkala, že nic kupovat nebudu. Nechtěla jsem to "zakřiknout".

kpetra • 1d • Dnes v 16:27
imiska - kamarádka má doma kočárek od 13. týdne. To záleží na tobě. Já ho měla asi od půlky těhotenství. Jestli ho ještě nechceš kupovat, tak se aspoň porozhlídni, jaký by se ti líbil. Jak píše Astrane, u některých je delší čekací doba.

miminkopodruhe
28. črc 2009

Jejda jak tu čtu, že některé maminky kupují kočárek až kolem 30 tt, to my bychom ani nestihli, to už jsme měli po porodu...každopádně jsme ho kupovali myslím taky až po velkém UTZ ...a paní prodavačka nám napsala záruční list až na termín porodu, což bylo pro příp.reklamace výhodné, že neutíkala záruka pul roku, kdy ještě kočárek stál doma 😉 a dělá to víc prodejců, tak se optat

imiska24
29. črc 2009

Ahoj,
děkuji moc.Tak nějak jsem to taky plánovala,že ho objednám kolem 25tt.
Bydlím na horách,tak když se kočárek zdrží,tak budem vozit na bobech 😀
No a ke všemu máme termín koncem ledna,tak doufám že Krkonoše nepostihne ňáká kalamita 😀

yanna.o
11. zář 2009

Tak v 1/2 až 3/4 těhotenství. Aby vyčichl, aby byl klid na výběr. S velkým bříškem je to zátěž a navíc může gyndr. nařídit klid na lůžku atp. Ono jak jich je dneska hodně, tak trvá delší dobu nějaký vybrat..

kaktusik007
2. říj 2009

mi hovorte o tom výbere... veď je to takmer ako maturita!!! 😀

ale už to mám za sebou, a viem presne ktorý chcem... a keďže chceme jazdený, tak pomaly pozerám inzerátiky, ale kupovať by som tiež asi okolo 20tt, resp. po 3D ultrazvuku, kde sa dozviem, že je všetko v poriadku tak ako má byť 😵

krista
19. dub 2010

benulle (čeká miminko, termín má v září 2010 (20. tt)) - 17. dub v 09:15
Holky prosím o radu kdy by se měl začat kupovat kočárek? Nevím jestli už vyrazit na nákup / 19tt / nebo ještě počkat. Díky moc.....

kaliska (3 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2010 (8. tt)) - 17. dub v 09:18Kočárek počká klidně až po porodu...sice nevěřím,že to nosí smůlu,ale ...můžeš ho mít přece vybraný, a když budeš v porodnici,tak ti ho někdo zajde koupit ...já to tak měla
Spíše bych se zaměřila na všechno ostatí,postýlku,výbavičku...
Co když se třeba za měsíc zamiluješ do úplně jiného kočárku?

andelka (čeká miminko, termín má v květnu 2010 (37. tt)) - 17. dub v 10:10
Záleží na tom, kde si ho chceš pořídit. Někde mají dodací lhůty dost dlouhé a někde ho mají na skladě. V některých obchodech si ho můžete po koupení i nechat schovat, jestli ho nechcete mít doma.
Já jsem se pořád nemohla rozhodnout pro typ, barvu, jestli z obchodu, z internetu, z bazaru - nakonec jsme kočárek koupili tady z bazaru na MK před necelým měsícem. A to už se mi zdálo na poslední chvíli. Sice zatím není poskládaný, pořád je v bedně v kočárkárně, ale aspoň už je pod střechou.

eloana (1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2010 (32. tt)) - 17. dub v 10:37
Ahoj- ja si objednala kocarek ve 22tt cekala jsem na nej neco kolem mesice. Chtela jsem to mit vyresene, neb pak bych zacala prebirat a resit,jestli opravdu tento atd.....Hlavne zatim je porad za zavadejici cenu, proto jsem ho objednala takto drive a v obchode jim rekla ,ze nemusi pospichat Kocarek mam u rodicu

la_cheri (1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2010 (21. tt)) - 17. dub v 15:15
řeším něco podobného, protože se bojím aby to nedopaldo jak u prvního kdy jsem ležela v nemocnici a půlky výbavičky kupoval manžel dle instrukcí...kočárek mám vybraný a měnit nebudu,manžel pro něj chce zajet já byhc klidně objednala přes net jsem 21 tt tka si říkám že za ta měsíc možná ještě dýl.U nás je to taky na houby budem se stěhovat do porodu tak aby byl kam dát ted zatím není

zzuzinda - Dnes ve 13:04
Zdravím všechny. Máme už skoro 2 letého kluka a hned, jak jsme oznámili, že čekáme mimi, švára nám nabídl kočárek po jejich slečně. Já nejdřív nechtěla, ale nakonec jsem si jiný nevybrala, tak jsme ho přivezli domů asi 2 nebo 3 měsíce před termínem. Já totiž chytila děs, že se mojí sestře i bratrovi narodily děti dřív, tak jsem malinko zpanikařila, připravila postýlku, sbalila tašku a nachystala kočár. A co na tom bylo nejvtipnější, Adam se narodil 14 dní po termínu a ještě ho vyvolávali
Ale s kočárkem jsem byli spokojení. Takže pokud se naskytne nějaký krásný kočár nebo výhodná nabídka, kupte hned. Jinak opravdu není spěch a pokud máte vybráno a jste pověrčiví, v obchodech vám ho nechají a můžete si pro něj přijít až s mimískem.

akvy
20. dub 2010

tak já měla vybráno a nakonec jsme objednali ve 25.tt a do týdne byl doma, myslím, že je to doba akorát...

lumixii
21. dub 2010

Tak i já přispěji troškou: Při prvním mi stál kčárek u mě doma v ložnici od 9 tt. (a žádnou smůlu mi to nepřineslo 🙂) )
Při druhém jsem měla doma u rodičů kočárek po prvním mimču a nový jsem si šla kupovat až po porodu 🙂
Ono je to všechno relativní, já osobně bych si šla koupit kočárek až bych se na to cítila, ale jak tady už někdo napsal, jestli se nemýlím tak Krista... nedokážu si představit, jít kupovat kočárek v 30tt, to jsem byla už ráda, že jsem ráda, a běhat po obchodech, a zkoušet a nebo zkoumat zda mi bude kočárek vyhovovat, si nedokážu opravdu představit 🙂 Ale to je můj názor

xkacatkox
26. dub 2010

my objednávali kočík ve 26tt, a přišel nám ve 34tt, byli zrovna velké prázdiny, pak parkoval u babičky 🙂

vorllinka
26. dub 2010

my máme kočárek od 26tt. Už se těším až s ním vyjedeme 🙂

baibies
1. bře 2012

Holky oživuji téma, moc jsem toho tu nepočetla a je to 2 roky staré, tak šup sem s názorem, kdy budete kupovat kočík vy????????????

petkaa28
1. bře 2012

@baibies ahoj, svagrinej sme kupili kocik v oktobri a rodila koncom decembra. nemala ho doma, a myslim, ze je to tak akurat termin...my ho sice este nepotrebujeme, ale ak, tak si ho raz tiez kupim cca v 6-7 mesiaci, alebo ho pojde kupit mm..vybrane mame uz teraz🙂

helen_8
27. čer 2013

Ahoj holky, je brzy kupovat kočárek po prvním trimestru - po prvosemestrálním screeningu? Naskytnul se nám náš favorit za super cenu, použitý, tak mám dilema. V této barvě ani často není a nový je dost drahý. Díky za názory. 😉
Ostatní jsem chtěla začít kupovat až na podzim.

exupery
27. čer 2013

@helen_8 my uz mame kocik doma,objednavala som po velkom ultrazvuku v 20tom tyzdni,ked som si myslela,ze budeme vediet,ci je to dievca ci chlap,a tiez treba zvazit,aka cakacka je na konkretnu znacku,niekedy aj 2mesiace ci viac.Ked sa naskytol za dobru cenu,a da sa usetrit,preco nie...

copa
27. čer 2013

my jsme měli kočárek doma od Vánoc, mimčo se narodilo v březnu 🙂
byl u nás doma, pověry mi zdravý rozum nepobírá, takže i když obě budoucí babičky z toho měly osypky a pořád přicházely s novýma nápadama ke komu v příbuzenstvu by se mohl schovat... 😠 já jsem si nechala kočár doma

laurinkan
4. lis 2013

pokud při nákupu chcete trochu ušetřit, zkuste http://cestovani.hyperzbozi.cz/. zde jsem našla kočárek, který jsem si vybrala v kamenném obchodě, o několik stovek levněji 🙂

welunka
18. kvě 2015

Ahoj holky, Já jsem v 13.týdnu a po kočárku už pokukuju.... jelikož nechceme vědět, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka tak rozmýšlím - zda neutrální barvu (černá se zelenou, zelená, do hněda...) nebo jestli si koupím černo-modrý - jsem totiž ulítlá na modrou!!! (jenže ba pak lidi asi blbě koukali, když to bude holčička, ještě se rozmyslím. ¨

Jinak jsem slyšela, že kočárek nemá být v domě před narozením miminka, takže já si ho určitě uschovám k mamce 😀

welunka
3. čer 2015

Ahojky, koukám po kočárku a všude se uvádí šířka korbičky kolem 35cm (snad jen u jednoho jsem viděla 44).
Chci se tedy zeptat zda je šířka 35cm dostačující, mimi budu mít na zimu takže určitě aby se tam vešelo v zimním oblečení a ještě fusak. Děkuji za radu.

alubif
3. čer 2015

@welunka s tou šířkou jsou všechny tak nastejno, podstatnejší je délka, zvlášť na zimu.

verunka31
6. srp 2015

Ahoj, píši si o radu. Měřím 185 cm, manžel 190 cm a potřebovala bych poradit s kočárkem. Zatím jsem žádný suprový neviděla. Chci aby byl do terénu, s velkou korbičkou, aby se nám tam malí vešla, abych se nemusela do korbičky moc ohýbat, výsuvná rukojeť, abych při rychlé chůzi nekopala do podvozku. Vím, že mám dost požadavků, ale když už, tak už... Poradíte mi?