Klasické houpací kočárky. Máte s nima zkušenosti?

ladylavender
25. bře 2009

Zdravím všechny, kterým se líbí klasické kočáry. Vím, že některé mají samostatná témata, ale jsou to většinou dost známé typy (Roan Marita, Inglesina Magnum atd.). Mě by dost zajímalo, jestli máte někdo zkušenosi s méně rozřířenými typy. Zejména Silver Cross Sleepover Deluxe na houpacím podvozku, Inglesina Vittoria (na chromovém podvozku), Caren Gondola, Deltim Economic, Premiér, Dida a jiné. Zvláště pak, jak jsou kvalitní, stabilní, odpružené a prostorné. Moc moc děkuju za příspěvky.

ladylavender
autor
25. bře 2009

Teutonia Elegance, Peg-Péregro Classico, Bébécar Grand Style Plus atd. atd. Prostě všechny houpací 🙂

tereziep
25. bře 2009

Ahoj, kamarádka má starší Peg-Perego a je spokojená - houpe dobře a je dost podobný inglesině ottutině.

ladylavender
autor
25. bře 2009

Díky. Podívala jsem se na obchody a je fajn, Peg-Perego má k tomu houpacímu podvozku na výběr různé korbičky a sportovní sedačky.

yanna.o
25. bře 2009

jo, možná classicu v babyparku (vedle Ikei) šoupli doprostřed mezi inglesiny, aby tam mezi nimi čněla. Ale občas jí mají dole, takže normálně můžeš ozkoušet, popojet a tak.. No a v tom HM studiu (mezi Tescem a Baťou) mají všechny Inglesiny dole na takové šikmé desce, ale sjet na zem se s nimi dá. Mají tam i classicu, i viktorii i ty typy na podvozku ergo bike, takže můžeš okukovat 😀 V baby parku je mají furt, co jsem naposled viděla.

yanna.o
25. bře 2009

lady, to patřilo vedle do diskuze o clasicce... 😉 😀

ladylavender
autor
25. bře 2009

Jééé 🙂 Děkuju. A myslím, že to do téhle diskuze patří: houpací Inglesina Vittoria ke shlédnutí na Zličíně 😀

yanna.o
25. bře 2009

pardon.. vittoria.. 🤐 😅

ladylavender
autor
25. bře 2009

To máš jedno. Já zase pořád píšu Peg-Peregro. Nevim jak jsem k tomu přišla, ale nemůžu se toho zbavit. 😝 😀

yanna.o
25. bře 2009

lady, já bych to ale vědět mohla, když mám od nich kočár 😀 no hele ozkoušíš, uvidíš, nevynech ani vrtulku na polohování zad v hluboké korbě - je vpředu pod vaničkou 😉 Magnum má polohovací záda zvenku (no na těch zádech.. 😀 )

marika6
25. bře 2009

gesslein ale len typ trend, je úžasný, kvalitný, nemecká zaručená značka, prehadzovacia rukovať, velká strecha, ktorá sa dá polohovať aj dopredu, ak svieti slnko, alebo fúka, alebo polka sa dá odziprosvať a nahradiť sieťkou a bábo može pozerať von, ked je už velké a chce byť na brušku. Kočár je super ovladatelný jednou rukou

astrane
25. bře 2009

Deltim ekonomic patří k těžším kočárkům,já měla vyhlídnutý Sojan,ale myslím,že u nás už se nikde neprodává.Vážil jen kolem 12kg,takže jjao Inglesina Magnum,možná i o trochu míň.Ale prodejce stál za pendrek,tak ho nemám,zařekla jsem se,že u nich teda nic nekoupím....a jinde jsem ho nesehnala...http://www.sojan.com.pl/wozki trojfunkcyjne.html měl to být myslím ten Isabell

aponchie
25. bře 2009

ja mam Vittorii 😵

ladylavender
autor
27. bře 2009

Astrane: Co to bylo za prodejce?

ladylavender
autor
27. bře 2009

Včera jsem zahlédla kočárek Teutonia Elegance a ve skutečnosti vypadá líp než na fotkách 😲 Jen škoda, že korbičky mají jen ve tmavých barvách ☹

astrane
27. bře 2009

Prodávali ho na Tomkově náměstí v Brně....našla jsem ho pak i na internetu,ale ty stránky byly divný-nebyly tam ceny a nešlo to dát do košíku-žádnej tam nebyl... a prý intenetový obchod... 😖

Já chtěla jinou barvu,než měli vystavenou,byl tam jakejsi chlap,tak jsem se ho zeptala,jestli je možné vidět nějakej katalog a vybrat si barvu-prej ne,co přijde,to přijde....A na dotaz kdy teda očekávají další várku mi bylo řečeno-Až se to prodá a dál se se mnou nebavil... ☹ .tím u mě skončili...a to jsem byla ochotná tam nechat slušnou zálohu,jen aby mi ho rezervovali anebo mi mohl nabídnout,že mu dají vědět,až přijdou....já to mám skoro 60km daleko a neměla jsem tehdy ani auto-to jsem tam měla jezdit každých 14dní se dívat?No nevím,jak si představoval 😠
Pak jsem náhodně narazila na kočárek,co mám teď-je sice úplně jinej,ale rozměrově a technocky splňuje vše,co jsem chtěla,kromě konstrukce do X-včetně velmi měkkého odpružení na všech 4 kolech,takže je taky houpací,ač na to nevypadá 🙂

ladylavender
autor
27. bře 2009

Tak aspoň víme, kam nikdy pro kočárek 😀 Někde je holt úroveň prodejců pořád v době minulé 😝 A zvlášť nastávající maminky nejsou na kyselé ksichty a neochotu vůbec zvědavé 😠

Jinak ta značka u nás fakt moc rozšířená není, já o ní do teď nevěděla. Rozhodně víc se u nás prodávají Roany a u těch si můžeš vybrat hóóódně barev 😎

ladylavender
autor
27. bře 2009

Aponchie a Yanna.o: Jaká je ta Vittoria. Tedy krásná, to určitě 😉 Ale jak slouží?

astrane
27. bře 2009

No jo,ale on ten kočárek stál cca 6,5tisíce a druhej druh 7,5 a měli výbavu jako Marita,jako i polohování zad v hluboké korbě,větrání v boudě a podA Marita stála tehdy 9,5tisíce a byla o 3 kg těžší....a taky neměli drátěnej košík,ten já totiž po zkušenostech z praxe už nechci 😉

astrane
27. bře 2009

Jinak náš starej klasickej houpací mám v albu jako sporťák,ale není to tam moc dobře vidět-měl bílý kola s modrýma středama a byl hrozně pěknej,když jsme ho koupili za nehoráznou cenu 745Kč 😀
A sloužil 3 roky k naprosté spokojenosti....klasickej kočárek z Polska to byl-zkusím pohledat fotku v hluboké verzi a nějak dostat do alba,ať můžete mrknout,jak byl pěknej 😉 😀

ladylavender
autor
27. bře 2009

Tak tomu celkem rozumim. Drátěný koše jsou více méně taková ozdůbka na oko 😉 Cena móc fajn. Jen jestli by byla fajn i kvalita...

astrane
27. bře 2009

Materiál vypadal dobře a jinak na tom není moc co zkazit...kola se prmažou a rezav ět tam taky nemá moc co,když jsou plastový středy kol,takže pokud se to někde nepodře,je to dbrý...tolik má zkušenost s tím starším kočárem,...ale je fakt,že nejsem nijak extra náročná a po mém ježdění jde kočárek pomalu do šrotu 😀 Ale technicky byl naprosto bez chyb....

ladylavender
autor
27. bře 2009

To jsem si původně myslela taky (že není co skazit), ale pak jsem se doslechla o odpadávajících kolečkách, zadrhávající se nášlapné brzdě, vrzání (které neodstraní ani denodenní mazání) a jiných "radostech", které provází nekvalitní houpací kočáry ☹

astrane
27. bře 2009

Tak to jsem měla asi kliku 🙂 Mě dokonce ani nevrzal,kola držely perfektně a nikdy se nezkřivil,nic...perfektní kočár....a to mu dávám pořádný kapky-viz diskuse Nejlepší kočárek do terénu....Ale je fakt,že i drahých kočárků typu Inglesina se občas vyskytnou problematické a vrzající kusy....

astrane
27. bře 2009

Hm,tak ho nikde nafocenej nemám,jen nahranej na videu a pro změnu zase už nemám video 😝

aponchie
27. bře 2009

lady:krasnej je a nadherne houpe to jo,ale jeste mame cas ho provetrat tak musis pockat 😀

ladylavender
autor
29. kvě 2009

Zdravím a obnovuji toto téma 🙂

Máte některá (nebo jste alespoň viděla) některý z těchto kočárků: Bumbleride Queen B nebo Babyactive Balerina?

Díky

astrane
29. kvě 2009

Balerinu jsem viděla v Brně u Aničky...je moc pěkná... 😉 🙂 Vždycky tam mají jednu vystavenou...

astrane
29. kvě 2009

I jsem si ji povozila 😀 Paní to nevadilo,přestože bylo zřejmé,že ji nebudu kupovat,ale jsem tam stálý zákazník....tak jsou na mě hodní 😀

reruna
30. kvě 2009

Ahoj, včera jsem viděla naživo kočárek Caren gondola na klasickém houpacím podvozku www.darababy.com, je fakt super, má vaničku snad ještě větší než Roan marita, má odepínací boudu a je tam všitá taková letní z půlky bílá a z půlky sítovaná, polohování zádíček , zimní a letní nánožník, nafukovací kola, kovový košík, přehazovací rukojet, což Roan nemá, nastavovací rukojet, (Roan má jen 2 polohy), a cena pod 8000, přímo v obchodě v Novém Jičíně. já se teda rozhoduji, že ho vezmu na podvozku Oring s otočnýma předníma kolečkama a látkovým košem, houpe sice mín, ale to mi zas až tak nevadilo, s tímto podvozkem má totiž kočár jen 12 kg, s klasickým 15 kg a pro mě je váha taky celkem důležitá. Sporták je taky super prostorný, takže podle mě, vybrala bych radějii tento než Roan.

astrane
30. kvě 2009

kamarádka si koupila Roan kortina,protože marita se jim už zdála drahá...je moc fajn na vožení,má ho chvíli,ale je nadšená,srovnávala ho s firkonem s natáčecími koly a s x-landerem xa,ktreé měla tu čest vozit kámoškám a prý je ten klasickej nejlepší-všude se vejde,krásně houpe a dobře se s ním manipuluje a jde i táhnout,což tamty teda prý nešly-taky nemají přehazovací rukojeť,takže tak chtěli řešit sluníčko...no je zatím moc spokojená,ale jezdí teprve měsíc,tak uvidíme za rok... 😉 🙂