Klasický versus moderní kočárek. Poraďte

standa_2010
17. pro 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Scháním kočárek a nevím si rady s výběrem 😒 Přijde mi, že některé moderní kočárky "nehoupou" nebo jako by nebyly odpružené. Zdá se mi to nebo to tak je? A přitom tím drncáním se mimčo uspí nejlépe. Koukala jsem, že jsou na trhu ty klasika kočárky s řemínky. Ale já bych ráda takový moderní vzhled. Znáte některá kombinaci moderního kočárku, který by byl při tom dobře odpružený a nebo houpal? Děkuju moc 🙂
Líbil by se mi x-lander (2010) ale nevím, jak na tom je s odpružením ....

lenkabu
17. pro 2010

Většina moderních opravdu nehoupe.........kombinaci houpacího a moderního a ještě za dobrý peníze jsem marně sháněla,jestli seženeš,ráda se poučím 😀 Myslím že moderní a houpací je Casual S 4 nebo tak nějak se to jmenuje,nevím přesně. Kamarádka měla a byla moc spokojená,je to trojkolka apřední kolo je dvojkolo a je aretační,přitom houpal,super,pro mně byl trochu moc drahej.

musko
17. pro 2010

Inglessina magnum

akcull
17. pro 2010

standa_2010,
fakt hodně houpací s natáčecí přední nápravou (takže se s ním nenadřeš) je tenhle:
http://www.bebecar.cz/detail_stylo_at.html, nedávno jsem si s ním jezdila po prodejně a jezdí se s ním krásně🙂, nevýhodou je, že je těžký, takže pokud bys ho měla tahat někam do patra nebo často nakládat do auta, tak by to ideál nebyl...
sama mám Teutonia Spirit, ač je to trojkolka je velmi dobře odpružená, krásně se s ní jezdí a jde s ní i částečně houpat
http://www.kocarky-teutonia.cz/kocarky/kocarek-...
a moc se mi líbí ještě kočárky gesslein, jsou taky velmi dobře odpružené a dá se s nimi pohupovat
třeba tenhle :
http://www.ffi-kocarky.cz/index.php?main_page=p...
navíc jsou hezky prostorné a pohodlné pro mimčo, mají vysoko boudičku a spoustu vychytávek...

S X-landerem jsem jezdila (konkrétně s x-lander XA 2008), ten není odružený vůbec - je to drncák, má malou korbičku a sporťák mě taky moc neoslovil (ani jsem ho nevyužila, jezdili jsme jen s korbou), nové modely jsou vylepšené (třeba teď jde u sporťáku překlápět stříšku dopředu - dobré proti dešti, sluníčku, v korbičce je odvětrávání), ale odpružené stále nejsou☹

spagatice
17. pro 2010

Podle mě houpání potřeba neni. Pokud si to miminko na houpání nenaučíš, tak to ani nevyžaduje. Náš kočárek (espiro) nehoupe a Michálek v něm usíná krásně 😉

veronikavlaskova
17. pro 2010

Já si nemůžu vynachválit Inglesina Magnum. Je za rozumnou cenu (od 8 tis) a je od 0-3 let. Já jí mám na podvozku Allum (nehoupací zatátáčecí) a to že nehoupe a nepruží nám vůbec nevadí. Malá se hned jak vyjedeme pěkně udrncá. Tenhle podvozek má výhodu, že po přestavění na sporťák to nahradí i golfky. Je lehký, dobře ovladatelný a heeezkýýý 🙂 Pokud trváš na houpání, tak se dělá i na podvozku Ergo Bike (houpací s nafukovacími kolečky) Mám ho pro jízdu v terénu a je taky super. Ale po městě, kde jezdím většinou, si ty zatáčecí kolečka pochvaluju.

kubinkov
18. pro 2010

@veronikavlaskova Možná je hezký, ale brzy poznáš, že rozhodně není pro dítě do tří let. 😉 😀
@standa_2010 Hlavně si vyber takový, který se ti líbí, protože s ním budeš jezdit dlouho. Zatáčecí kola jsou k nezaplacení ve městě a v malých prostorách, houpání a hlavně nafukovací kola bych nepřeceňovala, důležitější je dobře umístěné těžiště kočárku a pak stačí malá síla na to kočárkem pohybovat. Miminko neváží moc dlouho pouhá tři kila a prát se s monstrem o pětadvaceti kilech ( kočár 15 KG a dítě 10 kg), může být pěkná dřina. 😝

johnatanka
19. pro 2010

@kubinkov přesně tak...
vybírala bych podle váhy sportáku a velikosti lůžka u sporťáku, ten se požívá nejdýl, houpací jsem měla u prvího dítěte na první měsíce a vůbec to nebylo důležitý, prcek mi stejně řval a řval, u dítěte bych spíše ocenila dudáka než houpání...
ten kdo má těžký kočár, tak posléze kupuje stejně golfky=další investice, tak proč nekoupit kvalitnější hned.
bez otočnýho předního kola si už nedovedu ani ježdění představit, nearetuju ani ve sněhu a to v současný době jezdím ještě se skejtíkem a 15kg synem na něm ve sněhu, do kopce, přes chodníky, obrubáky...