Kočár Cam Cortina X3. Máte zkušenost?

nasticka
6. dub 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem CAM Cortina X3 evolution? je to můj favorit, ale když koukám po bazarech, tak ho nikde nevidím - to se vůbec neprodává? nebo je tak dobrý, že si ho maminky nechávají? 🙂 kdybste někdo měl nějaké reference (dobré nebo zlé) ráda si je přečtu.. Chceme koupit celý komplet (sport+korba+sedačka) vypadá moc pěkně a i se s ním výborně manipuluje, korbička mi připadá i docela rozměrná (budeme rodit v červnu, tak bychom už na zimu možná mohli i na sporťák..) a vše se dá nasadit po i proti směru jízdy..fakt moooc pěkný a šikovný kočár, jen mi chybí nějaké ohlasy z reality..přece jen výrobce toho naslibuje a nakecá a za půl hodiny v krámě taky nepoznáte, zda se nezorvrzá po měsíci provozu...

komteska
5. únor 2009

atreides: chce to tu pláštěnku úplně scucnout aby v ní nebyl žádný vzduch a pak skoro nic nazabírá, je pravda, že ten koš není zrovna největší 😎

lendy1
5. únor 2009

komteska, nevím, co to je Bluone za firmu, nebo jak vám kočárek reklamovali, ale jediný autorizovaný servisu na Cortiny je v Brně a pokud je kočárek ještě v záruce, tak všichni dodavatelé Cortiny by měli posílat kočárek tam a oni rozhodnou, zda je reklamace oprávněná nebo ne, dodavatel nebo prodejce kočárků o tom nerozhoduje.

jinak já jsem našla jedinou opravnu kočárku v Praze, opravují i pozáruční vady, takž jakmile budu moct, kočárek jim tam pošlu. Pán byl velmi ochotný a když jsem mu detailně popsala co s kočárkem je, tak to neviděl jako problém, který by neměl řešení. Ale každopádně i když je kočárek pořád v záruce a reklamaci mi 3x neuznali, tak tady si to budu muset zaplatit.
Snažila jsem se s tou neuznanou reklamací udělat kde co, obracela jsem se na ČOI i na Strojírenskou zkušebnu, ale maximálně jsem dostala nějaké rady, toď vše.

Ještě k té brzdě: to, že se zasekne, a znovu musím kočárek zabrzdit a odbrzit docela ještě jde, ale stalo se mi taky, že jsem chtěla kočárek odbrzdit a zablokoval se celý brzdný systém a nešlo s tím hnout ani silou-kolečká stála, já byla nakupovat v malém obchodě, kam jsme se sotva vešla s kočárkem a nemohla jsem dělat nic. Naštěstí mi pomohl jeden pán, který na to kouknul a měl větší sílu než já, tak zabral za brzdu a na několikátý pokus se to hnulo, ale stát se mi to třeba v MHD nebo někde, tak nevím, co bych s tím dělala.

komteska
5. únor 2009

lendy: no dle toho vyjádření psané rukou mi přišlo jak když to vyjádření psal sám Šimčík(majitel a provozovatel netového obchodu), moc bych se nespletla, kdyby to probíhalo tak, že se na to jen mrknul a řekl to nemá cenu reklamovat to si to neumí zašít na stroji..............evidentně je vidět, že v tom rantlu bylo málo látky a vytrhlo se to
kočárek jsme kupovali loni v březnu,takže je ještě dostatečně v záruce

lendy1
5. únor 2009

tím pádem on nemá co uznávat reklamaci a dožadovala bych se toho, aby to poslal do autorizovaného servisu. Já jsem reklamovala i když se mi vytrhl cvoček na nánožníku na té gumě-kočár je v záruce, tak co bych si to měla zašívat. Za týden jsem to měla opravené doma, ale to byla jediná uznaná reklamace 😖

komteska
5. únor 2009

no právě, to na tom nechápu, že by ani netrvalo tolik to zašít, ale je v záruce, tak proč bych to dělala, bych pak tu záruku ztratila žejo 😎

pkolin
5. únor 2009

Ahojky holky, jsem pevně rozhodnuta pro Cortinu, jen nevím, kde ji nejlépe koupit, aby to nebyl nějaký padělek. Nemáte někdo zkušenosti s obchodem www.krtecek.com - je to v praze U topíren 2, Praha 7 a pak ještě s obchodem v Kladně www.nej-kocarky.cz??? Tyto dva obchody mě nejvíc zaujali. Vybrali jsme si barvu 582 (zelená s koly na korbě) z kolekce 2008 a ve spoustě obchodů se mi snaží namluvit, že tato barva přešla nezměněna i do kolekce 2009, ale kolekce 09 v této barvě je trochu jiná a v uvedených obchodech mi skutečně jsou schopni dodat Cortinu 08! Prosím o vaše zkušenostmi klidně i s jinými obchody. Děkuji. Martina

lendy1
5. únor 2009

pkolin, zkus napsat i sem (tu kombinaci si můžu dát do košíku,ale chtělo by to prověřit, zda opravdu je skladem) a myslím, že mají pobočku i v Praze 😉
http://www.detskyraj.cz/zbozi/4193-cam-cortina-...

monas
5. únor 2009

Ahoj holky, my měli Cortinu pro syna, kupovanou v r. 2006, od té doby šla její cena dost dolů, tenkrát vyhrála nějakou cenu jako kočárek roku. Jezdili js¨me s ní denně, dokonce několikrát denně jedno patro do schodů, projezdili jsme neskutečný terény atd a nebyl s ní jedinej problém!!!! Můžu ji jen doporučit! Žádnej kočár není nikdy ideální, mohla by mít např. větší košík, nebo ta taška na rukojeť nebyla nic moc, ale jinak kočár super. Korbička je dost velká, rozhodně větší než Jané, hodně oceňuju, že jde nasadit sporťák po i prot směru jízdy, což má málokterý kočárek podobného typu, navíc je opěrka sporťáku hodně dlouhá, takže i velké dítko se tam krásně dlouho vejde a může si opřít hlavu. Po odbrždění se kočárek občas "zasekne", ale stačí jen nadzvednout přední kolečko a položit a je to.

mak1
5. únor 2009

Všechny zdravím.. nejdřív bych chtěla trochu pochválit Cortinu.. používáme jí zatím půl roku a jsem s ní spokojená. Jen musím přiznat, že po přechodu z korby na sporťák mě nemile překvapilo to jak se zmenšil košík pod kočárem. No a pak jak tady někdo psal o nánožníku na gumě taky nic moc to je pravda.. už se nám trhla ta patentka ☹ ale jinak jak říkám jezdí super 😉
Pkolin: my kupovali cortinu na tom krtečku a v pohodě, reklamovat jsem zatím nemusela, ale jinak kočár přišel včas a v pořádku.

monas
5. únor 2009

mak- jojo, to je fakt, když je nasazenej sporťák, dost blbě se do košíku leze, ale tenhle problém má velká spousta kočárků. A ten nánožník, pravda, taky by mohl být vymyšlený trochu líp...Ale jinak opravdu dobrý kočárek, jízdní vlastnosti super

atreides
5. únor 2009

mě se ještě líbil Jané nebo Casual, ale ani u jednoho, za ty peníze o proti Cortině, nejde nasadit sporťák pro i proti směru jízdy, což si teď nedokážu představit. A je super, že sporťák jde úplně do lehu

monas
5. únor 2009

jj, s tím souhlasím. Pro mě byla možnost nasadit sporťák po i proti důležitým kriteriem výběru, hlavně kvůli bruslení na in-linech....

gabka32
5. únor 2009

já ještě pořád koukám po Jane - dokonce jsem přemýšlela jestli neprodat celou trojkombinaci cortiny a koupit si slalom ale je fakt že krom toho že je líbivější dalších moc výhod nemá. pro mě krom ceny rozhodovalo i to že jde sporták do lehu a můžu si mimčo otočit k sobě a taky to že neměl takovou základní výbavu - kupovat nánožník a tašku (která je ovšem dost vymakaná) za další 2-3tisíce se mi nechtělo...
a zatím žádná vada, takže celkově spokojenost 🙂 ...akorát kdyby tchýně nekupovala furt věechno oranžové aby to ladilo ke kočárku! 😖 jo včetně rtěnky pro mě... 😀

atreides
5. únor 2009

gabka i rtěnku? 😅 😀 😀 😀

gabka32
5. únor 2009

atreides jj 🙂 máme oranžové hračky, oranž.oblečení pro Sašku (našterstí ne moc, protože jsme spoustu podědili), dostala jsem oranž.korále 2x
a když jsem vybírala co z avonu tak mi říkala co takhle rtěnku - a třeba oranžovou "aby ti ladila ke kočárku..." 😀 😀 😀

gabka32
5. únor 2009

ale jinak je docela fajn 🙂

rolenka
5. únor 2009

Ahoj holky,
gabka: chtěla jsem se tě zeptat jak dlouho se ti ta vaše holčičika vlezla do hluboké korby? My čekáme holčičku v květnu a mám strach jestli příští zimu ujezdíme v korbě.

smilena
5. únor 2009

pkolin: já mám Cortinu taky z krtecek.com a spokojenost, reklamovat jsem teda zatím nemusela, ale co se týče rychlosti, tak kočár jsem jeden den večer objednala, druhý den mi volali kvůli barvě fusaku, kterou neměli, vybrala jsem jinou a další den ráno už byl kočárek doma a v pořádku. Takže tohle fakt OK. Jo a plně souhlasím s velikostí koše je to nic moc, ale to mají dnes fakt málo který kočárky - velkej košík - asi se počítá s tím, že na nákupy se jezdí autem a s kočárkem se máme jen promenádovat po procházkách a do košíku si dát maximálně tu pláštěnku a svačinku 😀 Jo a otáčení sporťáku je taky jedna z věcí, který mluví pro Cortinu 😉

atreides
5. únor 2009

gabka ta je dobře uchylná 😀 to jak ta moje - zase milion plyšáků a pořád je bude kupovat a když řeknu, že jich máme už moc, že to není kam dávat, tak prý: to je dobře až bude Ninuška větší, tak si je bude stavět do řady podle velikosti 😀 😀 😀 , ale jinak je moc hodná

atreides
5. únor 2009

roli Ninuš se taky narodila v květnu a na zimu jsme šli už do sporťáku, ještě by se tam vlezla, ale už chtěla vidět ven, ale s fusakem by tam už nevešla

rolenka
5. únor 2009

Pro nás je Cortina favoritem už od doby co jsme prcka teprve plánovali. Ale trošku jste mě znejistěli po tom co tady za poslední dva dny čtu. Ale každý kočár má něco. Je to fakt těžké vybrat ten pravý.

gabka32
5. únor 2009

rolenko - měnili jsme někdy po vánocích, to bylo malé asi 6,5 měsíce, ale je fakt že by se ještě vlezla, na délku určitě a ve fusaku taky ještě něco místa bylo. záleží jak budeš mít mimčo velké, ta naše spíš žížalka, v půl roce měla 66cm a 6,2 kg. ted jezdíme taky v zime ve sportáku s fusakem a je to v pohodě 🙂

atreides
5. únor 2009

rolenka, tak ta brzda mě naštvala, ale beru to tak, že jsme ji nečistili, naše chyba
koš je pod sporťákem fakt malý, ale zase na běžný nákup stačí, když na velký jezdíme jednou týdně
kabela málo kapsiček, ale už to tam umím skládat, že mě "fazonu" drží plíny a vlh. ubrousky (přinejhorším se koupí jiná)
nafukovací kola už mi nechybí, zvykli jsme si

rolenka
5. únor 2009

Koš a kabela pro mě nejsou až tak rozhodující. Máš pravdu že ta kabela se dá kdyžtak koupit jiná. Jak se ti jezdilo sněhem s plasťákama? Manžel by asi chtěl aby se koupily i ty nafukovací kola. Ono je to asi fakt o náhodě. Deset kočárů je bez chyby a pak se najde jeden na kterým se něco rozbije. Šly by jste do cortiny znova?

gabka32
5. únor 2009

rolenko, každý má pro i proti, asi když si nějaký vybereš, musíš pak vychvalovat ty přednosti 🙂

koš - mi stačí, když potřečbuju, uveze i nějaké kilo brambor a chleba..

kabela - ta nic moc, já nemám kapsu žádnou ale už jsem si zvykla, taky dělím prostor plínkama 🙂

no akorát jsme neměřili výtah a než jsme přišli na to, že jde sklopit to přední kolečko pod kočár, tak jsme byly dost naštavní (psali že se vejde do většiny výtahů...) no a když to kolco skloppíš tak zas vysypeš naplněný koš žejo..

a se sportákem je to lepší - i v zime, je spokojená jak vidí ven. jen se mi už stalo že ta sport.korbička na ni skoro spadla - tak nějak se kýve... ale je to tím že je sporták vleže, asi když bude sedět tak to bude držet líp...

gabka32
5. únor 2009

rolenko já chtěla nafukovací kola hned, ale MM naopak chtěl at počkáme a ted mi ani nechybí - na upraveném nebo ušlapaném chodníku probkém není, jen se hůře jezdí ve vyšším sněhu... ale taky kdo by tam jezdill 😨

atreides
5. únor 2009

v zimě se mi jezdilo dobře a když bylo moc sněhu, tak jsem blokla to přední kolečko a jelo to jak všechny kočáry - pořád rovně 😀
taky jsem chtěla ty kolečka dokoupit - vadilo mi to ze začátku hlavně u hlubokýho, ale zvykli jsme si a pak je zdražili a to mi můžou

rolenka
5. únor 2009

Gabka: no bychom asi ty nafukovací kola užili, u nás ne všude je asfalt a máme na vysočině chatu tak v lese by se asi hodily.
Výtak neřešíme, bydlíme na domečku. O té tašce už jsem taky slyšela, ale jak říkáš ženská si vždycky poradí a není to na kočáru to nejdůležitější.
Ještě chci počkat do konce března, bude u nás veletrh v brně. Ale asi do ní půjdeme.

atreides
5. únor 2009

kdybych se měla rozhodnout znovu, tak poměr cena a to co ten kočár nabízí bych do něj šla znovu
jo ještě se mi líbil Moon

atreides
5. únor 2009

rolenka s cortinou jsme drandili v pohodě i v lese - bych se možná bála,že pichnu