Kočár Cam Cortina X3. Máte zkušenost?

nasticka
6. dub 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem CAM Cortina X3 evolution? je to můj favorit, ale když koukám po bazarech, tak ho nikde nevidím - to se vůbec neprodává? nebo je tak dobrý, že si ho maminky nechávají? 🙂 kdybste někdo měl nějaké reference (dobré nebo zlé) ráda si je přečtu.. Chceme koupit celý komplet (sport+korba+sedačka) vypadá moc pěkně a i se s ním výborně manipuluje, korbička mi připadá i docela rozměrná (budeme rodit v červnu, tak bychom už na zimu možná mohli i na sporťák..) a vše se dá nasadit po i proti směru jízdy..fakt moooc pěkný a šikovný kočár, jen mi chybí nějaké ohlasy z reality..přece jen výrobce toho naslibuje a nakecá a za půl hodiny v krámě taky nepoznáte, zda se nezorvrzá po měsíci provozu...

janca.k
27. dub 2010

Ahoj holky, začínáme zvažovat nad koupí tohoto kočárku,ale potřebovala bych vědět, jak moc se dá složit,kvůli autu. Kočárek budeme vozit buď v Opelu Vectra nebo Audi A6 a ani jedno není combi, kufr velký je, takže dovnitř si myslím, že vleze, spíš mi jde o to, jestli ho tam narvu těma dveřma - doufám, že mě chápete, píšu jak pako 😀 díky.

cudlinka22
27. dub 2010

janca.k - my máme Octavii a v pohodě se nám to do kufru vejde.

janca.k
28. dub 2010

Cudlinka22- díky moc

vernero
5. kvě 2010

Ahoj holky, zvažujeme nad koupí tohodle kočárku, díky velké korbě a základně pro autosedačku do auta je to favorit, chtěla bych se zeptat, zda jste dokupovali nafukovací kolečka a vůbec jaké jsou zkušenosti s novými modely 2009, 2010. Paní v prodejně nám říkala, že na ně nemají vůbec žádné reklamace. Předem moc díky za vaše příspěvky.

81michaela
6. kvě 2010

Vernero - já už byla taky rozhodnutá pro tenhle kočárek, ale když jsem ho zkoušela v obchodě tak mě docela zklamal.. Hluboká korba se dost viklala a to samý rukojeť.. prostě na mě působil dost "racheticky" .. nafukovací kolečka bych určitě dokoupila - tlumí to otřesy (ale záleží kde budeš jezdit - jestli v terénu nebo ve městě..)
Kolečka jsou rychloupínací - což je super.. ale na druhou stranu řikala paní prodavačka, že už měli pár reklamací - že to rychloupínání zlobí.. ale každopádně to chce si ho vyzkoušet.. 🙂

vernero
7. kvě 2010

to michaela: Díky moc za názor. Mně ani manželovi teda kočárek nepřišel jako nestabilní a chatrný, a to jsme ho oblejzali dost dlouho 🙂 Nicméně už jsem rozhodnutá, že do něj půjdu a nafukovací kola dokoupíme určitě.
Včera jsem mluvila s paní která jej má, už používá sporťák a je moc spokojená, prý její dvě kamarádky také mají Cortinu a taky jsou naprosto spokojené.

beruskaveruska
7. kvě 2010

ahoj taky jsme koupili cortinu kolekci 2010 a doufám, že do měsíce jí zajedeme 😀 a vachrlatá nám teda nepřipadala a v obchodě dělá kamarádka a na reklamaci neměli cortinku ani jednu takže asi je to individuální, ale když se má trefit na špatný kus tak se prostě natrefí. naf. kolečka jsme taky koupili i základnu 🙂

beruskaveruska
7. kvě 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kocik-ca...

tady je další diskuze a názory 🙂

bajik
24. kvě 2010

Ahoj,

potřebovala bych radu od zkušených řidiček cortiny🙂),

Kočár jezdíme 7měsícu a jsem nadmíru spokojená.Určitě všem doporučím.Zatím jezdíme v hlubokém a už pomalu uvažuju že malého dáme do spoťáku.Dneska jsem vyzkoušela upevnit sporťák a nánožník.Byla jsem zklamaná jak malý prostor nánožník zakryje.V prodeně jsem si toho nevšimla a hlavně když jsem tam malého položila měl zakryté jen nožky od kolen dolu.Řekla bych že je nánožník navrhnutý až na větší dítě.Máte některá zkušenost s univerzálním nánožníkem od emitexu nebo jiné značky který by pasoval na cortinu?
Moc děkuji za radu

lucie.krajcarova
24. kvě 2010

ahoj bajik, já mám normální nánožník a jsem spokojená, malého jsem dala do sporťáku až v březnu, to mu bylo 11 měsíců. možná ho tam dáváš moc brzy - miminko je "krátké". jinak mi přijde nánožník hodně prostorný a užitečný, zvlášť na zimu. jinak v něm mám fusak emitex.

bajik
25. kvě 2010

Ahoj Lucie,

děkuji za odpověď.Malý se mi právě už tak tak vejde do korby,protože právě není žádný drobeček🙂.V sedmy měsících má 10,5kg a měří 74 cm🙂.Pro jeho pohodlý jsem ho chtěla dát do většího prostoru.když jsem dala polohu do lehu a dala nánožník tak mu zakryl jen nožky od kolen dolu.Jinak je samo velmy prostorný.Asi by mi více vyhovovala kdyby se dal upevnit blíž k boudičce.Možná se ptám blbě🙂),ale to vozíš ve fusáku i teď?

lucie.krajcarova
25. kvě 2010

Bajik, tak máš doma trochu cvalíka, ale to nevadí, vyřešila bych to dekou. určitě se s ní dá líp manipulovat než s fusakem. my fusak už zrušili. jinak náš mrňous má asi 9 kg, tak je jasné, proč mi tak dlouho vydržel v korbě 😀 jo a kde v Ostravě bydlíš? já odtamtud pocházím.

ala_bela
13. čer 2010

Cam cortina…mám jí půl roku…autosedačka, korbička super, snadné ovládání, jedním prstem…U auto­sedačky trošku složitější vycvakavání, ale jde o grif…párkrát vyzkoušíte…S kor­bičkou maximální spokojenost 🙂.
Co se brzdy týká..chybou je, že maminky odbržďují a rozjíždí se naráz..brzda se zasekne a nejede jedno nebo druhé kolečko..Takže nejprve trochu přitáhnou k sobě a pak odbrzdit a náhle se rozjet…Také jsem dělala tuto chybu…
Ale s čím spokojená nejsem je ten diskutovaný sporťák…mám tam miminko od 6měsíců a opravdu sjíždí…řekla bych, že je to pro větší dítka (takže snad vložka by to vyřešila)…Dále jak je nasazen nízko a je delší v poloze leh, kočárek se už tak dobře neovládá…ale zae žádná hrůza to není..
Skládání podvozku, snadné..jde opět o naučený grif 😉
Střecha korbičky vrže, nám tedy vůbec nevadilo…ani bych si to neuvědomila, až tady v diskuzích…
Taška je málo pevná a malá…
Koš pod kočárem je dost veliký, vozila jsem v něm nákupy nebo větší sportovní tašku… 🙂
Parádní je polohovatelné držadlo..pro malé a velké..

lucie.krajcarova
13. čer 2010

Ala-bela, máš taky tu autosedačku s kovovými "dráty", nevím jak přesně nazvat to rozšíření sedačky? to je přesně mů problém.. no a s tím sjížděním.. malému je 14 měsíců a sjíždí furt!!!!! mám pocit, že jak byl ve fusaku, tak to šlo, teď je to ale hrůza.. jinak nám střecha nevrže. ale malinko se mi kočár zasekává,když ho chci složit - jak zmáčknu tu páčku, tak ta pod ní hned nejde. ale to přisuzuju tomu, že jsme už druhý majitel, tak možná by to chtělo namazat, nevím... tašku nekomentuju, hned jsem ji vyhodila, mám jinou, to není problém.

pajmou
26. srp 2010

Ahojky, taky zvažuji koupit Cortinu, ale limitku z roku 2008 novou, jde mi o to, že má ten průhledný kšilt, jestli to nepraská??Díky za odpověď

janca.k
29. srp 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá dokoupené k hluboké korbě pásy na upoutání jako autosedačka.Našla jsem je na netu, ale bylo u nich napsané, že jsou kompatibilní s verzí 2010, my máme ale 2009, tak bych ráda věděla, jestli se dají koupit i do téhle.Díky.

@pajmou no já teda tuhle limitku nikdy neviděla,ale kamarádka má Jané slalom, který má nahoře na boudě plastové okénko, o praskaní teda nic nevím, ale co jí vadilo,bylo to, že tím průhledným ji na malýho hodně svítilo sluníčko, takže nadává, že nahoru na kočár musí dávat plínu, ale nevím teda jak přesně to má Cortina jestli je to nahoře na boudě, nebo vepředu.

pajmou
30. srp 2010

ahoj diky za názor, jak jsi spokojena s 2009?

janca.k
30. srp 2010

no zatím těžko říct, s kočárkem jsem jezdila akorát po parkovišti u obchodu a u tchýně v pokoji, ale doufám, že během pár týdnu...dneska to vypadá, že i dnů..ho vyzkoušíme i v terénu, tak pisnu.
Jinak designově se mi líbí moc, na rozdíl třeba od 2010, tam se mi moc nelíbí ty barevné kombinace.A hlavně se mí líbí, že se dají všechny části otočit po i proti směru jízdy,ale to tuším má i ta tvoje 2008, ale ty jsem snad nikdy neviděla, musím mrknout na net jak vypadají.

Ale kamarádka s ním jezdí měsíc a spokojenost zatím velká 🙂

pajmou
30. srp 2010

@janca.k Ahojky,tak jsem nešťasná, výroba Cortiny končí a tak ji kupovat nebudu, abych s ní do budoucna neměla problémy ☹

janca.k
31. srp 2010

@pajmou Ty jo fakt?Kde jsi to četla? No to by mě naštvalo,kdybych s ní za dva roky měla nějaký problém, tak to mi jako vyreklamují kde?? No totok...

pajmou
31. srp 2010

@janca.k Segra dělá v Pompu a byl tam obchoďák, chtěla jsem si ho od něj koupit, abych něco ušetřila a on nám řekl toto... 😒 tak jsem udělala změnu http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=...

janca.k
31. srp 2010

@pajmou Aha, tak to je dobrý, my máme Cortinu taky z Pompa, no to mi teda moc radost neudělali 😠
X-landery si holky hodně chválí, ale mrkni se na rozměr korbičky, kámoška měla jenom sporťák, s tím naprostá spokojenost,ale hlubokou korbu nekupovala, že byla dost malá, i když se dívám, že ty máš termín v únoru, tak to nebudeš tak dlouho jezdit s fusakem a malý mimušo se ti tam vleze.... 🙂

pajmou
31. srp 2010

Jj,to právě segra taky říkala, tak snad taky dobře poslouží.Taky mě s tím naštvali, zrovna jsem si vybrala krásnou limitku...

beruskaveruska
3. zář 2010

@janca.k ahojky my jezdíme v kolekci 2010 a ty adaptéry jsou jen na tu 10 kolekci aspon mi to tak řekli v obchodě, ale nakonec jsem to nekoupili - nemáme auto a když občas s někým jedeme tak vezmeme autosedačkua k té jsme teda dokopili základnu a ta je taky pouze na kolekci 2010 neb má jiný typ autosedačky než ty kolekce do roku 2009. a mám kamarádku v dětském světě a o ukončení výroby jim zatím obchodák nic neříkal 😲

lucie.krajcarova
10. říj 2010

holky, kdybyst chtěly koupit použitou cortinu:
https://www.modrykonik.cz/bazar/202-golfky/mce8...

cline
17. lis 2010

Nazdárek, chtěla bych se podělit o zkušenosti s Cortinou. Máme ji skoro dva roky a mimo období mezi cca půl rokem a 10 měsícema, kdy opravdu dcera ve sporťáku sjížděla, takže jsem to řešila koupí ojetého Chicca, které mělo menší korbičku a samostatně polohovací nožičky, v něm jezdíme doteď a golfky jsou složené v garáži. Druhé mimi ho taky využije na stopro. Naprosto jedinečná je lehkost ovládání. A hlavně mi moc vyhovovalo, že jde sporťák otočit. Jezdili jsem tak opravdu hodně dlouho. Pokud bych se dnes rozhodovala tak bych do něj šla znova.

lenka93
16. pro 2011

lenka.ja mam cortinu kterou ted chci prodavat.musim řict že je to snad nejlepši kočar co muže byt.Mam černo se šedou a je moc krasna.Žad.ne moc velke teplo v tom mala nemela.A myslim,že je dost veliky a prostorny.Musim řict ze kazdy kdo ho videl tak jen chvalil.

evik3
15. led 2012

Ahoj holky, nevíte jaká náhradní pláštěnka pasuje na cortinu? Ta původní už je trochu potrhaná, tak bych chtěla novou.

kisah
8. bře 2012

ahoj ženský tak ke kočárku my máme cam cortinu x3 evo. barevne provedeni šedivá s oranžovou tedka používáme již na druhé dítko samozřejme jsou nejake minusi ale na druhou stranu to ma kazdy kocarek dve kamaradky maji kocarky kazda jiny a stejne meli take problemy ale ja jsem spokojena je velmi prostorny v zime jsem mela fusak i deku tedka jak byli ty mrazy a v pohode schoval se hluboka korbicka se sice trosku houpe ale ze spoda je takovy sedivy plast ktery tam je primo kvuli tomu aby se ditko mohlo pohupovat dalsi plus je to ze se hluboka korbicka da polohovat cely vnitrek kocarku se da vyprat jedine vyhrady bych mela asi ke sportaku je hodne prostorny takze v nem trochu ditka plavou 🙂 jinak jedine minus teda jak pro koho my jsme si pak zvykli nejdou samostatne polohovat nohy nohy se polohuji podle toho do jake urovne polohujete zada jde polohovat cele az do uplneho lehu .a jedine velke minus je striska je jenom nacvakavaci a kdyz pojedete nekde opravdu v terenu tak obcas na ejakych velkych hupech pada dopredu do nejakeho uhlu takze je potreba ji obcas srovnavat ale co se tyka kol a od pruzeny tak to jde jezdime s nim hodne do terenu kola jsou velka a kocarek si poradi s obtiznejsim terenem.Pro schrnuti i pres par minusu muzu doporucit my jsme s nim spokojeny. 😵

martyskac
9. dub 2012

Ahoj holky - a máte už někdo kočárek z nové řady Cam Dinamico ??? Jaké máte zkušenosti ?Díky