Kočár Cam Cortina X3. Máte zkušenost?

nasticka
6. dub 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem CAM Cortina X3 evolution? je to můj favorit, ale když koukám po bazarech, tak ho nikde nevidím - to se vůbec neprodává? nebo je tak dobrý, že si ho maminky nechávají? 🙂 kdybste někdo měl nějaké reference (dobré nebo zlé) ráda si je přečtu.. Chceme koupit celý komplet (sport+korba+sedačka) vypadá moc pěkně a i se s ním výborně manipuluje, korbička mi připadá i docela rozměrná (budeme rodit v červnu, tak bychom už na zimu možná mohli i na sporťák..) a vše se dá nasadit po i proti směru jízdy..fakt moooc pěkný a šikovný kočár, jen mi chybí nějaké ohlasy z reality..přece jen výrobce toho naslibuje a nakecá a za půl hodiny v krámě taky nepoznáte, zda se nezorvrzá po měsíci provozu...

gabka32
5. únor 2009

možná už taška v nové kolekci bude lepší 🙂 a já občas jezdím i po trávě a kolca nevadí, je fakt že jak to zdražili je neskutečné - navíc se na ně dlouho čeká (možná ted už ne, ale dříve psali několik měsíců...)

gabka32
5. únor 2009

a do lesa mám nosítko - manducu a to je úplně nejlepší kočár 😉

rolenka
5. únor 2009

Tak vám teda holky děkuji za rady. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli ten sporťák jde do úplného lehu.
Mě se ten kočár líbí i že je takový vyšší, manžel má dva metry, tak by se k němu nemusel hrbit.

gabka32
5. únor 2009

myslím že do lehu jde - sice si nejsem jistá jestli je to přesně 180st, ale určitě to nebude o moc více. Saška ještě nesedí, takže jí to dáváme co nejníže a je spokojená. a manžel by problém mít neměl, můj má 185 a ještě se dá rukojet zvýšit..

atreides
5. únor 2009

rolenka jde do lehu 😉

misalka
5. únor 2009

Máme kočárek přes rok,používáme denně,dcerka se do sporťáku vleze i s fusakem a krásně se tam vyslí má 12kg a asi 80cm, reklamaci jsme měli zatím 1 prasklá pěnová rukojeť,bez problémů vyřízeno,kupovali jsme jej v Prostějově v Prioru,,samozřejmě má své chyby, někdy mi chybělo odpružení,ale žádný kočár není dokonalý,žejo.

monas
5. únor 2009

gabka- a co máte za výtah? My máme teda v baráku dva a velký, ale u tchyně je takový ten klasický mini pro 3 lidi a vešli jsme se tam na štorc v pohodě, kolečko jsme sklápět nemuseli, jen třeba sklopit rukojeť a věli jsme se tam dva dospělý a kočár...U nás ale výtah končí v předposledním patře a my bydlíme v posledním, takže jsme s ním denně jezdili nahoru dolu po schodech 🙂 Jinak já osobně nevidím mezi těma plastovýma a nafukovacíma kolama skoro žádný rozdíl. Navíc nehrozí, že by ta plastová člověk píchnul. A vyzkoušeli jsme fakt i ty nejhorší terény, chodili jsme s ním do lesa na houby, dokonce na Bezděz jsme s ním vylezli. je fajn, že když je někde horší terén, úzká pěšina, šutry, nebo tak, člověk lehce nadzvedne zadní nápravu a tím předním kolem prokličkuje kdekoliv...

pkolin
6. únor 2009

Děkuji holky moc za odpovědi ohledně obchodu krteček. Jen by mě ještě zajímalo, zda jste si kočárek vyzvedávali v prodejně, nebo si ho nechali poslat. Děkuju moc.

gabka32
6. únor 2009

monas nevím taková obyč kostka výtah - akorát přidělali vnitřní dveře a ty to dost zmenšili. kdybych dala kočár našikmo tak už se nevlezu, takže na délku se sklop.rukojetí a to přední kolečko musím zaaretovat a zahnout pod kočár. vlezu se akorát já a pes (ale to musí vyskočit na zadní aby mu to náhodou nepřicvaklo oceásek) 🙂

minda
6. únor 2009

Taky máme Cortinu, v korbě jsme vydrželi do 7 měsíců, sporťák proti směru jízdy jsme měli jen měsíc, špatně se s kočárem manipulovalo, teď jej máme klasicky ve směru jízdy a je to o dost lepší. Kola máme plastové i nafukovací, já jsem je ještě vychytala za dobrý peníz (990,-), ale už jsme jednou píchli. Novou duši koupíte za pár korun v cykloservisu, je to rozměr "12" a šikovní prodejci vám ji i nasadí. Na plastových kolech byl kočár lépe ovladatelný, ale tím jak je špatně odpružený, tak hrozně nadskakoval, hlavně to přední kolečko. Koš pod sporťákem je fakt děsný, špatný přístup tím, že ten sporťák se nasazuje níž než hl. korba. Ale pořád ještě ujde oproti jiným kočárům, kolikrát mají ty koše jen na papírové kapesníky. Taška děs běs, ale už jsem si zvykla. Taky nám trošku hapruje brzda, ale zatím jsem to vyřešila opětovným zabrzděním. Zpočátku nám kola hodně vrzaly, musela jsem dost mazat (WD-40), teď už je to dobré. Důležité je pravidelně promazávat kole, nacvakávací systém. Autosedačka je oproti jiným dost velká, ještě pořád v ní jezdíme.

smilena
6. únor 2009

pkolin: přivezla nám ho PPL 😉

komteska
6. únor 2009

Daník jezdí ve sporťáku od listopadu 🙂 nějak se mu nelíbilo v korbě, že neviděl, zezačátku asi 14 dní jsme ho vozila proti sobě a pak už i to ho přestalo bavit 😎 měl to na tý druhý poloze od lehu a jak se začal sám zvedat do sedu, už si tam krásně sedí ve fusaku.....joo Cortina má dlouhou tu korbu oproti ostatním kočárkům, ale ve fusaku by se tam Daník nevešel(je narozený v květnu)
v tašce mám občas pěkný čurbes 😀 jak to nemá žádnou vnitřní kapsu, do koše na nákup se vejde krásně i dvě krabice sunaru a chleba+drobnosti, ale když jedeme na plavčo mám co dělat aby se tam věci vešly 😎
jo a když byl sporťák proti směru jízdy, tak kočár byl dost dlouhý a blbě se s ním zatáčelo
do některých výtahů se taky nevejdeme ☹

komteska
6. únor 2009

nebýt těch reklamací, tak to zas není tak špatný kočár.... nejvíc mi vadili asi ty kolečka a to skákání i když malej byl spokojený, absolvovali jsme s ním 18 km terénní trasu na Šumavě, takže asi to byl spíš náš pocit, že to musí být Daníkovi nepříjemný
.....když byl hodně maličký, tak ho to občas budilo nějaký hrbol

komteska
6. únor 2009

a do větší autosedačky šel před vánoci, už měl nebezpečně naražený nožičky na sedačku, ale to záleží jak máte dlouhý dítě 😉

bazalka
9. únor 2009

Ahoj mamky, vidim, ze tu debatujete o Cortinach ... chystame se tu nasi behem jara prodat, protoze nas prcek uz radej tape peso nez se vozi. Budou nam uz stacit jen golfky. Tak kdyby jste mela nektera zajem, pisnete IP, rada zaslu vice info. Jedna se o cely komplet v cernocervene barve 😉

minda
10. únor 2009

Holky, mám dotaz ke sportovní části. Nevím jestli jsem to pochopila správně. Když chci dát polohování zad do sedu, tak mi tam vlaje ta bouda, na vnější i vnitřní části boudy jsou cvočky, které zřejmě slouží k uchycení té boudy, ale nejsem si jistá, jestli jsem pochopila správně ten způsob uchycení. To mám jako tu boudu vykasat nahoru a secvaknout ty cvočky k sobě ? 😲 Pokud to tak má být, tak jsem teda dost zděšená, dalo by se to přece vykoumat mnohem estetičtěji, takhle mám celé opěradlo odkryté nebo jsem to špatně pochopila je to jinak ?

atreides
10. únor 2009

minda no mě to vlaje, já nic neuchycuju, to by jí tam táhlo

minda
10. únor 2009

Já to taky nechávám vlát, trošku to drží taška, ale stejně mi to připadá nedomyšlené.

vendy01
11. únor 2009

Přidávám se také k "vlajícím" 😀 😀 . Mně to nijak nevadí, myslím, že to je u hodně kočárků a golfek... To přichycení jsem využila jen párkrát v létě, ale jinak ne..

komteska
12. únor 2009

uvidíme, jak dopadne ta šílená reklamace naší Cortiny, ale asi to bude marný, taťka si vyměnil pár ostrých mejlů a telefonát s tím maníkem z Bluone, prý je to nějaký mladý cucák dle hlasu a jedná šíleně, nakonec nám nabídl podvodně novou stříšku za 390 Kč, ale to ať si nechá, kočár je v záruce, tak uvidíme, máme v plánu napsat do Itálie

komteska
12. únor 2009

minda: ty cvočky jsou na to aby se to vlající zvedlo v létě nahoru 😉

capellen
13. únor 2009

Rozhodujeme se mezi cortinou a peregem gt3.... u cortiny se nám líbí cena 🙂 , a pak možnost korby proti směru jízdy. Nicméně, mám dotaz na stívající uživatele/ky: stříška se v upevnění docela vikle, a zdá se nám, že kola nedrží stopu. Je to normální? Jde o výprodej za slušnou cenu (6.999), ale nechceme koupit vadný kus jenom kvůli ceně... Díky.

gabka32
14. únor 2009

capellen - my máme stříšku taky trochu "nejistou" - zatím si myslím že je to tím, že máme sporták otočený proti směru jízdy a vleže. s koly problém není.
jo a taky vlajeme 😉

katty_k
15. únor 2009

mohla bych se zeptat jaky druh upevneni ma autosedacka u Cortiny 3X?
moc dekuji

aajina
15. únor 2009

Katty myslíš upevnění do auta nebo k podvozku?V autě proti směru jízdy a klasika pásy kolem sedačky a přez nožičky a na podvozek se nacvakává.

katty_k
15. únor 2009

mela jsem na mysli jestli ma isofix
a pripadne jestli je autosedacka kompletni nebo je treba neco dokupovat

aajina
15. únor 2009

isofix tak to nemá ale ani se k ní nic nedokupuje, je u toho i stříška pro mrňousky, 2 schovaný boxíky na blbosti(ani jsem nepoužili)

gabka32
16. únor 2009

katty isofix není, to bys musela koupit jinou autosedačku. jak píše aajina v protisměru - já vozím vpředu s vypnutým airbagem, abych na ni viděla. a já ty boxíky zas používám - v jednom mám plínky a v druhém ubrousky a kremík, protože stejně ji všude berem v sedačce, tak ušetřím místo v tašce 😉

katty_k
16. únor 2009

dekuji moc za vysvetleni
muz se trosku seka, ze isofix je bezpecnejsi... jak bezpecna vam prijde autosedacka ke Cortine?

gabka32
16. únor 2009

katty upřímně - před koupí kočáru jsem nezkoumala testy cortiny, ale určitě splnuje normu, no nejbezpečnější určitě není. když ji připásáš podle návodu, sedí docela pevně, my jezdíme tak 1-2xtýdně už od prvních dní a jsem spokojená.
pokud se to tvému muži nezdá, tak zkus koupit jen kočár bez sedačky a pořídit si třeba autosedačku Maxi cosi s isofixem nebo Romer Baby safe - ty jsou v testech nejlepší.