Kočár Cam Cortina X3. Máte zkušenost?

nasticka
6. dub 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem CAM Cortina X3 evolution? je to můj favorit, ale když koukám po bazarech, tak ho nikde nevidím - to se vůbec neprodává? nebo je tak dobrý, že si ho maminky nechávají? 🙂 kdybste někdo měl nějaké reference (dobré nebo zlé) ráda si je přečtu.. Chceme koupit celý komplet (sport+korba+sedačka) vypadá moc pěkně a i se s ním výborně manipuluje, korbička mi připadá i docela rozměrná (budeme rodit v červnu, tak bychom už na zimu možná mohli i na sporťák..) a vše se dá nasadit po i proti směru jízdy..fakt moooc pěkný a šikovný kočár, jen mi chybí nějaké ohlasy z reality..přece jen výrobce toho naslibuje a nakecá a za půl hodiny v krámě taky nepoznáte, zda se nezorvrzá po měsíci provozu...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bazalka
6. dub 2007

Nasticko, mrkni na emimino, tak je diskuse, dokonce nekolik 🙂
My cortinu mame, ale zatim zkusenosti nemame, je nachystana u nasich, mimi se ma narodit za 6 tydnu. Ale po pokojiku se s ni jezdi super a manipulace taky OK

nasticka
autor
6. dub 2007

haaa, díky gedren, určo se jí zeptám...
nj tak třeba slalom od jané se taky po bazarek prodává ( myslím loňskou kolekci..) a spousta dalších, tak mne to trošku zaráží.. 😒

bazalka
6. dub 2007

Cortina se obcas objevi, ale spis ta, kt se neda uplne rozehrat ... na podvozku zustava cast sportaku na kterou se nasazuje korba. Ta lonska jde uz sundat cela, coz je mnohem praktictejsi.

ladunka
6. dub 2007

Jojo, moje špatný svědomí mě dostihlo. Myslím že jsem zůstala podobnou referenci dlužná přes IP, llucko promiň, omlouvám se a tady ta reference je.

Tak, já jsem zatím spokojená. Napíšu nejdřív všechny mínusy nebo možné mínusy kočárku z mého pohledu, aby bylo jasno 🙂
- kočárek nehoupe. Typická vlastnost sportovních kombinací, i když někdy maminky překvapí. Před porodem jsem si myslela, že houpání miminka je zbytečnost, po porodu jsem chvíli měla nervy, že bez houpání dítě nebude šťastné, ale ukázalo se, že co oči nevidí, srdce nebolí, Karolína houpání nezná a nevyžaduje.
- relativně tvrdá jízda. Vyřešila jsem v zimě podložením dítěte dekou, teď jsem deku zase vyndala a zdá se že úplně v pohodě, Karolína neprotestuje.
- hluboká korbička je dost otevřená a nejde moc zakutat. Mně se to líbí, ráda na dítě vidím a zavrtané mi přijde takové nesvéprávné, ale může být, že zakutané dítě lépe spí. Nevím, nevyzkoušela jsem. V zimě skoro nemrzlo, takže jsem nemusela dítě schovávat před mrazem, teď když svítí sluníčko, obkládám korbičku plenkou nebo měním směr nasazení korbičky.
- relativně široký rozchod zadních kol, často o půl centimetru širší než křídlo vchodových dveří do bytových domů, občas musím otevírat obě křídla.
- na začátku života Karolínky jsme usoudili, že jí jaksi moc nevyhovuje tvar autosedačky, byla tam často nespokojená. Máme ještě jednu, Chicco, a v té se nám zdála více happy. Ale možná to bylo jen zdání, a třeba jsme v té Cortině měli nějak divně popruhy nebo takovou tu miminčí vložku, a nebo Karolína měla proti sedačce výhrady ze zásady a u Chicca to nebylo tak vidět, protože tam nebyla často. Viděla jsem totiž u doktorka dost dětí v autosedačce od Camu a projevovaly se předpisově - jak byly uvázány a zvednuty, usnuly. U nás se v sedačce především řvalo. Naštěstí je to už taky minulost. Autosedačku používáme pořád hodně často, buď na nákupy nebo krátké zájezdy, kdy si vezmu jen podvozek a dítko přetransportuju v sedačce.
- jo, občas mám problém s pravým zadním kolečkem, když odbržďuju, zůstává někdy napůl zabržděné a vydává klepavé zvuky. Napravuji to opětovným zabržděním a odbržděním. Není to nic hrozného.

Přesto, co jsem napsala, jsem spokojená. Moc oceňuju snadné sundavání a přenášení korby. Přes zimu jsem v ní nosila Karolínu spát na balkón a nemusela jsem na procházku. Snadno se skládá, výborně se ovládá (jenom bacha, s tříkolkou se špatně couvá 🙂 ) Jsem zvědavá, jaký kočárek bude jako sporťák, ale doteď dobrý. Když si ještě na něco vzpomenu, napíšu.

bazalka
6. dub 2007

Ladunko, dekujemeeeeeee
No ja jsem zvedava, uz se tesim, az vyjedeme 🙂.
O tom, ze je korba hodne otevrena, jsem taky slysela. Ale uklidnuju se tim, ze budeme mit mimi v kvetnu, tak v zime bude asi uz ve sportaku, tak tam ho zakutam 🙂. Aspon manzelova sestrenice ma jen sportak a malej v nem byl od 5 mesicu, od prosince ... vse uplne v poho.

morusa
6. dub 2007

Ahoj holky, máme taky koupenou Cortinu, takže za chvíli už budu psát naše postřehy na ní. Každopádně ho má moje kamarádka už půl roku a pokaždé, když si voláme, tak se jí vyptávám ,jestli je pořád spokojená a prý ano a neměnila by, což mě dost uklidňuje 😉 Jaké barevné kombinace jste si vybraly? My máme černooranžovou.

bazalka
6. dub 2007

my mame cernocervenou

pirlenka
6. dub 2007

Ahojky, o Cortině vážně uvažuji, už jsem si jí zkoušela i v obchodě a úplně mě dostala 😉 🙂 Hodně jsem o ní četla na netu - klady i zápory - ale to má asi každý kočárek 🙂
Nicméně se mi hrozně líbí jeho design, takže je asi rozhodnuto. Jo a barva asi černočervená - s béžovou nechci určitě, ta vypadá taková "špinavá" a ta červená je taková nejvýraznější 😀

nasticka
autor
6. dub 2007

supeeer, díky za všechny možné i nemožné ohlasy a zkušenosti. u mne je tímto orzhodnuto. V tom nehoupání jsem taky viděla ze začátku trošku nedostatek, ale nakonec jsem si řekla, že houpavé kočáry jsou fajn, ale pro mne j důležitější výborná manévrovatelnost, což splňuje jen tříkolka (mám 2 psi a předtava, že mám v jedné ruce psi na vodítku a druhou roukou se snažím zápasit s blbě ovladatelným kočárem mne moc nenadchla..) a navíc, pohoupat přece může i maminka v náruči, když to neumí kočárek 😉 barvu asi zvolíme tu béžovo-oranžovou, ty kombinaces černou mne odrazují kvůli sluníčku - malá se narodí v červnu, tak aby se mi v kočáře neupekla 😒

pirlenka
6. dub 2007

Nastičko, náme se narodí na konci července a stejně chci kombinaci s černou 😉
Jinak to lehké ovládání je jedno z mých kritérií, psa mám sice jenom jednoho, ale většího a na procházky budu převážně chodit jen já (manžel je často v práci nebo ve škole)... 🙂

bazalka
6. dub 2007

nasticko, vevnitr je kocarek bily, tak snad se mimi ani v lete v tmavem kocarku neupece. Me ta bezova zas prijde nachylna k uspineni, aspon co jsem videla u jinych maminek

ladunka
6. dub 2007

Nasti, tak to Ti budu tu barvu závidět 🙂 Mám béžovo-modrý (pro holčičku pochopitelně 😀 ), a oranžová se mi moc líbí. Zejména v reálu vypadá super. Potkávám maminku, která v ní vozí chlapečka 🙂

bazalka
6. dub 2007

my tu cervenocernou mame pro kluka 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
nasticka
autor
6. dub 2007

jj souhlasím s gedren...to máte asi jako když máte černý auto s bílým interiérem-he to vás taky od šílenýho vedra nezachrání 😉

kebulka
11. dub 2007

My máme béžovo-modrou a nemůžu si stěžovat. Zatím jsme prali pouze vnitřek, vnějšek to zatím nepotřeboval, ale vyprat se dá taky. Jinak ladunka sepsala klady i zápory přesně. Houpání nám neschází, vystačíme si s drncáním na pražských chodnících 🙂 Zdůraznila bych neskutečně jednoduché ovládání! Pravda, člověk si musí na trojkolku trochu zvyknout, než zvládne jet jednou rukou rovně 🙂
A pokud ho porovnáte cenově s Jané, vychází výrazně lépe (alespoň když kupujete trojkombinaci). V ceně je i nánožník, který třeba u Jané musíte dokoupit.

jezinka
11. dub 2007

Tak taky neco pridam ze svych 4-mesicnich zkusenosti s Cortinou.
Podepisuju vse, co sepsala ladunka. K tem minusum bych jeste dodala pomerne hlucne cvaknuti, kdyz se zabrzduje/odbrzduje (mala sebou obcas cukne - ale zatim ji to uplne neprobudilo). Potom je to delka podvozku kocaru - do starsich mensich vytahu se s nim na delku nedostanu - doporucuju premerit domaci vytah. A potom se nam dost casto zasekava jeden ze dvou cudliku, kterymi se reguluje sklon madla. Na funkcnost madla to vliv nema, ale neprijemnost to je. S brzdou jine problemy nemame a autosedacku nase mala miluje. Vyhody jsou jasny - predevsim se s kocarem perfektne manipuluje, jak pri jizde, tak i pri prendavani korbicky/sedacky. Korbicka je dostatecne prostorna, ted mame 4 mesice a se zimnim fusakem se tam mala vejde jeste se slusnou rezervou.
Pokud bych si jeste na neco vzpomnela, tak dam vedet.

Mame oranzovo-bezovy pro holcicku.

kebulka
11. dub 2007

K tomu výtahu, taky máme malý a měla jsem z toho hrůzu, ale vejdu se do všech, které jsem zatím byla nucena použít, a že jich bylo. Fígl je následující - najedu diagonálně a kočárek maličko sklopím, jako bych ho chtěla složit. Je zapřený o roh a stěnu, nemůže se složit úplně a já se krásně vejdu do rohu k němu! Marťa většinou tuhle proceduru zaspí, je jen malinko z kopce a to mu rozhodně nevadí.

A ještě jedno malé minus - kočárek nemá nafukovací kola, takže pokud plánujete terénní jízdy, budete drncat. My do terénu vyrážíme a Marťa to vždy zaspí a je spokojený, přestože mně přijde, že z něj vyklepu duši 🙂

vladka69
9. srp 2007

ahoj Ladunko taky jsme si koupili takový kočárek byla jsem z něj nadšená ještě než jsem čekala mimčo dalo mi moc práce přesvěčit manžela,ale nelituju má určité negativa ale také mnoho výhod a kdýž vidím jak se kamarádka dře s levnějším kočárkem tak jsem ráda že jsme se rozhodli právě pto tento

mikulda
21. srp 2007

ahoj maminy 🙂 Pisu prispevek ke CORTINE X3 TRIS...min.tyd. jsme si dovezli cortinu domu a po prozkoumani jsme zjistili,kdyz na podvozek nasadime hlub.korbicku,tak se dost kejve ☹ A taky sme uz reklamovali strisku u hl.korby..ma snahu se shrnovat,zatim je to v reseni,atk snad to dobre dopadne!Je to normalni s tim kejvanim a mate s tim nekdo zkusenosti?Jinak sme moc spokojeni a doufam,ze se nasemu Mikulaskovi bude taky hezky jezdit..cekame ho v rijnu 🙂Diky za odpovedi!!!

ladunka
21. srp 2007

Ahoj,

mikuldo, s takovými problémy jaké popisuješ, zkušenosti nemám. Držím palce, ať reklamace dopadne dobře a jste po narození Mikuláška spokojení.

My jsme se už "přestěhovali" do sportovní verze. Karolka by se byla ještě v pohodě vešla (v cca sedmi měsících), ale začala si v korbičce sedat a tvářit se že klidně i vystoupí za jízdy, nedalo se nic dělat.

Takže doplňuju aktuální zkušenosti se sporťákem, a opět začnu negativy:

- byla jsem na mašli, když jsem zjistila, že mi Karolka ze sedáku sjíždí a bezmocně visí na popruzích. Důvodem je rovná poloha sedáku, což jiné kočárky zpravidla nemají. Když se podíváte třeba na Jane, ta má přední část sedáku do kopce a dítě má tak kolena výš než prdelku. Možná se to dá i nějak polohovat... tak to Cortina nemá, protože sedák je uložen na jedněch držácích pro oba směry jízdy. Fakt hodně mi to vadilo hlavně ze začátku, kdy Karolka ještě sama neuměla sedět, a byla jsem rozhodnutá, že jakmile vyroste z autosedačky, (v níž ji pořád ještě vozíme a využíváme tedy i její kompatibilitu s podvozkem), hned koupíme jiný kočár.Teď už to tak dramaticky nevidím, zvykla jsem si, jako vždycky 🙂

- můj kočárek (a to považuju za velikou nespravedlnost 🙂 ), nemá na rozdíl od například jezinčina díru/průhled ve stříšce sporťáku. Nevím jak je to možné, obě jsme ho kupovaly zhruba ve stejnou dobu... no nic 🙂 Ale když mám Kajku uloženou po směru jízdy, průhled by se mi moc hodil.

- bohužel ji sama neunesu, resp. jen s vypětím všech sil, je-li Karolka naloděná v kočárku.

A to je všechno. Nadšená jsem z možnosti přehazovat sedačku po nebo proti směru jízdy. Kdybych měla Karolku jenom po směru, bylo by mi smutno a ona by zřejmě taky víc v kočárku řvala. O výměně kočárku, ačkoliv jsem se s polohou sedáku už smířila a nezdá se mi tak strašná, stejně výhledově uvažuju. Kajka roste, brzy začne chodit a bude nám myslím stačit menší a lehčí kočárek než je Cortina. Loučit se s ní ale budu se slzou v oku 🙂

luccinkav
22. zář 2007

Ahoj děvčata.Ani nevíte,jak jsem ráda,že jsem tuto stránku našla!S manželem jsme se rozhodli pro Cortinku akorád nevíme jakou barvu zvolit! 😖 Jsou všechny moc hezké!!!!!Mě se hrozně moc líbí ta béžová s červenou,ale právě jsem řešila problém praktičnosti.Kebulko,tak že se nemusím bát,že budu mít pořád kočárek zamazaný od mimí-myslím tedy hlavně ve sporťáku🙂Přece jen to dítko bude mlsat!😀.Dá se tedy potah sundat a vyprat?A co stříška??Ta se dá také vyprat???Budu ráda za každou informaci!!!!Já bych hrozně chtěla tu světlou ale bojím bojím☹!Nemám ráda ušmudlaný kočárek☹.Jsem maniak na čistotu😀!!!Díky za radu a za tyhle stránky!

kebulka
9. říj 2007

Luccinkav, světlý kočárek je světlý kočárek 🙂 To víš, že ho prcek ušpiní, ale na druhou stranu - chceš aby se tvoje mrně v létě peklo v černém kočárku? Po dobu, co jsme měli korbičku to bylo úplně v pohodě, to jsem špinila jen já 🙂 Sporťák už zvládá i Marťa, ale není to nijak tragické. Bohužel jsem zatím nepřišla na to, jak sundat boudičku a vyprat ji, ta by to potřebovala skoro nejvíc ☹ Ale určitě bež do světlého!!!

luccinkav
10. říj 2007

Ahoj kebulko.Zjistila jsem pár info i pro tebe... 😎 Ohledně té korbičky a boudičky ,tak je to vše naimpregnované proti dešti,tak že se kočárek jen otírá,když je špinavý....Akorád můžeš sundat vnitřek ve sporťáku a vnitřek v hluboké korbě!!!!Jinak už je rozhodnuto!!!!!!!Příští týden v úterý se dovím co čekáme(tedy doufám 😀 ) a půjdu hned objednat Cortinku.Když to bude holka (zatím to je na 80% ale řekli mi to ve 20tt)..tak snad to bude holka 😅 -objednám ten béžovo červený😀 Už je rozhodnuto!!!!!!!A když by to byl kluk,tak půjdem do toho šedivomodrého!!!!!!!!!

luckap123
13. říj 2007

AHOJKY,TAK S CORTINOU BRÁZDÍME UŽ SKORO ROK A JSEM MOC SPOKOJENÁ 🙂
MÁME ORANŽOVO-BÉŽOVOU A ANI BYCH NEŘEKLA,ŽE JE NĚJAK NA ŠPÍNU.CELEJ VNITŘEK JDE VYPRAT A BOUDIĆKA KRÁSNĚ OMÝT MÝDLOVOU VODOU. JEZDILI JSME S NÍM V ZIMĚ BEZPROBLÉMU A V LÉŤĚ SE SPÓRŤÁKEM TAKY,KOČÁREK JE POŘÁD JAKO NOVÝ 🙂

luccinkav
14. říj 2007

Ahoj Lucip123 .Tak to ráda čtu,že jsi se světlou spokojená....já jdu také do ní!!!Béžovočervená bude má😀

helenapce
28. říj 2007

Ahoj všichni,
očekáváme na rození potomka v dubnu, ale už se rozhlížím po kočárkách. Cortina se mi líbila ještě dříve, než jsem otěhotněla. Čekáme kluka, takže se zozhlížím po modré barvě. Mají ji ve dvou kombinacích černo - tmavověmodrá a béžovo- modrá. Ta tmavě modrá mi lahodí oku více, ale máme mimi na jaro a léto, takže mě odrazuje ta černá, máte s tím někdo zkušenost. Černá je asi černá co ? Slunce do ní asi pěkně pere.A jak to je z hlubokou korbičkou. Jak dlouho vám v ní mimi vydrželo? Zdá se mi, že všechny kočárky jsou teď dost malé. 😵

morusa
28. říj 2007

helenapce: Já mám Cortinu a mám poměrně dlouhé dítko( při narození 54cm) a jsem ráda ,že jsem zvolila právě tenhle kočárek, protože má jednu z nejdelších korbiček, Matymu bude za 14 dní půl roku a stále se vejde, za chvíli tam bude mít i fusak a myslím ,že to bude taky v pohodě, plánuju ho tam vozit tak do února, března.Co se týče barvy, tak my máme černooranžovou a fakt si nemůžu stěžovat, původně jsem chtěla béžovo-oranžový,ale jsem ráda ,že jsem zvolila tuto kombinaci kvůli údržbě, věčně na kočárek něco spadne, rozmázne se a béžovou bych musela pořád čistit. A co se týče tepla, tak si nemyslím, že by tmavá barva měla nějakej vliv, malej se narodil taky do tepla a v kočárku mu určitě špatně nebylo.Pokud bys měla ještě nějaké dotazy, tak mi spíš písni do IP.