Kočár Camarelo Q 12

soanpe
24. čer 2009
dada2007
3. říj 2010

@shaarka ok, budem čakať 😵

sonorista
3. říj 2010

Do te vlozky jsou predsite diry na pasy, a je treba to prorezat dle potreby, pas potom pasuje vicemene v pohode

petronelka1
3. říj 2010

@shaarka Tiež by som brala madlo s táckou. Švagriná má také na kočíku bambi a je to super. Ale ona má ten starší typ, a ja som chcela niečo modernejšie. Tá opierka na nôžky - malá má zatiaľ 8 mesiacov, čiže zatiaľ je to dobré, ale neviem ako to bude vyzerať, keď bude staršia. My sa aj tak chystáme v lete kúpiť golfáč. U nás, kde bývam, mám camarelo len ja. 😒 A v SL som videla asi 2 mamičky čo ho mali, ale oni mali mladšie bába, tak mali ešte hlbokú korbu. Takže neviem posúdiť, ako to bude vyzerať. U nás má väčšina kočíky buď z Poľska, alebo V-max. Camarelo sa im zdá asi pridrahý. Ja som bola pre neho rozhodnutá od začiatku, keďže malú máme v januári narodenú - deka, fusak... Veď to určite poznáš.. 😀

ewicka223
3. říj 2010

my máme tento kočík od decembra,už jazdíme v športovej časti,vajíčko nám síce začína byť malé ,ale inak sme nikdy s ničím nemali problém....

shaarka
3. říj 2010

@ewicka223
a aky ty mas nazor na to madlo a na opierku na chodidla?
neviem, ake stare mas dietatko, ale v pohode sa mu zmestia stehna pod madlo? aj ked bude naobliekany?
a nevadi, ze to nie je viac pri pase dietatka? pri brusku myslim.

ewicka223
3. říj 2010

ked sklopíš tú časť na nôžky,tak celkom v pohode.No až tak naobliekaný,že by sa tam nezmestil ešte nebol.Toto bude jeho prvá zima.Je pravda,že ten priestor tam je menší,ale dá sa to 🙂 . A dokonca na tento typ pasuje aj prídavné zariadenie ešte pre jedno dieťa. Tzv " sajtka ".

ewicka223
3. říj 2010

a máme ho v čiernom prevedení. A vôbec nebledne. Je perfektný. A kto si myslí,že cez leto sa v ňom musí dieťatko "variť" ,tak vôbec nie !

garonka
4. říj 2010

@shaarka mne to madlo dosť vadí, že je nízko ale neda sa dať vyššie? nerada špekulujem a nasilu skušam nech ten kočík božechraň nepolamem 😅

shaarka
4. říj 2010

@garonka no ja som to dvihla vyssie, az na to miesto, ked sa ta konstrukcia ohyna do vodorovnej... ale je pravda, ze ak by mi dieta sedelo, tak sa o to oprie a zosunie to zas dole...
ved uvidime. v zime ho urcite chcem, lebo je fajny, a mozno na jar, ak nebude vyhovovat, tak sa poobzerame po niecom lahsom. alebo kupime este jeden, nejaky jazdeny.

celkom sa mi paci CAM - napriklad tento, alebo teda nejaky novsi typ...
asi kvoli tej tacke 😀 😀 😀
http://deti.bazos.sk/inzerat/4745735/Sportovy-k...

jojci29
5. říj 2010

Dnes sme si boli obzriet kocik a naschval sme si vsimali priestor na nozicky.Ono to madlo sa da upevnit z oboch stran a z jednej je priestor mensi.Teda skuste ci nemate nahodou otocene madlo.Blbo sa to opisuje mmozno chapete.Inak kocik sa nam velmi paci a uz je aj objednany.

daniella1978
6. říj 2010

Ahojte aj ja predávam tento kočík ...mám ho tiež od januára ...mam k tomu aj autosedačku , je bežovej farbe a k tomu som kúpila aj slnečník...ak nejaké otázky kludne napíšte 🙂

karmenta
6. říj 2010

ahoj, tak jsme byli prohlédnout kočárek. Je překrásný, dala jse pozor na všechno nač tu bylo upozornováno - prostorná korba, málo polstrovaný sporťák, trčící šroubky i prostor na nožičky. Vše bylo ok (šroubky se dají zakrýt jakousi vložkou, prostor na nožičky pod tou tyčkou se řeší tak že prý se ta tyčka oddělává a dítě je jen upevněno v pásech - když sedí, když leží tyčka nevadí).
Problém pro který asi kočárek ale nekoupíme byl, že se s ním prostě strašně těžko jezdilo. Neumím to popsat, ale prostě nešlo to tak lehce, vůbec nepéruje (hlavně sporťák). Jinak na manipulaci v malém prostoru supr, jen třeba na manipulaci při přechodu silnice - chodník - vůbec nepéruje a blbě se mi s tím manipulovalo.
Nakonec jsme skončili u kočárku JEDO Bartatina, ten splňoval to co Camarelo ne, ale zas nemá otočná kolečka. Takže zas nevím. Prosím o komentáře k tomu co jsem napsala že mi vadilo, zkušenosti z praxe jsou mi ted opravdu k nezaplacení 🙂

dada2007
6. říj 2010

@karmenta no pokiaľ viem, tak pérovanie sa dá v poho nastaviť 😕 nechápem, prečo vás na to predavačka neupozornila, že je to možné 😒 Zatiaľ sa nám v obchode ani jedna zákazníčka nesťažovala, že by sa jej zle manipulovalo a to ho ponúkame od júna 2009. Ešte ma napadlo, či neboli mäkké gumy? 😕 na tom predvádzaciom kočíku...vtedy je tam tá možnosť, že ti ide zle, ťažko(to máš ako s autom, bicyklom---keď sú mäkké gumy, zle sa ide) ... mne osobne sa s ním manipuluje dobre, v pohode...takže my ho budeme objednávať na 100%.

karmenta
6. říj 2010

@dada2007 ona nám to camarelo prodavačka celý předvedla, posundávala kde co a pak nás s tím nechala pohrát.. Ono jde pérování nastavit? No on nás tam upoutal pak ten JEDO, že víc houpe, že Camarelo je jakoby "tuhé" a neřekla na to nic a ukazovala hned to JEDO. Mamce se tam pak líbil ještě Roan Marita (také to houpalo). Mě přišlo i "těžší" ho rozjet, oproti tomu JEDU, ale jako myslím rozjezd 2prsty vs. síla celé ruky, žádné extrémy, to ne.. Gumy jsem nezkoumala, to mi nenapadlo ☹
Chjo, tak asi budeme muset jít na průzkum ještě jednou, jen je mi blbé do té stejné prodejny ☹

lebo5
6. říj 2010

mne sa s ním tiež manipuluje velmi dobre a ani sme nečakali ako dobre bude aj perovať, dokonca su tam 2 stupne perovania, takže si myslím že ste tam skúšali skorej nejaký vadný kus.

karmenta
6. říj 2010

@lebo5 ty jo, tak nám o tom pérování paní vůbec neřekla, natož že jsou dokonce 2stupně.. Asi najdeme jinou prodejnu kde ho mají a zkusíme štěstí znovu 🙂
Dada2007 a lebo5 děkuji moc za reakce, já byla z tohoto docela zklamaná, zas mám ždibec naděje 🙂 😉

dada2007
6. říj 2010

@karmenta 😉 pohodička, rada poradím... 😉

dupik
6. říj 2010

my máme kočárek od dubna,od května s ním každý den jezdíme ven a musím říct, že je parádní. Opravdu se velmi lehce ovládá. Pérování máme nastavené na maximum-krásně s ním jde pohupovat. Jednou manžel zkoušel a nastavil to na tvrdé pérování a byl kočár takový tuhý, hned jsem na to přišla. Tak pozor-při obhlížení kočárku si v prodejně všímejte,jak je nastavené pérování-je to u kol zdola. Jinak to madlo opravdu jsenastavit do dvou poloh-je na vás, jestli ho dáte ohnutím dolů nebo nahoru, dělá to pak pár cenťáků na nožičky navíc...Už se těší, až vyjedeme se sporťákem. Zatím ale hlubokou korbu můžu jen chválit a doporučovat!!!!

karmenta
6. říj 2010

@dupik tak mám pocit že bud jsme zkoumali nějaký starší model, nebo paní o tom moc nevěděla. Že je možnost nastavení pérování neřekla vůbec - díky za tip kde to hledat - a to na nožičky prý nastavit do poloh také nejde (ty píšeš že ano). Můžu se zeptat kde jsi kočárek kupovala, zavolala bych si tam a poptala se zda to není nějaká novinka, či v čem to je 🙂

dupik
7. říj 2010

karmenta => my ho kupovali přes aukro...madlo před nožičkami nejde nastavovat tahem, ale tak, že se prostě sundá a otočí...jak jsem ho prvně nasadila sama,taky jsem čuměla, jak je nízko, pak jsme ho otočili a je to lepší...a kočár jde blbě rozjet tehdy, když se blbě stočí přední kolečka(obě proti sobě), ale to stačí popojet dozadu a je to hned v pohodě...já bych se nebála jít zase do prodejny a pořádně si ho vyzkoušet-však je to dost velká investice aby si ho člověk mohl víckrát obkouknout, ne? .

mischelin
7. říj 2010

@karmenta perovanie sa "vychodi" 😉 on je zo zaciatku tvrdy, ale casom sa krasne hupe...ja som malu ani inak neuspavala v kociku, len hupanim 🙂

petronelka1
7. říj 2010

@karmenta Tak ako písali baby vyššie, je tam nastaviteľné perovanie. My máme na to najľahšie nastavené. Ak ti môžem poradiť, kúp si kočík s otočnými kolieskami v predu, veľmi ti to uľahčí manipuláciu. Viem porovnať. Švagriná má pevné kolesá a strašne zle sa s kočíkom manipuluje. Na Camarelu sa dajú aj zaistiť kolesá, aby sa ti počas jazdy netočili. Využívala som to v zime po snehu. Vtedy mi vyhovovalo, keď boli napevno, no a teraz ich mám odistené, super sa s kočíkom manipuluje, aj keď prší a musíš mať v jednej ruke dáždnik, zvládneš ovládanie jednou rukou. Práve kvôli tejto ľahkej manipulácii by som určite kočík so všetkými štyroma kolesami nekupovala.

maceek
8. říj 2010

Ahojky, k tomu pérování: my ze začátku nehoupali skoro vůbec a nepomohlo ani přepnutí páčky 😢 . Jednou po výletě to manželovi nedalo a kočárek prozkoumal a zjistil, že celý mechanismus, který ovládá pérování byl "otočený". Po dorbném zásahu nám kočárek krásně péruje.
Jinak se kočárek LEHCE OVLÁDÁ a jsem ráda, že má přední otočná kola s areatcí - v zimně jsem do sněhu také aretovala, nebo do autobusu je to taky fajn,že přední kolečka neomlátí toho, kdo pomáhá nastoupit.
Občas je však potřeba hybné mechanismy promazat.
Dále se mi líbí, že když se korba sporťáku nasadí protisměru jízdy, dá se s ní krásně nastupovat do autobusů - ten kdo pomáhá nastupovat se nemusí ohybat dolů ke špinavým kolečkům, ale pohodlně chytí kočárek za konstrukci u korby nahoře !!
Jak píše karmeta-že nepéroval hlavně sporťák, tak je potřeba upozornit, že jak hluboká korba tak i sporťák mají jeden podvozek - takže buď nepéruje nic, nebo obě korby pérují perfektně.

karmenta
8. říj 2010

@maceek ty máš pravdu, dyt jsou k tomu jedny kolečka.. ta hluboká jaksi taksi pérovala, ale ten sporták vůbec.. a když ted nad tím přemýšlím tak to co pérovalo byly kolečka z camarela, to co ne byly designově kolečka z camarela evolution.. Je možné že by měla verze evolution krom jiné barvy potahu (korba) a jinak vzhledových koleček i jiné odpružení?

sonorista
8. říj 2010

hlavne je na perovani prepinac na lehke perovani a na tvrdy perovani.

karmenta
8. říj 2010

prosím, kdo máte kočárek už doma, můžete mi změřit šířku s kolečky - jako zda se vejdu do výtahu atd.. nevím za se tomu říká rozvor či jak.. prostě max. šířku od kolečka ke kolečku na šířku ;)

dupik
8. říj 2010

já ho mám doma, zítra to když tak změřím-ale zatím jsem nenašla dveře, kterými bych neprojela...jak jednoduché vchodové, dvojité(jsou dvě užší než jedny klasické), výtah máme velmi malý,kočár se tam pohodleně vejde na délkui šířku, ale já sek němu musím taky vlézt..to už je horší-vždymusím kočár narvat na jednu stranu a vyčlenit si pár cm pro sebe...holt, malá neumí zmáčknout sama trojku...naše dokjtorkamá velmi úzké dvě kolejnice přes schodiště, švagrovka s walkerem sporťákem ani s coletto kočárem se tam nevlezla, mi přesně vlezemeapohodlně zdoláváme veškeré překážky...holt u rozvoru kolt konstruktéři konečněi mysleli..

dupik
8. říj 2010

@sonorista je taky dobré číst diskuzi kousek výš... 😉

sonorista
9. říj 2010

no jo 🙂 sem se prekoukl 🙂

karmenta
14. říj 2010

@dupik prosím o to přeměření 🙂