Kočár Caren Origon od firmy Kajtex. Jezdíte s ním?

miminkopodruhe
26. črc 2009

Ahojky, našla jsem tento zajímavý kočárek, ale nikde ho nemohu vidět naživo a sehnat postřehy od uživatelek. Viděi jste ho některá naživo? Jezdíte? jak jste spokojené a nespokojené? Děkuji moc.

miminkopodruhe
autor
26. črc 2009

Pochopila sem správně, že korbička má polohování zádíček, letní a zimní nánožník a větrací sítku? Také by mě zajímalo jaká je manipulace se samotnou vaničkou - při přenášení-za co se dá chytnout? nevidím žádné madlo? A ta váha je také malá, na to jké rozměry vanička má 🙂

blka
27. črc 2009

Ahoj, já mám tento kočárek, ale na křížovém podvozku. Tzn. mám stejnou korbu 😉 . Nevím, odkud jsi, vidět ho můžeš v prodejně Darababy v Novém Jičíně.
Korba je hodně prostorná, ale cm si už nepamatuji. Záda jsou polohovatelná. Nánožníky jsou celkem 3 - 2 na hlubokou korbu (zimní - v barevné kombinaci kočárku a letní - bílý). Větrací síťku ani tak nemá, jako spíš větrací boudu 😀 . Barevný potah na boudě se dá odepnout a zůstane pod ním bílá síťka. Vanička se přenáší pomocí popruhů, které jsou umístěné po stranách korby v té části, jak vidíš nápis Caren (je to kapsa pro ty popruhy).

miminkopodruhe
autor
27. črc 2009

ahojky, no my jsme ze severních Čech 😒 , to je trochu z ruky...ale ta vanbička se mi moc líbí, prostorově a polohováním, výbavou. Jen nevím jak vypadá ten podvozek . zkušenosti maminek z užívání...asi jich moc nebude, když je to novinka 09... ☹

blka
28. črc 2009

Hmm, tak to bohužel nevím. Já jsem s tím podvozkem drandila jenom v obchodě 😀 . Třeba se někdo ozve 😉

reruna
28. črc 2009

Ahoj, uvažujeme o koupi tohoto kočárku na podvozku origon, zatím jsem s ním ale taky jezdili jen v obchodě a zdál se nám super, velká korba, polohování zad, velká sportovní sedačka, vychytávky jako letní nánožníka letní bouda, velký košík, jezdilo se s ním dobře a je lehoučký hlavně díky tomu alu podvozku, ten s obyč. podvozkem je těžší. V severních čechách ti fakt neporadím, kde bys ho mohla vidět, na moravě vím že ho mají v Novém jičíně, Vyškově.

marketazam
28. črc 2009

ahoj tak my tento kočárek máme Caren na podvozku Origon a sem s ním zatím celkem spokojená-
tady probíhá v podstatě diskuze na stejné téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... probírají se tam sice i ty pevné podvozky ale to snad nevadí...
S kočárkem se jezdí dobře, vanička je hodně prostorná takže snad nám vydrží vpohodě i na zimu- barevný potah se dá odepnout a potom zbyde jenom taková bílá látka se síťkou a větráním, moc fajn mi připadne že ve stříšce je zabudovaná síťka proti hmyzu. Trochu divný mi přijde že spodní taška (ta kapsa pod korbičkou) má mít nosnost jenom 3kg- to mi přijde na to jak je vleká celkem málo- ale mě se tam v pohodě vejde pes (sice má 5kg) tak to neřeším- nevypadá to že by to mělo upadnout tak uvidíme...)

miminkopodruhe
autor
28. črc 2009

jé, to je trochu z ruky, škoda. Mě by zajímala manipulace na tomhle podvozku, zda se dá třeba srovnávat s X-landerem XA...totiž mělo by to být podle mě ještě lepší, pokud udávaná váha kočárku je cca o 4 kg lehčí, než u XA. To mě dost překvapilo, tak nízká váha tohoto kočárku. Někde sem snad četla, že někomu v krámě drhla přední kola o ten košík, tak nevím a s tou zátěží se sychrujou...asi všude, já měla košík na 2kg a vozili jsme skoro denně věci a třeba s nákupem jsme vezli klidně 10 kg a ani se nehnul...záleží i jak je dělaný, třeba některé sedí na konstrukci a ta sama o sobě tu váhu vezme....což je lepší než volně visící košík co mají třeba trojkolky Slalom, cosrtina...tam je ta váha opravdu jen na košíku a tech švech. Můj požadavek byl vždycky na prostorný košík co něco uveze 😀 a tento nevypadá tak malý. Ta korba se mi opravdu moc zamlouvá.
Marketazam: nemáš prosím nafocený kočárek už doma? třeba jak se v něm líbí mimču, jak vypadá zepředu, složený... a co kolečka, ty jsou myslím nafukovací...? A je ten kočárek hpoupací nebo není? - odpružený? Díky moc...snad se do doby než přijde druhé mimi rozroste počet majitelek a poreferují nám víc 🙂

marketazam
28. črc 2009

ahoj tak nafocené to nemám ale zkusím nafotit, kolečka sou nafukovací snadno se dají sundat aby se kočár lépe složil, houpací je odpružený také-jde vypnout/zapnout

miminkopodruhe
autor
28. črc 2009

tk to je skvělá zpráva 🙂 . Markét až budeš mít čas, kdybys kočárek nafotila, budu moc ráda 🙂 , jsi asi zatím jediná uživatelka tady. A jakou máte barvu? Odpovídá těm barvičkám na internetu? - tedy ta vaše. A z jaké látky je ta korbička? Třeba ta béžová - co mám v albíčku vypadá jako lesklý šusták či co...nebo je to bavlna.,..zas ten černý květovaný jako bavlna vypadá.

miminkopodruhe
autor
28. črc 2009

ještě mě napadlo, Markétko máte ke kočárku i autosedačku, co se dá nacvaknout? Nikde nemohu najít jak vypadá a jaká autosedačka na kočárek pasuje....jaká firma apod. Jen čtu že lze nasadit, ale jaká 😒 ..kdo ví?

marketazam
28. črc 2009

zkusím nafotit zítra- uvidíme jak se zadaří. Autosedačku nemáme, máme barevnou variantu která koukám už na těch stránkách není- ale je to fialová jako u modelu 6 ale máme ji s kostkou- je to takový pevný materiál šusťák ne, bavlna taky ne, ale co to je to nevím...- na fotkách to vypadá lesklejší než to ve skutečnosti je- ale je to celkem dost pevná látka která se dá dobře otřít od nečistot (bláto atd...). jinak my sme objednávali tu barevnou kombinaci přes net podle obrázku a mělo to mít kostku po bocích jak je třeba u modelu 29 a došla kostka uprostřed jak třeba u 55- prej to tak různě střídají ty kombinace aby nebylo moc stejných kočárků- to sme zjistili až zpětně- nám se to tak jak to máme líbí i víc takže sme to nijak neřešili, ale aby nebyl někdo překvapenej...

miminkopodruhe
autor
28. črc 2009

to budeš hodná....aha, no to je důležitá informace s těma barvama 😉

reruna
29. črc 2009

miminkopodruhé to o těch barvách nám řekla i paní v obchodě, barevná kombinace je stejná, jak si vybereš, ale provedení se může lišit, jinak udělané pruhy atd. Autosedačka je přímo od toho výrobce Kajtex, nafocenou jsem ji nikde nenašla, ale je taková spíš obyčenější, atestovná ale je, my jsme od nich měli autosedačku na první mimi a posloužila,naklikávala se přímo na konstrukci kočáru, my jsme měli ale sportovní s vožnou taškou, takže jak je to u hluboké vaničky nevím, asi stejně, naklikne se to asi přímo na konstrukci. Kdybychom jezdili častěji, asi bych vybrala jinou, jiná značka ale zase nejde nakliknout na ten podvozek. Záleží jestli bys to nakliknutí vůbec využila, my ani jednou, stejně jsme malýho dali vždycky do kočárku, ale pokud jezdíš nakupovat sama, třeba bys to využila. Dneska možná jedeme kočár už vybrat, tak ppak dám další informace 🙂

reruna
29. črc 2009

tak jsem našla autosedačku vyfocenou aspon na albu - nejde mi dát odkaz, tak se mrkni na album Hellulicek v diskuzi o Caren gondola - odkaz na tu diskuzi je tady na stránce 😉

blka
29. črc 2009

K té autosedačce. Oni prodávají ve stejné barevné kombinaci (dali jsme za ni tuším 1500,-) a za 100,- se musí cosi dokoupit, aby to šlo na podvozek nacvaknout. My jsme si to teda koupili, ale myslím, že nevyužijeme. Autosedačka má dole v té konstrukci takové zářezy, které přesně padnou do vozíku, když ho položíš na to, kde můžou sedět děti. Takže se autosedačka nehýbe a je to v pohodě 🙂

marketazam
29. črc 2009

tak sem něco nafotila- ještě zkusím nafotit rozložený ale to se mi teď nechce . Eliška má 3 týdny a nějaký 4kg abyste měli představu jak velké mimčo zabere kolik z korbičky

miminkopodruhe
autor
29. črc 2009

markét: hezké fotečky. díky, Jinak mi odepsali ohledně autosedačky:

Dobrý den,
autosedačku ke kočárku vyrábí fa. Kajtex. Je to stejný výrobce, jak na
kočárek. Fotky autosedačky nemáme, protože je nám výrobce neposlal.
Cena autoseedačky je 1690,- Kč. Cena adaptéru: 190,- Kč. Barevné
kombinace:
- celočerná
- černá + 1 barva z kočárku

v příloze posíláme náhled, který jsme nafotily na prodejně. V případě
objednávky autosedačku i adaptér napište do poznámky.
Fotky dám do albíčka

miminkopodruhe
autor
29. črc 2009

aa koukám že helulicek má tu samou autosedačku... 😀 . No my jezdíme hodně často, ale zase bychom chtěji nějakou dost bezpečnou. Na první jsme měli Maxi cosi a byli jsme spokojený, jde i na dost kočárků nacvaknout (já to na x-landerovi využívala často). No tak asi kočárek a autosedačku jinou a zase vozit v košíku....ikdyž Maxina je dost veliká a zabrala ten koš skoro celý a na vozíku nedržela...no uvidíme.

reruna
29. črc 2009

Tak přidám čerstvé informace - dnes jsme si objednali caren s podvozkem oring přímo v domovské prodejně v Novém Jičíně, barva na netu nikde není, je to prý novinka, poprvé jsme ji viděli v tom obchodě, a hned se nám zalíbila, a ty které jsme měli vybrané tam stejně neměli... bude taková mokka hnědá v kombinaci s béžovou se vzorem, neumím to přesně popsat. Výroba prý obvykle trvá měsíc, ale v létě mají ještě asi 14 dní dovolenou, taže to bude tak naknap, snad to do porodu dodají, přinejhorším budem chvilku jezdit ve starém. Cena 7700. Autosedačka je stejná jakou už máme, kupovali jsme ji k prvnímu kočáru od stejné firmy, nám stačila,
ale kdo hodně jezdí autem, asi bych fakt koupila nějakou lepší, nevýhoda této autosedačky byl asi potah, miminko se v něm strašně potilo v létě.
Další vychytávky, které na netu nejsou - na boudě je látkový kšilt proti sluníčku, který jde bud zaklapnout nebo vysunout a přímo v boudě je všitá i sítka proti hmyzu,svrchní bouda jde odepnout a pod tím je bílá kombinovaná s bílou sítkou na léto, vanička když se dá zem, tak houpe jako kolíbka a překvapilo mě, že je docela lehká. S kočárkem se v prodejně manipulovalo dobře, tak uvidíme v terénu. JO a pozor, pláštěnka na hlubokou korbu je v ceně, ale páštěnka na sporták se musí dokoupit asi za 180 kč. Jediné, co mě trochu zklamalo je poměrně jednoduchá taška ke kočárku,která má jen jednu přihrádku a nemá po stranách místo na lahve s pitím, ale to už je detail.

miminkopodruhe
autor
31. črc 2009

reruna: tak se budem těšit i na tvoje fotečky, až dorazí domů 🙂 . Holky jezdí už některá z vás ve sportáčku? Asi ještě ne...budu ráda i pak za jakékoliv informace...jak se dítku sedí, jak je ovladatelný s přehozenou sedačkou a jak je to složité, celá ta operace....rozhoduji se mezi dvěma kočárky a pořád nevím který...mrzí mě že ho nemohu vidět naživo ☹ . Možná dopátram kde mají gondolu, abych si osahala korbičku, ale ten podvozek nevím nevím...tady tyhle typy jezdí akorát tak inglesiny...

marketazam
27. srp 2009

ahoj tak mám první závadu u podvozku Origon- zlomila se nám tyčka která drží nákupní tašku u zadních koleček- ale je pravda že jsem do tašky dávala víc než je povolená hmotnost (povoleno je 3kg- takže není problém dám mnohem víc-takška je hodně velká a 3kg jsou výsměch)- vozila sem tam nákupy takže možná i 10kg... doufám že nám tyčku dodají jako náhradní díl, už sem jim psala maila tak uvidíme....

reruna
28. srp 2009

marketazem a jinak se ti jezdí dobře?

marketazam
28. srp 2009

jj jezdí se mi dobře, jsem s kočárkem maximálně spokojená. Na mail mi odpověděli že mi tyčku zdarma pošlou novou (odpověděli v devět večer asi do hodiny) takže servis dokonalý 😉

reruna
28. srp 2009

tak to je super, my ještě čekáme, až nám ho vyrobí, tak doufám, že taky budeme spokojení

marketazam
3. zář 2009

tak tyčku poslali zadormo- dorazila za dva pracovní dny takže paráda- poslali nějakou festovnější (je minimálně 3x těžší) tak snad vydrží- musím říct že jednání při reklamaci fakt super 🙂

katka444
27. lis 2009

ahojte, zaujimala by ma ako ste spokojne so sportovou castou tohto kocika

reruna
27. lis 2009

katko zatím jezdíme v hluboké korbě, která je dobrá, sporták se mi v obchodě zdál prostorný, nic sice supermoderního, ale účel asi splní. Akorát se mi zdá, že nám nějak blbne brzda, někdy brzdí a někdy ne, záleží, jak jsou natočený kolečka, máte to taky tak?

katka444
30. lis 2009

reruna dakujem za odpoved. ak by to nebol velky problem, mohla by som poprosit o nafotenie sportovej verzie kocika? a este sa chcem opytat, ci sa lahko sklada vanicka s konstrukcie a potom znovu nasadzuje. my to budeme musiet robit dost casto.

reruna
2. pro 2009

katko sportovní sedačku máme ted uklizenou, takže foto nemám, vanicka se sundává lehce. Brzdy manžel trochu přitáhl nějakou pružinku a už je to zase dobrý 🙂