Kočár Casualplay S4 nebo Jané Slalom Pro?

wendela
29. říj 2010

Potřebovala bych poradit, rozhoduji se mezi kočárkem Casualplay S4 nebo Jane Slalom Pro. Bydlíme na vesnici a nevím který z těhto dvou kočárku by bylů tak nějak nejvhodnější do zimy, jestly klasická tříkolka nebo třikolka se dvěmy kolečky, na klasickou tříkolku sem slyšela trochu nadávek že se sní špatně jezdí a manipuluje a ve sněhu je to děs u tříkolky s dvojtým kolečkem sem zase slyšela že mezi to leze sníh a je to horší jak klasická tříkolka mohly by jste mi někdo prosím poradit nebo říci zkušenosti s těmito dvěma typy kočárků ??? nemůžu se rozhodnout. Předem děkuji za info Wendy 😉

petra.happyday
29. říj 2010

Ahojky! Tak sleduji, že máme stejný problém 🙂 Tak třeba nám někdo dokáže poradit.... Já byla původně rozhodnutá pro Casualplay S4, ale v obchodě mi ho zhanili takovým způsobem, že teď mám akorát z toho v hlavě zmatek. A vzhledem k tomu, že mám termín za dva měsíce je na čase se taky rozhodnout 🙂 Máš v plánu si koupit kolekci 2010?

sabcav
29. říj 2010

Ahoj, bydlíme taky na vesnici a mám Slalom pro 2008 a spokojenost 😵 . Sněhu tu máme v zimě tuny, terén taky - silnice samá díra a chodníky neexistují a janéčko to zvládlo skvěle 🙂 . A s tím předním dvojitým kolem u Casualu s4 bych si až tak jistá nebyla, myslím, že se tam bude cpát mezi ty kola sníh 😖 . Ještě jedna technická: viděla jsem tuhle v obchodě ten jané revers 2010 (obhlížíme totiž sourozenecký kočárek , tak jsem okoukla i tuhle novinku😉 ) a to rozhodně nebrat, ten sporťák se sice dá otočit po směru i proti směru jízdy, což je super, ale je to fakt dost úzký a ta hluboká korbička má jen nějakých 66cm (což je skoro jako matrix 🙄 )., takže do toho se mimčo vejde maximálně do 3-4 měsíců 😖 . Tak za mě Slalom pro 2008 nebo 2009 s klasickou korbičkou capazzo 🙂

obla
29. říj 2010

Já měla Casualplay s4 a naprostá spokojenost. Opravdu. Kamarádka měla Jané a byla taky spokojená .. myslím, že už je to otázkou vkusu. Výborní jsou oba dva. Pravdou je, že se mi Jané zdálo prostornější .. ale jábych šla do s4ky znovu. 😉 Jané se taky víc šisuje. Mně Casual vůbec ..
Neprohloupíš ani tak, ani tak .. záleží, co se Ti líbí.
Se sněhem jsme neměly problém ani jedna. 😉 A to jsme obě ze severu.

Mimochodem jsem měla i Bebecar (Icon At) takže také zdvojené přední kolo a v zimě taky bez problémů. S tím zdvojeným kolem tedy problém opravdu není a ani jsem o tom neslyšela.

neu.sona
29. říj 2010

Holky, ani jeden bych si já už nekoupila! Já teda mám Jané Slalom Pro 2008 Stylon. Koupila jsem si ho proto, že bydlíme na vesnici, nedá se tady jít nikam jinam, než po polní a lesní cestě.Naprosto se mi rozpadl. Roztrhal se, kde mohl a přední kolečko se taky úplně rozbilo. Ten potah se roztrahl po pěti měsích používání. Ze stříšky trčela výstuha. Neustále někde skřípe..Teď jsem ho reklamovala a měla jsem z toho hrůzu, protože prý kamarádkám kočárek potrhaný nikdy nezreklamovali, prý chyba používání. Ale je taková doba, že podle prodejce úplně přestali Jané kupovat k sobě na obchod, protože je hrozně poruchový a nechcou na něm pořádně dělat opravy. Takže jej stahují hodně z obchodů. Tím, že je asi poslední dobou hodně reklamací, tak mi jej celý opravili, ale i tak. Kočárek za takové peníze a roztrhal se na takových místech, co by člověk neřekl. Casualplay dělá ta samá firma nebo podobná, takže si myslím, že to bude obdobné. Já bych po zkušenostech šla jedině do Teutonie nebo X-landru.Teutonie je drahá a X-lander je levnější a myslím, že by úplně stačil. Myslela jsem si, že by tam byl problém s těma adaptérama, ale myslím si, že by to teď bylo v pohodě. Kamarádky mají jak Teutonii tak X-lander a pohoda, oba jsem vyzkoušela a je naprosto bezporuchová a nejsou na ní skoro žádné reklamace.
A jen dodávám, že kočárek, od té doby, co malý chodí používám minimálně a žádná chyba používání tam není. Prostě to byla chyba a vada materiálu.
Ale je to můj názor. Samozřejmě, každý je spokojený s něčím jiným.

kacka.l
29. říj 2010

Měla jsem také oba, a pokud chceš jeden z nich, tak asi raději slalom, casual je do terénu strašný. 🙂
V janéčku byl zase tragický sed. Teď mám PP GT3 a jsem naprosto spokojená. Ty tvoje dva zmiňované mu nesahají po kotníky. 🙂 🙂 Ale z těch dvou raději jané. .-)

mamkanec
30. říj 2010

my máme janéčko, sousedka casualplay a myslím že naše janečko slalom 09 je lepší v mnoha věcech, rozhodně když jí potkám někde na venku tak jí ten kočár vrže a tak lehce jednou rukou jako já ho neveze,navíc náš je prostornější, hlavně to oceňuju teď když jezdíme s fusakem, ona má prcka v casualplay s fusakem jak sardinku,i s lehem jsem u janečka spokojená. do terénu určitě je taky protože jsme s ním byli už všude možně, i na Pradědu( a že to je pěknej "kopeček" do vrchu😀) a to jsme jeli tehdy ještě s korbou a pohoda, teď se sporťákem by to byla ještě větší. Já jsem jednoznačně pro Janečko, neměnila bych jediný co mě trochu vadí je malý košík pod kočárem ale jinak bych do něho šla znovu

vorllinka
30. říj 2010

My máme Jané slalom pro a kamáradka Casualplay, zrovna nedávno jsme kočárky probíraly. Oba jsou výborné. Jak píše obla, tak neprhloupíš ani s jedním. Jen Casualplay je méňé prostorný. Jak korbička, tak sporťak, Jané patří k těm nejvíce prostorným (mluvím tedy o kolekci do 2009). Já osobně bych si Casualplay kvůli malé prostornosti nekoupila a můžu říct, že jsme s Jané zatím (ťuk ťuk) maximálně spokojeni. Jen taková malá kosmetická vada - a to málo přístupný a prostorný košík 😉

luciana21
30. říj 2010

Ahojky, měla jsem možnost řídit oba..Každopádně, jak psaly holky, Casualplay je opravdu daleko menší než Jané, myslím prostorově. Taky mi hodně vadily ty 2 kolečka vpředu, jedno je na ovládání daleko lehčí, jednokolečák otočíš jednou rukou, u Casualu se ti to nikdy nepovede. Jinak my máme Peg Perego GT3 a ten si nemohu vynachválit. Tak šťastnou ruku při výberu 😉

marfuska01
30. říj 2010

Já mám CasualPlay S4 a jsem maximálně spokojená!! Sporták mi připadá připadá prostorný dost. Dcera mi v něm odpoledne pořád spí a vůbec s tím nemám problém, že by se tam třeba nevešla nebo nemohla protáhnout! Měla jsem možnost si půjčit Bugaboo a to je vám teprve neprostorný kočár!!
Měla jsem X-Lander a ten je ještě větší než Jané i Casual, hlavně díky prostornému nánožníku, který se opravdu s Casual nedá srovnávat!!
Máme loveckého psa a během toho co mi Anit v kočáru spí chodíme po polích, po lesních nezpevněných cestách i necestách a nemůžu si ho vynachválit..!
Já osobně si nedokážu předavit mít jen tříkolku, vpředu jedno kolečko. Byla jsem (půl roku zpět) svědkem jak jedna paní vysypala cestou ze šaliny dítě z kočárku!!

mamkamarketa
30. říj 2010

ja bych si nekoupila ani jeden. Oba jsou male (prostorove) kdyz mas vetsi ditko, tak je v obou kocare jak sardinka. Jane ma malinky nakupni kosik a je spatne pristupny. Dale strecha co ma prusvitny igelit- v lete naprosto nepouzitelny. nehlede na to, kdyz jsem videla jane autosedacku (vycpavka se neda vyndat, takze v lete je dite zapareny) a navic je desne mala! navic podle me cena neodpovida za to co dostanete. navic je potreba koukat co kocar obsahuje (plastenka, nanoznik, zimni fusak, slunecnik...) nanoznik je fajn,ale v zime je potreba fusak-dalsi investice kolem 1000, kolikrat ani plastenku nemaji coz jsou dalsi penize navic...

ja mam chicco tour 4. kocar me stal 15000. autosedacka nam vydrzela do 12 mesicu, kocar je veliky, ze maminky pri pohledu jak si tam muj malej hovi se spoustou mista kolem samy sobe nadavaji, proc koupili maly kocarek.
Ma velky nakupni kosik a i na kocarek se da zavesit spousta tasek-coz pro me, ktera chodim na nakup s kocarem-idealni 😎 ma teply zimni fusak, plastenku a plno veci kolem. muzu jenom doporucit

sju.v
1. lis 2010

Tak my máme od Slalom 2007 a nikdy bych ho neměnila. Nevím jak někdo může napsat, že je malý a že je v něm dítě jak sardinka. Erik má skroro tři roky, kousíneček do metru a 15kilo a jezdí si jak král. Prostoru habaděj i pro takového dorostence!:o) Nevím jak novější model, ale starší super! Mimochodem nelze Chicco vůbec srovnávat s Jané, rozhodně ne, co se týče autosedaček. Strata má jeden z nejlepších crash testů v této kategorii i bez použití Izo fixů a základen, proto je tak vypolstrovaná a těsná. Dítě tam prostě nelítá jak hadr, když k něčemu dojde. Chicco je ve všech kategoriích doslova katastrofa co se týče crash testů. Takže buď bezpečnost a nebo prostor ve špatné sedačce. Ale zpět ke kočárku. Projedeme naprosto vše, napadaný sníh, písek, štěrk, perfektní ovládání, košík neřeším, stačí nám. Igelit díky mě má jednu dírku, ale dobře mi tak, když jsem nešika. Jinak jsem ráda, že na prcka přes něj vidím. Projela jsem s ním stovky kilometrů za ty tři roky a hromady lesních cest a valí jak ďábel. Mohu jen doporučit a vůbec mi nešisuje, peru jen ručně a venku trávíme hromadu času, pořád je krásný. Tak třeba než novou verzi koupit starší, dají se na MMB sehnat i maličko jeté za parádní peníze oproti novému a nebo nové starší kolekce!:o)

renatajjj
2. lis 2010

Taky se přidám 😉 . Měla jsem kočár s dvojitými předními koly a určitě se jede ve sněhu líp s jedním kolem vepředu než s dvojitým. Při jízdě sněhem se opravdu jede hůře, ale kdo nezkusí jiný kočár, tak to těžko posoudí. Kamarádka má S4 a co jsem vypozorovala, tak S4 má hlavně dost krátkou zádovou opěrku. Kámošky malé byl rok a asi tři měsíce a když spala, tak se jí už hlavička dotýkala šusťáku na boudě. Ono to bylo i dost vidět při sedu, kdy měla v takhle malém věku opěrku v půlce hlavičky a to ta holka není žádnej obr. S4 je podle mě prostě malá a nekupovala bych ji. My máme doma taky GT3 a to je podle mě supr kočár. Je větší, ale rozhodně vychytanej ... i oproti Jané ... nic proti ...Pro ženskou, která to nemá jen na procházku po městě, ale potřebuje nakoupit, zařídit, sem tam nějaký sezení u někoho nebo někde s prckem, ráno teple ustrojit, tři hodiny na to trochu odstrojit ... + motorku nebo auta sebou a tak ...to je s místem jako Clio versus tranzit 😀 . Nicméně si myslím, že je lepší buď jané nebo GT3. Pokud jste menší a máte problém s prostorem, volila bych Jané. S4 nee.

luci_enka
2. lis 2010

ahojky 🙂 my mame Jane Slalom Pro kolekce 2008 a mala byla v hluboke korbe az do 14 mesicu.. kdyz jsme jezdili ven, sedela oprena (o tu cast, nad kterou je striska - striska samozrejme byla stahnuta), jinak tam opravdu spavala venku az do 14 mesicu (a rok ji byl v breznu, takze fusak celou zimu).. takze mi osobne ten kocar maly neprijde 😉 jinak jsme s nim spokojeni, jezdime po lese i po silnici, je lehky, dobre se s nim manipuluje.. rozhodovali jsme se mezi Jane Slalom Pro a Peg perego GT3 (ktery ma kamaradka a ta si ho taky pochvaluje) - akorat byl v kolekci 2008 asi o 4 kg tezsi, tak jsme zvolili lehci variantu Jane 🙂

llllucka
3. lis 2010

Tak já už ve slalomu jedno dítě odvozila a příští rok budu vozit další.O koupi jiného kočárku nepotřebuju,protože ten stávající je jako nový a já s ním byla max. spokojená.
Já se taky rozhodovala mezi Jané,Casulaplay a PegPerego.PegPerego tehdy vypadlo kvůli rozměrům,protože by se nám nevešlo do tehdejšího auta.Casualplay jsem nakonec taky zavrhla kvůli vnitřním rozměrům.
Ve sněhu s Jakéčkem problém nemám.Zaaretuju kolečko a je.