Kočár Chicco multiway nebo Jane energy pro 8měsičného?

krembonzur
14. bře 2008

holky, ja vim, ze tema golfek je tady vecne a vdecne 🙂,ale prosim poradte mi, uz se v tom placam asi 3 tydny a cim vic ctu, tim vic jsem nerozhodna 🙂 resim, jestli koupit malemu 8m miminu golfky od chicca nebo jane, problem je v tom, za mame takove horsi cesty kolem domu, tak at se uplne nevydrnkotame a vzhledem k tomu,jak jsem blbe koupila prvni kocarek,tak ted asi moc premyslim 😉

krembonzur
autor
14. bře 2008

a nebo koupit uplne nejake jine 😀 do 5 tis a do 8 kg 🙂 asi chci moc,je to fakt horsi nez matura..

dominica
14. bře 2008

išla by som do Chicca, je perfektný, dobre sa ovláda, je kvalitný, priestranný, jediná nevýhoda je, že sedenie sa nedá dať do 90 st. uhlu a dosť detí tam sedí tak všelijak...
Oproti Jane sa mi zdá lepší, pre tak malé mimi, Jane mi príde taký len na rýchle presuny, alebo pre vačšie dieťa, ktoré netrávi v káričke moc času a nepotrebuje v nej občas aj prespať.

dominica
14. bře 2008

sestra má Chicco, ale ten model pred multiway a ja som blbá, že som ho nekúpila tiež...

dominica
14. bře 2008

ešte aj čo sa týka konštrukcie, Chicco ju má podľa mňa pevnejšiu a kolieska sú vačšie, to znamená lepšie ovládanie/aj v snehu/

poupe
14. bře 2008

dominica a jaky je rozdil mezi multiwaz s chicco ct4,v cem je lepsi?

alami
14. bře 2008

krembonzur - nie si v tom sama. Ja píšem v mojej kočíkovej story už asi 1543 diel a ešte nie je skončená 😅 Proste, mám na kočík určité požiadavky a nechcem z nich upustiť. A ani nemôžem. (Musí sa mi zmestuť cez dvere domu, po zložení do kufra, dieťaťu pohodlný, pérovanie pre clé cesty...)
Radím - dobre si premysli, čo musí mať tvoj kočík určite a z čoho môžeš poľaviť a keď nájdeš ten"pravý", nechaj si ho ešte prejsť hlavou. (Ja už viem o kočíkoch svoje, môžeš sa so mnou poradiť aj IP 😀 )
Ja som kúpila unáhlene ten Chicco C4 - no neviem, nesedí mi nejak. Baby s ním chodia rady, ako čítam, ale na zlé cesty si viem predstaviť aj lepší ☹ . Predsa len nepéruje, nech si vraví kto chce, čo chce. Kto vraví, že je dobrý, isto nemal nikdy kočík s pérovaním!! Potom to sedenie - nie do 90°. Na zimu mi príde veľmi málo vhodný - ten tenulký poťah, čo ledva drží - tade musí fučať jedna radosť...
Na hmotnosti do 8kg trváš? Ideš ho často nosiť v rukách? Lebo ak ho chceš nosiť, uvedom si, že z golfáča musíš pred zložením všetko vybrať - od fusaka, deky, cez nákupy a niesť to (a aj dieťa) samostatne ☹

krembonzur
autor
14. bře 2008

diky za tipy, ten booboo je hezky, ale ma uz 11 kg a my mame v 8 mesicich skoro 10 kg, tak nevim, jak se dale vyvineme 🙂tech 8kg na golfac je maximum, for je ten, ze maloktery vazi min a kdyz jo, tak zas ma neco proti 😒

musko
14. bře 2008

Ahoj!
Ešte som našla tento, má dobrú váhu-6,6 kg, ale neviem, či je pre také malé miminko a tie kolečka sú dosť malé
http://www.topnakup.cz/kocarky/kocarek-maclaren...

dominica
14. bře 2008

poupe, no rozdiel je asi ten, že ct4 má hrubšie a širšie kolesá a nižšie rúčky, na miltiway zvýšili rúčky ale zas dali užšie a tenšie kolesá, takže sa môžno niekde lepšie vojde, ináč neviem aké má ešte rozdiely...

alami má ale prevdu, že nepéruje... to sedenie, ako som písala, predsa je vhodnejšia kárička, kde je 90 st. uhol, fusaky sa zapínajú na káričku na suchý zips, oveľa lepšie by boli cvoky, fučať si myslím, že nefučí, ale neviem.

mata79
14. bře 2008

No my sme tiez kupilli C4. Povodne som chcela Peg Perego Aria, ale tam sa neda dvihat opierka noh a to sa mi zdalo na spinkanie pre 10m babo nepohodlne. Aj nakupny kosik ma vacsi nez C4.
Co sa tyka C4:
Na zadnej tyci dole, ako su kolieska je perovanie asi 2 - 3cm. Ak to chcete prirovnat k remienkovemu alepo strunovemu perovaniu - hojdaniu kocikov 4kombinovanych, to sa prirovnat neda, ale je to sila zvyku.Ja som mala kocik nie s hojdanim, ale tiez s odpruzenim, ako je aj na C4. Na bezne pouzivanie po meste a parkoch to uplne staci.

Sedenie je 90 stupnove, ale je tak cele sedatko zosikmene, ze to skresluje.

Boky kocika su ozaj tenke, ale teraz v nom mam fusak QUINNY, tak nemam problem. A na dalsiu zimu bude maly uz zase vacsi, bude behat po svojich a do kocika sa pojde len tak zviest.

Co sa tyka skladania, skladam ho s fusakom, deku nepouzivam, lebo ma hruby nanoznik a nakupy treba vytiahnut asi z kazdeho kocika. Myslim, zo sportaka. Treba len odnat opierku ruk.

Tento kocik si nezastavam, lebo mne sa nepaci. Kupovala som ho koli pohodliu pre maleho. Chcela som kocik, kde si maly pospi. V mojim sportaku sa spat neda, lebo sa nepolohuje opierka, ale cele sedadlo ako v autosedacke.
A nikdy som nechcela golfac a kocik, co ma vela kolies, ale tento je na golfac velmi stabilny vdaka hrubej konstrukcie a velkym sirokym kolieskam.

Nevyhody pre mna su nizke rucky, lebo som vysoka a chyba mi ten velky nakupny kos.
ALe kazdy ma ine predstavy a potreby a idealny kocik asi neexistuje.....

krembonzur
autor
14. bře 2008

mata79,diky za nazor, ja jsem si koupila taky tak blbe polohovatelny sportovni kocarek 😠 takze asi si poridim ten multiway, neni zas az tak strasne drahy a je fakt,ze na zimu mam jeste jeden velky kocar doma, takze prinejhorsim, pokud maly bude chtit spat v zime v kocarku 🙂 tak ho narvu tam 🙂 jen si rikam, jestli se nemam spise porozhlidnout po nejakem sportovnim kocarku-asi uz mi fakt hrabe 🙂

tothova5a
14. črc 2011

@alami - a aky kocik si nakoniec kupila?