Kočár Chipolino Omnia 4. Máte zkušenost?

klaarka22
1. srp 2008

Ahoj holky koníkovky,
uvažuji o koupi kočárku chipolino omnia 4,máte s ním nějaké zkušenosti??

vitaka
11. bře 2009

já uvažuji též o koupi kočárku Omnia 4 - holky napište prosím Vaše zkušenosti......dá se s ním jezdit i trošku v terénu? a co zima? moc nevím, jak jsou dobré ty kolečka a jak zvládají třeba kopec, trochu sněhu, kamínky.....dlažební kostky? a co spaní v něm? dá se? nevadí že nejsou polohovatelné nožky??? díky

vrana
11. bře 2009

ahojky, omnii máme, napíšu odpo, teď se malá vzbudila 😖

vrana
11. bře 2009

Tak snad mám chvilku. Kočárek jsme dostali jako dar.

+ opravdu lehký
+ dobře se ovládá
+ přední kolečka otočná o 360° s možností aretace
+ jde do lehu
+ v ceně pláštěnka
+ jednoduché skládání
+ hezký, moderní

- látka ze které golfky jsou velmi snadno profoukne
- regulace zad se provádí páskem, který se utahuje a povoluje sponou, která se dává třeba na ucho přes rameno u sportovních tašek, to mi přijde hodně nepraktické
- záda jsou sice vyztužená, ale nijak extra, přijde mi, že je tam strčený jen nějaký obyč. karton
- košík je sice celkem prostorný, ale tak nešikovně umístěný, že pokud máte daná záda do lehu, nedostanete se do něj, aniž byste záda alespoň rukou nadzvedli
- rukojeť není regulovatelná, takže pro chlapa je velmi nízko
- není u něj nánožník ani madlo a prý se nedá ani dokoupit, teda nánožník by možná šel univerzál od emitexu, o madle pochybuju, protože ty tyče u kočárku jsou hodně tlusté

K těm tvým dotazům:
- v zimě nevím, jezdili jsme s nim pár dní teď, měli jsme rozbitý hluboký. Jezdit se s ním dá, i celkem pohodlně, kamínky mu nevadí, kopec taky v pohodě. Do terénu to moc ale nevidím, přeci jen jsou to golfky, a ty do terénu nejdou skoro žádné. Spaní v něm ok, ale já mám fakt malý mimčo, na skoro dvouletý nevim nevim. Zkoušeli jsme do něj dávat ségru dvouletou a nic moc. Ale myslím že u takhle velkého dítěte ti při spaní polohovatelné nohy už taky nebudou moc k ničemu, protože už je má asi dlouhé.

Takže na závěr, nechci aby to působilo, že je úplně na nic, ale pro mě má dost podstatných negativ. Takže u nás asi půjde do světa a pořídíme nějaký jiný. Pokud byste měla některá zájem, tak ho nabízím, určitě domluvíme nějakou fajn cenu. Používaný byl všehovšudy 4 dny.

vitaka
11. bře 2009

hmm, Vráno díky za odpovědi.....no tak nevím, nevím....náš bude mít dva roky, ale je prcek sotva 82cm a 10kg....no ale vadí mi že tam není to madlo....přece jen je to takové.....jistější, no nevím........já ještě právě uvažuju o zn. Moon buggy kiss,....ale všichni říkají, že mezi těma dvěma kočárkama není rozdíl....tak teda už vůbec nevím......a jakou máš barvu toho tvého?

radkar
11. bře 2009

Ahoj vitaka, já mám babypoint mark. Je to to samé, ale polohování zad nemá jen tu sponu, ale takový šikovný systém. Nánožník je delší a se zipem-tak to je fajn. Přijde mi prostornější, než většina golfek. Je fakt ,že to vystužení zad není nic moc, ale já s ním nejezdím od rána do večera,tak mi to nevadí. Mám ho jen na léto, ve sněhu se s ním nedá-jsou malá kolečka. Terén zvládne celkem dobře, ale samozřejmě s ním nesmíš úplně krosit, na to to fakt není 😉 Toť moje postřehy

radkar
11. bře 2009

Jo dala jsem do fotoalba fotky-Míša, tak můžeš kouknout

vrana
11. bře 2009

vitaka, máme tu malinovou, to asi pro chlapečka moc není, je to spíš holčičí. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jinak máš pravdu, jsou to skoro totožné kočáry a myslím že ho mají i jiné značky.

radkar, tak to je fajn, že aspoň babypoint má to polohování vyřešené jinak. Mně teda ta kolečka nepřijdou tak malá, oproti jiným golfkám, naopak, ty zadní jsou velká dost a ta přední jsou sice menší, ale i tak větší než u většiny golfek.

radkar
11. bře 2009

No asi tak malá nejsou, ale ve sněhu se v tom fakt nedá, to jsem zkoušela. Ono záleží, kde bydlíš, tady u nás je v zimě hodně sněhu, takže já ten kočár mám fakt jen když sníh není.

vrana
11. bře 2009

jj, sníh to je jiná, ale jak jsem psala, terén, sníh, dlažební kostky, to je bohužel povrch s kterým bude mít problém 99% golfáčů. ☹

Koukám, že zakladatelka téhle diskuze ho nakonec pořídila 😀

radkar
11. bře 2009

Já? Já jsem tuhle diskusi nezakládala 😕

vrana
11. bře 2009

Ne ne, zakladatelka klaarka 😉

radkar
11. bře 2009

Ale co jsem slyšela od hodně mamin, co mají klasické golfky, tak tyhle jsou prý v terénu o něco lepší. Jsou docela hezky odpružený. Ale s klasickýma golfkama jsem nejezdila, takže z vlastní zkušenosti nevím. Ale je fakt že na dlažkách zase tak moc nedrncá, když koukám po maminách co mají golfky,tak ty na nerovnostech tak divně cvakají.

vrana
11. bře 2009

jj s tím odpružením je to pravda, nejsou to takový drncáky 😉

vitaka
11. bře 2009

holky díky...já se ještě mrknu na ty MOON buggy kiss.....jak mají vyřešené to polohování a asi zkončím u nich...no a hlavně musím prodat ten sporťák...jinak finance nejsou 😖

vitaka
11. bře 2009

jo a jak jste zjistili že ta zakladatelka ten kočárek má??

vrana
11. bře 2009

Jestli můžu doporučit, ať už máš v merku jakýkoliv kočárek, vyzkoušej si ho u někoho kdo ho má, nebo ho pořádně otestuj v obchodě. Bohužel nejlíp poznáš kočárek až když ho denně používáš 😖

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

vitaka
11. bře 2009

Vrano díky.....já jsem si nevšimla že má ve jméně dvě a ...klaarka...a tak jsem ji nemohla najít...dík.

No ale když to zvládá i trochu toho sněhu...tak mi to stačí....ono jako tu na Vsetíně je to hrůza děs...my nebyli s malým v té sněhové kalamitě jinak než busem, či pěšky (kolem bytovek)....prostě to nezvládal ani sporťák..a já byla vyřízená (mám blbé záda a nějak to nezvládám tlačit v závějích).

krista
24. bře 2009

zusma • 21. březen 2009 v 11:07
Holky, nemáte někteá zkušenost s těmito golfovými holemi?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19969169&tab=1

Nechci nic drahého, na obrázku se mi líbí, ale vím,že často realita bývá jiná. Určitě je chci někde omrknout v reálu a zkusit je.

Ale zajímalo by mě, zda je třeba některá nemáte doma?díky 🙂

zusma • 21. březen 2009 v 11:11
Stačilo by klidně i loňskou kolekci,ta je koukám levnější
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12868168&tab=7

ipuska • 26tt • 21. březen 2009 v 11:21
Zusma, nebrat!!!! Jsou to bulhaři a umělotiny. Paní má jeden na kráme a řekla mi, že ho nikdy nikomu nedoporučuje.Viděla jsem ho na vlastní oči. Chtěla jsem původně Chipolino gemma a hrůza, myslím, že jsou i levnější a kvalitnější golfáče.
PS: Je to pouze můj názor 😉

zusma • 21. březen 2009 v 11:44
ok,díky za názor 😉 uvidíme,zda někdo ještě napíše.

moje kamarádka měla před pár lety nějaký chipolino a pamatuju si,že za pár měsíců vypadaly děsně-barva uplně vybledlá jako kdyby je měla tak 5let

vrana • 1d • Včera v 18:38
Kuk sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mady • 1d • Včera v 19:08
zusma já taky sháním nějaký golfík pro 2 letého syna a líbí se mi právě ten styl co máš odkaz. Ještě se mi líbí tyhle ale viděla jsem je jen zběžně http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21085831&tab=1

zusma • Včera v 19:13
Mandy ten je taky hezky. Podobný styl. Vrána díky. Já si to dala do vyhledávače a nic mi to nikde nenašlo. To tu za chvíli zamknou určitě.

vitaka • 1d • Včera ve 20:19
zusmo....mrkni na Babypoint Mark 4 nebo 3 ....nevím co chceš radši, zda trojkolku či čtyřkolku (ta mi příjde stabilnější)....právě o jeho koupi uvažuju....a pak je ještě Moon Buggy Kiss a Moon Buggy Fitt ..tak kukni i na to. Tyto značky si holky docela chválí.

vrana • 1d • Včera ve 22:17
Holky doporučuju, pořádně si tenhle typ kočárků vyzkoušet. Mně Omnia opravdu nesedla, důvody viz. odkaz výše. A pokud už máte starší dítko kolem 2 let, tak taky nedoporučuju. Teď jsem v něm měla svojí malou sestřičku, dvouletou a hlava jí narážela do boudičky, když to měla do pololehu, že usnula. Zkrátka to lůžko je krátké.

johanda
24. bře 2009

omniu máme na cesty. Nic moc kočár, ale je lehký a překvapivě i stabilní. Pozitivní je šířka té sedací a lehací části, když je srovnám např. s některými levnějšími golfáči Chicco, jsou na tom líp omnie. Jsou celkem odpružené, takže nedrncají.
Naprosto debilně je vyřešeno polohování zad takovou příčně položenou sponou. Lůžko je fakt docela krátké, ovšem tuhle vadu měly zatím všechny golfky, které jsem zkoušela. Taky ta podložka pod nohy mi přijde pro dvouročáky docela nepohodlná, nožky poněkud plandají kolem ní.

Závěr - použitelné na občasné ježdění jako support chodícím batolatům, které občas únavou usnou a v nepolohovacích golfkách se jim blbě spí, dobré na cesty, do letadla, snadno se skládají a nezaberou moc místa ani v autě. Vyšším rodičům nedoporučuju.

krista
10. črc 2009

sayast • 1d • Včera v 16:09
mate nekdo tyto golfky? Jste s nima spokojene?
http://www.eshop-rychle.cz/babycity/eshop/1-1/0...

sayast
14. črc 2009

nikdo? ☹

kubinkov
14. črc 2009

Hele, on je to zase jen pod jinou značkou prodávaný Moon Fit 3, Moon kiss, babypoint Mark 4 ( 3), Espiro Magic 4 (3) a pod. Rozdíly jsou mezi nimi minimální, ale 6 kg určitě váží bez boudy, nánožníku a madla. Dohromady cca 7,8 kg. 😉

sayast
14. črc 2009

dekuju 🙂

krista
4. zář 2009

markettt • 1d • Dnes ve 13:22
Ahojte holky, nikde jsem nenasla tema, ktere by se tykalo tohoto kocarku, nemate s nim nektera zkusenost? Docela se mi libi, ale rada bych znala nazory z praxe🙂

weru001
19. črc 2011

Ahoj holky. Chci koupit nějaký golfky, líbí se mi styl Moon Kiss a pod. ale mám 2letou dcerku která váží 16 kg a dočetla jsem se že tento kočárek je do 15kg. Nevěděli byste o nějakých golfkách i pro nás macatější?? 🙂