Kočár do sněhu i do přírody. Máte tip?

widowblack
20. srp 2019

Ahoj , prosí hoďte mi tipy na kočár , co ma větší kola - aby zvládal sníh ( jsem z vysočiny) ale byl do města i do lehké přírody - lesopark . Ale podmínka je aby byl lehký ( denně ho budu snášet u vynášet 2 patra- výtah , kočárkárna atd není). A aby to bylo v kombinaci - hluboká korba a sporťák. Prosím jen opravdu to s čím máte zkušenost a jste spokojené děkuji ☀️

martt
20. srp 2019

@widowblack Ahoj já mám výbornou zkušenost s Roan Marita. Do terénu vybornej i po městě se s ním dá jezdit. Má prostornou hlubokou korbu malý mne v ní vydržel zhruba do roka a pul. Sporťák je také velkej. Vynest do patra se také krásně dá, a z patra dolů jsem pak schody sjizdela i když se to nesmí, ale kočár vydržel. Má odlehčenou železnou konstrukcí což je taky fajn. Pro někoho jediná nevýhoda, že nemá aretovaci kola.

kosi_cek
20. srp 2019

No potěš tedy, proč se vůbec za takových podmínek chces vůbec tahat s kočárem? I sebelehčí kočárek to nevytrhne - tahat se s ním do 2. patra, k tomu dítě a třeba nějaký nákup.., navíc i u mého cyklovozíku s koly 20" a 16" je napsáno, že se s ním nemají sjíždět schody (ne, že by to nešlo, ale v případě reklamace člověk asi nepochodí, na konstrukci je to nápor).To si neumím představit. Za mě bych doporučila pořídit šátek, či vhodné nosítko (od narození např. Storchenwiege,) či obojí a buď svobodná jak na schodech, tak v závějích, tak ve městě, kde člověka s kočárkem čeká nemálo překážek, prostě žádné ústupky kvůli dítěti, budete se pohybovat jako jeden a zvládnete spolu vše, co zvládne člověk bez dítěte 😉

widowblack
autor
20. srp 2019

@kosi_cek tak satek taky budu mit ale zas nejsem jedina kdo bude s ditkem chodit ven - otec, tchýně, dcera atd ... proto chci i kocar a hlavne když pujdu na prochazku a do kavárny atd tak fakt furt šátek nechci. 😉 s tím že samože kočár drndat po schodech nebudu - normalne si snesu konstrukci a pak korbu s ditetem a nebo sportak a pak dite - hold to jinak nevyresim no ....

kosi_cek
20. srp 2019

@widowblack , to jsem si oddechla 😀 No, uvidíš, jak to půjde, chápu třeba, že první dítě bývá v tomhle úplně na "roztrhání". Možná by šel kočárek nechávat i např. v autě, pokud máte, či nějak to vymyslet jinak. S kočárky mám naprosto minimum zkušeností, děti jsem nosila, proto když jsem četla, co všechno od kočárku vyžaduješ, napadlo jedině na kočárek se raději úplně vynašlat 😀

widowblack
autor
20. srp 2019

@kosi_cek tak prvni dite to neni uz mám 11tiletou dceru , takze skusenosti mám a opravdu si rada velice rada tajdu na 2-3 hodinouvou prochazku s kocarem a nebo poslu manzela .... 😉

sudylichozrout
20. srp 2019
verionka
20. srp 2019

Jak @martt doporučuje, Roan je fajn, jen ještě alternativa, Inglesina Sofia s provozem ergo bike - do terenu a do snehu podle me bezkonkurencni a navic je o 5 kg lehci, nez ten Roan 😉

hezz17
20. srp 2019

My máme tako. Do terénu je fajn, ale těžký jako prase 😀 tak ten ne

priefi
20. srp 2019

@widowblack roan emma. Nedam na nej dopustit, snih ok, hory ok. Xo se tyce lehkosti... no tak ja mam tu nejdrazsi konstrukci, ktera je naopak betelna a tezka, ale ta nejlevnejsi je lehounka (na vyber jsou tusim 3 ruzne kostry, resp.konatrukce), z kolecek je taky moznost si vybrat ze 3 velikosti, my mame prumer 12, ty nejvetsi jsem nechtela, ale zjistila jsem, ze Ti, co je maji, jsou taky hodne spokojeni.

ange_de_la_morte
20. srp 2019

@kosi_cek : já taky ve valné většině dní jen nosím ale upřímně teď jak jsou ty vedra jsem fakt ráda že můžu malou odložit do kočáru a potom - není lepší nákupní košík než kočár - kolikrát jdeme jak nomádi - malá v šátku/nosítku a plný kočár věcí

jane46
20. srp 2019

Babylux Margaret - zvladne jakykoliv teren, pole, lesy... A zaveje a snih projede jako nic. Jen tedy na to noseni neni idealni. To tak odnest korbu s prckem (ma madlo) a pak dojit pro podvozek.

priefi
20. srp 2019

@widowblack ja kocar taky taham do 2.patra a je to mazec, vyresili jsme to tak, ze kostru mame uzamcenou dole u schodiste (nemame nic jako kocarkovnu a ve sklepe na to nejsou podminky, navic i tam.jsou schody) a dolu a nahoru nosim jen korbu. U prvniho jsem si prichystala kocar a pak sla pro prcka a pak zpet zanesla prcka a pak delala s kocarem, u druheho jsem.si poridila satek a delam vse naraz, je to pohodlnejsi, nez x krat tam a zpet bezet. Ale jen jedna takova rada, u lehkych kocarku je nebezpeci, ze u vetsiho ditka se prevrhne, proto ja treba volila tu betelnou tezkou konstrukci, abych mela jistotu, ze prcek bude v poradku. Jinak pokud by ses rozhodla pro roan, doporucuji spis emmu nez maritu, jsou to hodne podobne kocarky, ale marita ma jednu strisku pro obe korbicky, kdezto emma ma u kazde korbicky a diky tomu se tak hodne neopotrebuje a barva je totozna, u tech, co stridaji strisky, dochazi k vetsimu opotrebeni a nekdy ani barva nesedi, protoze striska je bledsi (ale to je vseobecne u vsech znacek kocarku, co maji jednu strisku pro korbicku i sportak)

widowblack
autor
20. srp 2019

@priefi dobrej tip na to snest si dolu jak dite tak i korbu ;) to si zapamatuju - ja bohuzel nemuzu nechat ani dole pod schodama :/ale tak nak to udelam sem holka sikovna a sportovne ladena takze v ramci treninku to bude parada 😂

kosi_cek
20. srp 2019

@ange_de_la_morte pro mě má kočár na nákup příliš malou nosnost 😉 I když třeba Croozer je výjimka 😀

makronka222
20. srp 2019

Thule a nositko. V aute nechavat kocar nemuzes? Kazdopadne dvojkombinace = vzdycky tezkej kocar.

annachr
20. srp 2019

Ahoj ja mam inglesinu Sofia s terennym podvozkom (https://www.kocarky-ruzovypanter.cz/inglesina-h...) sme s Jeseniku takze sme tiez riesili terenak je super prejde aj vysoku travu kamene luku vsetko sneh este vyskusany nemam. Je mozno o nieco tazsi nez mestske kociare ale da sa to zvladnut ;)

widowblack
autor
20. srp 2019

@makronka222 auto nemam 😂

ange_de_la_morte
20. srp 2019

@kosi_cek : my máme obyčejný Dorjan Danny Sport kupovaný z druhé ruky s tím že když ho odrovnáme na zahradě kolem koní tak mně to nebude bolet a jako snese fakt hrozně moc - už jsem vezla i staršího když řval že už nemůže ( 22kg)

priefi
20. srp 2019

@widowblack pokud mas silu a nejsi chciplina, jako ja, tak ok. Ja jsem slaba jako moucha 🙈 my mame kostru zachycenou o zabradli a uzamcenou zamkem na kola od chibo. Je to starsi barak, nejedna se o panelak. Byli tu i zlodeji, vykradli, co se dalo ze sklepa, ale nastesti nase kostra to prezila i diky tomu, ze byla v prizemi i diky zamku. Vim, ze ta odlehcena kostra neni tak tezka, ale ta nase ma 10kg + 5kg korbicka. Manzel bez problemu vezme kostru a korbu i s mimcem, ja ne. Max v jedne ruce dite, v druhe korbu. A ja se maly narodil, tak jsem sla v satku mimi, za ruku starsi a v druhe ruce korba. Jedine stesti, ze kostra mohla byt dole, jinak bych asi vypustila dusi

fyii
20. srp 2019

@widowblack bugaboo buffalo nebo novejsi fox, ten projede lehce vsechno, vlastni zkusenost. je stabilni, gelovy kolecka vetsi, projede lehce vsechno, clovek se nenadre jezdi hrozne lehce i s plnym kosem nakupu,manevrovani jednou rukou v pohode, vaha kocarku je urcite pres 10 kg teda. ja jsem spokojena moc, cena vyssi, ale zase je to fakt kvalita.

zelenaesmolda
20. srp 2019

@widowblack
na nektere kocary muzes dat misto kol lyze,zvazila bych tohle pokud musis v zime zvladat teren a snih

widowblack
autor
21. srp 2019

@zelenaesmolda tak to zas až tak sněhu na vysocině není jako v horách ale už sem to na netu zahlidla 😂 😉

mrochlova
21. srp 2019

Ahoj ja mela baby-merc a bydlim v Ladove kraji takze vsude lesy a v zime spoudta snehu ale nevim jestli je nejak lehky jsem ho netahala.