Kočár DorJan Prestige nebo Espiro GTX?

maja3.s
21. srp 2011

Ahoj…rozhoduju se mezi těmito dvěma kočárky :http://dorjan.cz/Kocarky-DorJan/Danny-Sport-Prestige/DorJan-Danny-Sport-Prestige-GOLD.html nebo http://www.moje-miminko.cz/…gtx-867.html Moc bych ocenila vaše zkušenosti z těmito kočárky. Zajímají mě pozitiva,ale hlavně negativa „z praxe“ U Espira by mě zajímaly skutečné rozměry sportovní korbičky,protože se z různých zdrojů hodně liší…bojím se,aby na zimu pro prcka s fusakem nebyla malá. Moc dík všem, kdo se o zkušenosti podělí

maja3.s
autor
21. srp 2011

Jé, vidím, že ten první odkaz nefunguje, tak zkusím zadat znovu, takže DorJan je tento http://nejbaby.cz/d.Dorjan-03.html

maja3.s
autor
29. srp 2011

Tak nikdo nemá zkušenost s těmito kočárky? Moc by mi to pomohlo s výběrem 😉

misugle
29. srp 2011

@maja3.s Ahojda... no nad Dorjanem taky přemýšlím a pátrám kde se dá. Kámoška ho má, ale ne prestige... tu verzi pod ním. A je s ním moc spokojená. Hlavně s tím, že hlubokou korbičku má opravdu velikou. Poslední dobou jsou hodně oblíbené x-landery, ale rozměrově se korbička prý vůbec nedá srovnat. Budu čekat na přelomu únoru a března, takže to taky docela řeším, aby se mi vešlo mimi i s fusakem. Jedinou nevýhodu, kterou mi řekla, je že taška má jen jednu kapsu a tak tam má člověk věci nepřehledně naházené. Zkoušela jsem si ho i složit... není to zas až tak složité, i když jsou i jednodušší kočárky. Ohledně toho Espira nevím.... neznám... každopádně na těch stránkách nevidím cenu a tak nevím jak posoudit třeba poměr cena - výbava.

maja3.s
autor
29. srp 2011

@misugle ...Ahojky...já byla rozhodnutá pro DorJan (má ho i brácha a zatím je spokojený - teda nějaké mušky tam jsou,ale bezchybný kočárek se asi sehnat nedá), ale do toho Espira jsem se zamilovala - teda moc se mi líbil vzhledově, tak právě hledám info, jaký je funkčně. Cena je asi 8500kč, takže vyjde o něco málo levněji než DorJan, ale zas má malinko horší výbavu. Uplně prapůvodně jsem chtěla taky x-lander, ale zkoušela jsem několik tipů a vůbec mi výškově nesedl ať jsem rukojeť štelovala, jak jsem chtěla...celá ta konstrukce je na mě prostě vysoká + ještě další neduhy, takže ten jsem celkem rychle zavrhla. Jinak máš výhodu, že se prcek narodí až únor-březen. To už bude nová kolekce, takže možná tě zaujmě ještě něco jiného... 😉

miskadis
30. srp 2011

@maja3.s Ahoj,my máme na malou taky Espiro GTX (fialová barva), a jsme maximálně spokojeni, je sice pravda, že jsme si moc neužili hluboký korbičky, protože jsme přešli do sporťáku v 6 měsících, protože malá prostě v tý hluboký korbě bejt nechtěla a řvala mi tam, ale ve sporťáku jezdí ještě teď a v pohodě se tam vejde. Sice nevím, jestli se bude chtít tuhle zimu ještě vozit v kočárku nebo bude chtít spíš ťapat (už teď tam moc nechce bejt, raději jde po svých), ale vím, že se mi tam 100% vejde i s fusakem. Akorát se mi u Espira nelíbí ta přebal. taška, ta mi přijde taková mohutná a naprd, tak jsme jezdili od začátku bez ní.

caarp1
30. srp 2011

@maja3. Ahojky, mám ESPIRO GTX a jsem spokojená 😉
pozitiva:
výborné jízdní vlastnosti
nastavitelná rukojeť
nánožník k hlub.korbě, ke sporťáku i k autosedačce ve výbavě
snadné přendání hlub.korby x autosedačky x sporťáku
v hlub.korbě lze lůžko polohovat do 3poloh + lze připevnit kšíry
sporťák je velmi prostorný

negativa:
taška na rukojeť po týdnu používání je uvnitř potrhaná a zapínání je nepraktické a jde to ztuha
ve výbavě není pláštěnka ( pasuje tam universální pláštěnka i na sporťák)
ve sporťáku jsou na bocích a nahoře igelitová okénka a svítí jimi sluníčko
je celkově dost těžký - ale to jsou asi všechny trojkombinace

Tak snad jsem trochu pomohla 🙂