Kočár Espiro Enzo Evo. Co na něj říkáte?

tyrisa
19. srp 2010

Co na něj říkáte? Je to enzo s otočnými předními koly a obrovskou korbou....http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=238...

mima2011
14. led 2011

@aprint Taky zdravím,
sportovní verze u Espira Enza Eva není zas tak složitá k nasazování nicméně pochybuji, že když budete využívat
vajíčo (autosedačku) tak budete používat sportovní verzi kočárku a ne hlubokou variantu kočárku, která je k nasazení na konstrukci opravdu jednoduchá - je to jen o praxi 😉 .

tyrisa
autor
14. led 2011

@mima2011 mě se taky moc líbí ta fialová 😎

@aprint Mě na x-landeru vadí ta minikorbička,jinak se mi taky líbil.Myslím,že vajíčko je tak do 8.měsíců max. do té doby se ti miminko vejde do hlubokého,protože korba je opravdu veliká,navíc má polohování zad,takže problém s mimi,které by nechtělo ležet,taky nevidím,prostě ho posadíš 🙂

stanmax2010
15. led 2011

My nakonec koupíme asi X-Lander XA. Ty kočárky jsou hodně podobné, nicméné XA má lepší nánožní (s fusakem v jednom), a jde při nasazování dítěte odaretovat pohodlně hrazdička a má lepší přístup do košíku, když je sporťák v úplným lehu. U Enza je navíc na korbě taková tyčka, která znemožňuje přístup do košíku, což když jezdíme na nákup, tak nám vadí, někomu to zase vadit nemusí. Je pravda, že XA má o trochu menší korbičku (užší) a taky nemá odpružení zadní nápravy. Škoda, že Enzo není více dotažené o vychytávky, které má XA. Je fakt, že cenově vychází asi lépe poměr cena/užitná hodnota u Enza, tam komplet i s taškou do 9 tis. Kč, kdežto XA + korba je kolem 11 tis. Kč. Tak přeji šťastný výběr 🙂

stanmax2010
15. led 2011

Ještě oficiální rozměry těch korbiček:
Espiro Enoz EVO 2011 - d/š/h: 76 cm/38 cm/22 cm 
X-Lander XA 2010 - d/š/h: 77x32x21 cm

Takže u Eva je poměrně širší, jinak srovnatelné 🙂

stanmax2010
15. led 2011

Teď jsem ještě zjistil, že XA má odruženou zadní nápravu, péro je schované v dílu. Vyčetl jsem to z katalogu X-lander 2010. Takže jen pro upřenění, abych tu neříkal něco, co je nepřesné 🙂

aprint
16. led 2011

Chtěla jsme se ještě zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s kočárkem izacco 3, teď jsme na něj naraziliu při obhlídkách a vypadal celkem dobře(hlavně má fotk velkou korbičku(snad 88 x 46...ale nepamatuju si to přesně) a sporťák se dá nasadit oběma směry. jen nemůžu najít žádnou diskuzi na netu

shellinger
17. led 2011

Ahojte. Tak sme to espiro nakoniec kupili. Chcem sa len opytat: nestalo sa vam niekomu ze by sa vam zlomila rucka v tych klboch? Pripada mi to malo pevne a dost pohyblive... tak dufam ze to vydrzi... a este ma zaujima nastavovanie perovania zadnych kolies. odmontovala som to skoro na maximum, ale nezda sa mi, zeby tam bol nejaky rozdiel... ako je to u vasich kocikov?

mima2011
17. led 2011

@stanmax2010 jen pro info u Eva je velmi dobrá a jednoduchá manipulace s hrazdičkou nejenže jde odaretovat, ale i polohovat. U toho nánožníku bych to taky viděla trošku jinak jelikož jde nasadit i přes madlo a u X -Landeru jsem to neviděla a fusak raději volím zvlášť např. Emitex combi jelikož je variabilní od vajíčka přes hlubokou verzi,sportovní verzi až po např. golfky nebo saně tedy od 0až do 3 let dítěte postačí jeden. U košíku je pravdou že tam trochu zavazí stabilizační vzpěra (u hluboké verze), ale také je pravdou , že košík se smí zatížit u obou kočárků max do 3kg což jsu např.dvě minerálky takže na velké nákupy to není. Také bych ráda věděla jaké vychytávky má Xa proti Evu a co u něj není dotaženo.... U Xa se mi líbí ta vnitřní vložka u sportovní verze, ale tu také vyrábí emitex. Evo jsme koupili za cca 7.900,- v plné výbavě (hluboká verze a nánožník+ sportovní verze a nánožník + taška + pláštěnka (není nic moc) + pumpička na kola)
Jinak je pravdou, že Xa jsou dle výrobce a prodejců nabízeny jako o něco lepší řada a je u nich větší barevná škála díky kombinaci mezi sebou což u Espira nelze kromě vajíčka

mima2011
17. led 2011

@shellinger Ahojky,
s klouby u madla ještě zkušenost nemám jejikož na uživatele ještě čekáme 😉 , ale na to odpružení jsem se taky ptala v obchodě jelikož jsem necítila skoro žádný rozdíl a bylo mi řečeno, že u tohoto druhu podvozku je to normální , že to poznám až v terénu kde to tlumí otřes a údajně to ještě mírně povolí. No hot k houpání to asi moc nebude 😒 Naopak je to prý dobré proti neurotickým babičkám, které by s dětí houpáním vymlátily dušičky.....říkala paní prodavačka 😀. A jakou barvičku jste vybrali, tedy jestli se můžu zeptat.

shellinger
17. led 2011

Vdaka za odpoved. My tiez este len cakame, vraj to bude tentokrat dievcatko, ale vybrali sme tu zelenu farbu, ktora sa mi zda neutralna a celkom pekny odtien. a vy mate aku farbu? Dufam ze kupu neolutujem, lebo dalsi kocik by mi u manzela uz asi nepresiel. pri prvom synovi sme mali chicco 3 kombinaciu a potom x-lander a spokojna som nebola ani s jednym

stanmax2010
17. led 2011

mima2011 no to XA mi přijde víc propracovanější do detailu, ono je to tím, že už je dlouho na trhu a výrobce zapracoval připomínky, které byly během těch let. Nicméně bych řekl, že ENZO EVO a XA jsou hodně podobné kočáry jak rozměrově tak konstrukčně. Cenově vychází o hodně lépe EVO. Výhody pro nás u XA: o něco lepší boudička sporťáku, dá se hodně stáhnout a nesvítí sluníčko do očí, má ještě vestavěnou kapsu, lépe přístupný košík při plně sklopené opěrce, podle mého názoru lépe umístěná hrazdička před dítětem a o něco lépe vyteplený sporťák, navíc vložka do sporťáku a lepší nánožní (takový fusako-nánožník). Na druhou stranu se mi líbí u EVO přední kola (alá Maxi-Cosi Mura), velmi slušná taška v ceně, široká korba na mimi, má také bytelnější polohovací opěrku nohou. Košík je prostorově asi stejný, to zatížení mi přijde, že jde dát u obou víc, neboť košík leží na konstrukci kočárku, takže se nemůže prohnout. My jsme to hodně řešili a nám lépe vyhovuje XA, ale kdo zvolí EVO, tak bude jistě také spokojen, to už je hodně subjektivní. Barevná škále je u obou kočárů srovnatelná.

mima2011
21. led 2011

@shellinger Ahoj, já už jsem tu dříve psala, že máme modrou variantu. Taky doufám, že jsem vybrala dobře 😉 , ale to nám ukáže až čas. Budu nám všem co se pro něj rozhodli držet palce........

luca76
28. dub 2011

nevíte někdo, jeslti se dá do kočárku Espiro Enzo Evo upevnit autosedačka maxi cosi a taky se chci zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tím, jak se skládá a rozkládá při cestování v autě? My jsme měli u prvního syna hrozně těžkej kočár a při přepravě autem to byl vždycky boj to rozložit, dát do kufru a pak zase složit nehledě na to, že vážil fakt asi tunu 🙂, tak bychom ted rádi o něco lehčí kočárek, ten espiro se mi hrozně líbí na pohled, ale ráda uvítám zkušenosti maminek, co ho už mají 🙂

kiki30
23. čer 2011

Najdu sa nejake nove skusenosti, postrehy na tento kocik od mamiciek ktore uz tento kocik pouzivaju? Pripadne aj sportovu cast? Ste spokojne, alebo by ste uz viac tuto znacku nekupovali?

bobisekk
24. čer 2011

Ahojky, tak my máme Espiro Enzo Evo fialový od února a nemůžu si ho vynachválit. Má vepředu otočná kolečka a s těmi to jede samo. Jediné co jsme museli přikoupit byl slunečník, jelikož není otočná rukojeť. Ale s tím se musí počítat. Na skládání je super, s ničím se natahám, nejdřív sundám korbičku, pak adaptéry a složím konstrukci. Ve chvilce hotovo a beru oboje zvlášť, takže žádné tahání s těžkými kočárky. Jinak do Octavie se vejde vedle sebe jak korbička tak konstrukce a když se korbičce složí stříška tak to celé zabere jen 1/2 kufru. A pokud má někdo malý kufr, tak se dají i jednoduše sundat zadní kolečka takže super. Jezdíme s ním i do terénu a pohodička. Už jsme zkoušeli i sportovní verzi, lehce se nandavá a krásně vypadá, tak už se na ni těším. (jde položit do lehu). Já jsem s ním moc spokojená. 🙂

mima2011
24. čer 2011

Ahojky všem příznivcům Espira Enza Eva,také máme tento kočárek od února v provozu a jsme neustále někde na tůrách a je super. Naprosto souhlasím s uživatelkou bobisekk ve všem. Jednoduché ovládání, skládání i výměna za vajíčko (hodně cestujeme autem). Prozatím jsem na něm nenašla jedinou chybu kromě toho, že nejde otočit rukojeť do protisměru, ale to jsme věděli už když jsme ho kupovali a taktéž jsme to vyřešili slunečníkem. A taky není těžký. S manželem jsme vybírali mezi X-landrem a Espirem a nelitujeme. Koho známe s X-landrem v okolí tak si jenom stěžuje a to stojí jednou tolik. Takže za mě JSEM S NÍM SPOKOJENÁ.

mima2011
24. čer 2011

@luca76 Dobrý den, na Váš dotaz - autosedačka maxi cosi na konstrukci jakéhokoliv Espira upevnit nelze 😖 (taky jsme to chtěli prokombinovat). Skládá a rozkládá se naprosto jednoduše (hodně cestujeme) a pocit, že váží tunu nemám a to nejsem žadný kulturista 😀 váží zhruba 13kg bez koleček což je dle prodejců lepší průměr v této cenové kategorii. Dle mého se jim opravdu povedl 😉

kayda
8. črc 2011

Ahoj, jsem ráda, že jsem našla nějaký příspěvek k tomuhle kočárku. Uvažujeme o jeho koupi a taky mě nadchnul. Velká korba, houpací (oproti GTX houpe mnohem víc), kočár do terénu. Mému muži se sporťák na cvočky taky moc nezamlouval, ale dá se složit konstrukce, aniž by se musel odepínat, takže se to při skládání do auta sundávat nemusí. Byli jsme ho zkouknout jen jednou, ale zatím se mi líbí asi nejvíc. Barvu jsme zatím vybrali zelenou, tak by mě zajímalo, zda se to nešisuje od slunička nebo zda by tu někdo mohl dát fotky kočářku v modré barvě. Ty fota na eshopech trochu zkreslují, ta zelená je ve skutečnosti mnohem hezčí. Viděla jsem ho v červené a zelené (čekáme chlapečka, tak ta zelená nám přišla hezká a neutrální). Ale barva je to poslední co by se asi řešilo. Ještě by mě zajímalo sundávání hluboké korby, zda to jde lehce nebo je potřeba více rukou🙂 + nějaké další vychytávky či negativa. Taky jsem někde vyčetla, že stříška u sporťáku jde sklopit taky hodně dolů, takže dítě má stín (nemusí být teda slunečník), tak zda je to pravda nebo ne. Dle data by ho tu někteří mohli mít už dost odzkoušený. díky za info, budu ráda 😀

ilonka82
21. črc 2011

Ahoj, my máme Enzo Evo v provozu od listpodu, máme červenou barvu. S hlubokou korbou jsem byla naprosto spokojená, prostorná, snadno se nacvakuje i sundává (stáčí k tomu jen dvě ruce 🙂 ), stejně tak i vajíčko. Od června jezdíme ve sporťáku, nacvaknutí na druky je pevné a díky tomu se dá lehko složit bez toho aby se musel sundávat z konstrukce. Je velmi prostorný oproti jiným kočárkům. Jediné co mi vadí, je nízko položené madlo, dá se sice polohovat, ale mohlo být uchyceno výš. Potom zajištění polohování kočárku, když se malá opře, vždy to malinko ujede. Slunečník je ke sporťáku potřeba. Stříška nestačí. Co se týká šisování, tak nám brzo vybledl jen vnitřek korbičky, ten šedý potah.Ale červená barva krásně držela. Když to shrnu, tak můžu říct, že jsem spokojená 🙂

bobisekk
13. srp 2011

Ahoj, přesně jak píše ilonka82. Korbičku sundáš dvěma rukama. Na jedné straně je totiž červený čudlík a ten mačkáš jako první a zůstane zamačknutý a pak si v klidu zmačneš ten světlý. Odepneš výztuhu dole pod korbičkou a lehounce jí sundáš. Nic složitého ani těžkého. Jinak my máme od února kočárek fialový a žádná změna barvy nenastala ani po dovolené v Chorvatsku. Jediné co je, tak po vyprání nám vybledl ten šedivý potah na korbičce. Jinak veliká spokojenost. Tenhle kočárek je fakt super.

raaduska
16. srp 2011

Ahojky holky...taky se mi líbí Enzo Evo, ale nemám možnost prohlédnout si všechny barvičky na živo...viděla jsem jen zelenou. Viděla jste některá kočík naživo v barvě červené a fialové...odpovídá obrázku?..nejsou to moc ostré barvy? Díky moc...

martina_xstrm
17. srp 2011

Zdravím všechny, dnes jsme koupili Espiro Enzo Evo, barva modro-šedá, vypadá dobře, jen pro mě bylo trošku zklamání, že potah je z pololesklé látky...Na internetu to vypadalo jako mat...Ale to je asi detail...

bobisekk
18. srp 2011

@raaduska Ahojky, koukni na můj fotoblog https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bobisekk/alb..., tam je kočárek fialové barvy vyfocený i jak vypadá na obrázcích

raaduska
18. srp 2011

Ahojky bobisekku..moc díky, ta fialová je fakt moooc pěkná, ale co jsem zjišťovala, tak ji teď nemají skladem. Už v několika obchodech mi říkali, že si fialovou barvu někdo objednal, ale ani po měsící nedošla, takže zvolili jinou barvu. Tak teď proto zvažuji, jestli zelenou nebo červenou...pohlaví pořád ani ve 28. týdnu nevíme, ale chtěli bychom nějakou neutrální, což mi zelená, i ta červená, fialová příjde 🙂Na živo jsem viděla jen tu zelenou...v mém okolí bohužel jiné barvy nemají :(

bobisekk
18. srp 2011

Ona ta fialová nebyla skladem, ani když jsme jí na konci roku zamlouvali my. Ta je nejprodávanější a musí se na ní čekat. Teď jsem někde četla že bude až v listopadu.
Měla jsem tu možnosti vidět jak zelenou tak červenou. Zelená je hodně výrazná, já bych řekla brčálová a červená je spíš méně výrazná, ale hezká. V dnešní době je neutrální barva asi každá. Podle toho v jakých barvách vozí maminky dětičky.
Vím že červernou mají k vidění v Českých Budějovicích. Ale nevím jak je to pro tebe daleko. A ještě je prodávají v Písku.

bobisekk
18. srp 2011

Ještě mě napadlo, zkusit se na tu barvu zeptat přímo českého prodejce. Koukni na espiro.eu - je tam uveden pan Špuk http://espiro.eu/ko,kontakt - nám pomáhal s koupí slunečníku. Tak se ho zeptat, třeba by věděl více info.

jennyska
17. led 2014

Ahoj @bobisekk @raaduska @martina_xstrm @ilonka82 @kayda @mima2011 @luca76 @stanmax2010 @shellinger @tyrisa a ostatní maminky 🙂

Mohla bych Vás touto cestou poprosit o sdílení Vašich zkušeností s tímto kočárkem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady pospolu budujeme? 🙂

Když svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/espiro-enzo-evo/ pomůžete ostatním maminkám, které kočárek vybírají, shání o něm informace, jeho plusy, mínusy a na jednom místě tak najdou jak Vaše příběhy, rady, tipy, tak obecné informace.

Moc Vám za vložení příspěvku a Váš čas děkuji.
Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

stanmax2010
17. led 2014

My nakonec koupili X-lander XA 2011, Espiro nám nevyhovoval sporťák, ale za tu dobu se mohla konstrukce mírně změnit.

lazzymae
16. bře 2016

Zdravím maminky dostali jsme od známých kočárek espiro enzo evo jen by mě zajímalo Které části se dají odejmout a prát a lze je prát v pračce na kolik stupňů a jaký prostredek mi doporučíte. ?

nikiluki
8. čer 2016

Kočárek mám doma už měsíce a jsem naprosto spokojena. Hlavně oceňují prostornou korbu a možnosti polohování. Na sportak už se taky velice tesim. Autosedacka taky super