Kočár Firkon Twist. Máte zkušenost?

feather
8. led 2009

Ahoj holky, blížíme se k finální verzi při výběru kočárku, přesto mě zaujal tento kočárek:

http://www.i-kram.cz/79-Kocarky-Kombinovane-s-a...

Nemáte s ním některá zkušenost?? Pozitiva x negativa??

Díky za každou reakci.

H.

feather
autor
8. led 2009

Koukám, že se mi tam ten odkaz nakopíroval dost divně, takže pro jistotu ještě jednou...
http://www.i-kram.cz/183-http-www-i-kram-cz-183...

sayast
8. led 2009

ahojky feather,
my mame objednany firkon quatro. Mluvila jsem s pani co ma twist a nemohla si ho vynachvalit. V obchode taky rikali ze na firkony nemaji reklamace, ze jsou moc oblibeny a neporuchovy (nebyl to obchod kde by firkony tlacili do popredi a propagovali,prisli jsme tam sami s tim ze o nej mame zajem). Jen u trikolek ze obcas byva problem ze se sekne to predni kolecko. Jinak bez problemu. Tak nevim zda jsem ti pomohla
ahoj 🙂

sarka_k
8. led 2009

Ahoj feather,

my máme koupený firkon vector. Zatím jsme ho zkoumali doma a zatím spokojenost. Snad bude dobrý i v praxi. Chtěli jsme kočík s větší korbičkou než co se teď hodně děkají. A jelikož bydlíme ve městě, tak jsme se rozhodli pro tříkolku, kvůli snazšímu ovládání. Jako další plus beru ceklem nizkou hmotnost, v porovnání třeba s Takem, Palexem,... No a taky u mě docela firkoni vzbudili důvěru díky testům, které provedla MF dnes firkon vyšel jako nejleší kočárek.

ivda
9. led 2009

Ahoj holky,
já mám Firkon Twist trojkolku a jsem maximálně spokojená. Jen občas je malý problém s ložisky - jedna várka byla špatná, ale ihned nám je vyměnili. A bez problému. Já si nemůžu vynachválit. Kočík máme od srpna, malý má už cca 8,3 kg a asi 67 cm a vejde se tam s fusakem vpohodě. Můžu jen doporučit. 😉

jjohanka
10. led 2009

Ahoj, my máme Firkon Ivone i s autosedačkou a jsme zatím maximálně spokojení. Chtěli jsme čtyřkolku, protože budem vyrážet spíš do terénu než na chodníky, byla nám z toho důvodu i doporučena. I teď na sněhu je kočárek snadno ovladatelný a stabilní. A to u nás cesty moc neupravují. Korbička je prostorná. Taky oceňujem, že se dá přehodit rukojeť - výborné, když je silný vítr. Byly jsme pro něj v Polsku - trojkombinace vyšla na 8500Kč. Za ty peníze fakt stojí za to 😉

maxkatka
10. led 2009

no já Firkon měla taky vyhlédnutý... ale až jsem si ho ošahala v reálu, tak mě dost dostala váha hluboké korby!!!! a celková hmotnost kočárku!!!Ono nějakých 17kg je pro mě nepřijatelné!!!! Teď mám dva kočárky - od Babyactive Jet a od Hauck Jeep Raodster a je to dost nesrovnatelný... Jet má 13,5kg a je to těžký jak prase oproti Haucku, který má 8kg...

Jinak si myslím, že není až tak špatný... jen mě tam prostě zarazila tak těžká hluboká korba a ač je oddělitelná od podvozku, tak nemá nic pořádného na přenášení - a jen tak mimochodem, kdo by se s ní tahal, že... já musím kočárek tahat často do schodů - ať do bytu nebo do kočárkárny - všude to mám se chodama,takže Firkon u nás neuspěl...

feather
autor
10. led 2009

Díky za Vaše názory.

My jsme se na něj byli nakonec podívat, i když neměli ten typ, který jsme si vyhlédli 🙂 Korbička je opravdu prostorná, přišlo mi, že s kočárem se docela dobře manipuluje i přes jeho hmotnost.

Nakonec to dopadlo tak, že budeme kupovat přeci jen jiný. Je lehčí a to rozhodlo!

wansday
11. led 2009

byla jsem se na něj podívat, protože se mi také líbil a docela mě sklamal.. hlavně to ovládání u té tříkolky, lepší se mi zdálo to quatro, krásně se o proti twistu ovládalo. Nakonec ale budu kupovat DorJan od Denny Sportu, celkově se mi líbí víc.

dokca
18. led 2009

Ahojky, my máme firkon F3 tu trojkolku a je super. Malá má přes půl roku , měří 71cm a v pohodě se vleze i s fusakem.A jezdí se s ním skvěle i ve sněhu.
Ani nevím, že ta korbička je tak těžká. My ji nesundáváme.
Máme tu variantu černou s bílými kruhy a hodně maminek nás zastavuje a ptají se,kde jsme koupili tak hezký kočárek🙂
Takže vřele jej doporučuju!!!!!!

motylek
20. led 2009

MY ho máme taky a jsem spokojená i malej, má 71 cm a vejde se tam pořád pohodlně i s fusakem. Těžkej mi ani tak nepřijde a trojkolka se ovládá bezvadně. Nemám jedinou výhradu, i když jednu bych našla. Korbička je oproti jiným docela nízko, že se člověk musí víc ohnout, ale to je jen detail.

sunnye
30. bře 2009

nemáte někdo zkušenost s Firkonem Verano? Dnes jsem ho viděla v reálu a jsem z něj nadšená. Je o dost lehčí než předešlé modely (12kg). Jsou všeobecně Firkony málo poruchové??

margarethka
9. zář 2009

sunnye : já mám vybraný firkon verano oranžový. Kočár je výborný i vzhledem k tomu, že já mám 180 cm a manžel 190, je dost vysoký a nebudem muset zbytečně namáhat záda. Dnes jsme se na něj byli podívat v Dvoře Královém nad Labem, Havlíčkova 20. Paní je příjemná a vše dopodrobna vysvětlí. Opravdu váží jen 12kg. Její webové stránky jsou : www.hapubaby.cz
Ovšem manžel vymyslel geniální věc- najeli jsme si stránky www.firkon.pl a zjistili, že pro něj pojedeme do Klodzka v Polsku. Z HK je to 84 km.

margarethka
9. zář 2009

hm, až teď jsem si všimla, že tahle diskuze je hooodně staršího data, tak nic .... 🙂

lennis
9. zář 2009

Měla jsem z Hapu firkona twist, po 3 měs reklamace, naštěstí neměli kecy a vyměnili mi rovnou celý podvozek, ale stejně jsem se ho hned zbavila, polskej už nikdy více. Já s nimi mám jen špatnou zkušenost, jediný pozitivum je velká korba, ale sporťák úzkej, na kolečkách byly hned boule, rezlo to po 3 měs, vyšisovaná bouda, začal vrzat, navíc byl total jednou rukou neovladatelnej. Mně nevyhovoval...ale někomu tohle vše nevadí.

lennis
9. zář 2009

V Polsku seženeš všechny věci co mají v Hapu, vše tahají odtamtud. V Klodsku je i speciálka na dětský zboží, napiš si Macanet, ta tam jezdila nakupovat, popíše ti cestu.

pajafra
18. říj 2010

@lennis Taky jsem měla od 2/2009 kočárek Firkon a nebyla jsem s ním spokojená. Zaujala mě ta vlká korba, ale musela jsem reklamovat podvozek - ten mi nakonec vyměnili celý (uznali, že byl špatně vyrobený), potom jsem reklamovala boudičku a na sporťák jsem už raději nečekala a prodala ho - ten se mi nakonec nezamlouval vlbec☹(((.