Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

lienkat
23. dub 2010

A mas ho vyskusany aj na snehu? Aj v zime je s nim taka dobra manipulacia? 🙂

terecka
23. dub 2010

lienko, na sněhu jsem ho taky vyzkoušela a teda byla to fuška 🙂 Ale podle mě v těch hordách sněhu, co u nás byly, se nemanipuluje dobře asi s žádným kočárem 😉

lienkat
23. dub 2010

To si ma trochu vystrasila..ale to bude naozaj asi s kazdym kocikom problem po snehu 🙂 nevies nahodou ako je to s objednanim kocika cez net a potom ako sa postupuje pri reklamaciach?

terecka
23. dub 2010

No, neboj, na uježdeném sněhu to nebude takový problém, ale u nás se neodhrnují chodníky, takže byl problém i normálně v tom chodit, natož s kočárem 😉
Přes internet objednat asi nebude problém a kočár ti přijde až domů. Ale doporučuju jít si ho napřed někam prohlídnout, ať víš, do čeho jdeš 🙂 A s reklamacema nevím (s trochou štěstí to ani potřebovat nebudeš), my ho máme z PL. Jinak přes net máme pračku a přišel nám ji v záruční době opravit domů smluvní opravář, s kočáry to tak asi nebude 😀 😀 😀

lienkat
23. dub 2010

No to je prave u mna problem...u nas tento kocik nikde nemaju a do ineho mesta nemozem...nemame auto a k tomu som PN ☹ tak sa takto trapim cez net a spekulujem...budem to musiet asi risknut...

lienkat
23. dub 2010

u mna je priorita velka vanicka a aby sa dalo aspon trochu hojdat s kocikom, aby nebol taky "tvrdy"...budem sa musiet spolahnut na vase rady a referencie 🙂

terecka
23. dub 2010

tak tyto dvě podmínky určitě Verano splňuje 😉

lienkat
23. dub 2010

a mozem sa ta este opytat? Nemala si v zime pocit, ze do kocika moc fuka? Neviem sa poriadne vyjadrit, snad chapes o co mi ide 😀

jijitka
23. dub 2010

naprosto souhlasím s tereckou - co se chodníků v zimě týká, tuším jsme ze stejného města 😉
Horní okraj nánožníku by mohl být vyšší a pevnější, určitě by pak foukalo méně, ale to se dá řešit dobrým fusakem.

lienkat
23. dub 2010

este pozeram aj Firkon quatro...tam je ten kryt myslim lepsi...tento ste videli "nazivo"?

lienkat
23. dub 2010

kocky prosim vas...aka je vaha Verana? Nikde to nemozem najst... 😒

jijitka
23. dub 2010

lienkat - koukni na www.batolatko.cz, tam jsou docela přesné údaje.
Ve skutečnosti je lehoučký.

lienkat
23. dub 2010

dakujem moc 🙂

luciferdik
23. dub 2010

lienkat - já jsem s ním jezdila i ve sněhu, taktéž se u nás letos chodníky nějak neprohrnovaly, nebyla to žádná lehká jízda, ale všude jsem projela. Myslím, že v tom množství sněhu, co bylo letošní zimu, bys to nevyhrála s žádným kočárem, nedalo se pořádně ani chodit bez kočáru, natož s ním. Houpat se dá dobře, když je nastavené to větší pružení, když jsme ho koupili, tak se mi zdál tvrdý, ale trvalo jenom chvilku než pružiny povolily a bylo to dobrý. Ale samozřejmě to není houpání jako mívaly kočáry kdysi, tohle je takové pohupování, nám to bohatě stačilo. Kolečka máme nafukovací všechny. A zaaretovaná kolečka jsem využila jenom v tom hodně vysokém sněhu, jinak je mám pořád odaretované a krásně se s kočárem manipuluje. Jezdila jsem i v terénu a dobrý.

kackaj
24. dub 2010

Lienkat...já objednala verano přes net z batolatka a pohoda. Na reklamaci to nevypadá a dodali vše, co bylo třeba. Ve sněhu jsme se najezdili taky až až a myslím, že s veranem je celkově pořád lepší manipulace než s obyčejnou čtyřkolkou nebo trojkolkou. Mám možnost srovnání s kočárkem quinny což je tříkolka...má dobré jízdní vlastnosti, ale na velkých nerovnostech, třeba lesních cestách už hrozí i převrácení a nemá odpružení žádné. Čtyřkolka zas má odpružení velké, ale vadí mi na ní to věčně jakoby přesouvání ve chvíli, kdy chceš zabočit, nebo prostě jen vybrat zatáčku, někam vjet atd. Takže verano nebo čtyřkolka jakákoli s otočnými předními kolečky je super fakt. Quatro bych já už nechtěla, už má korbičku o něco níž a obecně čím výš tím lépe, protože splodiny aut jsou hlavně u země, že? Jinak drndání/houpání nám nijak neschází a je lepší na to mimčo vůbec nezvykat. Stačí když se s kočárkem jede a ono to samo už tak trošku houpe, takže není potřeba víc natřásat. Malý si na to tak zvykl, že když ho pak tchýně chtěla uklepat ve čtyřkolce, tak brečel a nebyl k zastavení, tak jsem jí řekla, ať ho nedrndá, že není zvyklý a usnul do dvou minut🙂
Jediné co mě na veranu štve je, že když jsem objednávala já, tak nebyl takový výběr barev a vzorů, jako je dnes a já už dnes zas toužím po jiné barvě🙂 Ale jinak máme ten klasický černo zelený a je moc pěkný, jen už se mi okoukal, za což asi výrobce nemůže 😉

lienkat
24. dub 2010

Ahoj Kackaj, dakujem aj za tvoj prispevok 🙂 dnes mam v plane vyrazit este do jedneho obchodu u nas a obzriet tam kociky...ak tam nic neobjavim, tak Verano to isti a asi uz spekulovat nebudem...nevidela som ho sice osobne, lebo nemam tu moznost, ale dizajnovo sa mi paci a dam na vase dobre skusenosti s nim 🙂 co ine mi zostava, musim vam kockam verit, co tu pisete a viac-menej su to same pozitva 😀

sunnye
8. kvě 2010

tak nevím, jestli vás potěším, ale já a mé dvě kamarádky jsme si kupovaly Veráno loni, takže ty z první série a všem nám rupnul podvozek. Teda hned nám ho vyměnili, ale všem třem se stalo to samé. Snad to už vychytali a nebude problém. Jinak jsem maximálně spokojená. Malá má 9m a je ještě v hluboké korbičce. Mám červený a všem se moc líbí, upoutává pozornost. Sporťák jsme zkoušeli jen jednou, takže nemůžu referovat. Jinak jsou koukala v obchodě na nové modely a už jsou lépe dělané,než ty naše první.

sunnye
8. kvě 2010

V zimě super, bez jediného problému. Je pravda, že korbička je dost otevřená, já to řešila dekou. Mě vyhovuje že je vysoký, odpružený a má velkou korbičku.

luciferdik
9. kvě 2010

sunnye - tak to bude asi kus od kusu, my jsme Verano kupovali na začátku roku 2009, tuším únor, takže taky jeden z prvních, v Batolátku, a dodnes bez problémů, konstrukce je úplně v pohodě a to jsem s ním jezdila všude možně, nejen po městě. Hlubokou korbičku jsem si taky moc chválila, ale se sporťákem už je to krapet horší.

sunnye
9. kvě 2010

luci - nám to prdlo ve sváru, jak je kolečko přidělané ke konstrukci. Sporťák ještě nepoužíváme, ale už se na to kažkou chvíli chystáme. Co ti na něm vadí?

kackaj
9. kvě 2010

Tak my jsme kupovali v květnu 2009, jezdíme s ním docela crossroad a pohodička, žádná vada. A ve sporťáku je malýmu taky fajn, nevadí mi nic, jen to, že popruhy mám provlíknutý do fusaku (teď už jen do podložky) a když chci fusak/podložku vyprat, tak to musím odpopruhovat a pak zas zamotat ty popruhy zpět do přezek a je to zdlouhavé. Brala bych jednodušší řešení popruhů, ale to je tak vše. Taky mě zajímá, co ti Luci vadí na tom sporťáku, ještě jsem nic nevysledovala...

luciferdik
10. kvě 2010

kackaj, sunnye - vadí mi toho víc, ta boudička, že není přidělaná ke kočáru a jenom tam tak plandá, takže když fičí, jakože tady často, tak mi boudička lítá ze strany na stranu, ale to je spíš kosmetická vada a má to většina kočárů, tady to lítá víc, že tam je ta pevná obruč nebo jak bych to nazvala, že to drží tvar. A jinak, že je ta boudička ušitá naknop, když se dává kočár do lehu. A taky kšíry, ten pásek mezi nožičkama je daleko a ty za zádíčkama jsou vysoko, brala bych, kdyby kšíry měly nějaké možnosti nastavení. No a pak mě štve boudička, když jí chci mít odklopenou jenom trošku, tak jakmile přejedu nějakou nerovnost, odklopí se úplně, takže jí musím mít buď zavřenou nebo otevřenou, když je úplně otevřená a malej sedí, tak to spadne až za tu sedačku a dole je to až u koleček, jak to není ničím přichycené. To je tím, že je to na ty knoflíky, že nemá žádné mezipolohy, ale buď je zavřená a zacvaknutá anebo otevřená a pak to drží jenom v tom kloubu. Už jsme tam dali takové filcové podložky, aby to nepadalo, ale málo platné. A čekala jsem, že sporťák bude taky jeden z těch větších, když vanička byla tak fajn, ale už teď je tam malej tak akorát. Ale asi jsem moc náročná nebo jsem toho od kočáru čekala moc, protože jinak je fajn a jízdní vlastnosti parádní. My máme teď Inglesinu Zippy a ta má kšíry, boudičku, sedačku a všechno, co jsem psala super, ale jsou to prostě golfky s tvrdýma kolečkama, i když na golfky je odpružená parádně.

kackaj
10. kvě 2010

Luci, tak to jo, to jsou všechno věci, které mi taky vadí, ale ne moc, že bych je až tak brala v potaz. Jako teréňák nám slouží dobře a to je hlavní. Malej se tam krásně vyspí, takže jsme spokojení. Určitě by mohl být promakanější ten kočár, ale fakt za ty peníze je moc dobrej. Nechválila bych ho tolik, kdybych si nezkusila asi 14dní s quinnym....to je teprve krám a drahej jak hrom. Nedá se to všechno vyčíst, ale ty mušky, co má verano jsou proti tomu zanedbatelné🙂

jijitka
10. kvě 2010

Tak já mám zatím odježděno jen s hlubokým a jsem naprosto spokojená. Pravda, že v zimě mi trochu vadilo, že je boudička dost otevřená (nízký kryt nánožníku), ale malý byl stejně zamotaný ve fusaku + jsem dávala deku. Kolečka jsem zatím foukala 1x a to jezdím občas dost brutálním terénem. Vůbec nevadí, že nemá odpružená přední kolečka, naopak, čím víc to lítá, tím lépe mi malý spí 😀
Sporťák jsem měla složený jen na zkoušku, taky se mi moc nezdála ta boudička. Ale ten kočár jsem kupovala s tím, že je pro mě hlavní konstrukce + hluboká korba, sporťák beru jako bonus a když nebude vyhovovat, pořídím něco jiného. Přece jen se sporťák lépe vybírá, když už to můžu vyzkoušet přímo s dítětem.

...a každý, kdo s kočárkem jel, ho chválil jak se s ním lehce manipuluje.

jijitka
10. kvě 2010

mimochodem, nemáte někdo už vyzkoušenou nějakou tu sluneční clonu??

luciferdik
11. kvě 2010

jijitka - já ano, tu, co jsem Ti sem dávala odkaz, z MMB, jak je paní šije, pasuje tam dobře a je to fajn 🙂 Chystám se jí používat i teď na jiný kočár na chatě.

jijitka
11. kvě 2010

Luciferdik - díky za připomenutí, jsem hlava děravá 😀

luciferdik
11. kvě 2010

jijitka - jo a jinak, já rozhodně nechci Verano hanět a odrazovat někoho od koupě. Já jsem s ním byla taky maximálně spokojená, jízdní vlastnosti parádní, to jsem si taky moc chválila, to mi teď u golfek chybí. A hluboká vanička taky parádní. A sporťák určitě bude taky spoustě mamin a miminek vyhovovat, to jo, akorát já jsem od něj čekala ten luxus co od vaničky i co se prostoru týče a to byla chyba.

mirka755
11. kvě 2010

luci: tak píšeš přesně to co mi vadilo když mi paní sporťák Verana předvedla. Korba je prostorná, ale sporťák už ne. Minule jsme se sešli u doktory s maminkou, která vozí 10 měsíční holčičku ve sporťáku a musí kupovat větší kočár, protože se jim holčička nevyspí ve sporťáku. Jsem ráda, že jsem ho nekoupila. Ale budou maminky, které bude vyhovovat 🙂

jijitka
12. kvě 2010

no holky, ty sporťáky u kombinací jsou většinou dost malé. Já jsem při výběru kočárku nenašla jediný, který by splňoval úplně všechny moje požadavky (nehledala jsem v kategorii 15.000,- a více 🙂 ) Takže bylo rozhodující, že má naprosto vyhovující hlubokou korbu. A při té ceně, kterou jsem za něj zaplatila, mi nebude vadit koupit později malému sporťák "na míru". A než nějaký vyberu, můžu jako krizovku použít ten co mám.